Šta je novo?

Dell Inspiron 5559 ne mogu da instaliram Win 7 64?

mdshare

Slavan
Učlanjen(a)
09.12.2008
Poruke
404
Poena
320
Treba mi Win 7 64bita ,na dell sajtu sam nasao drajvere u biosu podesio na legacy ubacio CD medjutim kada zavrsi instalaciju laptom umesto da se podigne on se restartuje(sumnjao sam na CD pa sam iskopirao CD) i nisam uspio.Posle toga sam u Biosu podesio na UEFI mod i napravio sistem na fleski pomocu Rufus programa stavio na GPT i kada zadam da mi butuje sa fleske izbaci mi ovo . Testirao sam hard disk i memoriju sve je ispravno.Napravio sam UEFI Win 8.1 i njega instaliram bez problema. Zna li neko u cemu je problem?
 
To je novi laptop , skylike ima problema sa Windows 7 , moras Windows 8.1 ili Windows 10 pa upgrade biosa iz Windowsa , ovaj je najnoviji: http://downloads.dell.com/FOLDER03938459M/1/Inspiron5459_124.exe pa onda probaj.

Odradio sam upgrad biosa i sa CD pokrenuo sitem i sada je dosao do samog kraja i izbacio plavi ekran(koji traje 2sekunde) i nisam uspio da vidim sta je pisalo.A sa fleske UEFI ne vidi hard disk,isto kao i prije upgrad biosa.
 
Stavi desetku, zasto sebe maltretiras?
 
Lakse ces naterati taj cad da radi na w10, nego ubaciti w7 na tu masinu. Plus sto ce verovatno bolje raditi.
 
Nazad
Vrh Dno