Šta je novo?

iPhone X

Ne znam kako ostalima, meni bas smeta taj black bar, jeste lepo ekran od ivice do ivice, ali bolje da je skracen nego ovako da ima tu glupost preko ekrana i sliku okolo.

Znaci da ne vidimo video onako kako je zamisljen, gubitak prikazanih informacija je po meni nedopustivo. Kao kada bi gledao film na tvu koji ima stalno nesto preko dela ekrana, neku mrtvu liniju, zavesu ili sta vec :).

Potpisujem sve što si napisao.
Još nešto bih dodao, mislim da zadnje kamere štrče nenormalno puno. Ako uzmemo u obzir da je prilično debeljuškast (cca 8mm), čudi me kako nisu mogli da upakuju kamere da budu u ravni sa leđima.
 
Mozda zbog opticke stabilizacije obe kamere? Ulazile bi u ekran, nema vise bezela gore za kamere..
 
Koliki je senzor na iP7?
Kako bre 1/3''..[emoji849]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Onaj na pocketnow reče da je veći senzor nego do sad

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Metal API, ARKit, MLKit, ... itd itd
Nisam upoznat da te stvari imaju na androidu, znam da ima augmented reality koji radi sa jedno 10fps samo na odredjenim modelima i koji je gimmick jer je neprecizan. Da li sam propustio nesto? :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

imam oba OS.a na uređajima...Mnogo toga ne mogu na IOs sto mogu na Andr...Ili što moram iz 10 koraka na ios na andr je 2 koraka..ako već znaš oba sistema onda znaš o čemu pričam..Da ne idemo u off .....A Iphone X mi se jako sviđa..Prelep telefon. Konacno screen to body ratio je stigao konkurenciju. A ovaj hardwerski angine face id je daleko bolji Iris skenera, koji konkurencija gura..Ima svoj procesorski kontroler za face id..Znači, nije gimmick .Brine me malo što na prezentaciji face id je zakazao, pa je morao da obriše lice od znoja, da bi ga fon prepoznao,,,, Procesor ne sumnjam da kida...Wireless charging konačno-nema više petljanja sa kablovima.BT 5.0 konačno za dalji domet i 2 uređaja simultano pa su stigli Samsung S8 u tome. 240 fps na 1080p je za slowmotion za mene, koji pratim neka sportska takmičenja iz borilačkih veština ... vrh da odradim video snimak i vidim ko je prvi zadao poen.Konačno fast charging su odradili...To nisu ni pomenuli u prezentaciji. Konačno oled ekran pa je vidljivost napolju bolja a crna je crna..Samo me razočaralo što je i dalje daleko slabija osvetljenost od note 8.. skoro duplo..Ali konačno dobra rezolucija ekran,,,Konacno 4k na 24fps,30mfps i 60fps..Imam 4k tv pa to koristim..Odradili su.... Već napisah: ako baterija bude ok, biće to vdobar telefon.

Sent from SM-T825 Tab S3
 
Poslednja izmena:
Pošto dosta vas priča o ovom famoznom face id, mene interesuje jedna stvar - ako hoću da vidim da li imam bilo kakvu notifikaciju (poziv, poruku bilo koje vrste...) a ne želim da orključavam telefon zbog toga, kako "spriječiti" da se to ne uradi automatski?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Pošto dosta vas priča o ovom famoznom face id, mene interesuje jedna stvar - ako hoću da vidim da li imam bilo kakvu notifikaciju (poziv, poruku bilo koje vrste...) a ne želim da orključavam telefon zbog toga, kako "spriječiti" da se to ne uradi automatski?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Ako je na stolu samo kucneš ekran a telefon svakako ne vidi lice.. A fora je što ja imam praksu da otključam fon dok je na stolu, vidim šta hoću i zaključam bez da pomeram fon odatle..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pošto dosta vas priča o ovom famoznom face id, mene interesuje jedna stvar - ako hoću da vidim da li imam bilo kakvu notifikaciju (poziv, poruku bilo koje vrste...) a ne želim da orključavam telefon zbog toga, kako "spriječiti" da se to ne uradi automatski?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Pa i kada se otkljuca,ostaje na lock screen-u,mozes da pregledas notifikacije. Tek posle onog swipe-a na gore se otvara home screen,ne automatski prilikom otkljucavanja,sto je bila praksa kod tid.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zato su led notifikacije odlicne

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
To mi je malo bzvz, ono moraš "iskosa" da gledaš da on "ne primijeti da ti njega gledaš"?!?!

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Zar nije tap da se upali ekran a swipe da se otkljuca?
 
Tap je valjda da se upali ekran,on se otkljuca cim ga pogledas(pomeri se onaj katanac),a swipe na gore je za home screen,koliko sam ja skontao.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Majko sveta, i nema neki brži metod od toga?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Tap je valjda da se upali ekran,on se otkljuca cim ga pogledas(pomeri se onaj katanac),a swipe na gore je za home screen,koliko sam ja skontao.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Cek jedan tap do LS ... a nema double tap za full unlock?

Verujem da su podesili da proximity sensor radi dok je fon u djepu da se ne otkljucava ako npr je prst blizu telefona itd. ..
 
Pa ja ne znam koji je brzi nacin,kako se probudi telefon,gotovo istovremeno se i otkljucava. Dex,ja tebe nista ne kontam,kakav dzep i prst,otkljucava se samo pomocu faceid-a. [emoji1]

Ima ovde na snimku,na pocetku se vidi,kako se upali displej,tako se i katanac pomeri(ako gledas u telefon,naravno)

https://youtu.be/15CNSAhqCrU


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa ja ne znam koji je brzi nacin,kako se probudi telefon,gotovo istovremeno se i otkljucava. Dex,ja tebe nista ne kontam,kakav dzep i prst,otkljucava se samo pomocu faceid-a. [emoji1]

Ima ovde na snimku,na pocetku se vidi,kako se upali displej,tako se i katanac pomeri(ako gledas u telefon,naravno)

https://youtu.be/15CNSAhqCrU


Sent from my iPhone using Tapatalk
Bedak nema double tap. Ima li bar aod?
 
Jok,niti mislim da ce ikada imati,bez obzira sto prelaze na oled. Teraju neku svoju filozofiju,kao i za led notifikaciju,svake godine isto pitanje,da li ima...Nema,niti ce imati. Ta "ekskluziva" ostaje za droid [emoji16]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Priznajte da vam se svidja telefon bez obzira na sve [emoji39] Umesto sto raspravljamo o nebuloznim stvarima,do juce niste mogli da vidite procenat baterije,a tu se nesto raspistoljili... [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Meni se svidja kako Apple uvodi " nove " stvari ali za IP korisnike :) postoji li info koliko mah ima baterija na tom X modelu? 3000?!
 
Priznajem, svidja mi se, al me svejedno nervira sto nema citac otiska.
Najbljutaviji utisak mi je ostavilo njhovo budalesanje sa emojima i sl, strasno.
 
Pa dobro,ja sam vec pre predstavljanja pisao da ce se najvise deca i tinejdzeri obradovati tome,ali svi se uhvatili samo za smajlice,a nisu pomislili kako zapravo ta tehnologija funkcionise i kakve ce tek imati mogucnosti. Bas nekako ograniceno razmisljamo,samo se trazi povod za sprdnju i ismevanje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Evo gledam ove snimke iz apple radnji i otisli su korak nazad sto se tice otkljucavanja iphone x modela
1.pritisnes dugme sa strane
2.pogledas u telefon da se otkljuca
3.prevuces ka gore
Smorice ljude posle 10 dana.
Na iP7 je to savrseno. Pritisnes i odmah spreman..

P.S. Gledajuci snimak mozete da zaboravite otkljucavanje dok je na stolu. Mora se uzeti u ruke da bi skener bio upravno.. Ili da se nagnete nad telefonom
 
Poslednja izmena:
Zapravo izgleda da sistem nije ni omanuo vec prezenter.
Ova poruka se ne dobija kada se telefon neuspesno pokusa otkljucati nego kada se pokusa otkljucati po prvi put nakon paljenja.
Propust organizacije koji je bespotrebno doneo negativni publicitet
http://imagazin.hr/ne-face-id-nije-zakazao-tijekom-prezentacije/

Greska, iphone 8 ima 1/3 - mozda su stavili 1/2.3 :eyebrows:
Apple nije objavio podatak o veličini senzora tako da su ovo čista nagađanja, a specifikacije sa GSM Arene su čisto lupetanje kao i ostatak sadržaja na tom sajtu :d
Jedina informacija koju posedujemo je ona koja je jučer predstavljena na jednom slajdu, a to je da je senzor "veći"
apple-iphone-2017-20170912-11938.jpg


Gledaj na jedno oko
Ahahaha :D:D:D

Tap je valjda da se upali ekran,on se otkljuca cim ga pogledas(pomeri se onaj katanac),a swipe na gore je za home screen,koliko sam ja skontao.
Što uopšte da se tapka, ima "raise to wake", koji radi još od ajfona 6S, čim uzmeš telefon u ruku ekran je upaljen, Face ID registruje korisnika i telefon je otključan

Bas nekako ograniceno razmisljamo,samo se trazi povod za sprdnju i ismevanje.
Pazi, imaš 2 grupe korisnika. Prva su oni koji kažu: "haha, koja glupost, g*vno i mačka emoji haha". Druga su oni koji razmišljaju "jbte kako radi lipsync u realnom vremenu, na nivou animiranih filmova" i kapiraju u stvari koja je to impresivna demonstracija tehnologije.

Par videa sa YT:
Marques Brownlee


Jonathan Morrison:


CNET
 
Poslednja izmena:
Mislim da je neko pitao kako da otkljuca kada stoji na stolu,onda mora da se tapne jednom. A ta prva grupa svakako nisu ljubitelji tehnologije,niti imaju veze sa istom,sam princip na koji to funkcionise je u najmanju ruku fascinantan.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Što uopšte da se tapka, ima "raise to wake", koji radi još od ajfona 6S, čim uzmeš telefon u ruku ekran je upaljen, Face ID registruje korisnika i telefon je otključan
A mora li opet da se prevuce kada Face ID registruje korisnika, da bi dobio home screen?

Mislim da je neko pitao kako da otkljuca kada stoji na stolu,onda mora da se tapne jednom. A ta prva grupa svakako nisu ljubitelji tehnologije,niti imaju veze sa istom,sam princip na koji to funkcionise je u najmanju ruku fascinantan.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ali onda moraju i da uzmu telefon da bi skener detektovao lice.
 
Poslednja izmena:
Pošto dosta vas priča o ovom famoznom face id, mene interesuje jedna stvar - ako hoću da vidim da li imam bilo kakvu notifikaciju (poziv, poruku bilo koje vrste...) a ne želim da orključavam telefon zbog toga, kako "spriječiti" da se to ne uradi automatski?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Samo tapnes na ekran i videćeš notifikacije. Na stolu, u ruci...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
A mora li opet da se prevuce kada Face ID registruje korisnika, da bi dobio home screen?



ali onda moraju i da uzmu telefon da bi skener detektovao lice.

Ne moraju,dovoljno je da gledas u njega,to i jeste fora sa 3d senzorima,ne mora telefon da ti bude u visini ociju kao sa polu-upotrebljivim iris skenerom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno