Šta je novo?

iPhone X

Po kojoj to logici? Bas naprotiv - kod nas su telefoni bili daleko skuplji nego preko grane pre nego sto su i kod nas operateri ponudili telefone (skuplji u smislu - skuplji nego u inostranstvu).
Srbija nije bitno trziste ni za jednu kompaniju, govorim o trzistu Zapadne Evrope i USA.
 
1000 evra za telefon..wow..dotle smo došli...1000 evra odličan računar, TV, ali 1000 evra telefon..što se mene tiče neka hvala...radije ću u nekoj budućnosti preći na Nokiju 3310 + tablet ako mi baš toliko treba da visim na društvenim mrežama pa ne mogu bez selfi slika u wcu gde se vidi moj 5000 evra telefon :p
 
Pa tako nesto su kostale i one neke Nokie sa krajem starog i pocetkom novog milenijuma (ili kasnije 8800). A ni 1000 evra vise nije "onih 1000 evra". Nema sta Apple vise da ponudi osim visoke cene, tako da ne sumnjam da ce i ovaj model biti vise nego uspesan.
 
Uh,to bi bilo idealno,vecini korisnika je vise nego dovoljno tih 64GB. Ali cisto sumnjam da ce ta muzika da kosta samo 100$ vise(vise memorije,veca baterija,oled displej,novi dizajn,bolja kamera,3d senzori,bezicno punjenje,itd...) Uglavnom,iz tvojih usta u njihove usi :d
 
Ja bih pre rekao da ce za takav telefon biti 128 i 256 model ili 256 i 512.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Opravdana i ocekivana cenovna politika, tim pre sto ce ponuda biti brojcano ogranicena duzi period.

Ne zaboravite da se prica o top modelu, postoje ispod i jeftinije. Sad, to sto bi svi top model to je druga stvar, ako je skup najjaci, uzmi onaj ispod.

Ne zaborabite da je i kod 7ice 7+ Jet Black kretao od 1000.
 
Ma treba da stave i 1500 ako ce da se prodaje ko blesavo.
 
iPhone 8

Pa nije bas 1000 ako pricamo o zvanicnoj ceni u US. Konkretno 7+ Jet Black krece od 869$(128GB) i 969$ za 256GB. Jedino ako mislis kod nasih svercera kad se pojavio,tako vec da. Zato kazem da me pocetna cena od 1100-1200$ za taj novi iP ne iznenadjuje uopste,900$ vec zvuci previse dobro i nerealno. Jos kada bi se otvorili,pa uz njega pakovali AirPods,isao bi kao hleb u pekari.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To bi im bio super potez.
iPhone X, Limited 10th Anniversary Edition, 50 miliona komada samo(kad im vec fali ekrana), 1200-1300 dolara, razgrabilo bi se samo tako.
Dogodine ne moraju mnogo da mudruju, skoro isti telefon mogu da prodaju u redovnom izdanju.

Nisam gledao koliko kosta u US (sada i cim se pojavio), u Ch je bio 1009 CHF a Ch ima dobre cene za iP, skoro pa americke.
 
To bi bilo jako smesno - touch id za potvrdu placanja aplikacije ili preko apple pay ima smisla, a zamisli pogledaj u telefon da potvrdis placanje - imam osecaj da bi se lomili samo tako kada korisnik nece nesto da plati pa krene da mlatara glavom i baca telefon [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovih dana se pojavilo nekoliko interesantnih informacija vezanih za ajfon 8.

Prvo se pojavila vest da ajfon 8 neće biti dostupan u većem broju boja kao prethodni modeli.
Konkretno je navedeno da neće biti u beloj boji, pa postoji mogućnost da će biti samo crni model.
Takođe je isključena mogućnost da Touch ID bude integrisan u power dugme:
https://9to5mac.com/2017/07/26/iphone-8-release-date-rumors/

Pojavile su se fotografije komponente ajfona 8 za wireless charging:
https_blueprint-api-production.s3.amazonaws.com.jpg

http://mashable.com/2017/07/27/iphone-wireless-charging-image-rumor/#7UQru5zbZsqs

Ostaje da se vidi da li je ovaj leak validan, navodno se radi o crtežu iz user manuala koji potvrđuje tzv. "bezel-less design"
crop1-e1501254754713.jpg

http://bgr.com/2017/07/28/iphone-8-design-leaks-oled-screen-image-user-guide/

Naajvažniji leak je svakako ovo što je postavio cacaa. Navodno se radi o pouzdanom izvoru:
Screenshot_2017-07-29_18.56.58.png

Uglavnom, komentar izvora ove informacije je da Apple eksperimentiše sa dva modela A11 na različitim frekvencijama.
Kao što se vidi sa screenshota, "sporiji" model postiže single core rezultat u Geekbenchu 4300 i multicore 7000.
Brži model je ostvario single core rezultat 4600 i multi core 8500.
Verovatno se pored performansi nastoji obezbediti i optimalna autonomija baterije. Izvor predviđa da će se Apple verovatno odlučiti za neku frekvenciju između ove 2 "test" frekvencije.
U svakom slučaju radi se o procesoru koji neće imati konkurenciju na tržištu smartfona...

Ako stvarno izbace touch ID, to ce biti nevidjena glupost. Nikakvi drugi senzori za lice, dužicu i td, ne mogu da zamene funkcionalnost touch ID-a! Tačka!
Prilično sam ubeđen da će biti Touch ID integrisan u ekran.
 
Jos ce ispasti da onaj fake rezultat od pre par meseci nije bio daleko od realnog. A neki su se cudili :)
 
Ako stvarno izbace touch ID, to ce biti nevidjena glupost. Nikakvi drugi senzori za lice, dužicu i td, ne mogu da zamene funkcionalnost touch ID-a! Tačka!

Prvo su nam uzeli otiske, sad ce facu i oci. Drzimo telefon u ruci, milosrdni andjeo se obistinio, cip na dlanu.
 
Ugradi ti se čip u ruku i niko ne može da otključa. Kako dodje u dodir sa rukom, otključa se. Napredna tehnologija
 
Da li ima nekih informacija za 7s model?
Znam da je tema za 8 ali nešto se ne priča o 7s verziji puno.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Zar ti zaista trebaju informacije kao za 8? Bice touch id u ekranu ili nece. Bice wireless charging ili nece. Ovo su rezultati cpu ili nisu. Ovako ce da izgleda, a mozda i ne. Itd itd.
Shvatas poentu?
Ako hoces info - cekaj apple event, ionako ga neces moci kupiti pre oktobra, niti znati pre eventa sta je tacno...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zar ti zaista trebaju informacije kao za 8? Bice touch id u ekranu ili nece. Bice wireless charging ili nece. Ovo su rezultati cpu ili nisu. Ovako ce da izgleda, a mozda i ne. Itd itd.
Shvatas poentu?
Ako hoces info - cekaj apple event, ionako ga neces moci kupiti pre oktobra, niti znati pre eventa sta je tacno...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Izvini nisam te prepoznao. Ne shvatam poentu.

@drgonzo
Hvala!

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poenta je da su i do sada gresili sa nagadjanjima, a ovo je pa svemu sudeci najveca misterija u prethodnih par godina (sta ce i kako biti reseno). Isto toliko je i misterija za 7S. Svake godine se zna sta mozes da ocekujes - a to je oko 30-40% jaci procesor, mozda vise RAM, i mozda vise storage, plus neko unapredjenje kamere. Za ostalo su sve nagadjanja :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kakva misterija kada se skoro sve zna ? Kao i prethodnih x godina

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
^ realno

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Kakva misterija kada se skoro sve zna ? Kao i prethodnih x godina

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Ne secam se da se znalo za sedmicu u ovom periodu - jos je bilo par dizajn opcija koje su kruzile. Pricalo se i o wireless chargingu.

No da se vratimo na ovo - ako se sve zna na osnovu glasina koje su mozda da mozda ne - znaci odgovori mi za iphone 8:
1. ce imati wireless charging?
2. hoce li imati touch id?
3. ako da - gde ce biti? Strana, ekran, ledja?
4. sta je sa kamerama? Ima nema 3D? Hologram?
5. da li je amoled ekran ili nesto drugo?
6. da li ce zvucnik biti "usecen" u ekran?
7. cpu/ram/storage?
8. pocetna cena?
9. kada krece prodaja?
10. da li se zove iPhone 8?
11. da li izlaze 7S modeli i sta ce biti sa njima?
Itd itd...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
1.verovatno ( dosta ljudi se u USA loži na to )
2.hoce
3 cenim ili sa strane kao Sony ili u ekranu.
4.za kameru je sigurno vreme da promene nešto pošto ih konkurencija polako gazi. U zavisnosti od toga koliko ljudi koristi onaj portret mod verujem da zavisi dual camera set up. Možda pređu na jednu crno belu i jedno klasičnu ( Aka Huawei ) , ali ne može se očekivati nikakvo izmišljanje tople vode.
5. amoled je
6.zvucnik će verovatno biti odrađen kao na ip7
7. CPU zver , ram nebitan . Storage verovatno osnova 128gb jer je startna cena u najavi brutalna ( plus Samsung najavljuju note sa 256gb )
8. Računaj oko 1000$ a ja verujem možda i 1100$. Svakako zna se da će biti najskuplji mob na svetu ( ako ne računamo vertu )
9. Zbog oled ekrana verujem mesec dana posle ip7s
10. Da li će se zvati ip8 ili ip x je totalno nebitno , bar ja tako mislim. Što se mene tiče a verujem i većine ljudi može da se zove i iPhone cook.
11. Moraju da izađu pošto ip8 neće moći da pokrije tražnju a i nema teorije da napuste tržišni segment od 700,800$

Itd..

Pored svega ovoga zna se tačan dizajn i to u milimetar , valjda je to jedna od najbitnijih stvari ?
Ne sećam se da je neki mob ovoliko leakovao kao ip8..



Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Loznica u ulozi Milana Tarota [emoji39][emoji23] Bez zezanja sad,svakako mora da procuri nesto,event je za malo vise od mesec dana,nije za pola godine.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa krastavac kada su ostale samo finese :)
U fazonu da li je cena 999$ ili 1049$ itd

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno