Šta je novo?

Xiaomi Mi 5s/Mi 5s Plus

Pa iskreno ni nisam mnogo. Sinoć sam je tek staviio...

Al koristiću je, pa ću vam javiti za par dana..

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Srecno :)

Послато са Pixel 2 уз помоћ Тапатока
 
Hmmm, to i bas nije idealno. Pa meni je sad baterija na 90% sto mu dodje nesto izmedju 2900-3000mah.
Meni se desava da kad upalim da MIUI gasi aplikacije, barem vecinu, da je standby dosta bolji. Ali su svakako
nesto zeznuli sa MIUI9.
 
uzeo sam i ja loconser ili kako već bateriju za lg v20, ništa to ne valja...ima naravno daleko manji kapacitet nego što piše ( mereno usb testerom), a najgore od svega čim uzmeš telefon u ruku samo gledaš kako procenti strmoglavo padaju...isti slučaj i sa rezervnim baterijama za foto aparate..mnogo su se iskvarile te rezervne kineske baterije, nije tako bilo ranije, nekad su bile maltene bolje od originala...
 
p.s. Izasao je novi AEX, potencijalno popravljen mute call bug :) A i jedan momak je sa ToxycOS uspeo da izvuce 8h SOT, tako sto je uradio doze na google servise i preko magiska iskljucio VOLTE za 4G posto je po analizi par ljudi to glavni krivac za ocajnu bateriju.
Probace se za vikend pa javljam :)

AEX 5.6
https://downloads.aospextended.com/capricorn

ToxyOS
https://androidfilehost.com/?a=show&w=files&flid=275797

A dva Magisk modula koji mogu da pomognu za bateriju su
Enable Doze for GMS and VoLTE Disabler
 
Poslednja izmena:
Ajde probaj pa javi, baš mi se prelazi na Oreo, ali ne mogu zbog tih nekih bagova [emoji1]
Ako ne valja, čekamo MIUI 10 *mjau**mjau**mjau* [emoji1]

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Ljudi, probah kojesta moram da pitam.
Nikako ne uspevam da se adbom konektujem na mi5s. Fastboot ga vidi normalno, twrp, purepixel, magisk odradjen.
Nisam uspevao ni dok je na kratko bio na (poslednjem) global dev romu. Tako ga uzeh. I sa onom "midi" forom sam probao, nista. Od sinoc je tel kod mene.

Ima li neko negde konacan spisak drivera, redosled.
Sad sam verovatno i zagadio masine. Kuci w7 na poslu w10 (koji niakakvo "djubre" nije imao - iskljucen driver signature verification), ovaj kucni ima drivera i kojecega za android uredjaje godinama unazad.
 
Ljudi ja sam mislio da kupim ovaj telefon sutra, ali vidim da se masovno ljudi zale na ekran i na bateriju , pa se sada razmisljam da gledam neki drugi telefon....gledao sam ovaj ili note 2
Volis retro telefone ili?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ljudi ja sam mislio da kupim ovaj telefon sutra, ali vidim da se masovno ljudi zale na ekran i na bateriju , pa se sada razmisljam da gledam neki drugi telefon....gledao sam ovaj ili note 2

Nemoj ni mi5s ni note 2:) uzmi neki drugi telefon ;)
 
Da li neko koristi miui 10 i kako je zadovoljan baterijom? Djelu je mi kao da ima battery drain mada koristim ga tek jedan dan.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Da li neko koristi miui 10 i kako je zadovoljan baterijom? Djelu je mi kao da ima battery drain mada koristim ga tek jedan dan.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Pa deluje mi bolje nego na MIUI9... Al opet, čono mi se da je na MIUI8 bila i najbolja baterija

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Koristio sam sve verzije MIUI 10, od oreo porta sa mix2s, global beta mi5s, pa sad sam na xiaomi.eu verziji desetke 8.7.12v2. Baterija odprilike kao miui 9, standbuy je odlican, cca 5h sot. Ovo je za mene vec daily driver, nemam nikakvih zamjerki.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Da ponovim pitanje, ima li neko pouzdanu lokaciju, set drivera neohodnih za adb pristup na 5s?
Stavlajo sam onu miflash apliakaciju na win, nista se nije promenilo. adb devices ... nista
 
Ja nikakve drivere nisam snimao na windows 10 x64 build 1803.
Skines onaj mini adb zip, najmanji moguci paket koji je potreban za adb i fastboot.
Na telefonu u developers options upali usb debuging. Cim sam spojio telefon na pc izbacio mi je na telefonu da dam trust racunaru i automatski prepoznao telefon. Ista stvar i za fastboot, i u tom modu se telefon uredno prepozna od strane pc-a.
Je li ti omogucen usb debuging na telefonu?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Jeste naravno.
Platform tools evo najnoviji, ne menja se situacija. Imao sam prvo za n5x star jedno godinu ipo (i neke jos starije ...).
Ajd probacu sa minimal. Fastboot mod uredno prepoznaje.
Zato sam i pitao ovde da li neko ima "preporuceni/provereni" paket drivera. Na posli w10, redovan update, group policy takav, ista situacija. Mozda ima veze i firmware. Sada je ovaj koji je isao uz global beta dev 8.4.28.
 
Danasnji MIUI10 Beta global lepo radi i ispravljene su notifikacije na zakljucanom ekranu :)
Takodje su mi nakon flesovanja MIUI10 preko Beta Stable MIUI9.6 proradili POWER i VOL- dugmici :)
 
Mislio sam da li je telefon u bootloaderu, recovery, samo upaljen ili šta već.
Ali ako radi na nexusu na isti način onda je sve to ok, samo drajveri zezaju

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Evo nadjoh, nisam jedini. Zalio se jos neko na adb na pixelexpirience.
Sad, potpuno sam siguran da na tom dev sa kojim sam ga uzeo nije radio takodje. Trebao mi je adb reboot * da bih flasnhuo twrp. Pa sam nasao kako tasterima. Moguce da je firmware, ali ovaj sto se zaliio milim da nema isti fw.
Koga da smaram sta se sme a sta ne :) Videh ranije u temi, da nekom kombinacjom upgrade/downgrade, stable/dev moze doci do ponovnog zakljucavanja bootloadera.
Jel uopste OK da flasnes samo firmware? Vidim ima sad julskih nekih. To sve ide twrpom? Nije mi blisko ovo eu/global/china. Stable/dev ajd i nekako, trebalo bi da je logicno :)

Mislim, nemam nameru da cinculiram romovima. Prevashodno sam telefon uzeo zbog hardware, kao neku budget zamenu nexus linije, dimenzija, podrzanosti community i camera senzora. Doduse nesto nisam imao vremena poslenjih meseci, pa sam bio zatecen da jos nema oreo official, ali ajd uzeh ga zbog mnostva custom romova.
 
Ako ikome treba, jucerasnji 23.07. PE, adb je OK. Radi. Nista dodavao nisam.
Mozda je i ostalo nesto od pokusaja prethodne nedelje, ali mislim da sam pocistio rucno (skoro) sve.
 
Upravo ga snimio jutros. I prosla verzija je bila savrsena osim onog mute call bug. Za sada nemam zamjerki.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Za mi5s ubacio sam devojci los 16 sinoc i telefon je mnooooogo brzi. Bateriju cemo videti. Uvacim najnoviji firmware i onda ubacim los 16, nwce bus plus app da radi. Opet full wipe (sve ukljucujuci i internal, tako uvek radim) i vratim los 15.1 i on toliko sporiji da nemam reci. Omogucim u njemu bus plus sta je trebalo i uradim dirty flash na los 16 (jedina instalirana aplikacija, osim google app je bila bas bus plus) i naravno najnovije gpu drajvere i opet se pokaze da los 16 brzi mnogo, a bus plus sad radi.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Za mi5s ubacio sam devojci los 16 sinoc i telefon je mnooooogo brzi. Bateriju cemo videti. Uvacim najnoviji firmware i onda ubacim los 16, nwce bus plus app da radi. Opet full wipe (sve ukljucujuci i internal, tako uvek radim) i vratim los 15.1 i on toliko sporiji da nemam reci. Omogucim u njemu bus plus sta je trebalo i uradim dirty flash na los 16 (jedina instalirana aplikacija, osim google app je bila bas bus plus) i naravno najnovije gpu drajvere i opet se pokaze da los 16 brzi mnogo, a bus plus sad radi.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk

Koja je verzija GPU drajvera na LOS 16, LOS 15 je zaglvljen na 269, ali meni za sad ok radi... Javi utiske da li vredi prelaziti na LOS16 i koji su problemi, ako ih ima :)
Meni je svakako telefon progledao sa LOSom, posto je MIUI postao smece za nas telefon.
 
319 je poslednja za android p. Samo flash preko twrp-a i to je to. Za oreo mozes mislim 303. Brzi je fon, od mana je valjda samo selinux, osim za neke banke, ne znam sto je to bitno. Iskreno, ovo sto vidim, vredi prelaziti. Naravno flash poslednjeg firmware-a pre los 16.
Koja je verzija GPU drajvera na LOS 16, LOS 15 je zaglvljen na 269, ali meni za sad ok radi... Javi utiske da li vredi prelaziti na LOS16 i koji su problemi, ako ih ima :)
Meni je svakako telefon progledao sa LOSom, posto je MIUI postao smece za nas telefon.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
319 je poslednja za android p. Samo flash preko twrp-a i to je to. Za oreo mozes mislim 303. Brzi je fon, od mana je valjda samo selinux, osim za neke banke, ne znam sto je to bitno. Iskreno, ovo sto vidim, vredi prelaziti. Naravno flash poslednjeg firmware-a pre los 16.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk

ja sam probao da fleshnem v313 ali nije proslo, ostao sam na v269. Mozes li da okacis link za 303 koji si nasao/koristio?
 
Nazad
Vrh Dno