Šta je novo?

Xiaomi Mi 5s/Mi 5s Plus

Mislio sam da vidim na "živim " slikama kako to izgleda.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Stize mi u cetvrtak mi 5s, 32gb/4gb, ima na njemu MIUI Global stable 8.1.18. To je definitivno neki kuvani, sta valja ciniti da se prebacim na oficijalni globalni 8.0.3.0?
Da li neko zna procedure? Hvala
 
Prost flash na official global posto ti je bootloader otkljucan. Google search ce te voditi do official mi download page. Bam done
 
otkud znas da nu je bootloader otkljucan?

Sent from my mobile
 
Bacim pasulj ispred sebe pa po nicku sa foruma vidim...

Kako mislis da je kinez prodavac flashovao kuvani global ROM na telefon?
 
ne znam kako ali posto imam isti telefon znam da dolazi iz kine sa kuvanim romom I zakljucan
 
I meni je mi5 stigao zakljucan sa kuvanim romom.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Meni je bio otkljucan bootloader a po informacijama koje dobijam je i drugima :)
 
lose su ti informacije. ja sam svoj narucio iz kine. ako kupujes sa kupujemprodajem onda je to druga situacija

Sent from my mobile
 
Ne kupujem sa KP ja prodajem na KP :)

I informacije mi nisu lose poslednji batch pre izlaska official global svi su ima sa unlocked bootloaderom GB,LB,BG, i prodavac sa AE da ne imenujem
 
ok. ako ti tako tvrdis. prodavac sigurno nije onaj od kog ja kupujem
 
J sam ga uzeo sa KP, e sada kako ja da proverim da li je otljucan ili nije?
 
Može preko one adb komande .. zaboravio sam kako ide tačno

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
A je l postoji sansa da mi je bootloader zakljucan i da ne moze nikako i i nikada da se otkljuca i cu moci vremenom da ga otkljucam?
 
Postoji sansa da jeste. Lako se otkljucava.
Prvo proveri da li je zakljucan preko metode koju ti je kolega zakacio post pre tvog.
 
Hvala Loznica :)
Sutra stize, pa cu proveriti...
 
@zokifcrs - Sto se tice flesovanja evo imas ovde http://en.miui.com/thread-410497-1-1.html . Taj rom sto stize sa fonom sam ja odmah flesovao na ovaj global.

Sto se tice fona, meni je super. Jedine mane su mu sto fingerprint nije bas najsjajniji i voleo bih da je malo jaca baterija. Izdrzi dan bez problema, a ako manje igram igrice i dan i po. Nisam stavio jos nikakvu zastitu na ekran i nema jos nijednu ogrebotinu, ali cu definitivno staviti nesto. Sto se tice kamere, ne razumem se u njih, a slabo fotkam, ali ono sto sam snimao i slikao je za mene super :D.
Na MTS-u nemam problema sa mrezom, sem sto sam primetio da npr. tamo gde zivim sa predhodnim telefonom sam nekad hvatao i hsdpa, a sad sam edge.
 
Znaci istina je za otisak. Da li si pokušao da namestis 3 puta isti prst ?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
mene zanima sta to fali citacu otiska. evo ja ga arcim vec vise od mesec dana, u rezimu dual space I stvarno za sada nemam nikakvih problema. daj recite nasta da obratim paznju kad se svi zalite (I ko ima I ko nema)

Sent from my mobile
 
@fkloznica
Nisam. Namestio sam 2 razlicita :D

@ZAP
Pa ako nisi prst bas stavio lepo na sredinu ume da zeza. Ja ne uspem iz prvo da ga otljucam u jedno 30% slucajeva. Ovo mi je prvi fon sa fingerprintom tako da ne znam da li mozda previse ocekujem.
 
Proveri kako si ostavio I otisak prsta tj da li si pomerao prst dok se veliki krug crvenog otiska nije popunio skroz?

Ja stvarno nemam problema sa citacem po meni radi za sve pare
 
Stigao je! Prezadovoljan sam, ali bas prezadovoljan! Pocev od same izrade telefona, koja je gotovo savrsen. Ekran je bas prostran i lep.
Performanse nisam toliko proveravao jer je telefon bez aplikacija gotovo, ali zaista uredjaj je iznad mojih ocekivanja.
Sto se fingerprinta tice, za ovo kratko vreme, dva, tri sata, zezanja, radi brze i preciznije nego iPhone 6s i SE, koje sam koristio do pre 3 dana.
Kamera je bolja od kamere u iPhone 6s, meni dovoljno jer sam i sa prethodnom bio prezadovoljan.
Posle 5 godina Apple iskustva itekao pozitivno osvezenje je ovaj mi 5s.
Zaista sam prezadovoljan. TELEFON JE KVALITETAN I PRELEP!

E sada, stigao mi je sa 8.0.10.0.0, romom, sta valja ciniti, kada da ga dignem na oficijalni, ovom metodom sto je preporucio Rochester987 ili?
Hvala.
 
Da li ti smeta crni ram oko displeja kada se upali mob ?

Mislim da ces morati preko mi flash tool . Neće moći preko stock recovery.. Ali svakako probaj prvo tu lakšu metodu.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Niakako ne mogu u Device manageru da dobijem ovaj Qualcomm HS-USB QDLoader da bih nastavio dalje, probao sam obe metode za WIN 10, i ne mogu da dobijem uopste taj port (COM & LPT)
Da li zna neko sta da radim dalje?
 
Cimaj kolegu @kida na pm. :)

Inače MIUI global YouTube zakačio klipove sa mi5s.. da li na ces-u izbacuju global mi5s ? Videćemo sutra

[youtube]9ezdL2vN5BQ[/youtube]

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Znaci, nema sanse da dobijem to, kako god uradio. Da li ima neki drugi metod za ubacivanje oficijalnog roma?
 
Nazad
Vrh Dno