Šta je novo?

iPhone X

LG... Znači biće crkavanja [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
@Conquer

Kako je ružno odrađena pozicija kamere..zar nisu mogli da je ubace u kućište da bude u istoj ravni? Neće valjda da štrči ovako?
 
A na kom iphonetu ne štrči poslednjih godina, života ti?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Na SE ne štrči.
 
@Conquer

Kako je ružno odrađena pozicija kamere..zar nisu mogli da je ubace u kućište da bude u istoj ravni? Neće valjda da štrči ovako?

Izgleda da je to za sada neizvodljivo,mada slazem se da ova pozicija nije estetski najsrecnije resenje,ali preko necega valjda mora da se predje. A to koliko strci,pokrice svaki tanji case(kao i na 7+),ionako planiram da ga nosim,verovatno ce telefon biti uzasno klizav zbog cele staklene povrsine. Meni licno bi najvise smetalo da fp stave pozadi, ako sve ostane ovako,bice super!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@Conquer

Kako je ružno odrađena pozicija kamere..zar nisu mogli da je ubace u kućište da bude u istoj ravni? Neće valjda da štrči ovako?
Da znas zakone fizike ne bi postavljao glupa pitanja :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da znas zakone fizike ne bi postavljao glupa pitanja :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

A ti me prosvetli onda ovako glupog pa napiši obrazloženje umesto ad hominem direktnog vređanja :)
 
A ti me prosvetli onda ovako glupog pa napiši obrazloženje umesto ad hominem direktnog vređanja :)

Sa jedne strane imas ekran, ili kuciste a na njega se naslanja modul za kameru gde je zalemljen senzor i na njemu je objektiv. Nista tu nema da se smanji - ako bi stavio manji objektiv, imaces slabiju blendu (veci f broj, manje svetla, i jos gore fotke u losem svetlu - koje su i ovako katastrofa kod mobilnih). Iz istog razloga necemo videti veci senzor u mobilnim telefonima od ovih prcmoljaka :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Izuzetno ruzan okvir kamere na zadnjoj strani.


Tapatalk
 
Sa jedne strane imas ekran, ili kuciste a na njega se naslanja modul za kameru gde je zalemljen senzor i na njemu je objektiv. Nista tu nema da se smanji - ako bi stavio manji objektiv, imaces slabiju blendu (veci f broj, manje svetla, i jos gore fotke u losem svetlu - koje su i ovako katastrofa kod mobilnih). Iz istog razloga necemo videti veci senzor u mobilnim telefonima od ovih prcmoljaka :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Sa druge strane može da se podeblja samo kućište, stavi veća baterija i ispegla to ispupčenje za kameru ;) Ja sam na to mislio prvobitno..trend pravljenja flis papira bi trebalo negde da stane osim ukoliko ne žele da nam daju telefon bez baterije, tj. da je daju uz telefon kao eksternu zasebnu komponentu :D
 
iPhone 8

Pa osmica ce i biti nesto deblja od sedmice,ali opet nedovoljno da bi tako nesto bilo izvodljivo. Sto se autonomije tice,ja sam skroz zadovoljan sa 7 plus,a na ovim novim modelima moze biti samo bolja. Cak i ako ostane isti kapacitet baterije na 7s/7s plus,bice znatno stedljiviji soc. Kod osmice je nesto drugacija situacija,novi soc+oled,ali i veca dijagonala. Bila je neka prica i oko dve baterije,za sada nema nekih preciznijih informacija sto se toga tice, ali generalno mislim da o autonomiji ne bi trebali da brinemo kada su novi ajfoni u pitanju. E sad,ako dobijemo wireless i brzo punjenje,ostaje nam samo da vidimo kako ce i koliko vremenom to uticati na samu bateriju/autonomiju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Vidi ta demagogija koju svi proizvođači danas plasiraju oko optimizacije SoCa kod mene ne prolazi...super optimizovan je čipset, hajde sada stavite veću bateriju pa da vreme korišćenja bude još veće umesto što imaju neku brojku od 6-7h SOT-a i stalno se oko nje vrte.."SOT će ostati isti iako smo smanjili/neznatno povećali bateriju jer smo optimizovali SoC" ma jee :D

Stvarno je neverovatno dokle je sve došlo i šta je sve danas običan čovek u stanju da proguta :( (ovo ne bi prošlo pre 20-30 godina sigurno..kompanije su propadale i zbog mnogo manjih grešaka)
 
Pa jos nisam video da su smanjili kapacitet baterije na nekom novom modelu,moze biti samo veci :d Teraju tu neku filozofiju sa sto tanjim kucistem i ocigledno je da se narodu to svidja,sudeci po prodaji. Zato ne verujem da ce u buducnosti biti neke vece promene sto se toga tice. A meni sve dok baterija bude mogla da izgura ceo dan,pa i vise od toga kao sto je sada slucaj,ja cu biti zadovoljan.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na koju gresku mislis? Manji iP7 sa normalnom upotrebom opusteno gura 1 dan, + model dosta vise.
 
@Conquer

Ma znam..mogu samo da se nadam da će se setiti u budućnosti i počnu da prave telefone koje nećeš držati sa dva prsta od straha da ti se ne savije u ruci :D
 
Pa vidim da bi ti nesto poput 3310 i ostalih digitrona,zaboravis kad si ih stavio na punjac,a pri padu vise stete pretrpi pod nego telefon [emoji1] Salu na stranu,ja sam mislio da smo se svi davno pomirili sa tim stvarima. [emoji39]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na koju gresku mislis? Manji iP7 sa normalnom upotrebom opusteno gura 1 dan, + model dosta vise.

Sve zavisi sta je normalna upotreba, ali meni nekad ne traje ceo dan, moram da ga dopunim. Kad je nisko osvetljenje i wifi pregura dan, ali napolje na max osvetljenju i LTE, baterija se istopi.

Nije to ništa ubijanje, sat vremena surfa, malo YT, malo slušanje muzike, tapatalk, flipboard, uz whatsapp i viber, tu je sat vremena razgovora preko Signala ili mreže. Baterija na 20-ak % oko 18h. Znači ako razmišljam da odem kasnije negde moram dopuniti telefon.

Ja se nadam da ce na ovom modelu biti bar 2800 baterija.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Pa vidim da bi ti nesto poput 3310 i ostalih digitrona,zaboravis kad si ih stavio na punjac,a pri padu vise stete pretrpi pod nego telefon [emoji1] Salu na stranu,ja sam mislio da smo se svi davno pomirili sa tim stvarima. [emoji39]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Znaš kako kažu..nada umire poslednja :D
 
Sa druge strane može da se podeblja samo kućište, stavi veća baterija i ispegla to ispupčenje za kameru ;) Ja sam na to mislio prvobitno..trend pravljenja flis papira bi trebalo negde da stane osim ukoliko ne žele da nam daju telefon bez baterije, tj. da je daju uz telefon kao eksternu zasebnu komponentu :D

Onda se izvinjavam posto je nesporazum, jer ja sam razumeo da kazes kako nije moglo biti u nivou trenutnog kucista...
Sto se tice samog kucista - mix feelings - odgovara mi solidno tanko (pogotovo tipa plus modelima ne treba jaca baterija, a jos ako budu amoled trajace jos duze, a pogotovo novi nm proces izrade cpu), a ako idu deblje, da, uglavice vecu bateriju tamo gde je baterija, ali onda bacaju gomilu ostalog prostora osim ako ne smisle nesto novo da uglave :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sve zavisi sta je normalna upotreba, ali meni nekad ne traje ceo dan, moram da ga dopunim. Kad je nisko osvetljenje i wifi pregura dan, ali napolje na max osvetljenju i LTE, baterija se istopi.

Nije to ništa ubijanje, sat vremena surfa, malo YT, malo slušanje muzike, tapatalk, flipboard, uz whatsapp i viber, tu je sat vremena razgovora preko Signala ili mreže. Baterija na 20-ak % oko 18h. Znači ako razmišljam da odem kasnije negde moram dopuniti telefon.

Ja se nadam da ce na ovom modelu biti bar 2800 baterija.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Evo to je ono o čemu pričam:

Baterija na istim procentima, samo različito korišćenje. Čak tamo gde je bolji rezultat, tu sam igrao asphalt 8 jedno sat vremena. A današnji evo, ne bi možda ni do 18h dogurao.
0d4cd212206e5b0ab6bc5132b04b05c7.png
e8eccb718e9d431346372e5ce9bf8a60.png


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Pa sta je pojelo bateriju na ovom drugom SS?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
LTE + max osvetljenje + losiji signal :)
 
A inače to je tih famoznih 6-7 sati o kojima ja pričam na delu :D
 
Nazad
Vrh Dno