Šta je novo?

iPhone X

Peca o ipX

[youtube]A5fDQjze_c4[/youtube]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Na preskoke sam gledao lepo je ispricao sve... poglrdacu kod kuce test na sajtu
 
Video je bolji na X, ali slike solidno bolje na Pixel 2. Čak je i prvi Pixel bolji od X/8/8+ u slikama, jednostavno Apple ne može da se takmiči sa HDR+ kod Googlea.
Vrv ok za HDR+ ali ne mozes mi reci da su ljudi ok na pixelu. Skin tones su kao da fotkas sa Sony-em naspram Canon/Fuji...
 

Jako smeta kad prvo prica kao iz bunara, onda par min voiceover pa onda opet u

Daj da napravimo neki gofund pa da kupimo mi clanovi kao donaciju neki ispravan mikrofon.

Mogli su snimiti audio na taj ajfon direktno, bio bi bolji zvuk, drzao ga je blizu sve vreme...

Edit:

Komentari su FTW. “Najbolji opis, bolji od mkbhd, unbox therapy...” parirate najvecim svetskim youtuberima...”

no comment
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Sutra malo, u 20% slucajeva "upali" iz prve...
Kad jednom upali na gurku, onda ga mozes 10x za redom "testirati" i radice.
 
\"cacaa\" je napisao(la):
--link-- Od svih jutjubera ja njoj najvise verujem.Mozemo da pricamo sta god hocemo, pixel 2 ima bolju kameru.
:D Previse odusevljenja u glasu na pocetku uporednog testa... ne sumnjam da je izuzetno povoljna ocena za X....
 
Sutra malo, u 20% slucajeva "upali" iz prve...
Kad jednom upali na gurku, onda ga mozes 10x za redom "testirati" i radice.
Kakve veze ima uzastopno testiranje? Svaki touch koji radis je poseban event bez obzira sta si radio pre toga. Ako je tebi tako onda ti to pokazuje da masis i da si “uhvatio ruku”. Mislim da je problem sto gomila ljudi masi - znaci ne pokusavaj prstom da pogodis na liniju vec iznad nje, kao da stavljas manji kamen (prst) na gumu od pracke(linija) i povuces na dole. Probaj tako ubuduce pa mi javi kako ide [emoji4]
Takodje dodatni savet za aplikacije koje bisu optimizovane pa tu imaju dugmice je da ne stavis prst pa onda povuces vec da pomeras prst na dole pre nego sto dotaknes ekran na tom mestu koje sam opisao. Kada jednom skontas kako ide neces vise nikad masiti...
Meni je vise problematican swipe za back u taptalk kada developeri ne razmisljaju pa ga implementiraju za stranicu u nazad, a za back da je edge detection oko 1-2 pixela.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Izgleda da iPhone X ne podržava 4x4 MIMO i 256 QAM modulaciju za LTE Advanced.

Čudno da flagship Apple-a tu zaostaje za Samsung-om S8 ili Huawei-jem Mate 10 Pro...
 
Nisam baš siguran koliko su relevantni Pecini komentari o "katastrofalnoj" prodaji ajfona 8.
Većina tih stranih izvora koji su objavili bombastične naslove da se iPhone 7 bolje prodaje od osmice, koristili su podatke o prodaji iz trećeg kvartala 2017-te, evo primera forme tih tekstova:
http://bgr.com/2017/11/09/iphone-8-vs-iphone-7-sales-q3-2017/
Problem je što se u pomenutom kvartalu sedmica prodavala 90 dana, a osmica 10 dana, i to samo na samo određenim tržištima. Ovo niko ozbiljan ne bi uzeo kao realno poređenje.

Izgleda da iPhone X ne podržava 4x4 MIMO i 256 QAM modulaciju za LTE Advanced.

Čudno da flagship Apple-a tu zaostaje za Samsung-om S8 ili Huawei-jem Mate 10 Pro...
Ovo je već 100 puta ispričana priča. Apple outsource-uje modeme od 2 proizvođača, Qualcomma i Intela.
Qualcomm podržava Gigabit LTE, Intel ne, pa je Apple veštački ograničio mogućnosti Qualcomm modema kako bi ga doveo u rang sa Intelom.
Apple planira da u budućnosti koristi sopstvene modeme koje interno razvijaju, a najbolji dokaz da su u razvoju stigli daleko je sudski proces koji su ove godine pokrenuli protiv Qualcomma.
 
Mene najvise zanima da li ce Apple praviti svoje OLED ekrane. Bila je pre nekih godinu dana vest da je Apple kupovao neke hemijske kompanije potrebne za pravljenje OLED ekrana...
 
Ovo je već 100 puta ispričana priča. Apple outsource-uje modeme od 2 proizvođača, Qualcomma i Intela.
Qualcomm podržava Gigabit LTE, Intel ne, pa je Apple veštački ograničio mogućnosti Qualcomm modema kako bi ga doveo u rang sa Intelom.
Apple planira da u budućnosti koristi sopstvene modeme koje interno razvijaju, a najbolji dokaz da su u razvoju stigli daleko je sudski proces koji su ove godine pokrenuli protiv Qualcomma.

Možda pomenuto ovde na forumu (priznajem nisam pretraživao) ali nije pomenuto u tekstu za široke mase. Apple je istorijski bio prevashodno okrenut IT-ju a ne telekomunikacijama, pa nije razvijao svoj "modem" deo ali je uvideo da će ipak i to morati kako ne bi zavisio od drugih... Kako god, činjenica jeste da trenutno, Apple i Iphone X na ovom polju trenutno pomalo zaostaju za konkurencijom... Kao što drugi eto zaostaju za fantastičnim performansama Iphone-a flagship-a.
 
Poslednja izmena:
Sačekao sam nekoliko dana da mi se slegnu utisci o X-u i generalno sam zadovoljan.

- Ekran je odličan, boje, itd, ali ono što je i najbitnije, veličina ekrana mi je prava mera. Sa 8+ sam najviše prešao jer mi je ekran bio ogroman
- Gestures su ono što je trebalo iOSu, pritiskanje dugmeta (kakvo god ono bilo) je odavno prevaziđeno
- Kod FaceIDa mi se sviđa to što ne prikazuje content notifikacije dok ne pogledam u telefon, pa tek onda prikaže. Uglavnom radi dobro, ali je TouchID pouzdaniji i ne moraš da gledaš u telefon pod određenim uglom da bi ga otključao
- Reachability mi je hit and miss. Nije baš dobro odrađeno
- Kamera je ok, ista kao kod 8+, nema razlike. I dalje zaostaje za Android flagshipovima (Pixel 1/2, S8/S8+, U11) u fotografiji, dok je kod videosa bolji iPhone
- Baterija je lošija nego na 8+, jedno 10-15%. Smatram da ovde ne bi trebalo da bude toliko razlike (s obzirom na veličinu baterije i OLED ekran) i da ga najviše muči FaceID koji konstantno uči i očekujem da će se to stabilizovati u nekom trenutku


Sve u svemu, zadovoljan sam telefonom, ali i dalje ne mogu da se pomirim sa time šta smo mi kao potrošačko društvo dozvolili kompanijama, jer smo mi sami krivi što telefoni ovoliko koštaju, a ne bi smeli. Ali, isto tako krivim i Samsung (koji je to krenuo sa Note), kao i Apple što su postavili nov "trend" sa ovim cenama.

Btw. ove lajsne na Silver modelu su tako seljačke, srećom pa nosim fon u Apple leather caseu. Nisam mogao da uzmem Space Grey jer ga nije bilo kod operatera.
 
\"Ninoslav1983\" je napisao(la):
Citiram korisnika: fkloznicaPeca o ipXJako smeta kad prvo prica kao iz bunara, onda par min voiceover pa onda opet u Daj da napravimo neki gofund pa da kupimo mi clanovi kao donaciju neki ispravan mikrofon.Mogli su snimiti audio na taj ajfon direktno, bio bi bolji zvuk, drzao ga je blizu sve vreme...Edit:…
Ne treba da se skupljaju pare, mikrofona ima 5 - hvala ti. Problem je sto smo telefon imali izuzetno kratko, ja sam isao na put u London i po prvi put smo snimali sa Rode wireless mikrofonom u poslednji cas: Vlada je pratio na monitoru i sve je zvucalo OK, tek kada je otislo u montazu culi smo kako zvuci ali telefon je vec morao da se vrati
 
I da...za sve koji umeju i znaju, konkurs za video lice Benchmarka je stalno otvoren. Ja licno jedva cekam da se sklonim sa pozornice ali bih voleo takodje da vidim sve koji sve znaju kako bi se snasli pred kamerom
 
Tema je iphone X, Peca je kratko objasnio situaciju i probleme, pa sve kritike i ideje oko tehnologije snimanja možete slobodno njemu na PM.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
I da...za sve koji umeju i znaju, konkurs za video lice Benchmarka je stalno otvoren. Ja licno jedva cekam da se sklonim sa pozornice ali bih voleo takodje da vidim sve koji sve znaju kako bi se snasli pred kamerom

Ovo je dobro izgledalo. Ogroman napredak u odnosu na prve testove, vidi se da si se navikao na kameru i da si mnogo opušteniji.
 
Ne vidim razlog da prozivate čoveka zbog mikrofona. Svi na Benchmark sajtu se trude koliko mogu i mi u Srbiji od ovog bolje nemamo. Mikrofon je pravio probleme i najpoznatijim Youtube-rima.
iPhone X jeste najbolji iPhone ikada. Ko god bude imao priliku da ga isproba, videće da jeste.
Da li je najbolji telefon ikada, to zavisi ko šta očekuje od telefona. Za mene recimo nije. Samsung Galaxy Note 8 po meni nudi više. Ali ga ne bih kupio jer podrazumeva upotrebu obe ruke za korišćenje. Samsung Galaxy S8 je po meni trenutno najbolji odnos cene i kvaliteta na našem tržištu. Može da se nađe za 550e i može da se koristi samo sa jednom rukom. iPhone X, koliko god bio dobar, precenjen je.
 
Apple mora da ima najskuplji telefon na trzistu (ne pricam sada o nekim specijalnim edicijama), to im je prosto deo poslovne politike i strategije. Dobar deo toga se vrati i kroz postprodaju.
 
Zašto bi se Epl trudio da napravi nešto što će trasirati put smartfona u narednih 5 godina, kada su svi smartfonovi i dalje obični derivati prvog/drugog Ajfona?
I da, haha nema softverskih intervencija na slikama jok i nema.
 
Ok, definitivno mogu da potvrdim da se ne tripujem i da Face ID jako lepo uci - kao sto rekoh prosli put - stavite ga na sto pored tastature/laptopa i naginjite se u pocetku i onda sve manje i manje (trudite se da idete do "granica" na kojima ne otkljucava) - sada je vec poprilicno neverovatno iz kog ugla otkljucava... Bio sam skeptican, ali mislim da je ovo vec sasvim zadovoljavajuce. Da li cu ga na isti nacin jos vise poboljsati, videcemo, ali svakako preporuka za ovaj metod.
 
Sarkazam!

No, sad super izgleda i radi, i sto se mene tice iP X je izasao iz beta faze...
Sad je jos Hangouts ostao neoptmizovan, i jos par manje bitnih app koje koristim.
 
Pro mu dodje kao stara, prostija varijanta?

Napravili su veliki karambol sa tim verzijama.

Jel na obicnoj verziji postoje reklame ili ne? Ja imam kao neku VIP verziju verziju(kao i mnogo drugi), jer sam u nekom trenutku bio kupio neku. Nemam reklame al ne znam da li je do toga ili ne...
 
Aha, mada ne znam da li i na ovoj običnoj blokira reklame jer i ja imam VIP nalog.
 
Nazad
Vrh Dno