Šta je novo?

Internet za studenta

Mislis 6Mbps internet? :) To je generalno skupo ali ako ima mogucnosti (za kopernikus u tom stanu) sto da ne, ja bih pre njega uzeo nego ove sto nude mobilni operateri.

Edit: E ako mora kablovska onda se ne isplati...
 
Poslednja izmena:
Nisam video da ima SBB televizija u stanu, u tom slucaju uzimaj SBB net i ne razmisljaj.
6GB je veoma malo, to batali.
 
Ako bi neko hteo da mi pomogne oko interneta za studenta u Beogradu. Naime, cerka polazi na studije, a u stanu nema interneta. Gazda ima sbb televiziju, mislim osnovni paket i nije hteo vise da se maltretira oko neta. Sta mi predlazete za resenje, mislim neku jeftiniju varijantu a da koristi. Hvala unapred.

Meni se iskreno cini da je VIP najbolja varijanta.

Iznajmljujete stan, sto znaci da moze da dodje do prevremenog raskida ugovora. Drugo vlasnik ocigledno nije zainteresovan da se bavi time.

Mislim da je bitnije koliko cerka trosi tog interneta, obzirom da VIP ima limit od 100GB mesecno, posle cega ogranici brzinu na 2Mbps. Ako skida filmove/serije sa neta, nece bas dugo imati ovu reklamiranu brzinu.
Treba takodje videti da li VIP pokriva tu zgradu/kucu sa 4G signalom. http://www.vipmobile.rs/o-vipu/vip-mreza/mapa-pokrivenosti.1634.html

SBB sa druge strane nema limit, ima jacu konekciju ali tu je sad pitanje sa vlasnikom, ugovor, itd. Dok ovaj vip moze da se premesta koliko god ocete.

Obe opcije imaju svoje mane i prednosti, treba videti sta vise odgovara.
 
Verat ima 10Mbps flat ADSL za 1490 dinara mesečno.
Ono što je velika prednost je to što gazda, tj. vlasnik linije ne potpisuje ništa, sve radi korisnik i on zaključuje ugovor.

Koristim ga već 4 godine u tri različita stana, nikad nisam imao bilo kakve probleme sa tehničkom podrškom, padanjem brzine itd.
 
Poslednja izmena:
Evo na kraju da kazem za sta sam se odlucio. Presudio je kolega Vanitas, koji mi je predlozio Verat. Ali kad sam to kucao u pretrazivac preusmeravao me na Beotelnet. E tu sam nasao akciju, 970,00 mesecno sa brzinom od 5 mb/s i ugovor na sest meseci. Posto mi sada u pocetku cerkinog studiranja novca bas manjka, odlucio sam se za to, pa ce mo posle videti sta dalje. Malo me nervira to njihovo sporo delovanje, jer cerka je danas uzela opremu i kad je dosla kuci nije mogla dobiti internet vezu. Pozvala podrsku i oni joj rekli, da ce to biti aktivno tek za 5-15 radnih dana i da ne zavisi od njih vec od Telekoma. Srbija, sta reci. U svakom slucaju hvala svima na sugestijama i predlozima.
 
Drago mi je, nadam se da će je lepo služiti! :)


Zaboravio sam da pomenem da ih je BeotelNet preuzeo.
Tačno je da se čeka, to baš nervira, ali dobro. U proseku se čeka nedelju dana.
 
Poslednja izmena:
Nije Beotelnet preuzeo Veratnet. Vlasnik Veratnet-a kupio je Beotelnet, i nazalost dao Beotelnet-u da vodi glavnu rec.
 
Recimo da sam stranac (hipoteticki receno) i da cu biti u Srbiji mesec dana, ne vise, ne zelim nikakvu ugovornu obavezu, nikakav direktan kontakt sa nekim od provajdera.

Koja opcija je u tom slucaju najpovoljnija? Meni bi odgovaralo da po potrebi aktiviram mesec dana neta, 1GB neta. Samo po potrebi. Da li je ta varijanta povoljna kod nekog od mobilnih operatera koristeci prepaid kartice?
 
Recimo da sam stranac (hipoteticki receno) i da cu biti u Srbiji mesec dana, ne vise, ne zelim nikakvu ugovornu obavezu, nikakav direktan kontakt sa nekim od provajdera.

Koja opcija je u tom slucaju najpovoljnija? Meni bi odgovaralo da po potrebi aktiviram mesec dana neta, 1GB neta. Samo po potrebi. Da li je ta varijanta povoljna kod nekog od mobilnih operatera koristeci prepaid kartice?
Uzmi VIP probni paket. Traje taman mesec dana, imas besplatne razgovore i bespatan net po punoj brzini :)

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
To sam im vec potrosio i vratio karticu :D Tesko bi mi bilo da ubedim nekoga da to potpise na svoje ime a da meni da karticu. Ljudi se plase bilo cega gde ide potpis, nece mi verovati da je zaita besplatno. Treba mi neka druga opcija
 
Poslednja izmena:
Nema koja je povoljnija jer je to (prepaid 3G/4G net) jedina opcija koju imaš na raspolaganju pod uslovima koje ti hoćeš (bez ugovora i bez obaveze svakog meseca da plaćaš). Znači da uzmeš ili "prepaid data SIM" ili običan prepaid (voice) SIM, s obzirom da je koliko vidim kod Telenora identična cena za 1GB/3GB/10GB tarifne dodatke (395 din/ 595 din / 995 din) , jedino što uz internet SIM inicijalno uz cenu kartice dobijaš 2GB neta a za običnu prepaid karticu dobijaš neke minute i SMS.
 
Sta ce studentu TV ako ima internet? Ja bih rekao da je najbolja varijanta MTS Omorika 2 paket + 100GB mesecno za 2000 dinara na 2 godine, resava i mobilni paket i internet.
 
Nazad
Vrh Dno