Šta je novo?

Xiaomi Mi 5s/Mi 5s Plus

Interesantno
692fd49bf18ee98c03cc1e55d2fd2a77.jpg
9134edd990e88362b63de792818a9b19.jpg


Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Ima li jos neko iskustva sa ovim updateom. Da li je ovo samo izolovan slucaj ili je neka losa verzija pa je failed? Stigao update pa bih probao.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Ja evo sada uspesno apdejtovao.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Jel se konacno pojavila OEM unlock opcija u dev options? :)
 
Ne
 
Pogledaj
921785d3e3cacc88adc3564f00e1ddb7.jpg
c073f14a8dfe082e446a421b1558107f.jpg
797e5a984fa581103d6626e85b3caabd.jpg
1f876bad478fba015503df1fe559f674.jpg
a8ee9231d4b635ef3bb2218d9405c2d8.jpg
aad3190397d9cdfa2de4fc545bb1164e.jpg

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
Kako ste zadovoljni kamerom?Jel u rangu Nexusa?Ima li neko nalog mozda na flickru sa slikama da pogledam?
 
Kako ste zadovoljni kamerom?Jel u rangu Nexusa?Ima li neko nalog mozda na flickru sa slikama da pogledam?
Devojka ima mi5s ja 6p, pa ti mogu reci direktno poredjenje. Pri dobrom osvetljenju razlika je mizerna, mozda je i nema. Ali cim je osvetljenje losije, nexus je drasticno bolji.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
E hvala.Znaci da dnevne fotke kidaju.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Mada s'obzirom da 5S ima isti senzor kao i pixel, može to još malo bolje... Ne znam što im je toliki problem da se malo više fokusiraju na kameru [emoji52]

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Kako ste zadovoljni kamerom?Jel u rangu Nexusa?Ima li neko nalog mozda na flickru sa slikama da pogledam?

I ja sam zagrejan za Mi 5s i muči me isto pitanje, ali evo šta kaže jutjub





Iako je hardver isti mi 5s nema ois.
 
Nema ni pixel ois.. problem kod 5s je taj što koriste jeftina kineska sočiva

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pitao sam greskom u mi 5 temi pa bolje da pitam ovde,vredili doplate od 60 e za model sa 4gb rama?
 
Ja imam 4/128 i mislim da ne vredi a ako pitaš za 4/64 onda sigurno :p

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Pitam za 4/128 jer njega ima u silver varijanti koja mi odgovara a sa 3gb rama samo u gold boji,barem ono sto sam ja trazio po kp..
 
Ja imam 4/128 i mislim da ne vredi a ako pitaš za 4/64 onda sigurno :p

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Jesi probao da slusas muziku na 5s na sluskama, kakav je zvuk?

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Xiaomi slišalice, dolby instaliran i ja nemam primbedbi [emoji14]

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Evo i mene sa utiscima. Par godina sam koristio Samsung S4, a onda sam kupio Mi5s 4/32Gb, a nakon toga sam dobio službeni Samsung S7 koji koristim skoro 2 meseca. Elem posle S4, Kinez je bio pravo oduševljenje, u svakom pogledu me oduševljavao. Svi telefoni su mi na Stock Romu, nemam znanja za Root. Mi5s po meni ima odlični MIUI, ima mnogo više opcija i sitnica za podešavanje za razliku od Samsunga koji je pun djubreta koji samo dodatno usporava i muči hardver, jedina mana Xiaomi telefona je što da bi se postigao maksimum treba dobro podesiti MIUI a problem je što nigde na netu nisam nasao detaljno uputstvo, ali sam zahvaljujući Kidence-u dobio telefon kakav sam želeo. IPS ekran me na početku oduševljavao i meni lično više odgovarao od S4 sa napucanim bojama koji je bljestao u mraku i sa MiN osvetljenjem, ali u poređenju sa S7 sada, Samsung preuzima vođstvo i oduševljenje. Problem Samsunga je što u startu ima gomilu programa koji smaraju a meni realno smetaju, za razliku od moćnog Kineza koji na primer uma opciju snimanja razgovora koja odlicno radi a za koju treba da se iscimas na Samsungu dok nabodes neku koja dobro radi. Apropo baterije tu su negde, moje mišljenje je da kod Kineza slabije padaju procenti nakon skidanja sa punjača a posle toga je manje vise isto. Fotografije koje su meni bitne na Kinezu su preko dana fantazija, stim da je umeo ponekad, retko doduše da se zbuni i u coskovima malcice iskrivi sliku, a za slike u uslovima lošijeg osvetljenja kvalitet drastično opada. Na S7 me oduševljava slikanje pod vodom, pa sam tu opciju forsirao u bazenu na moru I malo je reći koliko sam oduševljen. Za razliku u ceni Samsung je precenjen po meni, ali zadovoljstvo nema cenu i nek svako šeta šta mu volja :)

Ćušnuto sa krša preko Tetrapaka
 
E da, brzo punjenje je na S7 bolje nego na Mi5s, u smislu da brzo puni od početka do kraja, dok kod Kineza kad dodje pred kraj onda ga sabija i puni sporo.

Ćušnuto sa krša preko Tetrapaka
 
E da, brzo punjenje je na S7 bolje nego na Mi5s, u smislu da brzo puni od početka do kraja, dok kod Kineza kad dodje pred kraj onda ga sabija i puni sporo.

Ćušnuto sa krša preko Tetrapaka

brzo punjenje bi tako i trebalo da radi...poenta brzog punjenja je da ti za neko vreme brzo dopuni telefon, a onda spusti jačinu zbog grejanja baterije...to je bolje za bateriju...sad mi je jasno zašto samsungu gore baterije:)
 
Poslednja izmena:
Nerast, hvala na utiscima, i sam imam S4 i razmišljam da pređem na Mi5S, odbija me samo odsustvo OIS kod 4k videa
Tu nisam merodavan jer slabo snimam video tj sad kad može pod vodu snimao sam kao lud ali nemam Mi5s da uporedim.

Ćušnuto sa krša preko Tetrapaka
 
Pitao sam greskom u mi 5 temi pa bolje da pitam ovde,vredili doplate od 60 e za model sa 4gb rama?
Ako ti se bacaju pare vredi... Telefon je nenormalno brz i za 2 meseca nikakvih problema nisam imao zbog 3gb rama ili primetio bilo šta zbog čega bi mi trebalo 4gb.. Ne znam, mozda nekim korisnicima stvarno treba, ja ne znam za sta

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Zvuk u slusalicama bez modovanja je tih i cudno radi volume control... do 2/3 ne cujes nista, pa se naglo pojaca, ali je i dalje tih...

Imam telefon skoro 2 meseca. Odlican, odlican, odlican. Plasio sam se da mi ne bude cudno posle nexusa, ali nije nimalo...
Brz kao munja (4gb verzija), kamera VEOMA dobra, ekran super... Jedina mana, fp senzor, koji radi ok kad se podesi, nekoliko dana, posle opet krene njesra... tako da sam ga batalio skroz.
Sve u svemu, bolji telefon za ovaj novac ne postoji. Ja ga nazalost moram prodati, jer mi je potrebna dosta jaca baterija i veci ekran, zbog posla... Inace ga ne bih menjao jako dugo...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno