Šta je novo?

Xiaomi Mi 5s/Mi 5s Plus

Iosono

Slavan
Učlanjen(a)
24.01.2009
Poruke
354
Poena
319
CtW6F4kVMAAuix_.jpg


Starting with the Xiaomi Mi 5s, the new device has a unibody aluminum design, with a brushed metal finish and curved edges, and antenna lines along the top and bottom that look far too familiar. Along the back is also the new large 1/2.3-inch 12 megapixel sensor with F/2.0 aperture and PDAF that bests even the iPhone 7 and Galaxy S7 edge, if Xiaomi’s slides are to be believed. You also get a 4 megapixel camera on the front with 2μm large pixel and F/2.0 aperture.

On the front is a 5.15-inch 1920x1080 pixel IPS LCD with 600nits maximum brightness, 1500:1 contrast ratio, and a 94.4% NTSC color gamut. The higher end model also has support for pressure sensitivity.

Also on the front is a new ultrasonic fingerprint sensor that uses Qualcomm Snapdragon Sense ID. An ultrasonic fingerprint sensor captures a more accurate map of the finger that is harder to spoon, works through multiple materials, and is immune to surface contaminants such as sweat and condensation.

Inside the Mi 5s is a Qualcomm Snapdragon 821 chipset, 3GB or 4GB of RAM, and 64GB or 128GB of storage. It has support for 3xCA network connectivity, along with Bluetooth 4.2, dual-band MU-MIMO 802.11ac Wi-Fi, and NFC. It is powered by a 3200mAh battery, that charges via Qualcomm QuickCharge 3.0.

CtXF90uUkAAL9sL.jpg


Xiaomi also announced the Mi 5s Plus. It has a larger 5.7-inch 1920x1080 pixel display and dual 13 megapixel cameras on the back that work similarly to those on the Huawei P9. One camera captures color images and the other captures only black and white images. The black and white sensor lacks the Bayer filter, which means it gathers much more light producing more detailed images with less noise. You can either capture pure black and white images or color images. When capturing color images, the camera combines the output of both the sensors to enhance the final photo.

The Snapdragon 821 chipset and 4MP front camera are identical to the Mi 5s, but the memory and storage options are 4GB/64GB and 6GB/128GB . The battery gets a bump, and is now 3800mAh.

Izvor: http://www.gsmarena.com
 
Šteta što nemaju lte20.. :/

Inače brutalne mašine ,mnogo više mi se sviđa manji model :)
 
Nije mi samo jasno kako ne stavljaju 4000+ mah baterije, kao na redmi 3s i redmi note 3, 4, pro... Moze li neko da mi objasni?

Sent from my Redmi Note 3 Pro
 
Bilo bi predobro onda, mora nesto da fali. :D
 
Nije mi samo jasno kako ne stavljaju 4000+ mah baterije, kao na redmi 3s i redmi note 3, 4, pro... Moze li neko da mi objasni?

Sent from my Redmi Note 3 Pro
Mogu ja.. :) nikada se u flagshipe ne stavljaju tolike baterije ,to je bukvalno pravilo u mob industriji. ( Izuzetak eventualno Mate 8 ali on ima 6 incha pa je i relativno očekivano)
 
A onaj leeco (ZVER) buduci flagship sa baterijom od 5000 mah? Znas sigurno koji, da ne trazim sada... Sve se moze kad se hoce (izgleda u ovom slucaju mi flagship-a nece da moze).
 
Poslednja izmena:
Stavljajte kad budu neki rivjuovi.

Sent from my ZUK Z2131 using Tapatalk
 
Dok ne izađe ništa :) ali može da se desi takav jedan izrod..

Dok u suprotnom imaš milion primera ,s7 od Samsunga i npr midrange A9 serija sa 5000mah ,pa onda asus midrange sa 5000mah dok mu flagshipovi jedva krpe 3000mah ,lenovo sa P serijom od 5000mah dok mu flagship Z umire koliko mu je mala baterija , o xiaomiu da ne pričam itd
 
Poslednja izmena:
Da ali tu je pisalo da bi mogli a pošto je već izašao zvanični podaci su 4070 mAh

x-600
 
FDD-LTE B1:2100/B3:1800/ B5:850/B7:2600/ B8:900MHz

Tačno su ga napravili za Indus tržište ,šteta sto Indusi i Kinezi ne koriste lte20
 
Nijedan nije LTE800? Šteta.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Samo od ovih novih i boljih lemax2 ima lte20

x-600
 
Samo što je taj skin androida na leeco jedini gadniji od miui :)
 
Taj trend teško da će da zamre. Mislim da se plaše da idu u stock vode, iako im je lakše.
 
Original Letv LeEco Le Pro 3 LTE 4G Mobile Phone Snapdragon 821 Octor Core 5.5" 4/6GB RAM 32/64/128gGB ROM Fingerprint
http://s.aliexpress.com/ieUBJbAb

Doduše on je u Gold boji već 300$. Bolesna cena.
 
Na stranu sve ostalo, ali da li je moguce da su telefone nazvali s i s plus :) ?
 
Moguće ,čak je i natpis na kutiji isti kao kod jabuke :) ( isti font isto mesto)
 
Poslednja izmena:
Leeco le2 / rmi note 3pro u svemu bolji leeco osim u bateriji.Oba sam probao lepši izgled,ekran ...

x-600
 
Slažem se ,sve je to isto.. leeco je lošiji zbog skina i zato što nema džek za sluske
 
Poslednja izmena:
Pre svega mislim na velicinu samih kompanija. Iskreno nekako ja Xiaomi, Huawei, Lenovo, Meizu, ZTE itd smatram za najvece kineske proizvodjace dok su nekako u drugom planu ostali tipa LeEco, Coolpad, Vivo, Oppo, OPO itd (iako su poslednja dva isto dosta poznati).
Nije to tema ali eto to je neko moje misljenje. Daleko od toga da su im uredjaji losi, da neko ne shvati pogresno. :)
 
A oppo je inače drugi u Kini iza huaweia :)
LeEco ispred meizu-a itd itd
 
Leeco je treći po prodaji u Kini. Neko je skoro kačio statistike. To što je ovde nepoznat je drugo. Isto tako kad sam OPO uzimao pre 2 godine bilo je, jao nemoj to, kinez, ******, evo Samsung ovaj eno Nexus... Pa evo gde je OPO danas i šta se između ostalog i ovde priča za OP3.

Na Leeco je najveći problem to što ne daju source pa je stanje sa custom romovima lošije(ali opet ne toliko da nema ništa). Mada opet, ima ljudi kojima se taj EUI sviđa. Džek za slušalice, da, no pitanje je dana kada će svi da krenu u tom pravcu. A ide i adapter uz telefon. Zvuk je, bar na X820, odličan.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Oppo je četvrti u svetu, iza Huawei koji na trećem iza Samsung i Apple.
Vivo je peti.

A Xiaomi je pao u zadnje vreme.
 
Ti podaci ne moraju previse da znace jer se situacija na njihovom trzistu menja maltene iz dana u dan. Koliko znam Xiaomi je do skoro u Kini bio daleko najprodavaniji, trenutno je to Huawei (treci na svetu), tako da je to relativna stvar a i kao sto rekoh nije to tema ovde. :)
Sto se tice 5S i 5S Plus modela, jako zanimljivi, meni se svidja dizajn ovako na slikama deluje bas lepo, specifikacije top. Sto se mene tice sledece godine neka sav ovaj hardver implementiraju u Max 2 i svi srecni i zadovoljni. :)
 
Poenta priče je da imate vrhunski hardver(820) u premium flagship izradi(x820) za 230$. Da je bez mana, nije, takav uređaj ne postoji, ali trenutno ne postoji bolja ponuda na tržištu. I zato sam pitao zašto nebo i zemlja? Mada, slažem se, kako god okreneš, ne vidim sebe u situaciji da dam 600€ za Samsung. Kod ova dva telefona, sem cene koja mora dole, zamerka mi je 2K ekran, bar na jačem modelu i LTE800. Sve ostalo, za moj ukus, bez greške.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno