Šta je novo?

iPhone X

Problem je do mreze, pomaze reset network settings ali ce se problem javljati ponovo... nije do konkretne aplikacije...
 
Jel znas sta konkretno ili imas neku referencu?
Milsim reset network settings takodje restartuje telefon a sam restart resi problem bar na par dana, tako da me zanima kako znas da je do mreze, a ne do restarta koji se desi posle toga?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pricao sa apple support, svesni su problema ali za sad nemaju resenje... isti je problem vezan za call display delay... imas gomilu threadova i clanaka o tome...

Kako znam da je do reseta a ne restarta je cinjenica da gde god ne postoji Voice over LTE se to desava, u mrezama koje imaju mi se to nije desavalo, USA, UK, Singapore :)
 
Mozda bi onda koriscenje samo 3G resilo problem? Ali ko jos u danasnje vreme da se toliko zrtvuje :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Veoma verovatno da da, ali sa novim promocijama koje imaju svi provajderi u poslednje vreme uzasno radi i 4G net, nemam zivaca da probavam 3G :)

i odmah da napisem disclaimer, pricam o kvalitetu neta u kontinuitetu, kao neko ko je ozbiljan korisnik i svakodnevno ga koristi na gomili lokacija (mts/telenor) da se ne javi neko sa jednim merenjem i kaze izmerio sam 120/60 super radi :d
 
Kada primetim drain stavicu na 3G da vidim sta ce se desiti :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Probao danas i mogu slobodno da kazem da nema ama bas nikakve veze sa 4G obzirom da se desava i na 3G :)
Toliko o tome... Dakle drain je negde u samom OS-u ili neki app drainuje ali se ne prikazuje kao aktivnost istog...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Iskreno moram priznati da nisam pratio, ali zasto ne probate betu 11.3......nema sta da se izgubi, zar ne :)
 
Poiskljucivao sam kod 2 aplikacije location services - weather i instagram i 99% sam siguran da je problem resen. E sad, koja je...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
da bi test sa mrezom bio pravila trebalo je da iskljucis 4G dok je jos normalan usage baterije, pa da vidis jel se javlja drain... Nema logike da restart mreznih podesavanja resava problem a da je vezano samo za iOS...

nije do location service, testirao sam sa skroz iskljucenim opet se pojavljivao drain...
 
da bi test sa mrezom bio pravila trebalo je da iskljucis 4G dok je jos normalan usage baterije, pa da vidis jel se javlja drain... Nema logike da restart mreznih podesavanja resava problem a da je vezano samo za iOS...

nije do location service, testirao sam sa skroz iskljucenim opet se pojavljivao drain...

Ali i restart obican resava problem...

@drgonzo dzaba reklama kada lose radi. Pogotovo sama separacija je ocaj...

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Cesto se prekida wifi mreza dok je telefon u spavacoj sobi, a wifi ruter je u dnevnoj, a u isto vreme npr htc u11 nikad ne gubi signal wifi mreze.
Sta moze da bude problem?

U11 via TT
 
Evo kako se A11 nosi sa novom generacijom procesora, Snapdragonom 845 i Exynosom 9810 koja će predstavljati glavnu konkurenciju u ovoj godini:
Screen_Shot_2018-03-01_at_21.40.59.png

Screen_Shot_2018-03-01_at_21.42.53.png
Screen_Shot_2018-03-01_at_21.43.06.png

Screen_Shot_2018-03-01_at_21.43.23.png
Screen_Shot_2018-03-01_at_21.43.39.png


https://www.anandtech.com/show/12478/exynos-9810-handson-awkward-first-results
 
Pa dobro, uspeli su da preteknu A9 :D
 
Kako se rade ovi testovi, na telefonima ili se nekako samo cipsetovi testiraju, nezavisno od telefona?
Jer svakako S835/845 recimo ne daje sigurno isti skor na stock Androidu kod Pixela i na Samsungu...
Sve je do optimizacije, Apple cipsetovi se ipak nalaze samo u njihovim telefonima.
Dajte Apple-u S845 i novi Exynos pa da vidimo kakav bi poredak onda bio. :)
 
Poslednja izmena:
Apple isti posao radi sa macos gde isti intelov cpu baca i preko 20%bolje performanse u korist macos-a vs w10... govorim o renderingu video fajlova...
 
Pa poenta toga je da se pruzi prilika Apple-u da iz ovih cipsetova izvuce maksimum jer niko nema optimizaciju kakvu ima Apple. Dakle da se utvrdi stvarna snaga ovih cipsetova jer prosto deluje neverovatno ovolika razlika. :)
Hocu reci da S835 a i buduci S845 se nalaze u dosta razlicitih modela razlicitih proizvodjaca pa tesko da makar jedan izvlaci iz njega maksimum, osim mozda Pixela ali i to je veliko pitanje.
 
Vece je iznenadjenje ovolika razlika izmedju 9810 i 845.
I jedan i drugi imaju svoje adute, 9810 bolje CPU, a 845 bolje GPU performanse.
Mislim da će 845 u celini ipak predstavljati bolji izbor...

Evo još jedan zanimljiv "trend" koji je pokrenuo iPhone X :trust:
Kada je Apple izbacio dizajnirao notch kako bi "upakovao" komponente za Face ID (infracrvenu kameru, dot projector, itd), to je izazvalo dosta negativnih reakcija korisnika i medija...
U međuvremenu se pokazalo da notch ne remeti značajnije korisničko iskustvo, odnosno da ga posle nekog vremena većina korisnika ne primećuje.
Sada će iz neobjašnjivih razloga notch usvojiti većina android proizvođača - do sada postoje naznake za OnePlus 6, Huawei P20, LG G7, Asus Zenfone 5 + gomila manje poznatih kineskih proizvođača...
https://www.theverge.com/2018/3/4/17077458/iphone-design-clones-mwc-2018
 
I kad im to pomenes, tvrde da ne kopiraju iP [emoji3]
Sto je najgore vecina nabrojanih telefona ne kopira samo izrez vec i komplet dizajn telefona, do detalja. Asus se cak i hvali otvoreno na zvanicnoj prezentaciji kako imaju bolji izrez od Apple-a, kazu 20% manji nego na iP...Apple sad samo da krene da tuzi punom parom. Nemerno su napravili drugaciji telefon i svesno nastetili korisnickom iskustvu samo da bi bili prepoznatljivi, i ne vredi, svi moraju da izgledaju ko iP, i to ociglednije no ikada.

9a149c27a3fa94df2007ff5d9aca8017.jpg
 
Poslednja izmena:
Zbog toga Apple i jeste no.1, jer se ne plasi da krene prvi i koliko god ga pljuvali kada nesto promeni, na kraju svi to usvoje ;)

Ljudi ko ljudi, kukaju i pljuju, a posle ni ne primecuju kada se naviknu.
 
A evo i novog flagshipa drugog ili treceg najveceg proizvodjaca telefona na svetu...

ac2f531b2df802d1090f6061faea2ce5.jpg



Bruka i sramota, bitno da se bune kad im sabotiraju pristup trzistu u US, treba ih ustavom zabraniti...
 
Ja mislim da apple-u manje smeta što ih kopiraju nego tebi.
 
Nazad
Vrh Dno