Šta je novo?

iPhone X

Ne palite se, yooyo je bio sarkastičan. Bukvalno je lakše nekome odrubiti glavu i otkljucati iphone nego 3d skenirati nečije lice bez njegovog pristanka.
 
Kakvo odrubljivanje glave, za određenu sumu dolara haker otključao iphone mrtvog teroriste za FBI. Ne vredi ta zaštita ništa kada telefon nije više kod tebe a neko baš želi da uđe. Mada za većinu ljudi je pristojna zaštita jer malo ko će da se cima ako nema veliki motiv da pristupi fonu.
 
Iz aviona se vidi da je video fejk.
U vezi 3d skeniranja glave... Na tržištu postoji veliki broj prime sense kamera različitih proizvođača, koje mogu da se uglave bilo gde i da snimaju color+depth, što je dovoljno za 3d printer.
FaceID tehnologija ne uzima biometrijski uzorak radi potvrde identiteta. Možemo samo da verujemo na reč Applea da je sigurna. To što su angažovali holivudske majstore za maske ne garantuje ništa. Kako FaceID razlikuje blizance?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Blizanci ipak imaju različite otiske prstiju. Verujem da će FaceID da radi, ali ne verujem da je pouzdaniji od otiska prsta.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
da.. Papilarne linije nisu iste čak ni kod jednojajčanih blizanaca. Po meni najbolji način zaključavanja fona.. Najbrži i najpouzdaniji

Sent from SM-T825 Tab S3
 
Da faceID ide u kombinaciji sa iris skenerom (ko zna, možda i ide) mislim da bi bio najsigurnija zaštita!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Dizanje telefona ispred lica radi otključavanja mi je besmisleno. Po meni, ovo je fail. Tehnologija je super, to ne sporim, ali nije hassle-free.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Moraćemo da vidimo testove, video sam reklame da sa stola otkljucava.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Pa ako sam skontao, radi samo ako su oči otvorene i gledaš u tel tako da nije nemoguće,jel ;)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Joj koliko ima tech reviewera koji lupaju gluposti :)
Ne govorim ovo konkretno zbog iP X, ali ovog lika posle par recenica koje je izgovorio vise ne bih u zivotu pogledao. A sto se tice X-a i njegovih mana, opet cu reci, sacekajmo da stigne. Za sunce cak i nije toliko bitno koliko nits je osvetljenje (bitno je ali ne presudno) vec sam coating na ekranu. Ima jos gomila pitanja vezana za X i gomila potencijalnih problema, ali sve ce se tek znati kada isti bude testiran :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uvek ista prica,70% hejta,pa 50% hejta na kraju ce ga svi uzeti
 
Pritom,procitah negde da ce u EU biti za oko 25% skuplji (kod nas verovatno 50%)
 
uzece ljudi iPhone SE
 
iphone X je 1150e u Njemačkoj :(

katastrofa.

Kod nezvaničnih distributera očekujem cenu od 1500e.

Ostajem na 7ci dok mi neko ne ode u USA,a onda ću da bacim pogled na kursnu listu i odlučim šta ću uzeti :)
 
ima nas kojima telefon nije samo igračka i stvar za poziranje.
 
Ok, naravno, ali šta fali 7ici ? Pošto planiram da je uzmem za primarni fon.
 
Ne fali ništa, odličan telefon!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
ima nas kojima telefon nije samo igračka i stvar za poziranje.

Nisam siguran kako da shvatimo ovo [emoji23] Za sta to moze da se koristi ip X, a recimo 7+ ne moze? Sumnjam da ces za rudarenje da ga koristis...ili daleko bilo profi fotkanje i rendering..

Ili mozda hoces za sve navedeno u kom slucaju se izvinjavam i evo sam odoh u cosak po kazni.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisam siguran kako da shvatimo ovo [emoji23] Za sta to moze da se koristi ip X, a recimo 7+ ne moze? Sumnjam da ces za rudarenje da ga koristis...ili daleko bilo profi fotkanje i rendering..

Ili mozda hoces za sve navedeno u kom slucaju se izvinjavam i evo sam odoh u cosak po kazni.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Дизајн,резолуција,густина,анимација...

Није исто оно што видиш на монитору и оно како испадне на екрану телефона.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno