Šta je novo?

Telenor, VIP, MTS, MVNO: predlozi, kritike i sugestije

Paketi od 1600 do 2200?

Paket oko 1800 din.

Vip
minuti ka svima: neograničeno
minuti u mreži: neograničeno
SMS: neograničeno
Internet: 6GB
Cena: 1799 dinara

MTS
minuti ka svima: 750
minuti u mreži: 7500
SMS: 500
Internet: 3GB
Cena: 1619 dinara

Telenor
minuti ka svima: 600
minuti u mreži: 5000
SMS: 3000
Internet: 1,5 GB +10 Gb*
Cena: 1720 dinara
 
Kako može da se dobije taj popust na Telenor mreži? Meni su rekli da moram biti 6 meseci korisnik pa tek onda možemo da razgovaramo o popustima. Ili je to neka nova politika Telenora da daju popust kao i druga dva provajdera?



... sent from mobilni using antidepressants...

Septimus je taj popust dobio posle 30 dana.
 
Recimo nepuna 2 meseca. U proseku 1h dolaznih poziva dnevno svakog dana iz vipa i mts-a, i malo odlaznih poziva.
 
Zamoli nekog sa vipove neo tarife da te zove prvi mesec :D
 
Poslednja izmena:
Paketi od 1600 do 2200?

Nema sta, otkako je VIP uveo NEO tarife, za ljude koji dosta telefoniraju jedino ostaje dilema koliko interneta im je potrebno. Jos uvek nema reakcije iz MTS-a i Telenora na ovo.

Edit: u medjuvremenu si napisao da imas malo odlaznih poziva, onda tebi nije presudno ovo.
 
Poslednja izmena:
Ovako sam predlozio da se napravi presek i za srednje pakete, nije konkretno za mene.
Ono sto sam pominjao za Telenor i malo odlaznih minuta je bilo dok sam bio na Vipu 1800, a Telenor uzeo probe radi :)

Inace, trosim oko 500min plus omiljeni brojevi. Nekada se trosilo i tih 1800min mesecno ali sada vise nema potrebe za tim.
 
Jun 2017. paket oko 1000 dinara, bez telefona, UO 24 meseca.

Vip
minuti ka svima: neograničeno
minuti u mreži: neograničeno
SMS: neograničeno
Internet: 2GB
Cena: 999 dinara

MTS
minuti ka svima: 400
minuti u mreži: 4000
SMS: 500
Internet: 1.2GB
Cena: 1019 dinara

Telenor
minuti ka svima: 250
minuti u mreži: 5000
SMS: 400
Internet: 0.4GB
Cena: 1000 dinara

A minute u mreži daju da se koriste tek po potrošnji minuta ka svima.Mislim na MTS i Telenor.
Po meni Vip sada ima najbolju ponudu.
 
Paket oko 800 dinara

Vip
minuti ka svima: 200
minuti u mreži: 1000
SMS: 200
Internet: 1GB
Cena: 799 dinara

MTS
minuti ka svima: 300
minuti u mreži: 3000
SMS: 400
Internet: 1GB
Cena: 839 dinara

Telenor
minuti ka svima: 150
minuti u mreži: 5000
SMS: 250
Internet: 250 MB
Cena: 760 dinara

Vip cene racunas sa popustom bez telefona,a Telenor racunas full cenu. Za 1320 dinara bez telefona u Telenoru mozes dobiti PiS+L paket.

400 min + 5000 u mrezi
3000 sms
1.000 MB + 10 GB = 11GB mesecno

50 GB CAPTURE prostora gratis koji kod VIP-a kosta 500din.
 
Poslednja izmena:
Poentu je ubo alfa, šta god vi pričali. Došao sam do toga da, u odnosu na pre par godina, pristojnu tarifu tada Mix Net M, koju sam plaćao 570 rsd, sada zamenim (boljom malo doduše) tarifom koju ću plaćati 1000 rsd. Pojačava se po malo saobraćaj, ali se postepeno (i nepovratno) kokaju cene. Imali smo više nego pristojne pakete za 5 evradi, za neku godinu ćemo ih plaćati bar 15! Јebigica...
 
ALfa jedino ne moze da predvidi tajming skroz precizno, ali sta ce biti je pogadjao prilicno :) Zahvalite se meni sto nemate limite brzina po ceni, nego GB u Telenoru sada :p

Ne vidim neki smisao tih poređenja;
Prosecna potrosnja u Srbiji je ispod 1000rsd. Prosecan postpaid je cak jedva oko 1000, i to zato sto Telenor nema pravih paketa ispod 1000 (tj. 950).
Sta cemo dobiti za >10e nije vise prica, iz nekoliko razloga:
- ogroman deo Srbije ne moze to ni da priusti fizicki (pricam o onima koji su siromasni)
- velika vecina mora da racuna na to da u porodici treba po jedan broj, i ne moze da pristui da neko ima veliki paket tog ranga, a ostali nemaju, ovo je jos veci deo Srbije
- PREKO 50% (ili tu negde) korisnika UOPSTE ne koristi intenret na mobilnim telefonima. To je zvanicna brojka sva tri operatera zasebno, nije nicija pretpostavka. Nezvanicno broj korisnika koji koristi internet aktivno je mnogo manji od 50%, tj. nije im bitan internet (pricamo o ljudima koji upale net jednom nedeljno ili redje, BUKVALNO). U prevodu, minuti i SMS jesu presudni, i onda nema smisla pricati o bilo cemu iznad Neo 2 tarife za, barem, 50% stanovnika.
Licno bi se fokusirao na to sta je najjeftinija opcija trenutno, a da se realno moze koristiti.
Sigurica 1000 valjda?
EDIT: MTS naravno prenaglasava i broj korisnika pa ukupan "aktivan" broj korisnika mobilnog interneta je oko 60%.

ako staviš limit npr. ~200 din manje Mts će imati daleko najbolju ponudu, Vip koliko vidim i nema paket ispod tog Neo2.
Klasik i Klasik Plus? Mada nisu bas dobri paketi, ali postoje.

Ako povecaš za ~200 din više, naročito uz telefon, onda može da ispadne i da Telenor najbolju ponudu...
Moze, ali koliko korisnika uzima aparat kod operatera? I cemu to forsiranje paketa preko 1000RSD, kada znamo koliko malo ljudi to moze da priusti?
A tu ima dve grupe:
- oni koji vec znaju sta hoce
- oni koji uzmu sta im prvo se svidi na pogled, i ne gledau cenu
Ne treba im nasa procena ;)
 
Poslednja izmena:
Jedna mala analiza:
U prvom kvartalu 2017 je preneto 16.3 miliona GB, od toga nesto preko pola da kazemo da je preko Telenora. Telenor ima oko 54% aktivnih net korisnika (iz njihovog zadnjeg izvestaja), znaci oko 1.350.000 (u Srbiji imaju oko 2.7 miliona korisnika). To je oko 4GB po korisniku mesecno
16.3/3/1.35=4.02.
U prethodnom tromesecju je bilo 14 miliona GB, a pre toga 11 miliona, a Telenor se nije hvalio da ima preko pola mobilnog net protoka za jedno od tih tromesecja (hvali se za ona gde ima ;)).
To je 3.45GB/mesecno po AKTIVNOM korisniku u Q4/16, a 2.71GB u Q3.

Interesantno, ali od tada skoro svi VIP korisnici imaju vise neta nego prosek potrosnje u Telenoru :) A taj prosek ukljucuje i potrosnju digitalnih servisa, bez kojih u nizim paketima nema nesto puno neta.
 
Recimo nepuna 2 meseca. U proseku 1h dolaznih poziva dnevno svakog dana iz vipa i mts-a, i malo odlaznih poziva.

Ne mora da znaci, ja imam broj od pre 8 godina i nekih 6,5 godina je bio na postpaidu i posle prebacio na prepaid pa zadnjih 3 meseca ponovo na postpai i rekli su ne moze popust dok ne prodje 6 meseci.
 
Ukupan promet od mobilne telefonije / 12 meseci / broj korisnika (8.35eur). To ukljucuje i prodaju mobilnih uredjaja, za koju se kod MTSa i Telenora moze zakljuciti koliko iznosi otprilike (na osnovu troskova nabavke mobilnih uredjaja za prodaju), kod VIPa, koliko sam mogao naci, nema. Toga vec ima u izvestaju za 2015., a moze se i zakljuciti precizno na osnovu prihoda sva tri operatera i broja korisnika na kraju 2016., koji su maltene neizmenjeni u dinarima, i broju korisnika.

Za prosek za postpaid bi trebalo da vidis u izvestaju RATELa za 2016., ali ne znam da li ce to biti zvanicno objavljeno (podela prometa na post vs. prepaid korisnike).

Da se razumemo, prosecan postpaid korisnik ostavi dosta vise od 1000 mesecno, ali to ukljucuje znaci i prodaju aparata i roming. Ja govorim o cistom postpaid racunu, bez rata za telefon i roming.
 
To sto se nisu hvalili, ne znaci da nisu imali razloga. Nego, nisu smaraci kao neki...
Pozdrav
 
Pa možda je bilo tipa 49.6%.
Source: zbog promocija vipa :)
 
Vip cene racunas sa popustom bez telefona,a Telenor racunas full cenu. Za 1320 dinara bez telefona u Telenoru mozes dobiti PiS+L paket.

Telenor računam sa popustom od 20% iako se ne može dobiti odmah, da bi dobili približno iste uslove za sva tri operatera.

*kod Telenora se min, sms i Gb prenose i važe 3 meseca.
 
Poslednja izmena:
Na osnovu cega da se hvali kada nije bilo izveštaja RATELa.

Hvalio se za tromesecja i bez izvestaja. Za q1 2017 i 2 tromesecja 2016
Rafiki, hvali se Telenor kada predju 50% protoka mobilnog neta za svako tromesecje zasebno.
 
To su cinjenice jer:

Beograd, 19. jun 2017 – Prema izveštaju Regulatorne agencije za elektronske komunikacije i poštanske usluge (RATEL) za prvi kvartal 2017. godine, Telenor je pokrio 90 odsto stanovništva i 60 odsto teritorije Srbije 4G mrežom, što je više od druga dva operatora zajedno. Prema istom izveštaju koji, pored 4G prikazuje pokrivenost stanovništva i teritorije 2G i 3G mrežom, Telenor ima i najveći broj baznih stanica u Srbiji – više od 7000.
 
Da da sa 116 stanica 37.500km2 :)

Kakve to veze ima sa % mobilnog net saobracaja?
Tvrdim da ako se nije hvalio za q3 ili q4 2016.da nema preko 50%, da nije imao u tom tromesecju.
U sustini zadnje saopstenje ne pominje q1 2017.vec se u istom saopstenju navodi pa pretpostavljam da se na to q odnosi.
 
Netacno, zvanicno u Q3'16 od ukupno 11.8 kroz Telenor proslo 5.9 (mil.GB).

Nije poenta da se demantuju podaci izneseni ovde na forumu. Nejasno je zasto se uopste frljati podacima kada postoje cinjenice.

Kao sto nema 50% kod MTSa da nije Telenora tako ne bi bilo ni HBO Go da nije MTSa, to treba razumeti.

Podele na korisnike i navijanje za operatere su objektivno glupost. Valjda nam je svima bolje ako Telenor, Vip i Mts rade vredno i pruzaju sto kvalitetnije usluge.
 
Poslednja izmena:
Netacno, zvanicno u Q3'16 od ukupno 11.8 kroz Telenor proslo 5.9 (mil.GB).
Sta je netacno? Rekao sam Q3 ILI Q4, ne pamtim napamet za koju nije rekao da su presli. Znaci ako jesu za Q3, onda nisu za Q4.

Nije poenta da se demantuju podaci izneseni ovde na forumu. Nejasno je zasto se uopste frljati podacima kada postoje cinjenice.
Jedino frljanje, sa moje strane, je oko 116 BS. Za koje je nerealno da su pokrile toliko % teritorije, ali ne i fizicki nemoguce izgleda. Ipak - tako nesto ne treba da se ostavi precutno.

Ako je prosli izvestaj bio netacan, trebali su da reaguju. Da li RATEL za prosli, da li Telenor za ovaj, neko treba da objasni odakle toliko neslaganje (35x!)

Podele na korisnike i navijanje za operatere su objektivno glupost. Valjda nam je svima bolje ako Telenor, Vip i Mts rade vredno i pruzaju sto kvalitetnije usluge.
Ne? Bolje nam je ako ne povecavaju cene, kada nista vise ne dobijamo. Kome je dovoljno 100 minuta, ne znaci mu paket od 300 da je najmanji, znaci mu da placa manje. A to je ipak vecina.
Prosek potrosnje minuta mesecno je 148. S' tim da ima onih koji koriste po 5000 - na jednog takvog dodje 107 njih koji potrose NAJVISE 100 minuta.

Ne navijam ja za MTS ili VIP. Niti iskreno direktno protiv Telenora. Navijam da ne poskupljuje vecini nesto najosnovnije, sto im je dovoljno!
Uzjedno i meni da ne poskupljuje.

Jeste da sam bukvalno vise potrosio na kafu danas nego za mesec na tarifu (bukvalno), ali to biram kada cu i koliko cu.
 
Poslednja izmena:
Da li negde može da se vidi podatak koliko država Srbija plaća postpaid brojeva, kolika je suma i koliki je procenat operatera kojima plaća?
 
Mensecini, ovako licno, da si pogresno usmerio taj svoj bes, mislim da je prava adresa drzava i drustvene institucije i drustvo u celini, a ne smesno trziste mobilnih komunikacija.

Sa drzavom su stvari koje se moraju, a na trzistu su stvari koje se ne moraju.
Kada bude zakon koji primorava da je to nesto obavezno onda ce biti drugo.



Ontopic:
Beograd, 19. jun 2017 – Prema izveštaju Regulatorne agencije za elektronske komunikacije i poštanske usluge (RATEL) za prvi kvartal 2017. godine, Telenor je pokrio 90 odsto stanovništva i 60 odsto teritorije Srbije 4G mrežom, što je više od druga dva operatora zajedno. Prema istom izveštaju koji, pored 4G prikazuje pokrivenost stanovništva i teritorije 2G i 3G mrežom, Telenor ima i najveći broj baznih stanica u Srbiji – više od 7000.
 
Poslednja izmena:
Ne moze prema drzavi da uperis nesto sto mora ostati otvoreno trziste. Ne moze drzava forsirati cenu, ma sta mi mislili.
A ovako, u sustini 106 njih placa 1000 din da bi jedan burzuj imao 5000 minuta za 5000 :)

Sta je ontopic u tom citatu? Neko kvazi misljenje da je Telenor pokrio "vise nego druga dva zajedno"? Po kom kriterijumu, i gde je objasnjenje za 35x?:)
 
Ne moze prema drzavi da uperis nesto sto mora ostati otvoreno trziste. Ne moze drzava forsirati cenu, ma sta mi mislili.
A ovako, u sustini 106 njih placa 1000 din da bi jedan burzuj imao 5000 minuta za 5000 :)

Sta je ontopic u tom citatu? Neko kvazi misljenje da je Telenor pokrio "vise nego druga dva zajedno"? Po kom kriterijumu, i gde je objasnjenje za 35x?:)
Posto se ne mora znaci da nije nasusna potreba i nije propisano zakonom te to znaci da niko ne mora da koristi. Cena moze koliko mu se hoce pa ko prezivi.

Postoje paketi i od 500 i 690, a postoji i pretplata od 250 dinara i naplata svakog minuta ko koristi jako malo.
Za hitne stvari dovoljno.

Uopste glupo je "plakati" zbog cena. Dok placas znaci da ti jos uvek odgovara. ;)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno