Šta je novo?

iPhone X

Ma kojih daleko vise detalja, to su sve sitnice. Jedno pitanje - da li si ikada koristio pravi aparat duze od da ga isprobas i ako da koji?


Sent from my iPhone using Tapatalk
preko 10 godina imam Nikon Dslr.. A od fonova, svaki glagship Samsung, Apple i Blackberry. Nisi ti video semplove slika N8 vs Iphone 8... Ovde samo slep ne vidi ogromnu razliku....
eac2d9af4faf591db3b164b0fba3053f.jpg

0e9d85e83e2efdd582574f5f4113378e.jpg


Sent from SM-T825 Tab S3
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Ja nigde nisam rekao da se ne vidi razlika vec da je sve to mizerna razlika u odnosu na prave aparate, cak i one od 200-300 eur. Lepo je videti poboljsanje, ali veca poboljsanja ne mogu da se ocekuju zbog fizike i svake godine poboljsanja su za jako malu nijansu i bice sve manja... Jos malo i doci ce do limita svetlosne jacine objektiva, a veci senzor i veci objektiv ne mogu da se smeste u te dimenzije telefona.

Jos jednom cu da kazem - za svakoga ko kupuje telefon na osnovu kamere je jako tehnicki nepotkovan, pogotovo oni sto kace svaki dan po flickr fotke cvetica jer tu se kao vidi DOF i neki bokeh od koga ti se baca pegla...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma ok je to. Ali ovo je tema o Iphone a ne o dslr. I ja sam izneo misljenje da je, barem po meni, prvi put u zadnjih nekoliko godina Apple izbacio kameru koja daje dosta više detalja od konkurencije. A ja kad hocu da fotkam nesto bitno, ponesem Nikon i završavam posao.. Samo sto to nije tema. I niko nije napisao a pogotovo ne ja, da kupuje fon samo zbog kamere.


Sent from SM-T825 Tab S3
 
Dosli smo do toga jer si rekao da je znacajno unapredjena kamera, a to su sve jako mala poboljsanja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma stvaraju hype da bi se prodavali novi modeli. Nitro je dečko u pravu kada kaže da su kamere na fonu dostigle neki max i samo nijanse se primete.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
ajd pogledaj one 2 fotke koje sam postovao pa kazi koji fon slika vise detalja...razlika je prilična

Sent from SM-T825 Tab S3
 
Poslednja izmena:
Meni vise smeta sto nije audio snimak unapredjen,jos uvek je mono,dosta tisi u odnosu na konkurenciju.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Ma stvaraju hype da bi se prodavali novi modeli. Nitro je dečko u pravu kada kaže da su kamere na fonu dostigle neki max i samo nijanse se primete.


Sent from my iPad using Tapatalk

Nisu dostigle maximum. Sledeća fora za kamere će biti što veći FPS snimanja i macro mod. Sony je već na skoro 1000 FPS-a.
 
A cek - kakve to veze ima sa image quality o kojem pricamo? :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Idemo u OFF, ali ajde i ja da kazem nesto o kameri na Iphone-u 6 koji sam koristio pre tri godine kada je izasao, jer sam pre dva, tri dana gledao slike koje su slikane tim telefonom, deluju baš lepo, šta više odlično na ekranu monitora.
Sada imam 7+, takođe su slike odlične, i zaista ne vidim više poentu za nekim boljim i lepšim fotografijama što se tiče mobilnih telefona. Mahom svi telefoni sa otvorima blende od 2.0, pa na niže, prave odlične fotografije.
Koristio sam bio i SE i Xiaomi mi 5s, kratko vreme, i sve su to telefoni sa odličnim kamerama. Poenta cele priče je da kamera na mobilnom telefonu je po mom mišljenju totalno nebitna, jer je sada na skupim telefonima svaka dobra!
 
Za neko oko jesu ali za nekoga ima itekako razlike. Pogledaj slike, koje sam izbacio..Razlika velika.
misliš da ti fon super fotka a onda uzmeš drugi aparat i uporedis 2 fotke iz istih uslova.. A ono razlika...mnogo bolja fotka..Zato se i rade komparacije.
 
Poslednja izmena:
Poenta cele priče je da kamera na mobilnom telefonu je po mom mišljenju totalno nebitna, jer je sada na skupim telefonima svaka dobra!

Ne možeš reći da je nebitna, jer tom logikom će neko drugi reći da je nebitno da li je 720p ili 1080p, neko treći će reći da je 3.5mm nebitan jer ne sluša muziku, četvrti ko zna šta će reći da je nebitno i onda ćemo doći do telefona bez ičega jer su korisnici rekli da je ovo ili ono nebitno.
Naprotiv, sve je bitno, a najvažnije je da je telefon zaokružena celina, da od svega trenutno dostupnog izvuče maksimum (i pare iz naših džepova).
 
Tačno, ali poenta priče je da Samsung Galaxy S7 i edge, S8 i S8+, Iphone 7 i 7+, sada 8 i 8+, U11, Note 8, Xiaomi 5s i da ne nabrajam prave slike kod kojih običan korisnik i ne primećuje razliku, i ako postoji neka razlika, meni je u principu zanemariva.
@Darkside, da primecujem razliku, ali mislim da možda nekome ona neće značiti puno.
Pod drugim uglom ili više puta slikano može biti i obrnuto...
 
Poslednja izmena:
svaka čast ako ovde ne vidis razliku. A nije jedini primer.. Generalno, po meni , prvi put da kamera na iphone daje vise detalja nego konkurencija.Da ne bude klinačkih prezumpcija da sam Apple fanboy, pa da hvalim svoju imaginarnu socijalnu grupu: ne volim Apple, jer mu ie OS za moje potrebe polu upotrebljiv.... Ali objektivno, kamera ke je prijatno iznenadila....
dc7020a9e38c8ba34c39564b40201532.jpg


Sent from SM-T825 Tab S3
 
Poslednja izmena:
Istina. Razlike su nikad manje i uglavnom nastaju zbog uslova u kojima se u datom momentu fotografiše (pričamo o automatici). Sa druge strane, ako prebaciš na manualna podešavanja i svaki telefon zasebno podesiš, verujem da bi se dobile gotovo identične fotografije (problem je u senzoru koji prosto ne može više da izvuče). Za bilo šta ozbiljnije od fotkanja dece, životinja, cveća i "kućnih snimaka" se koriste neke druge sprave sa nekim drugim i daleko većim senzorima + dodatna oprema. Uostalom, koga interesuje ova tematika, može na netu da pročita gomilu tekstova i sam da shvati neke stvari.
Meni recimo mnogo više bode oči mikrofon koji je kriminalno loš kad se pravi snimak (barem prema onim primerima sa 8/8+).
A što se konkretno tiče ovog X, na njemu mi najviše smeta nedostatak TID. Na to sam navikao i predstavlja mi najjednostavnije, a ujedno i sigurno, rešenje za otključavanje telefona ili sadržaja u njemu. Da ga ima, verovatno da bih razmišljao o kupovini istog i pored sumanute cene, ali ovako teško...
 
svaka čast ako ovde ne vidis razliku. A nije jedini primer.. Generalno, po meni , prvi put da kamera na iphone daje vise detalja nego konkurencija.Da ne bude klinačkih prezumpcija da sam Apple fanboy, pa da hvalim svoju imaginarnu socijalnu grupu: ne volim Apple, jer mu ie OS za moje potrebe polu upotrebljiv.... Ali objektivno, kamera ke je prijatno iznenadila....

Sent from SM-T825 Tab S3
Ti i ja se odlično razumemo. Ja primećujem razliku, ali govorim generalno o ljudima, telefonima i kamerama.
Ja prvi 5 godina koristim iPhone, i uvek ću njega koristiti.
 
Zanimljivo kako neki u note 8 temi nipodaštavaju YouTube kao izvor podataka, a ovde koriste slike kao dokaz od istog čoveka i to iz njegovog YouTube klipa [emoji23]



Generalno @n1tr0 je sve lepo objasnio i sa svim se slažem!
Došli smo do toga da su nijanse u pitanju koje za 90% ljudi i nisu vidljive dok se ne uporede kao gore u videu.

Ip8 vs Note 8 - Kao da su zamenili uloge, sada na nekoliko klipova note 8 brže radi, dok ajfon ima bolju kameru (bar na tom gore klipu) .

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Svako vidi ono sto zeli.A zanimljivo je da se klipovi sa brzinom kace sad u svakoj temi dok se ranije pisalo kako je to cista glupost..A istina je da ios 11 ne radi ni blizu dobro kao 10.3.3 pa otuda i takvi rezultati.Meni dialer na 6s otvara 3sekunde.
 
Ne možeš reći da je nebitna, jer tom logikom će neko drugi reći da je nebitno da li je 720p ili 1080p, neko treći će reći da je 3.5mm nebitan jer ne sluša muziku, četvrti ko zna šta će reći da je nebitno i onda ćemo doći do telefona bez ičega jer su korisnici rekli da je ovo ili ono nebitno.
Naprotiv, sve je bitno, a najvažnije je da je telefon zaokružena celina, da od svega trenutno dostupnog izvuče maksimum (i pare iz naših džepova).

A koliko vas ima >FHD monitore, da ne pitam za 4k monitore? Ljudi se loze na 4k, nemaju gde da puste snimak... A tek 4k 60fps da ne pricamo - koliko ljudi ce da obradjuje to pa usporava na 30 ili 24fps, ali svakako dobar nacin da se korisnicima zauzme prostor kako bi kupili 256GB model ili iCloud plan. Ja cu samo reci da i Xiaomi Mi5 pravi odlicne fotke za potrebe telefona, a isti je kostao 250 eur tamo oko januara. Isto tako cu i reci da bi mogao staviti pare da cu sa njim napraviti bolju fotku istog motiva nego gomila ljudi koji ovde po forumu prica o kvalitetu kamere na telefonima i koji pixel peep-uju, zato sto je fotografija mnogo vise od aparata - aparat je samo alat. Kao sto rekoh - vec od 5s, 6, nexus 5x itd telefoni prave vise nego dobre fotke, a sva ostala poboljsanja su sitnice. Niko normalan ko ti gleda fotke nece uzeti fotku i pixel peep-ovati je, a isto tako nisam video nekog ko stampa fotke sa iPhone na A0, A1, A2, A3.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To je suština i poenta svega napisanog do sada!
 
Ne znam zašto si mene citirao kad si napisao manje više isto što i ja, ali sa tom razlikom što ja nikada neću reći da je nešto nepotrebno jer meni možda ne treba.
Ja sam izradio neke fotke, neke od njih su A4 format, uhvaćene telefonom i mogu reći da odlično izgledaju (razmišljam i kanvas da odradim sa nekim fotkama). I da, imam 4k tv na kojem gledam sadržaj u tok kvalitetu.
Uzgred, suština je da se za ovu cenu ponudi sve trenutno dostupno i da bude najkvalitetnije. Lako ćemo mi korisnici odabrati šta nam više odgovara i šta ćemo češće koristiti. Razlike u fotografijama su prilično male i najviše zavise od osobe koja fotka kao i od trenutnih uslova, ali kad tražiš 1000€/$ onda mi daj najbolje od najboljeg (nebitno da li je to X ili Note 8 ili koji već telefon).
 
Gary o a11 :)

[youtube]TiVF_ZzzLM0[/youtube]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Zanimljivo kako neki u note 8 temi nipodaštavaju YouTube kao izvor podataka, a ovde koriste slike kao dokaz od istog čoveka i to iz njegovog YouTube klipa [emoji23]



Generalno @n1tr0 je sve lepo objasnio i sa svim se slažem!
Došli smo do toga da su nijanse u pitanju koje za 90% ljudi i nisu vidljive dok se ne uporede kao gore u videu.

Ip8 vs Note 8 - Kao da su zamenili uloge, sada na nekoliko klipova note 8 brže radi, dok ajfon ima bolju kameru (bar na tom gore klipu) .

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
malo si me pomesao sa nekim. Ja sam u Note 8 temi postovao mnogo yt linkova.

Sent from SM-T825 Tab S3
 
Razgrabice se kod nas kad se pojavi kod operatera.
 
I tako show krenuo jutros. Na gomili sajtova bilo odbrojavanje do pocetka narudzbina, poprilican hype.
Za par dana cemo znati kako radi Face lock, koji po meni odlucuje da li ce telefon biti revolucija ili debakl.
 
Kod nas ce krenuti cena sa 1500, mozda kroz par meseci ce doci na normalu sto je 1000. Prvi nalet je za one koji imaju viska novaca.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno