Šta je novo?

Xiaomi Mi 5s/Mi 5s Plus

Ja sam nasao samo rose gold :( Zlatni bi pored toga bio premija.. A bas sam se nalozio da uzmem mi5s.
 
Ono sto sam uzivo video svi su lepi pozadi, cak je sivi najruzniji (a nije ruzan), ali je problem sto su svi sem sivog beli napred.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Evo album sa Mi 5s , lineage OS 14.1 + google camera port

https://flic.kr/s/aHsm6d5Xcd

Direktno sam poredio sa S8+, Lumia 950, Nexus 5x, iPhone 6s/Se, jer imam slike sa slicnih lokacija u slicnim uslovima osvjetljenja. Zakljucak je da je ovo odlicna kamera, posebno sa HDR+ jer je low light dosta bolji od stock MIUI. Recimo u poredjenju sa iPhone 6s, indoor i low light je miljama bolji. Bolji i od Lumia 950/950xl pri losim uslovima, ali samo kada se slika na auto, kada se koriste manuelna podesavanja lumia pravi logicno bolje slike.
 
Mrzim te :d
Fotke su perverzija.
 
Ovo mi lici na Trebevic. [emoji16]

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Au brate ...ovo je stvarno super. Svaka cast i za slike i za fotografa :) odlicno!

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Potrudit cu se da napravim i neki low light album ako stignem. Da napomenem da je i selfie kamera vise nego odlicna, ja sam se bas iznenadio. Nemam obicaj kaciti privatne slike pa nisam stavio selfie u album.
 
Ma jok, nema potrebe za selfi...ako bas traze ljudi, slikaj neko brdo sa selfi kamerom :)
Ova kamerica je mnogo, mnogo dobra sa GCamom.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da nam je jos implementirati EIS za 4K snimanje, sa pixela ili oneplus 3T, sreci ne bi bilo kraja :D
 
Evo album sa Mi 5s , lineage OS 14.1 + google camera port

https://flic.kr/s/aHsm6d5Xcd

Direktno sam poredio sa S8+, Lumia 950, Nexus 5x, iPhone 6s/Se, jer imam slike sa slicnih lokacija u slicnim uslovima osvjetljenja. Zakljucak je da je ovo odlicna kamera, posebno sa HDR+ jer je low light dosta bolji od stock MIUI. Recimo u poredjenju sa iPhone 6s, indoor i low light je miljama bolji. Bolji i od Lumia 950/950xl pri losim uslovima, ali samo kada se slika na auto, kada se koriste manuelna podesavanja lumia pravi logicno bolje slike.
Jel ovo sve slikano sa Auto podešavanjima?
Pošto meni nisu ni približno tako dobre slike.
I da, kako ti radi prednja camera sa GCam? Meni uvek nekako secka, kao da radi na 15fps

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Po 2 slike od sinoc, low light: https://www.flickr.com/gp/137936528@N04/1nM6yZ
Verzija kamere (danas je izasla test 3 verzija, koju jos nisam ubacio):
07db61ff5bb7935ffca53bb555547e66.jpg


Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Pa zadnja verzija je od pre 15 minuta [emoji14]

B-S-G's Modded Google Camera 5.1.014 with HDR+ for Android 7.0 / ARM64 v1.0 All-in-One Full Manual

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Nisam primetio :D inace vracam se na stable, ne radi mi zvucnik za pozive, kada pokusa da se pojaca zabode telefon. Jel zna neko da li i kada se ocekuje miui 9 stable verzija?
 
Probao sada ovaj najnoviji BSG gcam 5.1.014 i ono sto mi se na prvi pogled čini je da je lens blur/portrait mode najbolji do sada. Odlično izoluje subjekat i bokeh je prilično realan.
Ovaj BSG maltene na dnevnom nivou izbacuje nove verzije. Ko će sve to pohvatati. Planiram da uradim malo poredjenje izmedju verzija, pogotovu za noćne fotke, pa ću ostaviti najbolja podešavanja po meni. Ako je neko to već radio, slobodno neka kači.

Probah da instaliram ovu verziju sa XDA sto je linkovao mr.nice.ba, ali nece, invalid file.
 
Postoji li neki konkretan razlog zbog čega bi trebalo da se uzme Mi5s umesto Mi5? Jel je hardver osim CPU i baterije identičan?
 
Aj da napišem par reči o Light patch-u.Po meni najbolji dodatak koji može da se instalira na telefon.Tamo u temi,piše da je samo za uredjaje koji imaju Snap 820 ili jači,medjutim ja sam ga flešovao na RN4x koji ima Snap 625.Ono što se dobija ovim patch-om je to da možete u Aroma instalaciji da odaberete:
1.Da vam Gplay,Gphotos i ostale aplikacije vide telefon kao Pixel(ili s8,v30,Op5...) što znači automatski da imate neograničen storage u ful rezoluciji na Gphotos
2.Instalira automatski poslednji Magisk(valjda će da vrati i SuperSu u sledećoj verziji)
3.Instalira debloated Gapps(moguće je ovo isključiti)
4.Poboljšava audio(samo što za mi5s mora da se izmene 2 reda u build.prop-u da bi radio spikerfon)
To je otprilike to,plus podešavanja 'ispod haube',zbog kojih telefon radi toliko fluidno da imam osećaj kao da držim Pixel-a[emoji3]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Aj da napišem par reči o Light patch-u.Po meni najbolji dodatak koji može da se instalira na telefon.Tamo u temi,piše da je samo za uredjaje koji imaju Snap 820 ili jači,medjutim ja sam ga flešovao na RN4x koji ima Snap 625.Ono što se dobija ovim patch-om je to da možete u Aroma instalaciji da odaberete:
1.Da vam Gplay,Gphotos i ostale aplikacije vide telefon kao Pixel(ili s8,v30,Op5...) što znači automatski da imate neograničen storage u ful rezoluciji na Gphotos
2.Instalira automatski poslednji Magisk(valjda će da vrati i SuperSu u sledećoj verziji)
3.Instalira debloated Gapps(moguće je ovo isključiti)
4.Poboljšava audio(samo što za mi5s mora da se izmene 2 reda u build.prop-u da bi radio spikerfon)
To je otprilike to,plus podešavanja 'ispod haube',zbog kojih telefon radi toliko fluidno da imam osećaj kao da držim Pixel-a[emoji3]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Neki link za taj Light patch pa da pogledamo o cemu se radi?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Aj da napišem par reči o Light patch-u.Po meni najbolji dodatak koji može da se instalira na telefon.Tamo u temi,piše da je samo za uredjaje koji imaju Snap 820 ili jači,medjutim ja sam ga flešovao na RN4x koji ima Snap 625.Ono što se dobija ovim patch-om je to da možete u Aroma instalaciji da odaberete:
1.Da vam Gplay,Gphotos i ostale aplikacije vide telefon kao Pixel(ili s8,v30,Op5...) što znači automatski da imate neograničen storage u ful rezoluciji na Gphotos
2.Instalira automatski poslednji Magisk(valjda će da vrati i SuperSu u sledećoj verziji)
3.Instalira debloated Gapps(moguće je ovo isključiti)
4.Poboljšava audio(samo što za mi5s mora da se izmene 2 reda u build.prop-u da bi radio spikerfon)
To je otprilike to,plus podešavanja 'ispod haube',zbog kojih telefon radi toliko fluidno da imam osećaj kao da držim Pixel-a[emoji3]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Hvala. Mora full reset? Ubice me devojka ako joj to uradim ponovo :D

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Ja sam do sada radio samo clean,ne znam da li bi prošao dirty [emoji3] Ali pre svakog flešovanja,prvo backup pa sve ostalo [emoji3]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Imam dilemu, mogu nabaviti za curu preko Honorbuy MI5S za 260 € direktno dostava na kućnu adresu, ili ići na Huawei P9 za iste novce ili polovni Galaxy S7 ? Ako ćemo gledati izgled pošto je žensko Mi5S mogu nabaviti u gold bijela verzija, a ove ostale sve crni.

Gcam mogu instalirati to mi je najmanji problem, ne znam je li potrebat root za gcameru ili može direktno na global stable ići (nougat) ako ima ?
 
Poslednja izmena:
Ne znam dal znaš, ali platićeš carinu jedno 50e za to, ako ga uvezeš. Ja sam za 3 telefona tako plaćao.


Sent from my Pixel XL using Tapatalk
 
Iz Hrvatske sam, nema carine. Honorbuy je EU skladište već sam kupovao tako od njih.
 
Ako mene pitas onda Mi5s. Ja sam ga kupio za te novce i telefon je top posebno sa LOS 14.1 plus google cam.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno