Šta je novo?

iPhone X

Pa jel sam pitao gde moze da se namesti, da li neko zna gde je pouzdano, nije problem da platim? Niko nije odgovorio tako da sam probao sam. Bolje mi je da ja za*mjau**mjau**mjau**mjau*m, nego da platim nekom i da on za*mjau**mjau**mjau**mjau*.
 
Pa jel sam pitao gde moze da se namesti, da li neko zna gde je pouzdano, nije problem da platim? Niko nije odgovorio tako da sam probao sam. Bolje mi je da ja za*mjau**mjau**mjau**mjau*m, nego da platim nekom i da on za*mjau**mjau**mjau**mjau*.
Ja ti mogu reci za Ns ali mi se čini da si ti iz Beograda tako da , ćorak.
 
Razlika je u premazu preko te plastike ili stakla kako ga zovete. Uzmi samo 6D ili 9D i veruj mi bices prezadovoljan. Ja sam ih uzeo desetak za 1-2e i prezadovoljan sam. Imao sam i taj baseus i niklin i kako se vec zove i veruj mi ne vrede po 10-15e. Bacas pare.

Evo gde i koja sam ja uzimao.

d8b0f04e0b9c9e74a2ab313712918cb0.jpg

b0ffbc8f35a830e62d04da61544020b5.jpg
 
Jel tebi dobro? Kakve veze ima da li sam isto staklo uzeo ovde ili preko?

Necu da dam iz principa te pare nasim lopovima za nesto sto kosta 4x manje.

Ovo staklo je oko 2500-3000din kod nas, a na aliju 8eur sa shippingom.

Ja sam morao zbog loma da mijenjam zastitno staklo dok sam bio na putu, platio sam 1500 din u Merkatoru u Bg-u tada Nillkin. Posle dva mjeseca je isto puklo (odradilo posao) jednako kao i ovo prethodno sa Alija. I sledece odnosno trenutno na telefonu je sa Alija...Nema svrhe bacati pare sto neko rece.

Edit:

Bobane da linkove do store-a, da se nadje ;)
 
Poslednja izmena:
Ja sam neko staklo uzeo za 1500 odmah kako sam izasao iz gigatrona u Uscu. Valjda sam otisao u onu arenu kako se vec zove 10m udaljena :D od radnje.

Mislim da su mi rekli i 3000 platio bi jer *mjau**mjau**mjau**mjau*ga necu da cekam 30 dana za staklo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imam sedmicu godinu i po dana i dvoumim se da li da predjem na X ili XS, razlika je naravno u nekoliko stotina evra, da li ce uopste dodatno pasti cena X u skorije vreme ili je to to? Bas sam u dubiozi a smorio me je mali ekran kod sedmice


Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk
 
Ako je samo veci ekran razlog,razmotri i XR,baterija i kamera bolja nego na X,a ustedeces tih par stotina do XS. Tesko da ces imati neku zamerku na ips,na koji si se vec navikao verujem,kao i na jednu kameru. Svakako odlican upgrade sa sedmice.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zapravo sam u nekom kesu trenutno pa mi nije zao da dam vise, kao sto je bio slucaj prosle godine za razliku od 100 evra za 6s - 7. Ja vas pitam a sam sebi dajem odgovor :) razmotricu definitivno XS, hvala puno


Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk
 
Blago tebi kada ti ip 7 ima “mali” ekran... a ja se sve nadam malisi SE2
 
Meni je X full kombinacija trenutno. XS me ničim nije privukao posebno da bih uzeo njega. Dođje mi isto kao sa 6 i 6s. Tj. u ovom slučaju je po meni još manje primetna razlika. XR mi isti kao 8 samo sa ekranom bez bezela.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Generalno ni sa jednim od ta 3 ne mozete pogresiti, postoje argumenti za kupovinu svakog od njih.
 
d8b0f04e0b9c9e74a2ab313712918cb0.jpg


Stigla 3 komada, nalepio sam kako treba iz prve. Ovo staklo je bukvalno identicno kao i ono prethodno, stim da kosta 6x manje i ne dobija se fensi pakovanje.
 
Ja goreg od ovoga stakla na mom xs u zivotu nisam vidio:)
Neka plava nijansa,sa njim kao da je upaljen true ton,bas baca na zuckasto sliku,jedino kad se gleda iz nekog ugla slika bude normalna:)

1583151077c38923a1eaa1e0ec3bef0c.jpg
 
Da li je neko primetio koliko mu se greje X? Uzeo sam jedan na probu, ali nakon reseta i brzinskog back upa sa clouda ( 30sec ) tel se zagrejao i to bas dosta. Baterija je na 90% ne znam da li je do nje ili to tako treba, ali 8ica mi se nije tako grejala. Bez maske ga koristim mozda i to doprinosi osecaju.
 
Da li je neko primetio koliko mu se greje X? Uzeo sam jedan na probu, ali nakon reseta i brzinskog back upa sa clouda ( 30sec ) tel se zagrejao i to bas dosta. Baterija je na 90% ne znam da li je do nje ili to tako treba, ali 8ica mi se nije tako grejala. Bez maske ga koristim mozda i to doprinosi osecaju.

Imao sam X u letnjem periodu kada se i desava da se greju.Nisam imao utisak da se greje, mada sam ga stalno nosio sa maskom.Ne verujem da ima neki problem ako se prilikom back apa zagrejao.Manijaci ga malo igricama pa ces da vidis.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Videcu sutra kako ce se ponasati, igre ne igram, cackacu ga svakako, videcemo kako ce na 4k snjimanju da se ponasa. Uvek me je apple odusevljavao bas tim ne zagrevanjima koje su kod androida uobicajena pojava zato me je ovo i zacudilo, al vidim sad na netu da se svi zale da se X greje bukvalno posle 10min gledanja klipova na yt.
 
Imam S9+, probao bih Iphone X (dok ne padne malo cena za S10...), pa me zanima da li funkcionise back up konverzacija sa androida na ios?

Sent from my Samsung Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Ako je bekapovano na gdrive,onda ne. Viber, WhatsApp itd.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mozda je moguće nekom gimnastikom. Mislim da je neko uspeo vratiti bekap vibera ali je platio oko 20$ za neki program.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel provereno prebacuje sve konverzacije?

Sent from my Samsung Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Ne prebacuje konverzacije. Prebacuje podatke (slike, muziku) i aplikacije. Data aplikacije se ne prebacuju.

Google koristi gdrive, dok iOS koristi iCloud.

Dva različita sistema, nisu kompatabilni.
 
SMS mi nije vazan.
Vazan mi je Viber i WA, imam preko 300 konverzacija i dosta bitnih poruka.
Hvala na odgovorima...nazalost ideja da probam X pada u vodu.

Sent from my Samsung Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Pisao sam pre par meseci o blokiranju mobilnog neta i utvrdio sam kad se desava. Kad sam prikacen na wifi i pocnem razgovor, u toku razgovora izgubim wifi i cim prekinem vezu cell net je blokiran stoji Lte ali ne reaguje pomaze samo prebacivanje u airplane i nazad da se otkoci.
Operater je Vip, takodje je zanimljivo da sa Vipovom karticom nemam Apn podesavanja, dok kad ubacim Telenor dobijam u meniju sve te opcije.
 
Ponovo u ponudi mts-a, uz omorika 2 paket cena na 24!rate 3900 din.....
 
Šta može biti razlog da iPhone X ne može da se nakači na WiFi mrežu na mom ruteru? Naime, pre par dana drugar sa tim modelom nikako nije uspeo; telefon odbije konekciju praktično istog momenta kada pritisne dugme za konektovanje, kao da nije ni pokušao da uspostavi konekciju.
Kasnije sam uključio hot-spot preko mog telefona i bilo je OK; odmah se povezao.
Inače ruter je Mikrotik, pokušali smo na 2.4 i na 5GHz mreži.
 
Poslednja izmena:
Jedino neki filter ako je ukljucen na mikrotiku, do telefona (ako je ispravan) nije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno