Šta je novo?

iPhone X

Ja sam probao oba setovanja i nisam primetio neku epohalnu razliku, ali ruku na srce - svi kazu da vremenom postaje bolji, videcemo. Sto se cuvanja podataka i ostalog tice, to je jako dobro pitanje, ali ako je tako (a verovatno jeste jer u protivnom bi telefon cuvao lica svih svojih vlasnika, to je tek ozbiljan sigurnosni problem), ne mozes imati i super bezbednost i apsolutnu lakocu koriscenja :)
 
I ja mogu da potvrdim sve receno.

Osim dela sa kamerom, to mi nije jasno sta je problem.

Beauty is in the eye of beholder. A ako cemo da idemo u detalje, modul kamere je prevelik, previše štrči i ima još hroma na sebi kao Kadilak. U odnosu na celu veličinu uređaja, kompletan modul je prevelik i deluje besmisleno. To je bio moj utisak od prvog momenta kada sam ugledao prve slike koje su procurele, doduše tada sam se nadao da će to da srede ali avaj. Da je malo manja i malo manje glitzy, kao što je na 8+, ne bi bilo nikakvih problema. Ali opet to je moj utisak, tvoj je možda drugačiji.
 
Ja sam kupio kožnu futrolu od appla i brutalno je legla pogotovo jer kamera više ne štrči a telefon deluje extra.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@kutija: na off bi trebao da ti otkljucava telefon cak i kada ne gledas u njega.

@alenco: tu se onda uvek postavlja pitanje - ako ces da stavljas futrolu da bude u ravni, zasto telefon nije onda deblji pa bi imalo mesta i za vecu bateriju, a mozda i 3.5mm o kome smo pricali. Jedini razlog zasto je ovo prvi telefon na kome nosim futrolu je:
1. staklo se lako lomi
2. vise volim metal back kao na iP7 i starijima
3. fingerprint magnet - uvek izgleda prljavo...

Inace ne kontam zasto gomila aplikacija jos nije "optimizovana" za X. Evo par app-ova na kojima mi radimo (doduse testirao sam samo one koje koriste UINavigationController, mada gomila aplikacija ga koristi) je bilo dovoljno samo compile opet... Nisam siguran da li bi i starije verzije automatski radile, ali moracu da proverim.
 
Poslednja izmena:
Kad učite prvi put face id drzite telefon pod uglom kojim ga drzite dok lezite u krevetu. Mnogo bolje radi posle toga. I naravno skinite naočare. ;-) Meni više uopšte ne greši. Ako bi moglo jedino bih dodao da mi otključa i ekran da ne moram da svajpujem na gore posle uspešnog face id.

Dodao bih da treba ispeglati i to da kad deinstaliras app sad moras pritisnuti gore desno dugme DONE a ranije samo tapnes bilo gde da se vratis u normalan rezim. Baš glupo.
 
Poslednja izmena:
Kad učite prvi put face id drzite telefon pod uglom kojim ga drzite dok lezite u krevetu. Mnogo bolje radi posle toga. I naravno skinite naočare. ;-) Meni više uopšte ne greši. Ako bi moglo jedino bih dodao da mi otključa i ekran da ne moram da svajpujem na gore posle uspešnog face id.

Dodao bih da treba ispeglati i to da kad deinstaliras app sad moras pritisnuti gore desno dugme DONE a ranije samo tapnes bilo gde da se vratis u normalan rezim. Baš glupo.

Ne moras, swipeujes ga standardno od dole samo.
 
Inace ne kontam zasto gomila aplikacija jos nije "optimizovana" za X. Evo par app-ova na kojima mi radimo (doduse testirao sam samo one koje koriste UINavigationController, mada gomila aplikacija ga koristi) je bilo dovoljno samo compile opet... Nisam siguran da li bi i starije verzije automatski radile, ali moracu da proverim.

Ovaj tupavi Tapatalk za pocetak, stamota...

Obavezno je staviti da paznja nije potreba za FaceID, mnogo bolje radi bez toga.

Ono sto ne kontam je zasto opcija da se tel ne zakljucava neko vreme nije dostupna. Moze da se udje u nju ali nema nikakvog izbora.

a21587c84ebee1eebd318693d56c9db5.jpg


Drugo, stvarno bi mogao Apple da implementira kao Android da se na idredjenim lokacijama tel ne zakljucava uopste.
 
Poslednja izmena:
Mnogo je bolji FaceID sa vremenom, bas se primeti da uci, jedina mana je ta sto ne moze polozen na stolu i to mi je bas retardirano i ne mogu da skapiram da su napravili promo video gde se tako otkljucava... Primer gde je naucio i otkljucava ga sada a pre nije je sa podignutom kragnom od jakne u kolima gde je suludo drzati telefon u nivou ociju... Prvih nedelju dana se tu mucio, sad otkljucava bez problema... Nisam primetio neku veliku razliku sa iskljucenim i ukljucenim awerness, sem sto sa ukljucenim ne radi kod reflektujucih naocara za sunce...

Sto se tice baterije prvih dan, dva zanemarite jer rade bionic dosta vise i indeksiranje, generalno je tu negde kao na 8+, sto je meni ok... U Srbiji ga ubija 4G mreza, za par dana u Londonu sto sam bio mnogo je bolje bilo...

Ne znam sto vam se ne svijda lajsna na silver varijanti, jeste da je uzas za otiske, ali je vrhunski ispolirana, bukvalno kao rolex je, uporedjivao sam :) Kamera je katastrofalno resena, mnogo bi bilo elegantnije da je horizontalno, ali to je nesto sto sam prihvatio kao takvo kada sam uzimao telefon :)

I na kraju, sto ali sto bi gasili aplikacije, to potpuno nema smilsa :)
 
Poslednja izmena:
Ovaj tupavi Tapatalk za pocetak, stamota...

Obavezno je staviti da paznja nije potreba za FaceID, mnogo bolje radi bez toga.
Ne hvala, meni radi fino i sa awareness :)

Sto se tice taptalk - probaj swipe za back ali ga malo jace pritisni kao da radis force touch - freeze ce aplikaciju. Prijavio sam im bio bug, rekli mi da javim kako da reprodukuju, i kada sam napokon nasao nacin i poslao im, oni kuliraju i ne odgovaraju :)

Mnogo je bolji FaceID sa vremenom, bas se primeti da uci, jedina mana je ta sto ne moze polozen na stolu i to mi je bas retardirano i ne mogu da skapiram da su napravili promo video gde se tako otkljucava...

Rekao sam na stolu da sam se ja priblizavao vremenom sve manje i manje i da polako sve veci ugao moze. :)



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Neki app radi drain izgleda...
ebfb6ee33fade30ca10545c863115032.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
youtube je radio pre update-a...
 
Posto se mnogo prica o yt drain-u, da kazem i ja rec, dve. Odavno sam i ja primetio to (tipa pre 2 godine) i ono sto je meni resilo problem je da nikad ne izlazim iz aplikacije sa otvorenim klipom, cak iako je zavrsio. Uvek ugasim klip, vratim se u meni, nebitno dal glavni ili search i tek tada izlazim iz app. Od tada nikakav drain sa yt nisam imao


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Konacno stigao X Space Gray 64GB.
Za sada bih samo rekao da FiD radi odlicno. Za dan/dva vise utisaka :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
23min instagrama je potrosilo koliko i 22 min VR-a sto sam dao klincu da se igra i vise od sat i po razgovora na telefonu zajedno. Sjajno optimizovan app :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
^ isto kao Facebook, Viber itd... :)
 
Verovao ili ne - ni priblizno. Instagram je poceo jesti bateriju uzasno. Znas kakvo je stanje kada je FB mala beba :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sve to uz iste kuhinje dolazi :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
To sto je fb kupio ne znaci da fb inzenjeri rade na tome. Rade vrv isti ljudi koji su radili ranije. :)
Problem je samo sto ako primete da ima drain vrv ce to da se ignorise jer bitno je samo sto vise bloat-a natrpati u app - e to je vec fb politika :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To ti kažem, na kraju izveo isti zaključak kao i ja ;)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Instagram pravi opasne drainove u poslednje vreme, nesto su promenili i kida bateriju.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Nemam takvih problema ni sa jednim ios Uredjajem ... svi na 11.2
 
Prvi utisci za X nakon 48h koristenja.
Napomenucu da sam vec 10god korisnik iPhone-a, te da od 2G pa na dalje svaki godine kupujem novi model. Sad sam sa 7+ presao na X.
Telefon je fizicki manji, pa je u pocetku malo cudniji osjecaj, ali sve komande pristupacne jednom rukom, osim notification centra, koji je prilicno tesko dohvatiti pri koristenju jednom rukom iako sam natprosjecno visok (196cm).
Misljenje da ce nedostatak home dugmeta biti problem vec nakon 2 dana i vise se ne desava ni slucajno da automatski idem na pritisak dugmeta (navika duga 10god :)).
Fid radi odlicno, u mraku i na suncu (doduse vidjecemo na ljeto). Prednost u odnosu na Tid je u tome sto se Tid tesko ili nikako mogao koristiti sa prljavim/mokrim palcem/prstom. Fid za sada radi savrseno u svim uslovima, doduse za nijansu sporije od Tida.
Baterija traje duze nego na 7+ modelu, ali bih ovdje konacan sud donio za 7-10 dana.
Oled jeste bolji od IPS-a, s’ tim da se ne primjeti tolika razlika sve dok nisu u pitanju crni tonovi.
8/8+ sam preskocio, jer je jedini pravi upgrade sa prethodne generacije model X.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Mislim da u pozadini pravi, kad je ekran off, ne mogu da proverim jer moram preko adb da ubacim BBS a mrzi me da se bakcem s tim sad. Desilo se na Note 4 pre nego sto sam ga prodao i opet na Max 2 na proslom punjenju, pojelo mi skoro dva sata SoTa. Doduse ovo je na Androidu, uzmi s rezervom.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
9:06 kaze pixel definitely more stable a vidi se koliko je jittery i zapinje... Da ne zalazimo u ostale detalje oko sharpness :)
Elem, ko hoce zombije da snapshotuje pixel definitivno :)


Sent from my iPhone using Tapatalk


bas se ocigledno vidi da je losije na pixelu.... ceo video trucka snimak sa pixela, ne znam sta joj znaci da je stabilnije na pixelu
 
Video je bolji na X, ali slike solidno bolje na Pixel 2. Čak je i prvi Pixel bolji od X/8/8+ u slikama, jednostavno Apple ne može da se takmiči sa HDR+ kod Googlea.
 
Nazad
Vrh Dno