Šta je novo?

Xiaomi Mi 5s/Mi 5s Plus

Po meni se FHD moze smatrati za plus, pre svega zbog baterije a i razliku u gustini i kolicini piksela na tolikom ekranu ljudsko oko ne moze da primeti.
 
To sam i ja mislio ali vidi se razlika. Verujem da sasvim sigurno troši više baterije ali upoređujući za prethodnim telefonom koji je imao identičnu bateriju, razlike u potrošnji ako i ima, zanemarljiva je. Ili je 820 toliko štedljiviji od 801 pa se time veća potrošnja anulira.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Ja iskreno nisam primetio razliku a direktno sam uporedjivao prethodni S7 sa Max-om i bukvalno koliko god priblizio ekran ocima nisam uspeo da vidim piksele a baterija se vidno razlikuje, doduse kapacitet nije isti ali opet i da su telefoni identicni mislim da bi se razlika u trajanju baterije koliko-toliko osetila.
 
Kačio sam SS baterije i sa X820, i sa OPO, OPO tek neznatno bolji. FHD vs 2K, 801 vs 820, 3100mAh oba. No da ne trujemo temu sa offtopicom.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Rekao bih da je to pre svega do SoC-a, 801 je sada vec dosta stariji od 820 a verujem i dosta losije optimizovaniji. No kao sto kazes, da ne sirimo vise pricu o tome, nije to tema.
 
Da potvrdim da nema neke velike razlike u potrosnji baterije fhd vs 2k + SD801 - Iuni U3, rucno spustana rezolucija na fhd...

Sent from my Redmi Note 3 Pro
 
Ako ekran ima 2k rezoluciju, mozes ti da spustis i na 720p...dzaba, ekran je 2k... :D
 
https://youtu.be/uV3NYgIxs9A

480p i na kineskom. Ima i test 3d tacha Ala iphone a i testovi kamere. Mrzi me da tražim izvorni kineski sajt da vidim slike u full rez :)

Šteta što će ovaj crni model biti 50e skuplji kod preprodavca makar u prva 4m

E da na mi5s je ponovo underklokovan s821 :) 2.1ghz umesto 2.3 ,Kinezi kažu da je i gpu ubijen :) dok je na mi5s plus čistokrvni s821.. xiaomi
 
Poslednja izmena:
Ako ekran ima 2k rezoluciju, mozes ti da spustis i na 720p...dzaba, ekran je 2k... :D
Naravno, priznajem... tu si u pravu. Svejedno, baterija od 3k mAh je bila sasvim dovoljna da tera takvu konfiguraciju, ali za moje uslove nedovoljno, zato sam i pazario skoro RN3 Pro. (Off: jos nisam probao onaj modem i rom, nadam se da ce biti ok kad probam)

Sent from my Redmi Note 3 Pro
 
Koliko sam ja video, to sa rezolucijom ekrana se svodi na mit. Veličina i efikasnost i osvetljenost displeja su faktori.
 
Mit, mit..nego sta :D
 
Nema načina da se izmeri to o čemu pričate za 2k. Kada bi neko napravio dva identična ekrana koja se razlikuju samo u rezoluciji tada bi moglo da se poredi.

Sent from Nexus 6P
 
Da ,to je šteta .. a baš pre neki dan sam o tome razmišljao. Da li postoje dva identična moba ali sa različitom rez .. najbliže tome je bio mi note ali s801 vs s810 ga ubilo

Mada ja lično mislim da nema neke velike razlike u potrošnji ,npr 2k ekrani na s6 i s7 troše manje nego onaj na s5.. jesu noviji ali da ispeglas razliku u potrošnji koja se odnosi na veću rezoluciju i da pređeš i preko toga i napraviš stedljiviji ekran i to sve za god dana je malo verovatno.
 
Poslednja izmena:
Mislim da ima baš s5 sa 2k i fhd ekranom, snapdragon 805 u oba. Ali to opet nisu isti ekrani samo sa drugom rezolucijom nego različiti paneli. A na tim primerima koje si nabrojao se vidi da 2k ekran može biti efikasniji od fhd ekrana.

Sent from Nexus 6P
 
Kome je bolja kamera? Ova single ili dupla na s plus modelu?
I jesam li dobro shvatio, s plus nema 3d touch?

Sent from my Oneplus One using Tapatalk
 
Mislim da je bolja na manjem.. da veći nema 3d touch a pitanje je da li ga ima i jeftiniji manji model to jest 3/64gb
 
Poslednja izmena:
A sta mu dodje taj 3d touch grip?
 
Ionako (za sada) radi sa osnovnim (njihovim) aplikacijama. A i ocekivao sam tako nesto.
 
Pa kao na meizu Pro 6. Tako će biti dok se google ne seti da izbaci Nexus sa time i api koji to podržava .

Hoću da kažem koji pilicarski potez ,mob je zbog tog endzina ispod displeja nešto deblji i šta sada ,na 64gb tu stoji rupa/praznina ? Zašto onda na 64gb nisu popunili tu rupu sa baterijom.. kakva firma jbt ,nije ni čudno što puca u kini
 
Koja je razlika u ceni (pretpostavljena ili preporucena) između 64 i 128Gb verzije?
 
Pa u Kini je fazon 5000din razlika :) 300$ vs 345$ ,smešno ali opet totalno glupo

Npr sada na Aliju ima da se kupi običan mi5 4gb/128gb za 370$ a ovaj od 3/32 će uskoro na 250$.
 
Poslednja izmena:
Mislim da je bolja na manjem.. da veći nema 3d touch a pitanje je da li ga ima i jeftiniji manji model to jest 3/64gb
Ovo za kameru je bas glupo, čemu onda dupla kamera i još se zove plus model... A ovu politiku za touch neću ni da komentarisem...

Sent from my Oneplus One using Tapatalk
 
6b2f78bc42674ce6fe8d49a458b60cb2.jpg


Iznenađuje me niska startna cena. 4/128 je 430$

Original Xiaomi Mi5s 3GB RAM 64GB ROM smartphone 5.15'' Snapdragon 821 Mi 5s 4K Video Mobile Phones
http://s.aliexpress.com/N363iEJz
 
Poslednja izmena:
A tek što mu je boja "gery" :D
 
Gledam Goldway pošto kod ostalih ne bih naručivao, bar ne još... 350€ Mi5s verzija 3 gb 64gb i 400€ verzija 4gb 128gb...
 
Nazad
Vrh Dno