Šta je novo?

iPhone X

Zeni se desava sledece, zagreje se malo na suncu pri koriscenju, osvetljenje ode na maks ali je ekran prilicno taman, neko imao slicno?

U11 via TT
 
Baš su ažurni. Prošlo više od mesec i po dana kako mi je ukraden iP6s i ništa. Otišao u delove najverovatnije.
Ali da ne idem u off ovo je tema o iPX.
Поздрави се с њим. Тако су и мени обичну шестицу кад је била актуелна. Пријавио све уредно полицији. Никад није ни упаљена, отишла у дијелове. Паметни су лопови неће да ризикују

Ја ћу прескочити и ове године тел, чекам идућу...
 
Zeni se desava sledece, zagreje se malo na suncu pri koriscenju, osvetljenje ode na maks ali je ekran prilicno taman, neko imao slicno?

U11 via TT

Odavno to rade, smanji se max osvetljenje da se telefon ne bi pregrejao. Nekada toliko da se jedva vidi ekran...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@accko Kako mislis smanji se kada stoji na max?
 
Smanji se vrednost za maksimalnu jačinu osvetljenja.

Npr. ako je pre toga maksimum bio 650 nečega, spustiće se na 600 i to će biti maksimum.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jel koristi neko Aplle charger od 12w? Malo smara ovo punjenje sa ovim 5w.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja punim na punjac od iPad Air-a, mislim da je bas 12w, nesto malo vise od sat vremena od 5-15% do 100.
 
I ja punim sa iPad punjacem ali mu treba 2h i 15min.
I jedno pitanje za sve, da li se i vama usijava telefon kada koristite napolju. Tipa sedim u hladu (danasnji dan 31c napolju) i na fejsu sam a telefon se usijava od nazad...
 
Kupio bih punjac od 12w ako brze puni. Meni je to npr iritantno da telefon koji kosta koliko vec kosta punim vise od 2h.Sto se tice grejanja, ima trenutaka kad se osetno greje, ali ne previse.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam kupio i puni puno brze. Apple sam preporucuje da se kupi jači punjač. Oni jednostavno u paketu daju najjeftiniju opciju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imam i ja tih trenutaka ali danas se bas usijao... Kupuj slobodno taj punjac [emoji6]
 
Kakva je ponuda kvalitetnijih stakla preko neta.Jel uzeo neko 0.2 mm, samo ne ona sto
Idu od ivice do ivice.Trazim po netu ali nema Spigen i Olixar u Srbiji da se nadje.Mada diskutabilno je da li su i ona dobra.Ako neko ima dobro iskustvo nek napise.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam posle nekog no name koje je odradilo posao prilikom pada stavio Nillkin u Mercatoru na NBG, odlicno za sad stoji i nijedan od case-ova koje koristim mu ne smeta.
 
^ kakv je X u poređenju sa OP?
 
Mene pitas?

Ogromna razlika u kameri i bateriji. Sistem ko sistem, radi na oba besprekorno.


Doduse ovo je prvi iP koji koristim vec duze vrijeme i prija mi promjena na iOS posle Androida ali se jos nisam potpuno navikao na Apple ekosistem.
 
Tebe, ti si koristio OP. Neko poređenje, gde je bolje šta?
 
Sisteme necu porediti, ali X ima svojih bubica dok kod OP nije bilo tako izrazeno (ili sto je ovo X i zbog hype-a oko Apple-a pa covjek misli to sve radi samo i besprekorno).

Kamera generalno ali subjektivno gledano daje duplo bolje rezultate. Bilo po savrsenom danu bilo kad nema dobrog svijetla bilo po noci ili u neko ambijentu sa vjestackim svijetlom, daleko pouzdanije slikam sada i pravim mnogo vide fotki. Klince takodje vise slikam jer jer nema blurovanih fotki vise, suma ako slikam pri zalasku sunca, omasenog fokusa itd.

Video je neuporedivo bolji. U zadnje vrijeme ga koristimo cesto uz Osmo Mobile 2 za firmu i radi posao bas dobro.

Sto se baterije tice, nisam bas umjereni potrosac, sve zivo sto imam instalirano popaljeno je sto se tice notifikacija i bcogrnd-a i rijetko kad dodjem ispod 30% na punjac uvece a cesto je to i 40-ak procenata (bez video snimanja za posao naravno). Na OP toga nije bilo mada me nedostatak OP fast charga natjerao da malo promijenim navike. X nikad za nikad da se napuni (koristim punjac od iPad Air-a)....Originalni nisam ni vadio iz kutije.

To bi ukratko bilo to. Sto se tice ergonomije brzo sam se navikao na manji telefon i to mi prija ali je problem sto je telefon skoro non stop u case-u (nakon dva pada na plocice bez case-a) i onda je se ta razlika malo i gubi.
 
Ja sam posle nekog no name koje je odradilo posao prilikom pada stavio Nillkin u Mercatoru na NBG, odlicno za sad stoji i nijedan od case-ova koje koristim mu ne smeta.

Juce mi stiglo Nillkin staklo 0.2.Lepo izgleda, cak sam uspeo da ga namestim bez bubbles i lepo je leglo do ivice.Jel ima neko iskustvo sa wireless punjacima? Gledam na yt i vidim da hvale i zadnji samsungov da odlicno sljaka.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Radi i meni novi Samsungov, bez problema ali ga dosta rijetko koristim.
 
@Uros Novakovic, hvala za poređenje.
 
Imas i nillkin punjace rade odlicno


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Gledam sad neke klipove na yt i ispada da konkurentski punjac najbrze puni.Neko je pisao ovde za silicone case da ima kp za 3500.Jel pazario neko to?
 
Caseova ima raznih. Ja imam jeftini cafele i original kozni. Original bolje stiti, ne upada prasina. Silicon je zanimljiv, lepe boje ali nije to to. Koristim ga samo dok sam na moru a posle nazad u kozni.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Inače da znate da radi wireless punjenje i sa kožnim i sa silicone coverom.
 
Wireless punjenje radi i sa kejsovima debljine do 1,2 cm ako se ne varam. Problem može biti samo metal u kejsu ukoliko ga ima.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno