Šta je novo?

iPhone X

iPhone 8

Tesko ove godine,i ovaj ce u pocetku biti u nekim ogranicenim kolicinama zbog nedostatka oled displeja. Sledece godine ce verovatno i biti samo oled modeli u dve velicine i eventualno novi SE.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
DGz5c_0XoAEkFCj.jpg:large


DGz5l2mW0AAtauQ.jpg:large
 
Ipak tid ispod jabuke ?

Eto napokon se sve zna :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Tek sada vidim da na ovoj slici od napred nije ip8 :)

Koliko dokonih ljudi postoji na ovom svetu :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
iPhone 8

Ima svega bas,cak i "7s" sa vertikalnom pozicijom kamere i tid pozadi,i to sve lepo spakovano u "Foxconn" kutiji [emoji23] Necu to kaciti da ne spamujem temu. Ne znam da li se ikada pravilo toliko fake prototipova za neke telefone,kao ove godine za iP,zasu!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hmm. Ovo sam tek sad spazio: bez ip8+??
 
Pa to se samo u prici provlacio i jedan model od ~ 6.5'', a na gsmareni za taj "8+" stoji 5.8'' sto je nebuloza. Mozda sledece godine izbace i taj veci oled phablet,ovaj od 5.8" meni licno deluje kao idealna velicina. Dovoljno veliki displej,a opet moze komotno da se koristi jednom rukom.

https://youtu.be/sDhZSVK1DTU


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Evo i nekih ideja UI dizajnera,kako bi to moglo da izgleda u nekim aplikacijama,na osnovu aktuelnog dizajna. Kao i tri moguce opcije, kada je u pitanju status bar:

IMG_0444.JPG

IMG_0443.JPG

IMG_0446.JPG

IMG_0445.JPG

Sta mislite? [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Druga i treca opcija su mi vrh
 
Meni iskreno ovi "rogići" na vrhu ekrana malo smetaju.


Sent from my iPhone 7+ using Tapatalk
 
iPhone 8

Pa jeste zanimljiva i neobicna odluka u svakom slucaju (opcija 3), i verujem da nece svi biti odusevljeni. Ali,to ga na neki nacin i izdvaja od drugih,da ima deblji bezel samo,kao prve dve opcije,ne bi dobio taj "edge to edge" izgled,u pravom smislu te reci. Ovako deluje malo atraktivnije [emoji48] Ali ponavljam,nece se svideti svima,to je sigurno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sreća, pa preskačem ovaj, nadam se sledeće godine da će ispraviti sve za 8s ili kako će se već zvati. Taman da bude lepo implementiran fingerprint [emoji378]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Da li ste realni..
Telefon izlazi za mesec-dva, vi vec vicete da je sreca sto ga preskacete ili sta god..
 
meni je najlepsa varijanta crni status bar, lepo se uklopi sa zvucnikom i senzorima. mislim da bi najbolje bilo da to bude fixno, cak i u full screen-u i da se ni u jednoj varijanti ne vide "rogići"
 
bde7d1e44d6aaf5e3e376961ca5b8b9b.jpg



Sent from my iPad using Tapatalk
 
Dobija se besplatno u kutiji, ako se izgubi ima u App Store-u po ceni od 14.99$ [emoji23]
 
IMG_0463.JPG

Uskoro ce najverovatnije i prvi geekbench rezultati,kakva ce to zver biti...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Je l' tehnoloski moguce da home dugme bude na ekranu ali fizicki da se oseti pod prstom (kao blago urezano na staklu) i isto tako klik da se oseti kao pravi klik?
 
Poslednja izmena:
To bi onda trebalo da znaci da se neće ni primecivati da je telefon zaključan. Samo uzmeš telefon i koristiš, kao da je već otključan. Baš me zanima na šta će to ličiti
 
Zvuci kao neka zajebana tehnologija [emoji1] Navodno ce bez problema raditi u potpunom mraku,cak i pod nekim uglom,kada je telefon polegnut na stolu.

"Depth-sensing technology, generally called “structured light,” sprays thousands of tiny infrared dots across a person’s face or any other target.

By reading distortions in this field of dots, the camera gathers superaccurate depth information. Since the phone’s camera can see infrared but humans can’t, such a system could allow the phone to unlock in complete darkness."


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koliko baterije ce to da trosi? Mislim, briga struju da li je to infracrveni ili ultraljubicasti spektar - to sve trosi bateriju. Ako je slaba svetlost, nece lepo raditi, ako je jaca onda mora da imaju neki algoritam kada ona uopste skenira. Ako je na stolu i ne dira se telefon, a skenira pod uglom, znaci da ce stalno taj IR da radi inace se telefon nece otkljucvati dovoljno brzo, a ako tako radi 8 sati... Takodje - da li postoji neko istrazivanje o uticaju infracrvenog svetla jaceg inteziteta na ljudsku retinu - ok nemamo receptore, ali da li sigurno ne moze da osteti receptore? Mnogo je tu interesantnih stvari i mislim da ce biti jako zanimljiv keynote :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno