Šta je novo?

Xiaomi Mi 5s/Mi 5s Plus

Ja sam na Miui 10 Global Developer, i telefon je znatno brzi nego na Miui 9. Uporedivo sa Mi A2. Nosim ih zajedno par dana. Bas fino ispeglano. Ne znam koliko LOS moze da bude bolji zaista. Najviše me zanima da li je kamera uvek slabija na LOS-u?
Inace, moram prvo twrp, pa LOS odatle, ako odlučim da probam?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Ovaj los je u svakom pogledu bolji od miui, kameru ubacis modovanu gcam (lik koji je skontao modovanu kameru, otkrio je metod bas na ovom telefonu) i sjajna bude.
Ja sam na Miui 10 Global Developer, i telefon je znatno brzi nego na Miui 9. Uporedivo sa Mi A2. Nosim ih zajedno par dana. Bas fino ispeglano. Ne znam koliko LOS moze da bude bolji zaista. Najviše me zanima da li je kamera uvek slabija na LOS-u?
Inace, moram prvo twrp, pa LOS odatle, ako odlučim da probam?

Sent from my MI 5s using Tapatalk

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Pozdrav, trenutno imam na telefonu MIUI 10 od xiaomi.eu 8.9.13 beta verzija. Sada sam pokušao da povežem telefon sa pc i reaguje samo za punjenje. Kompjuter ga ne prepoznaje, a do pre par dana je sve normalno funkcionisalo, pokušao sve ulaze drugi usb, ništa. Kako da rešim problem?
 
Izbrisi sve drajvere (i usb) i restartuj komp pa pokusaj.
Pozdrav, trenutno imam na telefonu MIUI 10 od xiaomi.eu 8.9.13 beta verzija. Sada sam pokušao da povežem telefon sa pc i reaguje samo za punjenje. Kompjuter ga ne prepoznaje, a do pre par dana je sve normalno funkcionisalo, pokušao sve ulaze drugi usb, ništa. Kako da rešim problem?

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Pokušao sam i na laptopu, i na drugom kompu. Verovatno je do softwera, da li ima neki softver miui 10 sem ovog miui.eu?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Izvinjavam se na duplom postu, ne znam šta se dešava sa telefonom, nisam rešio ovaj problem, plus sada kada povežem sa eksternom baterijom(bilo kojom) ništa se ne dešava. Da li neko zna rešenje bar da krene da se puni eksternom baterijom...?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Izvinjavam se na duplom postu, ne znam šta se dešava sa telefonom, nisam rešio ovaj problem, plus sada kada povežem sa eksternom baterijom(bilo kojom) ništa se ne dešava. Da li neko zna rešenje bar da krene da se puni eksternom baterijom...?

Sent from my MI 5s using Tapatalk

Posto ti je otkljucan bootloader, mogao bi da odradis flesovanje xiaomi fastboot roma. Dosta ljudi je resavalo na taj nacin razne probleme sa telefonom.

http://en.miui.com/a-234.html

Neces zakljucati bootloader ako se dobro secam, i odatle lepo opet snimi TWRP i vozi dalje :)

P.S. LOS 16 je odlican, ubedljivo najbolji custom rom sa najboljom baterijom... ima par sitnica da se ispegla da to bude kako treba, ali i ovako je odlican :)
 
Hvala staviću los sada, kupio sam drugi kabal sada sve radi, oba koja sam imao izgleda su imala neki problem...
Edit: šta još uz los 16 da instaliram? Neki custom kernel? Koju verziju google camere? Jel ima nesto specijalno da se moduje za što bolju bateriju?
E da... Trenutno nemam pristup računaru, jel pametno da samo idem factory reset u twrp pa da instaliram los 16 i gapps, ili da kada dobijem pristup pc-u odradim fastboot pa onda los 16?
Posto ti je otkljucan bootloader, mogao bi da odradis flesovanje xiaomi fastboot roma. Dosta ljudi je resavalo na taj nacin razne probleme sa telefonom.

http://en.miui.com/a-234.html

Neces zakljucati bootloader ako se dobro secam, i odatle lepo opet snimi TWRP i vozi dalje :)

P.S. LOS 16 je odlican, ubedljivo najbolji custom rom sa najboljom baterijom... ima par sitnica da se ispegla da to bude kako treba, ali i ovako je odlican :)

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hvala staviću los sada, kupio sam drugi kabal sada sve radi, oba koja sam imao izgleda su imala neki problem...
Edit: šta još uz los 16 da instaliram? Neki custom kernel? Koju verziju google camere? Jel ima nesto specijalno da se moduje za što bolju bateriju?
E da... Trenutno nemam pristup računaru, jel pametno da samo idem factory reset u twrp pa da instaliram los 16 i gapps, ili da kada dobijem pristup pc-u odradim fastboot pa onda los 16?


Sent from my MI 5s using Tapatalk

Za sada samo jedan kernel podrzava LOS16, ali je i ovako rom stabilan i ima dosta bolju bateriju od svih custom 8.1 romova a i od MIUI10. A sto se tice gugl kamere, ja sam probao ovu i lepo radi :)

https://www.celsoazevedo.com/files/...-G-based_v.1.0.11_MinimalSettings_TlnNeun.apk
 
Ne lezi mi stock android, navikao Sam se na miui. Koja Google camera je najbolja za miui EU ROM?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Ne lezi mi stock android, navikao Sam se na miui. Koja Google camera je najbolja za miui EU ROM?

Sent from my MI 5s using Tapatalk

Probaj sa ovom:
MGC_5.1.018.177470874.41362666__A7.0-8.1_MI5S_v2e
 
Hvala, Koja podešavanja su najbolja?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Dajem ćaletu ovaj telefon, trenutno je na njemu xiaomi.eu beta 8.10.25. Šta mi preporučujete da radim sa telefonom da ne bi morao svako malo po malo da mu uzimam telefon da radim update-ove. Da li da odradim samo factory reset, da li staviti stable xiaomi.eu, da li flashovati original stable rom?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
originalni stable rom i miran si

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
hvala, ipak sam mu instalirao stable od xiaomi.eu kaze lepsi mu MIUI 10 :D Sada mozda glupo pitanje, ali me jako zanima: Da li je potrebno da instaliram magisk?
 
hvala, ipak sam mu instalirao stable od xiaomi.eu kaze lepsi mu MIUI 10 :D Sada mozda glupo pitanje, ali me jako zanima: Da li je potrebno da instaliram magisk?

Mislim da mu ne treba magisk :)
 
pitanje za vlasnike ovog telefona-da li se oseca "klik" kada pojacavate ili smanjujete zvuk.nesto pamtim da se primecivao kada sam kupio tel a sad nekako nema toga a tel je kupljen pre 6 meseci i stavljen odmah u silikon.i jos jedno pitanje ako neko moze da mi kaze ili da link koja novija gcam radi ok sanovim tel.moj je na developer romu i ima miui10 vec neki mesec.poz
 
Oseća se i čuje se klik star je već godinu i mesec dana. A za google cam pogledaj gore par postova, ta je meni na miui jedina radila. Sve sem portrait moda na prednjoj kameri je radilo

Послато са MI 5s уз помоћ Тапатока
 
Da li bi samo firmware (najnoviji stable recimo, 10.1.1.0) mogao da se flashne preko radeceg roma, dakle bez ikakvog wipe? Na custom rom sam, PE.
 
Iako može to nikako nije preporučljivo, čak štaviše treba da se formatira sve kad prelazis sa nekog drugog roma na MIUI I obrnuto jer je pitanje kako će taj Rom da radi i da li će uopšte ako ne odradis to. Ja mislim da bi odmah zakačio bootloop ili bi imao problem sa enkripcijom.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@Gorth
E hvala za ovo podsecanje. Prosle nedelje je izasao weekly 8.11.15 te je na vrhu liste ... Vrlo verovatno ne bih ni gledao, samo bih uzeo najnoviju. Sa lokacije koju si dao sam i pratio neko vreme.
Generalno "znam" da moze "za zivo", ali pitao sam da vidim da li je neko stavljao tako pa zna za neki problem.

E sad zasto ovo, naravno baterija u idle. Nemam dovoljno testova, ali cini mi se da motion sensor pravi suvise wake lockova. KAd se setim, preko noci iskljucim auto rotate, do ujutru gubi do 1%/sat. Pa cu mozda i da probam sa novijim fw, amda sumnjam da je to ispravljeno jer nije ni detekovano kao problem.
 
Zdravo, skoro sam uzeo Mi 5s Plus dual sim 4/64GB, polovan. Došao je sa instaliranim AOSP romom, odmah sam ga vratio na MIUI stabilnu verziju 10. Bio je otključan bootloader, ali kada sam vratio MIUI bootloader se zaključao. Na AOSP ništa nisam probao, odnosno nisam isprobao SIM kartice. Sada kada ubacim SIM kartice MTS i telenor, treba im 2-4 minuta da se registruju na mrežu, na jednoj je PIN i odmah čim je ubacim traži pin za otključavanje ali da se registruju treba im dugo. Kada se registruju onda je 4g veoma spor ili ga nema, čak se signal i izgubi na drugoj kartici na kojoj se ne koristi data i vrati posle nekog vremena. Da li to znači da je otišao modul za SIM kartice ili se nešto nije fleshovalo kako treba?
 
Ubaci neki noviji firmware.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Pa zar see nije apdejtovao Firmware kada sam fleshovao miui10?

Sent from my MI 5s Plus using Tapatalk
 
Jeste, ali mozda nije dobar. Koliko citam na xda ti xiaomi firmveri su macka u dzaku.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
pa kako onda da ubaci noviji ???

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno