Šta je novo?

iPhone X

Bio sam ironican. Zato sam i stavio navodnike.
Naravno da ne moze. Saveti tipa iOS vs android i poredjenje iphone-a sa biko kojim android telefonom je potpuna besmislica.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Koristim iOS 3,5godina. I zato se razmisljam da li da predjem na android.
Ako i budeš prelazio, pređi na nešo tipa pixel 3 ili op6t gde android radi onako kako je i zamišljeno, pa onda donosi zaključke...nemoj ko conquer [emoji23][emoji56]

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Pa mogu ti reci da mi sam rad telefona nije bio toliki problem,korektno je radio,ne mogu da gresim dusu [emoji16] Nego su u pitanju druge stvari,vise vizuelnog tipa,a i generalno korisnicko iskustvo je dosta drugacije (hw+sw).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koristim uporedo iOS na iPad pro i Android na S9+. Što se tiče same brzine i stabilnosti, tu više nemam zamerke ni na jedan tj. podjednako su dobri. Prošla su vremena kad je Android bio funkcionalno bolji a iOS stabilniji. Nabolje je da probaš pa da odlučiš. Prednost Samsunga je bolji ekran (bez notch), lepši dizajn (subjektivno mišljenje), niža cena, dual sim, slot za sd karticu, bolja baterija i verovatno malo bolja kamera. S druge strane prelazak na novi sistem (nebitno da li sa androida na ios ili obrnuto) zna da malo frustrira prvih par dana korišćenja.

Ja recimo ne mogu se nateram da pređem na iPhone iako mi iOS nije nepoznat pa tako odlično razumem da dugodišnji korisnik iPhona, odbija da pređe na android ili se brzo smori ako ro uradi.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Nema notch,ali ima edge displej,koji ne “legne” svima,kalibracija ekrana meni nije legla,sve modove sam isprobavao,jednostavno nije ista kao na ipX. Kamera takodje ne legne svima,prednja je katastrofa,zadnja podize saturaciju znacajno,boje nerealne skroz. O bateriji bi se moglo diskutovati,meni je bolja nego na N8,i tako mozemo do sutra...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
iP se ukupno "ugodnije" koristi kada se navikne na to kako se navigira, gestures etc.

Build quality je bolji, tj celicni ram je nenadmasan.

I iOS i Android su sada funkcionalano veoma zreli sistemi, jedino mi se mnogo vise svidja dizajn iOS, graficki je sve mnogo lepse odradjeno.

Face ID na X je kud i kamo bolji nego Touch ID na ledjima S9.

Ekran S9+ izgleda impozantnije kada se vidi, zbog velicine i Edgea, sami ekrani su podjednako dobri.
 
Da,to sam zaboravio,osecaj u ruci je neuporedivo bolji,taj hladan celik bas daje osecaj kvalitetnije/skuplje izrade. [emoji2] Kao da je visa klasa telefona u pitanju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pre neki dan sam bio u prilici da bliže upoznam Note 8 i iskreno ne mogu da kažem da mi se nije dopao. Verujem da je i s9 negde blizu njega, tako da je to trenutno odlična kupovina. Nekome ko je do sada koristio android, nisam siguran da bih preporučio prelazak na X/XS i toliko doplaćuje.
 
Ja sam video izlozen primerak u jednoj radnji,ono je strasno koliko veliki burn in ima.
Naravno,to je izlozbeni primerak pa ne verujem da se racuna.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Tesko je sa izlozbenim primercima proceniti. Ja sam video par, ni na jednom nisam video burn in. Na mom isto nema nikakvog burn in-a, a jos malo pa ce godinu dana od kako ga intenzivno koristim. Svaki Samsung sa druge strane - izlozbeni teski burn in, a gotovo svaki poznanik za manje od godinu dana iskusi burn in soft key-eva...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa da. Samsung pravi bolje ekrane za Apple nego za sebe.

Burn in nema nikakve veze sa brendom već načinom upotrebe telefona. Drugim rečima, većina normalnih korisnika ga neće nikad imati.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Samsung je vece pare uzeo od ekrana za ipX,nego sto je zaradio od prodaje svojih high -end telefona. [emoji2]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Verovatno jeste , ali reći da na ipX nema burn Ina a da na note9 I s9 itekako ima je u najmanju ruku smešno , da se ne koristi neki teži izraz

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Samsung je vece pare uzeo od ekrana za ipX,nego sto je zaradio od prodaje svojih high -end telefona. [emoji2]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Naravno da jeste. Apple šiša korisnike a onda Samsung Apple, kad već svoje kupce ne može.

Kao što možemo da kažemo da Apple više para zaradi na brzim punjačima za telefon od svih ostalih proizvođača zajedno :)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Verovatno jeste , ali reći da na ipX nema burn Ina a da na note9 I s9 itekako ima je u najmanju ruku smešno , da se ne koristi neki teži izraz

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk

Ali definitivno ima nesto, da li u softveru ili hardveru, sto u mnogome smanjuje sanse za burn in na iP. Nisam jos video uzivo ni na jednom iP X, dok svaki drugi S8, S9 koji sam imao prilike da drzim u ruci ima..


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Verovatno u autobrajtnesu , poznato je da Samsung čim oseti malo svetla gruva brajtnes na max.

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Hvala svima. Resio sam da ne prelazim na android. Poznanik ima samsung s8, a ja iphone 7. Instalirali smo obojica igru PUBG mobile. Na mom telefonu automatski predlaze igrica da se igra na High resolution a na S8 na Medium resolution. Njegov telefon ne podrzava dodatnu HDR grafiku a moj telefon podrzava. Na niegovom telenonu na High rezoluciji ne moze da se igra jer secka dok igra. I zato sam odlucio da ne prelazim na android jer ako telefon koji bi trebalo da bude novija generacija ne podrzava neke stvari onda i ako uzmem s9plus necu moci za godinu dana da igram igre na High performance. Tako da cu X da uzmem samo da mu operateri malo smanje cenu.
 
Evo ima neka nerealna akcija pa ako nekom treba zamena baterije.

9b09172e1541352367964784be6414ba.jpg


Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
@dukan87
Ako ti je gejming bitna stavka,tu je ajfon bez konkurencije,dosta su bolje optimizovane igre,bolja grafika,jaci hw...
 
Hvala svima. Resio sam da ne prelazim na android. Poznanik ima samsung s8, a ja iphone 7. Instalirali smo obojica igru PUBG mobile. Na mom telefonu automatski predlaze igrica da se igra na High resolution a na S8 na Medium resolution. Njegov telefon ne podrzava dodatnu HDR grafiku a moj telefon podrzava. Na niegovom telenonu na High rezoluciji ne moze da se igra jer secka dok igra. I zato sam odlucio da ne prelazim na android jer ako telefon koji bi trebalo da bude novija generacija ne podrzava neke stvari onda i ako uzmem s9plus necu moci za godinu dana da igram igre na High performance. Tako da cu X da uzmem samo da mu operateri malo smanje cenu.

Pitanje je da li će mu još smanjivati cenu, imajući u vidu činjenicu da se više neće proizvoditi
 
Moguce da ce biti veca potraznja za x jer u sustini nema nekog epohalnog pomaka na xs.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ma nece, sto bi neko stedeo 100$ za god dana stariji telefon, pogotovo kad se razvuce na rate... Ja prvi bih uzeo xs da kupujem. E sad, da imam x nikas ne bih uzeo xs.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
 
Moj drugar uzeo novi x danas. Kaze da ga uopste ne zainimaju novi modeli.
Prethodno je isto imao x,ali ga je polomio.
Svake godine uzima novi model. Od prvog ip.
Ove godine nece.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Evo i ja sam u sredu razbio moj X, pukao na 100 parcica. Ipak sam se odlucio da ponovo uzmem X, proslogodisnji model, a ne ovaj novi, jer mi nema nekog pomaka. Mislim da ce ovo biti prva godina da ne idem na upgrade, a vec treci X. Jednostavno, meni je vise nego savrsen i iz principa necu da uzmem novi XS.
Edit: Ispostavi se dam ja taj DJ cyberov drugar :D :D :D
 
Poslednja izmena:
Kakav je osećaj sa Whitestone dome staklom? Je l lepo klizi prst i ne skupljaju se otisci lako?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Baš to, odlično si ga opisao ;)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Evo ima neka nerealna akcija pa ako nekom treba zamena baterije.

9b09172e1541352367964784be6414ba.jpg


Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока


Njima ne bih dao ni kamen da mi cuvaju.

Odnesem im Asus Zenfone 2 prosle godine, kazem vidite sta je sve pokvareno i sve popravite. Dobijem izvestaj da se samo baterija nadula i da je zbog toga i tac brljavio. Odem, platim, pokupim. Posle par minuta kuci, opet ne radi touch na jednom delu, opet brljavi.
Odem dole, kaze radnik, "ali vi ste preuzeli telefon, mi nemamo nikakvu odgovornost vise", znas trebalo je da sedim dole jedno dva sata da cekam da mi se mozda pojavi bug, a mozda ne.
Srecom je izasao serviser, i ako nisu hteli da ga pozovu, pogledao je sam da telefon opet ima probleme, uzeo mi bateriju koju je stavio i vratio mi novac. Pre toga je rekao kako je telefon prosao sve asusove testove i kako nije bilo naznaka da touch brljavi.
Od tad mi telefon samo stoji, jer se plasim da odnesem negde, ako ce da samo gledaju neke imaginarne automatske testove koji ne mogu da simuliraju pravo koriscenje korisnika.

Pre par godina isto nisu imali pojma kako da poprave Samsung Galaxy Grand 2 od druga. Ubedjivali ga da je prosuo vodu, trazili mu 10k dinara za maticnu, zato sto "Internacionalna garancija vazi samo u Evropi, a Rusija nije Evropa.", na kraju ga je odneo u Rusiju gde je i kupio telefon i popravili su ga za 10minuta bez preterivanja.

Pazite vi taj nivo *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*izma da neko izjavi "Internacionalna garancija vazi samo u Evropi, a Rusija nije Evropa."... Telefon je donet u Srbiji na servis, kupljen u Rusiji, imao papir internacionalne garancije, pisalo je lepo na sajtu gde vazi.

Takodje mom bratu nisu umeli da poprave Galaxy Note 4 prosle godine. Pricali mu neke bajke kako je prolivao nijagarine vodopade na telefon, te kako mu je otislo ovo, te kako mu je oitislo ono, maltene kosta popravka kao ceo telefon.
Na kraju popravljen telefon u nekom zlj servisu za par minuta.

U ProMobi ni kad me muka natera. Pogotovo dok im radnice pojma nemaju sta im pricas i samo vicu "mhm", a onda na papir zapisu samo trecinu stvari i to pogresno, pa si jos ti kriv.

Ne bih im dao iPhone da ga dodirnu, a ne da ga otvaraju.
 
Poslednja izmena:
To je tvoje iskustvo, gomila nas sa foruma ima samo reči hvale za pomenuti servis!

Ovo za internacionalnu garanciju te razumem i mene nervira što telefon kupljen u nemačkoj sa sve računom npr ne mogu da poprave u srbiji (mislim na neki samsung)...skidam kapu applu po tom pitanju!
Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Evo i ja sam u sredu razbio moj X, pukao na 100 parcica. Ipak sam se odlucio da ponovo uzmem X, proslogodisnji model, a ne ovaj novi, jer mi nema nekog pomaka. Mislim da ce ovo biti prva godina da ne idem na upgrade, a vec treci X. Jednostavno, meni je vise nego savrsen i iz principa necu da uzmem novi XS.
Edit: Ispostavi se dam ja taj DJ cyberov drugar [emoji3] [emoji3] [emoji3]

Da se pridruzim klubu "razbijenih" i upisem po drugi put u temu [emoji23] Nove modele jos nisam video,mozda odradim upgrade na Max do kraja godine,ako svarim velicinu,do tada ne menjam ono sto mi je savrseno [emoji56] Kako sam bio zeljan neke promene,ovaj put sam promenio samo boju i case [emoji1]

6fa90d71d6c75e96a375952cf012f779.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam svario velicinu, ne kajem sam sto sam presao na Max format.
 
Nazad
Vrh Dno