Šta je novo?

Xiaomi Mi 5s/Mi 5s Plus

Nisi procitao lepo, nisi koristio i jedan i drugi, znam da imas mi5s jer pises hvalospeve o njemu jos od pre mesec, dva kada si kupio telefon.
 
Po netu sve telefoni imaju probleme sa svim i svacim, u realnosti ti problemi ne postoje sem bootloop-a na 5x...koji je zadesio par clanova.
Normalno je da se na veliki broj prodatih primeraka telefona pojavi poneki problem, a ja nisam video, niti cuo ovde, niti bilo gde da neko ko ima mi5 ili mi5s ima doticne probleme...

Sent from my Redmi Note 4X
 
U pravu si, mada o LG-u necu da pisem.Tuzno je to sto rade.Bolje da se drze televizora.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Nisi procitao lepo, nisi koristio i jedan i drugi, znam da imas mi5s jer pises hvalospeve o njemu jos od pre mesec, dva kada si kupio telefon.
E pazi ovako. Prijatelj je hteo da kupi Mi5s, medjutim kako je u tom trenutku bio samo zlatni, odlucio se za mi 5, tako da vrlo dobro znam o cemu pisem. Oba telefona su odlicna, ali evo iz njegovog i mog iskustva ti prenosim poredjenje. Npr. bilo koji od ta dva modela kada sam ja kupovao da je bio crn, taj bih uzeo. Nema to veze 5vs5s, već čisto poredjenje i suštinske razlike.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Ovako da krenem redom:
Procesor, kamera, ram memorija, baterija, ultra sonični otisak, koji kod mene radi SAVRŠENO, izrada... Ukupne performanse. Da dodam da nema problema sa pločom, kamerom i ostalim glupostima. Još nešto što bih trebalo da dodam, ne, mislim da je dovoljno. A da ne govorimo o tome koliko je lepši telefon. Samo toliko.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Koristim 5s i mogu potvrditi sve sto je Zoki napisao. 5ca je bolja samo zbog GG, a ako ima jos nesto to je minimalno.

Uostalom stvar licnog izbora, ovo je iz mog ugla gledanja.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Sto se tice te price Mi5 vs Mi5S, oba telefona su jasno vrh i najbolji u svojoj klasi, dakle 250e i 300e. Ja bih dodao jos 50e na konto kvalitetnije izrade, alu je ipak alu, plus na bateriju.
 
Evo, ja kao jedinu manu na ovom telefonu mogu da navedem, to što su totalni neažurni u vezi sa update-om.
Znači, pitanje je kada će stići MIUI 8.2, a za jun najavili već 9, samo ne znam na kojim to modelima...
Ovako je telefon čista 10-ka!
 
Ako hoces update, ubaci dev rom i svaki petak imas update...Ja uvek koristim dev rom skoro uvek, po meni je bolji...

Sent from my Redmi Note 4X
 
Pa razmisljao sam, ali sacekacu jos koji dan.
Nesto sam citao kao do kraja meseca bi trebali pustiti update!
 
Meni ovo sve "mirise" da ce uskoro Androdi N, pa zato malo kasne...Mi5 je dobio, bilo bi glupo da Mi5s ne dobije...

Sent from my Redmi Note 4X
 
Mi5 će uvek imati brzu i bolju podršku od mi5s. O tome sam pisao više puta

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pa stvarno nema smisla. Nadam se. Vidim da se na forumu priča da će biti do kraja marta. Aj da vidimo. Inače 13.juna, ako nisam pogrešio dan, je najavljen MIUI 9, i to prvo za Mi Mix, Mi Note2, Mi6 i Mi5s.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ma bice, ne sumnjam. Nije to Samsung, Xiaomi se brine oko svojih korisnika...;) Samo izbacili su dosta telefona za kratko vreme, pa malo kaskaju...Bolje da lepo sve ispeglaju, nego da povlace update-ove zbog neki bug-ova..Izgleda da su naucili skolu, pa ne zure.

Sent from my Redmi Note 4X
 
http://en.miui.com/thread-548420-1-1.html


Google announced Android "Nougat" during the I/O keynote on May 18, 2016, currently we have 7 devices updated to Android 7.0/7.1 in China ROM and 4 devices in Global ROM.


MIUI on Android 7.0 / 7.1 Supported Devices (China ROM)
Mi 4c
Mi 4S
Mi 5
Mi 5c*
Mi Max
Mi Max Prime
Mi Note Pro

MIUI on Android 7.0 Supported Devices (Global ROM)
Mi 5
Mi Max
Mi Max Prime
Redmi Note 4 Qualcomm/ Redmi Note 4X *

* newly added

Some devices are yet to be updated, please be patient while our developers are working on it.

5c
:smash:
 
Kupio sam ovih dana Mi 5s sa Kupujem prodajem. Koliko sam shvatio, ti telefoni se prodaju sa kuvanim romom. Šta mi je sad najpametnije da radim? Da ga ostavim ovako ili da flešujem neki znavični rom?
 
zvanicni sa MIUI sajta, mozes preko update iz about phone, provereno na 3 telefona do sad.
resetuje sve i imas fabricni,zvanicni rom posle toga.
 
Druže, hvala ti puno na pomoći. Meni je telefon došao sa nekim 8.0.10.0.0 MAGCNDH romom. Nemam pojma ni da li je bootloader otključan, ili zaključan. Jesu li i ta tri telefona bila sa istim romom?
 
svi su stizali ranije sa tim romom kineski sa google playom. bootloader je zakljucan (najverovatnije sem ako prodavac sa KP nije otkljucao)

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Ok, hvala. Čitao sam nešto da je bitno samo da nema custom recovery i onda ova updater metoda radi. Ali ako su ti svi stizali sa istim romom i sve prošlo kako treba, znači da je fabrički recovery.
Flashujem ga večeras kad stignem kući s posla :)
 
Druže, hvala ti puno na pomoći. Meni je telefon došao sa nekim 8.0.10.0.0 MAGCNDH romom. Nemam pojma ni da li je bootloader otključan, ili zaključan. Jesu li i ta tri telefona bila sa istim romom?

samo ti pokusaj to sto sam ti rekao :)
ne secam se tacne oznake,ali znam da je bio kinez,modifikovan da ima jos jezika i sta sve ne... nisam obracao paznju,odmah sam skinuo sa miui sajta najnoviji rom, prebacio na telefon i uradio update uz komplet reset.

telefoni su sa KP, svi oni imaju isti rom, isti je dobavljac.
 
Suzio sam izbor na Mi5S i Honor 8.
Jos u prvom talasu sam iz Kine porucio Redmi 1 (MTK) kada je brend bio potpuna nepoznanica. Radio do nedavno, jednom putovao nazad u Kinu na zamenu ploce u garantnom roku...
Zeni sam na popustu kupio Mi4 prosle godine a klinac ima Mi4c tako da sam vrlo dobro upoznat o cemu se radi. Oba rade savrseno.

Ima li jos nesto sto bi prevagnulo na stranu Huaweia osim garancije od 24 meseca?
BTW, imao sam i Huawei pre nego sto je postao poznat brend, neki kao Fa sapun, U-nesto... zaboravio sam oznaku. Dobar je bio za to vreme i nije bio skup.
 
Suzio sam izbor na Mi5S i Honor 8.
Jos u prvom talasu sam iz Kine porucio Redmi 1 (MTK) kada je brend bio potpuna nepoznanica. Radio do nedavno, jednom putovao nazad u Kinu na zamenu ploce u garantnom roku...
Zeni sam na popustu kupio Mi4 prosle godine a klinac ima Mi4c tako da sam vrlo dobro upoznat o cemu se radi. Oba rade savrseno.

Ima li jos nesto sto bi prevagnulo na stranu Huaweia osim garancije od 24 meseca?
BTW, imao sam i Huawei pre nego sto je postao poznat brend, neki kao Fa sapun, U-nesto... zaboravio sam oznaku. Dobar je bio za to vreme i nije bio skup.

Pa taj Honor ima bolju kameru, govorim za uslove slabije osvetljenosti, mada ortakov Mi5s pravi sasvim ok fotke, sta znam meni je kamera poslednja rupa na svirali..
Opet iz licnog iskustva, gledao bih samo Xiaomi.
 
posle godinu dana sa RN2 sam presao na P8L i koji je to bio skok sa konja na magarca

sad sam na 5s. honor 8 nisam imao priliku da arcim tako da ne mogu da budem od pomoci

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
posle godinu dana sa RN2 sam presao na P8L i koji je to bio skok sa konja na magarca

sad sam na 5s. honor 8 nisam imao priliku da arcim tako da ne mogu da budem od pomoci

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Kamera dosta bolja na RN2 ili sve osim kamere bolje?
 
da kazemo da kamera na P8L nije nista bolja :)

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Upravo je izašao najnoviji oficijalni MIUI update V8.2.1.0.
Hvala Bogu, kako se i pisalo 31. marta.
4bdd840fe2633fc02b15a12caa6c280b.jpg
 
Poslednja izmena:
Kako nema....Meni se pojavio OTA.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Ja sam i dalje na 8.0.3.0, nije mi se pojavljivao nikakav novi update za sada.

e687ad8e4b91c4c6c769e457fb5678fa.jpg


Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno