Šta je novo?

iPhone X

Da nije citac otiska previše nisko ?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
ajme, nadam se da neće ovako biti i da je ovo samo jedan od prototipa...
 
To bi bila skroz ******ska odluka,bolje odloziti proizvodnju jos koji mesec.


Sent from my iPhone 7 Plus using Tapatalk
 
Izgleda će TID biti pozadi... To mi se ne svidja nikako. Navikao sam da ga otključavam dok mi stoji na stolu (znam da može i passcode-om, ipak...) plus će case-ovi biti daleko ružniji. Ako jedina prednost tog ajfona bude ekran, preskačem ga definitvno.

https://mobile.twitter.com/sonnydickson/status/854681032020205573
Mislim da je ovo malo realno... radi se prototipu sa aluminijumskim kućištem po uzoru na 7/6s/6, a većina glasina govori u prilog "sendvič dizajna" (staklo napred i pozadi, metal sa strane).

Ako bih trebao da prognoziram, mislim da će dizajn biti nalik na onaj crtež sa prethodne strane, al videćemo...
 
Da nije citac otiska previše nisko ?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Na S8 moraš sa dve ruke, ovde je savršeno pozicioniran al za mali ili domali prst :D
Bez zezanja, oba rešenja su kriminalno loša i sve se nadam da ovi barem neće napraviti ništa lično ovoj skici.
 
Ako TID ne budu uspjeli da save ispod ekrana onda najbolje da ga stave pozadi u jabuku, idealnih je dimenzija a i estetski je najbolje rjesenje :D
 
iPhone 8

Vrte se najnovije fotke po netu:
IMG_0640.JPGIMG_0641.JPGIMG_0639.JPG
IMG_0642.JPGIMG_0643.JPG
Ako ovo nije bas totalni fake,ima nade da ce ipak tid biti ispod displeja,cemu se iskreno nadam [emoji4]


Sent from my iPhone 7 Plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne verujem da je to novi ip8. Bas izgleda debelo, samim tim nema razloga da ima grbu od kamere.


Sent from my iPhone 7 Plus using Tapatalk
 
A ova hromirana lajsna mi izgleda kao da je fon iz 2013-te.


Sent from my iPhone 7+ using Tapatalk
 
Lici na iphone 3. Back to the roots :) Verovatno je fejk. Sto se debljine tice nikome nije vise do zezanja sa baterijom.
 
Potencijalni izgled ispod "haube" i ujedno razlog vertikalnog polozaja kamere:
IMG_0645.JPG


Sent from my iPhone 7 Plus using Tapatalk
 
Sto se mene tice,nemam nista protiv ovog,ne bi ni kamera bila deal breaker [emoji1]
IMG_0646.JPG


Sent from my iPhone 7 Plus using Tapatalk
 
Neki tehnički detalji vezani za unutrašnjost telefona:
iphone-8-schematic-leak-3.jpg

3D kamera levo od zvučnika, facial recognition kamera i infracrveni senzor sa desne strane.
Napred se takođe nalaze i "true tone" flash i ambient light senzor.
Zbog položaja senzora zadnja dual kamera je postavljena vertikalno, umesto horizontalno kao do sada.

iphone-8-schematic-leak-2.jpg

Matična ploča je "stacked", sa više slojeva naslaganih jedni na druge.
Naznačeni su neki čipovi, poput A11, power management unit, nand flash memorije, moduli za cellular i wifi.

iphone-8-schematic-leak-4.jpg

Novi dizajn matične ploče obezbeđuje više prostora za bateriju, pa tako imamo 2 baterije, označene žutom i narandžastom bojom.
Sa obe strane lightning porta nalaze se stereo zvučnici, označeni zelenom bojom. Da li to znači da će ajfon imati 2 zvučnika na dnu, ili 3 (napred i 2 dole)?
Iznad lightning porta nalazi se komponenta za čitanje otiska prsta (koji će biti integrisan u ekran) označena plavom bojom, a sa obe strane od nje 3d touch moduli.
Iznad se nalazi Taptic Engine i 3d touch modul i modul za bežično punjenje telefona.

Izvor: http://bgr.com/2017/04/24/iphone-8-rumors-schematics-leaks/

Par rendera kako bi sve to trebalo da izgleda:

Izvor: http://www.iphoneincanada.ca/news/oled-iphone-8-internal-schematics/

Još par glasina - jedna krajnje nerealna da ćemo umesto jednog ajfona 8 i 2 ajfona 7s u septembru dva ajfona 8 sa različitom veličinom ekrana.
Krajnje neralno zbog ograničene dostupnosti OLED-a, pogotovo većih dimenzija.
Izvor: https://9to5mac.com/2017/04/25/iphone-8-two-models-silly-rumor/

Još informacija u prilog kasnijeg izlaska ajfona 8:
Izvor: https://9to5mac.com/2017/04/24/kgi-...-component-upgrades-cause-supply-bottlenecks/
 
Poslednja izmena:
Jedan render kako bi to moglo izgledati uz iOS11 dark mode [emoji41]
IMG_0652.JPG


Sent from my iPhone 7 Plus using Tapatalk
 
iPhone-8-Geekbench-916847.jpg


Sunce ti :)
 
7ef2bf5867f5efc759ca9cf01fe1bd97.png


Jel realno ovo? [emoji1]


Sent from my iPhone 7 Plus using Tapatalk
 
Nekih 30-40% bi trebao A11 da bude jači.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Uh,ti bi ga odmah na 40%,to bi bilo idealno [emoji1]
Pa ovaj single-core score je po meni skroz realan,multi-core bi lako mogao da dobaci do nekih ~7500 po mojoj proceni,mislim da je uglavnom oko 25% bio napredak do sada.


Sent from my iPhone 7 Plus using Tapatalk
 
Nije, sa 5s na 6 jeste bio 25%, sa 6 na 6s 70%, sa 6s na 7 40% i ovde ce biti tako nesto 40-50%, mada ne vidim poentu.Ni A9 nije max iskoriscen.Jedino ako zele da ih nikada ne stignu.
 
Mislim da je sa 6s na 7 malo vise od 30%,ali nije to ni bitno,svakako nema poente sve preko toga. Bitno je da bude stedljiviji,a uz novi oled panel bi trebala biti odlicna autonomija. Meni je najveca misterija ova prica oko dve baterije.


Sent from my iPhone 7 Plus using Tapatalk
 
Ma biće toliko videćeš do 40% i to je to [emoji4]

Jedna baterija će biti za normalan mode, druga za low power mode [emoji1]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ako ga dignu za 40%,eto ga u rangu nekih i3 i i5 cpu. Bice sigurno jedna za "beast" mode [emoji1]


Sent from my iPhone 7 Plus using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno