Šta je novo?

iPhone X

Odjednom mi se pojavio problem, iako mi stoji da imam pun signal ne radi mi wifi, sve sam probao, resetovao ruter, resetovao mrezne postavke na telefonu i nije pomoglo.Ima li neko ideju sta bi jos mogao da probam.
 
Probaj telefon da restartujes. Meni je tako znao 4G da zabode na MTS-u, pise 4G, a nemam konekciju i koliko god puta sam ga ukljucio/iskljucio, nije radio dok nisam restartovao telefon.
 
Ma jesam i to više puta.Pomislio sam da nije nešto do SBB-a ali mi na laptopu radi normalno.
 
520bc27ab4df5fe66aabb178c31de423.jpg

Niko da pomogne, ovo mi stalno izbacuje
 
A sta pise kad kliknes na info?
 
Ukljuci privatnu mrezu i peglaj. Ne vidim gde je zapelo...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ma nista, ne moze, signal pun a ne moze da se nakaci.

edit. uspeo, samo kliknuo na obnovi adresu i proradilo.
 
Poslednja izmena:
Vidim na oglasima dosta telefona kojima ne radi Face ID. Jel to posledica padanja ili ima i drugih uzroka, jel crkava sam od sebe možda?
 
Vise puta je pisano, to su razbijani telefoni, menjani ekrani, sastavljani, krpljeni od ko zna koliko telefona, ukratko,zaobilazi takve
 
Dobio sam na poklon iPhone X kome je polomljen ekran.

Kontaktirao sam Viper servis i dobio sledeće informacije:

  • GX Hard OLED ekran - 12.000 din
  • Repariran originalni - 20.000 din

Zanimaju me vaši saveti, da li vredi dodati 8.000 din više za repariran originalni ekran? Imajući u vidu da je to već star telefon.

Ne sumnjam da je repariran original značajno bolje rešenje, ali da li vredi ulagati u telefon stare generacije, ili će mi ovaj GX Hard OLED ipak završiti posao za još godinu-dve korišćenja, bez da primetime značajniju razliku.
 
Taj hard oled je ok, ali... mnogo lako puca, jedan pad i cao. Spor je, ostaju tragovi kad se skroluje...
boje lice na original, i osvetljenje je slicno, generalno se vidi da nije original.
 
Hvala! U tom slučaju ipak ispada bolje da stavim repariran original.
 
Da malo oživim temu. Naleteo mi iphone x u odličnom stanju, sa malim ogrebotinama za sitne pare, pa rešio da ga uzmem kao rezervni telefon. I dalje me oduševljava kako je ovo dobar telefon. Odziv, brzina, baterija, a pre svega dizajn. Imao sam i iphone 11 pre sadasnjeg telefona, i prodao ga, nisam mogao da svarim ekran.
Sad jedno pitanje. Kamera čas radi, čas ne, povremeno se javlja crni ekran kad se udje u kameru. Po mom mišljenju, crkla je telephoto kamera, pa ceo sistem baguje. Kupio sam ga sa neispravnom kamerom, i uspeo da popravim ulaskom na PayPal aplikaciju i skeniranjem qr koda, i kao proradilo je. Sad sam naručio originalnu kameru sa nekog polomljenog telefona, pa ću je zameniti. Da li su kamere vezane za matičnu kao sa novim modelima?
 
Zamenio sam kameru, problem i dalje stoji. Da li se neko susreo sa ovim problemom i uspeo da ga resi?
Kamera ne radi nakon paljenja, ponekad proradi kada udjem na paypal aplikaciju i skeniram qr kod.
 
Prodavac jeste rekao da kamera ne radi, zato sam ga i dobio za 80 evra :)
To je ok cena popravke, možda i uradim to. :) Jel imate preporuku za neki servis, poželjno u Nišu?
Telefonom sam oduševljen, posebno osećajem u ruci i ekranom. Da ima dve kartice prešao bih za mi10 na njega odmah. :)
 
Koji bi upgrade bio najbolji za iPhone X?

Najvise me interesuje poboljsanje u kameri i kvalitetu fotografija.

Trenutno se razmisljam o iPhone 13.
 
Ako razmišljaš o tome, onda svakako Pro verzija pomenutog telefona.
 
14 pro, ili ako mozes jos 6 meseci da izdrzis, onda 15 pro/ultra sta budu dali tada.

Svakako su menjali cini mi se algoritme za processing, pa se mnogi zale da slike ne izgledaju lepo tj overprocessovano izgledaju od cini mi se 11 pa na dalje, ako ti je to bitno
 
14 pro, ili ako mozes jos 6 meseci da izdrzis, onda 15 pro/ultra sta budu dali tada.

Svakako su menjali cini mi se algoritme za processing, pa se mnogi zale da slike ne izgledaju lepo tj overprocessovano izgledaju od cini mi se 11 pa na dalje, ako ti je to bitno
To se resava sa RAW

Svakako pogledaj fotku:
 

Prilozi

  • IMG_2284.jpeg
    IMG_2284.jpeg
    514 KB · Pregleda: 35
Poslednja izmena:
Hvala na odgovorima.

Mozda da preformulisem pitanje.

Koji budget upgrade bi doneo znacajne promene u kvalitetu slike/selfija u odnosu na iPhone X?

Jasno je da se sa najskupljim Pro verzijama (13,14) moze ocekivati bolji kvalitet fotografije.

Ali, da li bi razlika kvaliteta fotografije bila uocljiva i sa stadardnim (jeftinijim) verzijama 13 i 14. (Ukoliko uopste postoji razlika u odnosu na iPhone X?)
 
Nazad
Vrh Dno