Šta je novo?

Xiaomi Mi 5s/Mi 5s Plus

o, vec su bili najavili da se pojavljuju tamo sa mi5s, mix note2 ako se dobro secam :)

@zokifcrs
http://en.miui.com/thread-454687-1-1.html

Dear friends who got their phones on AliExpress or other resellers with a fake stable global rom (global 8.0.10.0) you can update with this new offical one ! no need to unlock bootloader ! I have just done it and it's working fine !
 
Poslednja izmena:
Veliko hvala, velikom čoveku Kidencu.
U dogovoreno vreme, preko TeamViewera, mi je lepo sredio sve.
Sada sam na zvanicnom 8.0.3.0. romu.
Čovek ima veliko znanje i jako je pošten i korektan.
Telefon je za ovo kratko vreme, gotovo savršen.
 
taman se spremao da te pitam jesi li uspeo

PS
e da li vi imate problem sa tapatalkom? kad god ubacim smile on mi obrise smile I sav tekst iza njega???
napisao sam da posaljes pivo kidencu ali ne virtuelno

ne smem da stavljam smile nemam pojma kako ce ispasti poruka

Sent from my mobile

PS2

Sad ce me moderatori ubiti

PS3

Probao sam sa drugog telefona ista stvar

Sent from my MI 5s using Tapatalk


PS4
Da li neko od vas koristi exchange posto na eu verziji ne radi tj nemoguce ga je podesiti!!! da li radi na globalu ?
trenutno se sluzim sa Nine ali sam navikao na miui mail :p
 
Poslednja izmena:
brisati
 
Poslednja izmena:
brisati
 
Poslednja izmena:
brisati
 
Poslednja izmena:
Da li neko od vas koristi exchange posto na eu verziji ne radi tj nemoguce ga je podesiti!!! da li radi na globalu ?
trenutno se sluzim sa Nine ali sam navikao na miui mail :p
To sam i ja provalio, primam emailove ali nema sanse da pošaljem, tj on pošalje, ubaci u Sent Items i kuranjonja, nikad ga ne isporuci, kako se rešava taj problem?
 
To verovatno nije do exchange. Da li si na Wifi kad to radis? To se obicno desava na adsl konekcijama jer je mnogo veca brzina dl od ul pa zbog ogranicenja ul brzine ne uspeva da posalje a izgleda kao da je veza super. Jos ako ima vise korisnika problem je veci. A mozda je i do samog podesavanja ali parametre si verovatno dobro uneo?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Probas nine ili outlook for android i ako u njima radi onda je problem exchange ali ako i u njima ne radi onda je ili do veze ili podesavanja

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
da naravno i gmail je ubacio exchange ali necu gmail app :D sve su isuvise sarene
navikao na android mail app :(
 
Ljudi kakav je Mi5 sto se tice bloat-a i da li ce biti official global za nougat da li se zna?
Takodje - da li neko ima Bluetooth LE neki uredjaj da isproba kako radi sa Mi5?
 
Najavili su za mi5 sedmicu. U globalu bloata nema. Ovo je trma za mi5s, imas posebnu.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Ljudi kakav je Mi5 sto se tice bloat-a i da li ce biti official global za nougat da li se zna?
Takodje - da li neko ima Bluetooth LE neki uredjaj da isproba kako radi sa Mi5?

Odustao od iPhone-a? [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Odustao od iPhone-a? [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nope, treba mi jedan Android zbog nekog projekta vezanog za BLE i Android/iOS, pa rekoh da se igram sa necim zanimljivim.
7+ je jos u planu, mada malo opet razmisljam o 7-ici umesto plus verzije, ali videcemo :)

@pumba1: preleteo preko naslova - ucinilo mi se Mi5/Mi 5s
 
To sve imas u GMAIL apk ako je koristis
Gmail radi besprekorno ali za Orion telekom je problem, sve podešeno, urađena verifikacija, tako je makar pisalo na telefonu i pisma stizu ali ne odlaze tj sve on uredno pošalje, spakuje u Sent Items ali do krajnjeg korisnika ne stižu, išao do Oriona, cackali ga iz tehničke podrške i rekli da ne znaju da ih zovem sutra telefonom. Problem je sa Orionom bio i na Galaxy S4 ali su na licu mesta sredili za minut sve, a ovde posle 15min drndanja kažu zovite sutra korisnički servis.
 
Nema šanse da baguje na ovoj mašini, miui 8 na Mi Max rasturao kako radi. U jednom trenutko sam se zapitao da li sam normalan ako dam ikad više od 250-300e za telefon. Ne znam za verzije pre 8, ali ovaj global što sam imao više nego odličan uloženo/dobijeno.



ps.
Opšte poznato da nisam ljubitelj Kineza, ali tako je kako je. Da Mi5 ima da se nađe sa valjnom garancijim za 260e uzeo bih ga bez razmišljanja, crni izgleda brutalno uživo (crni sam našao u celom BG).
 
Poslednja izmena:
I onda će kupi miui i da kuka Android baguje, kao prošli put sa G3 [emoji23]

Zasto bi kukao kada uzimam samo da bi testirao app na kome radimo? Bice mi sporedni telefon i verovatno cu ga prodati posle koji mesec kada zavrsimo. Troumim se izmedju 5X, Mi5 i OP X.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
5x je plastikaner sa brutalnom kamerom u foto modu, kom fali ram memorije, mislim da ih nema trenutno u nabavci.
OP X nema skener otiska, dosta slabiji od Mi5.
Uzimaj Mi5, novi su 255e.
 
E pa tesko da mu fali rama u odnosu na mi5 jer je softver dosta laksi i bolji.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ako je dev onda naravno da mora ići na skin koji je što bliži stocku. Npr 5x se nameće kao bolje rešenje od Kineza na miui

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Testira aplikaciju, ne operativni sistem, kakve veze ima je li skinovan ili stock...

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Kako nema ?
Dovoljan razlog sto nemaju istu android verziju a time i api lvl.
Zasto svi ozbiljni devovi furaju nexuse ?
Inace nexus je ionako prvobitno bio izmisljen za ljude koji su developeri.
 
Poslednja izmena:
Troumim se izmedju 5X, Mi5 i OP X.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Uzmi 5x, jer ako ti slucajno bude bug-ovala app, neces moci sa sigurnoscu da znas da li je do MIUI-a ili necega drugog, iako je savrseno napises. Najisplativije ti je da uzmes 5x i miran da budes sto se tice programiranja za Android.
 
Telefon koristim tek dva dana i za sada ni na kakav problem nisam naišao. MiUi radi odlično.
Sećam se kada sam imao pre jedno 6 godina HTC HD2, da sam čuda pravio sa njim i znam da sam još tada stavljao MiUi rom i da je meni bio predobar.
Tako da i posle 4 godina korišćenja svih živih iPhone, ovaj telefon je pravo osveženje za mene.
 
Kakav je zvuk u toku razgovora? Jačina, kvalitet u odnosu na iP?
Ima li neko da postavi slike sa Mi 5s na flickr?
 
Zvuk je bez šuma, čist i jasan.
Nema nikakve razlike.
Baš sam prijatno iznenađen.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno