Šta je novo?

iPhone X

Jes vala nezgodno, rodili smo se sa takvim telefonima
 
Pored dizajna s8 recimo ko bi uzeo bilo sta drugo ako gleda samo dizajn flagship uredjaja? Prema mojoj proceni 3 cetvrtine uredjaja se proda prvenstveno zbog toga jer lepo izgledaju na stolu kafica ili n konzoli auta. Kazu najveca im je mana sto kad padnu puca ekran. I treba da pukne, kupi se novi uredjaj i nastavi da se vodi lagodan zivot. Sto se opterecivati sa sitnicama poput telefona? Ode zivot u nerviranju.
 
Pa ja npr da kupujem Android bi pre uzeo LG G6 nego S8, jer mi je lepse izgleda, i lepse lezi u ruci... Eto - prva stvar koja pokazuje da su ukusi subjektivni. To sto je nesto napredak u tehnologiji poput zakrivljenog ekrana ne znaci da je lepo - zamisli telefon zakrivljenog ekrana u obliku dildoa - jel bi ga drzao u ruci?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Lepše izgleda, ali LG i njegov istorijat sa kvarovima ne uliva poverenje. :) Baš me zanima kako će za Pixel 2 XL odraditi quality control.

Što se tiče novog iPhonea, najviše me zanima gde će pozicionirati TouchID.
 
Samo da izbace ispod displeja da bude. Posto taj nece biti bas savrsen (1st gen vs 2nd gen TiD), taman lepo da se preskoci za njegovu sledecu generaciju i bude odlican sledece godine :D
 
Lepše izgleda, ali LG i njegov istorijat sa kvarovima ne uliva poverenje. :) Baš me zanima kako će za Pixel 2 XL odraditi quality control.
Sto opet dolazimo do zakljucka da je netacno da velika vecina kupuje telefon samo zbog dizajna... :)
Drugi pokazatelj za to bi bio samsung s8 ekran i dizajn sa komponentama s5-ice - bas me zanima koliko bi se prodavao (kada je u pitanju samo dizajn).

Elem, za par dana dolazi event, da docekamo vec jednom te novosti - mene licno najvise interesuje touch id (odnosno funkcionalnost vezana za isti), zasto su za AR bolje kamere ako su gore dole i sta jos eventualno novo donosi iP8 dev zajednici za igranje :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Svakako ko ima sedmicu kao npr ja, nema razloga da predje sem ako nema da izbaci još 400-500e + telefon. Što je ono suludo, ali opet, ako neko ima viška para.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Navodno će ajfon 8 koristiti nešto sporiji standard bežičnog punjenja:
https://9to5mac.com/2017/08/27/iphone-8-wireless-charging-slower-pcb/
Apple je inače konzervativniji kad su brzine punjenja u pitanju, da li zbog očuvanja veka trajanja baterije ili nečeg drugog, teško je reći

Malo o user interface-u i gestures na ajfonu 8 koji će zameniti home dugme:
https://www.bloomberg.com/news/arti...-organic&utm_source=twitter&utm_medium=social
Navodno Apple neće nastojati da sakrije notch duž gornje ivice ekrana. Status bar će biti podeljen na 2 dela, od kojih će levi pokazivati vreme a desni povezanost na mobilnu mrežu ili wifi i preostalu bateriju.
Dock je redizajniran po uzoru na iPad na iOS 11, itd.
 
Pa ne znam... Meni je okej na svake dve godine, to mi je taman, zbog ugovora i svega. Navika možda neka.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Kakav si ti zavisnik od tehnologije...meni je ok da se menja kad se pokvari :)
 
iPhone 8

Dve godine je neki period koji je ono gde se oseća prelazak, a možeš solidno da izvučeš para kada prodaješ telefon. Tako vrtis i to je to [emoji4]

Sem ako ti ne iskrsne nešto [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ali, ali ti rogići na vrhu... [emoji58]


Sent from my iPhone 7+ using Tapatalk
 
Ja ga uzimam sigurno,odlucio sam da probam,pa sta bude [emoji4] Sa 7 Plus sam prezadovoljan,uvek se mogu vratiti na njega ili eventualno 7s Plus.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
zanima me šta će biti sa s modelom?

Šta će njemu ubaciti,da li će biti nekih promena?

8ca izgleda brutalno,al nema šanse da dam tolike pare.

Verovatno ću nakon 10 godina,da pređem na neki Android,tipa 1+ i da čekam da 8ci padne cena :)
 
Videcemo 12. Septembra
 
Jel ce druga kamera biti opet telephoto ili mozda wide angle?
 
Danas je i zvanicno objavljen datum odrzavanja:

IMG_0524.JPG


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa i ovo "Edition" deluje nekako nedoreceno,obicno se to odnosi na neku konkretnu verziju-special,limited,itd...
Po meni bi najlogicnije bilo da se zove iPhone Pro,kada vec postoji i iMac Pro,iPad Pro,MB Pro... ili se to cuva za model od 6.5" koji bi trebao da dodje sledece godine. Jos kada bi imao podrsku za Apple Pencil,to bi bila bas ozbiljna prica.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Биће с серија 100%!!не могу тек тако да је искључе. На 8цу гледам као на ајпед про
 
Meni nesto pada na pamet da se ne zove iPhone X, nesto bas zbog desetogodisnjice.
Inace, S ce sigurno biti.
S tim sto od sledece godine taj X ili 8 ili edition, kako ce vec da se zove, postace standard kod Iphona.
 
Jes' vala, naziv je od presudnog znacaja, mnogo vazniji od konkretne cene i onoga sto dobijate za tu (pre)veliku sumu novca.
 
Nazad
Vrh Dno