Šta je novo?

Xiaomi Mi 5s/Mi 5s Plus

jel ovaj telefon moze normalno da radi na nasim mrezama? ili ce mu faliti neke frekvencije koji nasi operateri koriste? ako tako bude onda ******...
 
Pa da može ja bih ga već naručio :)
Ne radi veoma bitna lte20. ( 800mhz )
 
Meni taj lte uopste nije bitan recimo kada imam krljavi paket od 500,600mb. Videcu kako ce se pokazati ovaj telefon, razmisljam o njemu.
 
Ako ekran ima 2k rezoluciju, mozes ti da spustis i na 720p...dzaba, ekran je 2k... :D

Na ovom videu Note 7 ima power saving mode tj. ima opciju da spustis rezoluciju, a to znaci dodatne minute (sate) za bateriju. Dakle po samsungu (teoretski), softverki downscale rezolucije utice na bateriju...
Konkretno u ovom slucaju na default 2k rezoluciji je ostalo 15h 4m baterije, a kada je spustio na HD ostalo je 18h 4m baterije. Dakle razlika je 3 sata baterije.
https://youtu.be/BoNLd4pfRRg?t=1m17s
 
Poslednja izmena:
Fabricki moze, u kucnoj radinosti tesko :)
Ajde ovako, imas display rezolucije 1080*1920(fabricki) i ti spustis rezoluciju na 720*1280...Sta se desava sa ostatkom pixela?
Tu usteda moze kod softverski kontrosanih(fabrickih rom-ova) jer tada verovtno cpu radi na manjim frekvencijama sa spustanjem rezolucije, ali opet tu mora i kernel da se odradi da sve to isprati..
U prevodu, ako fabricki ubace tu opciju i kernel je prati, moze usteda...
Ovo sto mi radimo, nece dovesti do ustede bat. iz prvog razloga, jer kernel ce raditi isto kao i pre promene...

Sent from my RN3 Pro
 
Poslednja izmena:
3 sata ali u stand by modu a u SOT-u to može da bude i 15 min samo tako da je to možda i više reklama za Samsung telefone nego što praktično ima smisla.

Sent from my x600 using Tapatalk
 
Sta se desava sa ostatkom pixela?
pa šta se dešava? :)
odnosno šta se dešava sa pixelima generalno? backlight radi pa radi.
zašto baš sad ta priča o bateriji i rezoluciji? zašto ne kad se prešlo na HD, Full HD?

wvga - 0.4 mpx
HD - 0.9 mpx (2.2x više)
FHD - 2 mpx (opet 2.2x više)
2K - 3.7 mpx (1.8x više)
 
Koja je logika kupiti extra( skup) mobilni telefon i onda smanjivati rezoluciju i takt procesora a sa tim performansama koje dobijete imate dosta jeftiniju varijantu.

Sent from my x600 using Tapatalk
 
Ja znam da ti @Vojkan znas :) Svi pixeli su i dalje aktivni...Nego ljudi zive u zabludi :) Misle da to moze :)

Sent from my RN3 Pro
 
ma nisam mislio na to, nego zašto je pixel kao pixel odjednom problem... jako mudo pixel :D

mislim da je fama oko te 2k rezolucije krenula od/zbog LG G3, koji je verovatno najgori flagship ikada... to je bio prvi (masovno popularan) telefon sa 2K ekranom, svi su pričali o tom 2k ekranu, a pošto je krš kakav jeste taj telefon se grejao nenormalno i baterija mu je bila prilično loša, ekran mu je bio prilično neefikasan i onda su površnom analizom ljudi te stvari povezali sa rezolucijom. a toliko je telefona izašlo nakon njega sa 2K rezolucijom i ništa im ne fali...
pravi problem su 3D performanse, gde GPU mora da crta skoro duplo više pixela, tu se jasno vidi razlika.


evo zanimljiv test, šteta što nema više modela...
http://images.anandtech.com/reviews/smartphones/LG/G3/platformpower.png

pogledaj prvu stavku (idle, display on), koliko je s5 efikasniji od s4, a rezolucija identična, čak i 0.1" ima više na S5. I koliko je čak i G3 sa 2k ekranom i 0.5" više manji potrošač od S4 sa full HD... nema rezolucija kao takva veze sa potrošnjom, nego kompletan panel sa svim svojim karakteristikama.
 
Ajde to napiši u apple temi ako smeš :)

Tamo u 2017 daju 1000e za mob sa 710p rez i to sve zbog bolje baterije
 
Poslednja izmena:
Da li ce da ima podrsku modema za nase frekvencije za razliku od Mi5?
 
Ajde to napiši u apple temi ako smeš :)

Tamo u 2017 daju 1000e za mob sa 710p rez i to sve zbog bolje baterije
Oni se drže svoje retina kalkulacije koja i nije baš netačna. Ono što je bitnije je što Apple ima apsolutno najbolje kalibrisan ekran sa sedmicom. ****š piskele ako je netačan.
 
Ni u tu priču ne verujem jer ako poređaš 3 ekrana ip7 jedan pored drugog imaju svi da se razlikuju... Čist dokaz klip one ret erike.
 
Pa Erika i reče da je perfektan kad je merila?
 
Na bijelom modely ovi bezeli lose izgledaju :(

Sent from my ZUK Z2131 using Tapatalk
 
Da ali imaš klip gde su dva jedan do drugog i očito se razlikuju.. verovatno su nijanse u pitanju ali isti nisu

Evo klipa..

https://youtu.be/pCegl1K7m6M
 
Poslednja izmena:
Kada ce krenuti recenzije za ovaj model i prodaja?
Drugar ide u Kinu sledece nedelje, razmisljam se da uzmem jedan. Da mi se nadje :).
 
Prodaja je krenula a da ga nađeš tako brzo u Kini po ok ceni ima da ide malo teže .. računaj da ćeš u divljim radnjama plaćati 300,400 yuana veću cenu. Xiaomi nema svoje radnje u Kini ,to jest ima par ali mislim da je tamo samo testiranje mobova bez prodaje
 
Istina, ali zato necu platiti pdv i carinu.
Koliko vidim, nema crne boje. Bedak.
 
https://yadi.sk/d/OiwJDzAfwYbzS

Par slika sa 5s.. ima i poređenje sa s7 u jednom kadru.

[youtube]gmng5mTvYto[/youtube]

Najbolje što digitalna stabilizacija radi bolje nego optička na mi5 :) da nisu kopirali google pixel pošto je ista kamera
 
Ok, moze da se uzme u Kini, izasao bi me sivi od 64gb 280e.
Treba li da brinem oko podrzanih frekvencija?
 
Neko je napisao da nema LTE frekvenciju na 800Mhz, jer je pravljen za azijsko tržište.
 
Da ,ne podržava lte band20 (800mhz) .. dosta bitna frekvencija kod nas
 
Za 3 dana xiaomi izbacuje mi5s 4/32gb za 1900 Kineza. Da ima lte800 verovatno bi bio najbolja kupovina na tržištu trenutno

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno