Šta je novo?

iPhone X

Danas jedan ispustio dusu iz cista mira. Samo se zaledio i cvrcno. Odose svi podaci :smoke:

Moze se reci da je baksuz, ali sve mi se cini da ni Iphone nije kao sto je nekad bio bar na osnovu mog licnog iskustva.
 
Nije više ni ios što je bio...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako nesto zeza, problem ce se sigurno ponovo pojaviti, tada idi da menjas telefon.

Kad FI radi kako treba, nema razdaljina veze (naravno u nekim granicama normale), otkljucava iz neverovatnih polozaja...
Koristimo vec isto vreme telefon - mora da si primetio da ima veze razdaljina - probaj ga nabiti pred facu kao sto pojedini ljudi rade (iako je jako smesno za videti) pa ces videti da nema sanse da otkljuca jer nije dovoljno sirok ugao da se uhvati lice - fizika jbga :)
 
Raspitivao sam se vec za zamenu, spominju mi neki zamenski tel, necu da dobijem drugi tel pa da mi se razlikuje imei sa kutije i telefona, jel ima nacin da dobijem drugi nov zapakovan?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Prodaj bez kutije i cao ja ni je cuvam kutije smece mi ne treba. inace dobices dokaz ozameni telefona ne brini
 
Poslednja izmena:
Hahaha nisam znao da je must :p pitam se koja svrha je kutije da stoji i smeta ili :-D
 
Npr time kupca uveravas da nije kraden

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Jel da :) pa ljudi stampaju te papire kupe kutije i prave ih kako hoces a ti ces da nekog uveris da je legalan sa kutijom... svakako svi proveravaju icloud nalog pre svega... covek sa org kutijom u istyle nije mogao da dobije sifru u istyle jer je zaboravio istu trazili su fiskalni isecak ili kako vec pisalo je na drugom forumu kutija nista ne znaci... hahhaha super sto je bitna samo ne znam sta ti imas od te kutie :) za potpalu? :) imas na kp kutije za 600din hahahaha pa kupuj
 
Poslednja izmena:
Nemaš kutije sa SN i IMEI kodom predmetnog telefona kojeg prodajes. Nikad ne bih kupio polovan telefon bez njegove kutije.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Pa moze da se ostampa kao original etiketa za fals kutijiji iliti kutiji drugog iphone-a i ti ces mi verovati? Ps dal znate da laserom pisu imei na kucistu telefona ... verujte nije problem ni da se odradi etiketa u originalu... treba da vam je vazno kakav telefon kupujete a ne da ima kutiju a telefon potapan sa kupusom... znaci ja koji ne cuvam djubre i nemam vremena za decije sakupljanje kutija ne mogu da prodam perfektan telefon bolji od 80% sa oglasa? :) wow svaka cast

Sveto mi lici da neko zeli sebe da ubedi da je kupio nov tel a ne polovan kako bi imao kutiju:) ne vidim svrhu iste zaista...

Ah da setih se a svi mi pa i ti kupovao si NOVE telefone bez kutije ;-) jer tada nije bilo niti operatera sa ponudama niti radnji na belo... sve se prodavalo u mobile phone kutijama no da ne sirimo pricu svaki telnadje svog kupca momak ne brini prodaces tel bez problema...
 
Poslednja izmena:
Ni ja stvarno ne razumem opsesiju da se kupi telefon sa kutijom. Kupuje se polovna stvar, bitno je da je funkcionalna, a ako je nekome baš toliko znači kutija, može da kupi novo.

Kutija nije nikakav dokaz da telefon nije kraden, to je više psihički da bi se ljudi osećali kao da su kupili novu stvar.
 
IMEI sa telefona, plus onaj sa kutije, plus sva oprema, plus Apple warranty check me koliko toliko uvjeri da telefon nije 'pao sa kamiona', ako već moram kupovati polovan telefon. Sigurno naši mali šverceri stancaju etikete sa IMEI brojevima i laserom graviraju iste. O da.

Btw telefon sa svim ovim gore se lakše prodaje, to je fakt.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Taj ko zeli da te zezne zenuce te... novo je novo ... ja kupujem uglavnom novo... kutije ne cuvam jer na to gledam kao na djubre ako sam u inostranstvu bacim odmah ili kod kuce se desi da ostane kutija ako kupim kod nas ostane sli je vecito izgubim i ne mogu je naci gubim eksterne hardove a kamoli kutije :-D
 
Sta ti decko radis :D
 
Pa razmisli malo logicno, da li ce random lik koji hoce da te zezne uloziti toliko vremena da se zavitlava sa falsifikovanjem nalepnice i nabavkom kutije? Koje su sanse za to a koje da ce neko bez toga da pokusa da te zezne?

Kutija bar daje neku sigurnost u to da je telefon stvarno vlasnikov i ako imas dva identicna prodavca sa dva identicna telefona sa identicnom cenom a jedan prodavac ima i kutiju bas me zanima ciji bi telefon uzeli.

Ja kupujem inace i sa i bez kutija ali zato dobro razmislim kome dajem pare, sad za ovaj Mi Max 2 cuvam i kutiju i nalepnicu sa ekrana cak jer nisu to neki gabariti da uticu na raspored u kuci, kupio sam na novo i kad ga budem prodavao ici ce sa svime sa cime je dosao.

Bivsi iPhone 5S sam kupio bez icega ali sam znao ko je vlasnik i odakle ga je nabavio, a kad nemas informacije o poreklu sve je bitno, pa i ta kutija jer kad se sve sabere statisticki smanjujes sansu da te neko zezne, to je sustina te kutije.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Za neku tehniku je obavezna ambalaža da se čuva zbog garancije, ona služi za transport, ne znam da li je tako i kod Apple?
Da, polovan iP bez kutije ne kupujem. Davno je pisao Igne kakvo je iskustvo imao sa telefonom bez kutije... nema šanse bez kutije.
 
Ni za jednu tehniku nije obavezno čuvati ambalažu, jer Zakon zabranjuje takvo uslovljavanje.
 
Pada cena iPhone X modelu koliko vidim. Bar na ovim nezvaničnim oglasima. Nego negde sam pročitao da Apple razmišlja da smanji cenu X modela. Jel još neko naleteo na ovu informaciju? Verovatno je lažna ali sam naleteo na nju čitajući stvari na Flipboardu.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Telefon bez kutije ne bih kupio ni od svog kuma.
Ali kapiram dvostruke aršine...kada sam već bacio svoju kutiju, i kada treba da prodam telefon bez kutije, onda je svejedno, ljudi, koj će vam kutija, ona vam ništa ne znači, bitan je telefon...
U praksi, ti isti ljudi nikada nisu kupili telefon bez kutije.

Sent from my BAH-L09 using Tapatalk
 
Dajte ljudi neka opsirnija iskustva, sada posle mesec/dva... Imam priliku cesto da ga cackam i svidja mi se sve vise,od izrade i osecaja u ruci, do displeja i novog UI. Bas je prosto kao pasulj sve za koriscenje jednom rukom. Kakva je baterija,da li su malo poradili na ram menadzmentu i optimizaciji aplikacija? Sve me nesto vuce da se vratim na iOS,iako nije mozda najbolji trenutak. [emoji849]

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Dajte ljudi neka opsirnija iskustva, sada posle mesec/dva... Imam priliku cesto da ga cackam i svidja mi se sve vise,od izrade i osecaja u ruci, do displeja i novog UI. Bas je prosto kao pasulj sve za koriscenje jednom rukom. Kakva je baterija,da li su malo poradili na ram menadzmentu i optimizaciji aplikacija? Sve me nesto vuce da se vratim na iOS,iako nije mozda najbolji trenutak. [emoji849]

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Druže mislim da bih ti to bila greška. Sačekaj septembar i novu seriju X modela. Mislim da nikako nije pametno sada uzeti X. Taman će do septembra da ispeglaju i iOS.
 
Bice on dobar,kako se priblizavaju 11.3 verziji,a posle toga ko zna... Mogu da naprave cudo sa 12,a mogu i opet da za$eru. [emoji16] Navika je cudo krastavac,pogotovo kada imas jos neke Apple uredjaje,a skoro sve radim preko MBP.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Dajte ljudi neka opsirnija iskustva, sada posle mesec/dva... Imam priliku cesto da ga cackam i svidja mi se sve vise,od izrade i osecaja u ruci, do displeja i novog UI. Bas je prosto kao pasulj sve za koriscenje jednom rukom. Kakva je baterija,da li su malo poradili na ram menadzmentu i optimizaciji aplikacija? Sve me nesto vuce da se vratim na iOS,iako nije mozda najbolji trenutak. [emoji849]

Sent from my SM-N950F using Tapatalk



Zasto nije pravi trenutak?
Ovo sto neki ljudi pisu kako je iOS trenutno uzas je najblaze receno preterivanje.

Svaki dan ce da izadje iOS 11.2.5 (valjda je sad GM faza) na ciju betu nemam nikakve zamerke.

Sto se telefona tice, radi ko zmaj. Sad kad uzmem neki telefon koji ima dugmice ili dugme, ko u pecinsko doba da se vracam.
Face ID je bolja i prakticnija stvar od Touch ID (da mi je neko pre par meseci rekao da cu ovo reci, mislio bih da je lud), radi neverovatno dobro. Bukvalno ga u mraku izvucem iz dzepa do pola da ga pogledam, on ga otkljuca, fantasticno.
Ekran je fantazija i true tone radi odlicno (na pocetku mi je vukao na zuto, ili sam se navikao ili su nesto sredili). Sad kad ga stavim pored S8, Samusng ima smaknute boje(ne prejake boje, ali nekako neke su promasene), pre svega belu, prosto sve bolje izgleda na iP.

Treba malo vremena da se na sve navikne, ali sada nakon 2-3 meseca koriscenja je bas super. (Em su software i aplikacije sredjeni em se ja navikao i naucio trikove).


Meni je i dalje jedina zamerka velicina, jedva cekam Plus model.
 
Od nas 15 ovde sedmoro ima X i nijedan od njih nije rekao da je bolji ekran od Samsunga, tako da... Do skoro si Lazo bio realan, sta ti bi danas [emoji14]
Za sve ostalo se slazem, pogotovo za Face Id, svaka im cast za to

Sent from...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno