Šta je novo?

Xiaomi Mi 5s/Mi 5s Plus

5s 4/64gb do ponedeljka na Joybuy uz kupon za 241$. Ali, kineska varijanta za zaključanim BL i kineskim Miui. Jel moze da se otkljuca i stavi neki Global rom?

Sent from my JY-S3 using Tapatalk
 
sta naravno?

ti znas nesto sto mi drugi ne znamo?
kako se otkljucava mi5S???


Your device isn't supported by Mi Unlock MI5s


Can I unlock the bootloader of Xiaomi Mi5s ?

No, it can't be unlocked now.

kazu da mora Developer Rom china prvo da se stavi ali dok neko ne proba nema jos podataka :D
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Ako neko ima jedan od ova dva telefona i ako se nalazi u Bg-u vodim ga na pivo gde oće samo da pogledam kako rade mašine jer oću da uzmem jednu od njih [emoji5]

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
upravo stiglo :-devil-:

Screenshot_2016-11-30-11-18-43-336_com.android.settings.png
 
Uh Čestitam !!!! :)
Očekujem uskoro review ,znam da mu je čitač otiska nešto slabiji ali će to verovatno popraviti sa nekim updejtom.

Koliko te izašao taj 4/128 ? Osećam da si naručio u EU pa ti onda neko odatle slao autobusom ? Par evra vozaču i to je to :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
za sad otisak prsta je odlican otvara za tren skoro trenutno tj ja ne primećujem zadršku.
da preko HR kod prijatelja koji obicno 1 sedmicno dolazi u SRB.
11.11. sa kuponom 120$ na aliju cena 280$ sa Nilkkin case i folija za stako, silikonski providni case, 2 druge folije za staklo i zaštitno staklo. (ovo sve kao poklon pošto mi zbog kupona nije odgovaralo umanjenje cene (kupon vazio za preko 399$ :)
https://www.aliexpress.com/store/pr...gon-821-QuadCore-5-15/342812_32740813335.html
sad je skuplji nego pre 11.11. jer je za 11.11. ova firma prodala sve na stanju tek juce se ponovo pojavio :p

U suštini još nisam platio tj plaćam sutra po srednjem kursu € :-devil-:

Najgore sto sam u trenutku plaćanja shvato da se slabija verzija pojavila u crnoj boji!!! ali za sada ne žalim :d

PS
da razjasnimo kupon od 120$ košta 60$ da ne bude zabune :p
 
Poslednja izmena:
To je odlična cena . Lepo si prošao :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
11.11. sa kuponom 120$ na aliju cena 280$ sa Nilkkin case i folija za stako, silikonski providni case, 2 druge folije za staklo i zaštitno staklo. (ovo sve kao poklon pošto mi zbog kupona nije odgovaralo umanjenje cene (kupon vazio za preko 399$ :)
Istu akciju sam i ja prošle godine napravio. 60$ uštede sa kuponom + 15$ koje je Aliexpress davao za kupovine preko 150$. I posle neko piše kako se ne isplati kupovina 11.11. :)
 
stigao izvod iz banke :smash:

55.23 € 0.9205
261.80 € 0.9340

kurs € $ u 2 dana sve zbog izbora :smash:

PS
@mitar1982
ja nisam nikako mogao da kombinujem alijeve kupone, samo od prodavnice i alija ali to mi se nije isplatilo jer prvo ide prodavnica pa ali :mad:
 
Poslednja izmena:
Jel ovaj Mi5s popravljen da ne puca ko plastična igračka Mi5?
 
ovaj
second space
radi na svi XIAOMI tj MIUI 8 telefonima?
znao sam za dual apps ali ovo je po meni jos bolje :p

za 3D Touch treba bas dobro da se pritisne :-devil-: dok ga nisam pokrenuo mislio sam da cu da probijem ekran :eyebrows:
 
IMG_20161201_101011_resized_20161201_101045686.jpg

punjac na oko 50%

dobro vuce :-devil-:
 
Review neki ? :)
Zvuk tokom razgovora ,vibra motor da li zuji ili izgleda da je kvalitetan itd itd

Taj mi5s nema gg4 koliko sam ispratio.. stavili su neko home made staklo ,šteta ..

Unfortunately, Xiaomi didn't mention any specific glass protection for the screen and we can confirm the Gorilla Glass 4 is gone for good. The Mi 5s acquired lots of big scratches on top of its display just in the week we had it for a review. We suggest that you apply a screen protector on it as soon as you take the phone out of its box.



Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Screenshot_2016-12-03-22-42-24-168_com.android.settings.png

cekalo se da MI odobri unlock :-devil-:

A najgore na jednom nalogu sam trazio za unlock a telefon ulogovan na drugi nalog. dok otkrih gde gresim :-devil-: a onda bar 2 sata nisam mogao da se ulogujem na mi preko MiFlashUnlock-a (network error??? ma sta to znacilo)

Znaci za unlock mora nalog na kome je odobren unlock biti i na MiFlashUnlock programu i na telefonu (nalog mora biti isti bar tokom otkljucavanja :smash:)

Postavljen zadnji nedeljni xiaomi.EU rom 2016.12.01

Sto se displeja tice stvarno ne znam njegovu tvrdocu i nemam nameru da je ispitujem :D. Folija stavljena a staklo mozda kasnije tj za sada mi se ne svidja jer je krace od ekrana zbog oborenih ivica

Zvuk meni odlican
Vibraciju i ne koristim ali trese :-devil-:

PS
unlock uradjen na Global Stable 8.0.10.0.0. MAGCNDH (ova dodatna nula u oznaci znaci da je modifikovan !!! tj nije zvanicna verzija) znaci nije se moralo ici prvo na developer nedeljnu verziju roma
 
Poslednja izmena:
čitač otiska prsta

za sad radi dobro na EU verziji nedeljnog roma s tim sto sam primetio da prvi put po uključenju telefona mora telefon da se otključa sifrom ne može otiskom. Nisam na to obraćao pažnju na prethodnoj verziji pa nisam siguran da li je to tako namesšteno ili je samo kod eu vertije.

3D touch

simpaticna opcija, treba malo jači pritisak nego sto sam se nadao ali mislim da za sad nije dovoljno prisutna tako da se nadam da će u ubuduće biti više implementirana i da će ekrani telefona ići u tom pravcu :-devil-:
 
Mora tako. Posle restarta ide preko pina. Inače čitač dosta lošije radi na hladnom vremenu ,to jest kada je zima a ti si napolju. Rujama je to veliki problem. Čudi me da xiaomi nije išao na rešenje op3 umesto taj marketinški qualcomm ultrasonik.

Koliko sot izvlacis ?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Screenshot_2016-12-15-17-44-49-487_com.miui.securitycenter.png

4-5 sati zavisi kako kad :p
 
Valjano ga gazis :)

Toni :)
[youtube]HtbqHO5OnQo[/youtube]

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Fin review ovog nemca :)

[youtube]N54J0iBMqwo[/youtube]

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Da li znate je li Custom Duty besplatan za porudzbine DHL-om za evropsku uniju u bilo kojoj prodavnici, kao sto je za Top-One Digital Store?
Uzeo bih Mi 5s 27.12 u Xiaomi Dreami prodavnici jer ce biti neki popusti samo taj dan i deluje mi da su najjeftiniji, a porucio bih za Holandiju.
Je li uzimao neko preko ove prodavnice?
 
Cena zavisi od mesta isporuke, Top One i slični su već odradili verujem proces carinjenja i to je ta cena jer kreću u isporuku iz skladišta u EU, a oči koji kreću iz Kine imaju nižu cenu jer ćeš morati da platis dodatne troškove, pa kako ti se zalomi. Ako sam u krivu nek me neko ispravi.
 
@Rochester987

ne naravno da nije

@Nerast

gresis ne ide to iz evrope. To ide iz Hong Konga a koliko me secane sluzi oni i englezi nemaja carinu jer je to stara engleska kolonija. Znaci da bi bilo bez carine mora da se iz HK pošalje za GB pa posto je GB još uvek u evropi onda iz GB bilo gde u evropu da bi bilo bez dažbina

nadam se da je malo jasnije :-devil-:

dobijas jedan broj za dhl HK a zatim i drugi broj za DHL do mesta isporuke. Obicno prva pošiljka ima više od jednog artikla jer šalju 1 - 2 nedeljno pa koliko prikupe

dhl1.png


dhl2.png

mislim da je posle slika jasnije :-devil-:
 
Poslednja izmena:
Da ide preko UK kada dolazi bez troškova dodatnih. Kao i oneplus što isporučuje mobove po EU.

Nego gde piše koliki će popusti biti kod dreamea 27og ?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno