Šta je novo?

Telenor, VIP, MTS, MVNO: predlozi, kritike i sugestije

Cena 1MB: 2 din
a kod lelekoma
Cena 1kB: 0,05 din
ja pitam, ne kažem, ne tvrdim. ne znam. ne bavim se ovim za pare kao ti. samo konstatujem da je cena po jedinici dvadeset puta jeftinija nego kod lelekoma, deset puta nego kod vip-a.

Ne pitas, nego samo trolujes. Jer ti je vec sve jasno.
 
nije mi jasno.
zar ovo nije dvadeset puta jeftinije? ono 0.05dinara puta 1024kilobajta i te fore?
 
:) nisam sad baš hteo da budem preterano precizan, vidiš da će uši da mi odseče što sam primetio.
 
da... dobar si... svi moramo kao ti, inače gubimo :))))

pali bre smaraču, gori si od one plave dosade sa knez mihajlove što prodaje karte za pozorišta.
 
Ko kaze da nisam ta plava sto prodaje karte za pozoriste :D

Kako je jeftiniji? U KT500 za 250din, dakle 345 dinara manje nego PK, ima 50MB vise, i plus se od 1000din kredita moze trositi net (20MB ukupno), i iz 500din osnovnog kredita se moze kupiti 600MB kredita (6x100MB na 7 dana). Znaci bez da ista platis. U Telenoru moras dopuniti najmanje 200din, za sta mozes kupiti 250MB kao dodatak - ali u MTS bez ikakve dopune vec imas vise.

Ali jasno je da gledas samo dokle tebi odgovara, a ne sta ce normalan korisnik da uradi - da koristi promocije, a ne cene po MB.
Niti ce na VIPu ili MTSu imati limit od 7.2Mbps :)
 
Niti ce na VIPu ili MTSu imati limit od 7.2Mbps :)

Mislim da je to neki mediokritet iz Telenora preradio stari Telenor prenesi kredit paket iz Crne Gore od pre nekoliko godina i prepisao limit od 7,2Mbps greškom.
Sramota bi bilo da je sad skoro 2017. a da stvarno postoji ovaj limit. Mislim da je ovo greška.
 
Inace, greska moja. Ne mora za 1MB=1RSD da se dopunjuje kredit uz TPK, moze i kredit iz paketa da se koristi za to.

Tako da jeste jeftiniji.
 
Pa naravno, 800 se i koristi za ruralna područja.
krastavac, nemojte kupovati telefone za druga tržišta..
Sto da ne? Budes kod normalnog operatera, koji uglavnom ima LTE1800, i em imas jeftiniji paket, em jeftiniji telefon, em veci izbor telefona, i sve radi :)

Znaci, em treba vise da platis Tnoru, em moras poseban skuplji telefon da kupujes da bi na vecini mesta radio LTE? I vi ne vidite koliko vas zeza :)
 
Nije tako, zna se gde se koristi 800MHz a gde 1800MHz.

Nisam znao da prodaju telefone koji ne rade na 800MHz, tj za druga tržišta. To je zaista bedno.

Da li ti telefoni uopšte postoje u int verziji koja podržava 800MHz?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Nije tako, zna se gde se koristi 800MHz a gde 1800MHz.
Ne zna se, Telenor bas forsira LTE800, cak i u Beogradu.
Neki imaju, neki ne. Eno primera Meizu-a koji se kod nas zvanicno prodaju, pa nemaju LTE800.

U sustini, ako si neko iz ruralne sredine, trebas brinuti i da ti fon ima WCDMA-900 i LTE-800 kod Telenora (a to je vec tek fakfest combo za naci, a da nisu Galaxy S/Note ili iPhone serije).
Zasto bi mi u Beogradu/NS/NI ogranicavali sebe zbog jedne mreze na mnogo manji izbor telefona? Odem kod druga dva, i odjednom je izbor telefona exponencijalno veci, jer ne moram brinuti za LTE800/WCDMA-900. Nema ga kada odem ponekad u ruralno podrucje? Pa dobro... necu valjda zbog toga birati mrezu i fon za tamo gde sam 99% vremena.

Desp, Nitro i Poglavica su shvatili da moraju dve kartice za takve stvari, jer nijedna ne radi kako treba kada se vise seta ;)
 
U sustini, ako si neko iz ruralne sredine, trebas brinuti i da ti fon ima WCDMA-900 i LTE-800 kod Telenora (a to je vec tek fakfest combo za naci, a da nisu Galaxy S/Note ili iPhone serije)
Na 3G 900 rade svi telefoni danas. 4G 800 je frekvencija koja se koristi u Evropi masovno i ne samo u ruralnim predelima. Telefoni koji se prodaju u Evropi treba da rade na toj frekvenciji, a ne samo na onim koje se koriste u Indiji i Kini. Od onih koji ne rade uglavnom se svodi na Meizu, Xiaomi i Coolpad koji je jedni ovde zvanično (odnosno ima nekakav sajt). Npr. Kineski Huawei ima posebnu oznaku za modele koje prodaje u Evropi (primer) i rade na svim frekvencijama koje se u Evropi koriste. A da li nekog interesuje to ili ne, njegova je stvar. Isto kao i definicija šta je to skupo a šta jeftino.
 
Poslednja izmena:
Evo ga, vratio se na staro dobro je. Sutra kad MTS/Vip masovno počnu sa LTE800 tada će biti ok. Dok je Telenor taj koji prednjači u tome, zašto da ne opljunemo koji put kad se već nudi :)

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Na 3G 900 rade svi telefoni danas.
Ne. WCDMA-900 uopste nije tipicna van Evrope toliko. US ne koristi WCDMA-900 nesto, u Koreji i Japanu ne postoje niti ce postojati. Kina podrzava na dosta mesta, ali opet neki telefoni njihovi nemaju WCDMA-900. Americki modeli isto nece (a sto ne bi uzeo neki 3G-2100 i LTE-1800 iz USA ako mozes, kada su cesto bas jeftini - primetices da i na forumu cesto ljudi pitaju koji tacno model da uzmu, ako smeju US model uzeti).
Nije kao slucaj za LTE-800, ali kada ukombinujes, dodjes do velikog procenta. Sebe ogranicavas nepotrebno sve vise i vise da se vezujes za istog operatera ;)

Imas izbor - ja mislim da ne treba da ga suzavas sam. Van velikih mesta ce ti koristiti LTE800 i WCDMA-900. Ogromnoj vecini (posto jelte velika vecina zivi u vecim gradovima..) je to nepotrebno suzavanje izbora.
A dok Tnor pokrije te ruralne predele... promenices jos 3 telefona.


Dare, pa u ovome mogu da prednjace kasnije - pitanje je sada. Kroz 2 godine vise nece ni biti aktuelno, jer ce drugi telefoni biti u pitanju. Dosta sa Steninim "kasnije ce biti najbolji, ima najbolje sve" i "we will win bigly, we will be tired of winning" :D

Kazi nekome ko zivi u BG/NI/NS, zasto bi ga brigao LTE800 sada? Sto koji put godisnje ode u ruralne delove da bi imao brzi net?
Ne razmisljaj o tome da ides protiv Tnora. Vec da se ne vezujes zbog telefona na Tnor trenutno.

Slobo (poglavica), osim dva Huaweia i Alcatela, to su sve high end telefoni :)

P.S. Jos uvek niko nije primetio pogresnu logiku u tekstu? :D (vezivanje za telefon zbog Telenora, a ne obratno :))
 
Poslednja izmena:
@alfa

Pa upravo ti primenjuješ pogrešnu logiku :D Šta nekoga treba da briga kako je u Koreji i USA. Ovde se dosta koristi WCDMA-900 i telefon to jednostavno treba da ima. Ništa se ti nigde tu ne vezuješ, svi operateri kod nas koriste jedno te isto. Treba da kupujemo telefone bez 800 da bi naterali operatere da koriste samo 1800? Oh wait, Telenor opet.

LTE-800 donekle se slažem, u gradskim sredinama, mislim da čovek nije previše osakaćen sa LTE-800. Evo kod mene konkretno, na OPO sam na 1800 only imao u stanu oko -115dBm, sada na 800 je to -95 do -100. Indoor sve. Dok kod mojih recimo kad odem je Telenor 1800 je -75 - -85dBm indoor. Generalno po gradu sa OPO nigde nisam imao problema sa signalom. Opet onaj ko se kreće dosta van gradskih sredina ili živi van velikih naselja, LTE-800 je obavezan koliko god ti ne voleo Telenor.

E sad, što se sužavanja izbora tiče, opet u teoriji i svodi se na to da ne treba kupiti telefon za kinesko tržište koji ovo nema i svodi se na 10% njihovih telefona. Mislim da nije toliko strašno povesti računa i o tome pri kupovini. Ta priča tvoja bi imala smisla da je na 50 najčešće kupovanih telefona 35 bez LTE-800 i da ti onda biraš samo između onih 15 zbog toga. A realno nije ni blizu toga.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Ne. WCDMA-900 uopste nije tipicna van Evrope toliko. US ne koristi WCDMA-900 nesto, u Koreji i Japanu ne postoje niti ce postojati.
A koga je uopšte briga šta se koristi u Koreji ili Japanu. Aj ti lepo pogledaj sve telefone koji se prodaju ovde kod operatera, pogledaj sve koji se prodaju na KP, a možeš i na Aliexpress, pa napiši ovde koliko to telefona ne radi na 3G 900 i molim te prestani sa svojim besmislenim filozofiranjima o tome šta se koristi i prodaje u Koreji ili Japanu i mlaćenjem prazne slame šta neko drugi treba da radi.
 
Poslednja izmena:
Darko, ne, ne naterujes njih da koriste samo lTE1800, ni blizu. Vec ne smanjujes izbor telefona sebi tako sto juris LTE800, ako zivis u gradu, barem (i rekoh da za one koji zive ili idu van LTE800 je vec bitan).
Npr. bas za OP3, kineski model se uglavnom prodaje kod nas i jeftiniji je od EU modela. Zasto platiti vise, opet da bi koristili Telenor u gradu?

@desp, pa briga te jer dolaze i imas izbor korejskih modela flagship telefona (OK tebe ne zanima, ali ima koga zanima), koji su cesto primetno bolji od Samsunga za ostatak sveta. Kada je S3 bio aktuelan, u svetu su bile 1GB verzije, meni su dali korejsku za rad sa 2GB i boljim cipsetom (sisala je kao S5 danas). ALI nema WCDMA-900.
I zanimace te sta se koristi u USA, jer odatle vec dosta telefona dolaze. Ti primetis verovatno samo Lumie i iPhone, koji su radjeni za ceo svet, pa sve bandove podrzavaju, ali ima odlicnih jeftinih AT&T/T-Mobile telefona koje ljudi donesu bez WCDMA-900 i LTE-800. Nije to 50%, ili 90%, verovatno jeste 10% kako Darko rece. Ali za razlike u cenu - why not?
 
Jeli taj odgovor znači da ni jedan takav telefon nisi uspeo da nađeš u oglasima? Od tih "dosta" koje dolaze.
 
Poslednja izmena:
Pa OP3:) sta si citao pa si to promasio?
 
Sada kažeš da OnePlus 3 ne radi na 3G 900??
Ok. Toliko.
 
Ovde se pravi polemika oko necega prakticno bez ikakvog osnova. LTE 800 svaki normalan telefon ima.
 
Ko živi u gradu, nije presudno lte800. Ali kada pogledaš i vidiš koliko malo telefona ne podržava lte800 cela priča postaje malo besmislena.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Ovde se pravi polemika oko necega prakticno bez ikakvog osnova. LTE 800 svaki normalan telefon ima.
Slažem se. Nego prosto ne verujem samom sebi da rapravljam o tome da telefoni danas rade normalno na WCDMA900 (izvinjavam se, osim ako se donesu iz Japana ili Koreje). Koliko je tek ta priča besmislena... Treba obrisati sve ove postove u vezi toga, sramota zaista.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Ja pricam za LTE800.
 
Aha? krastavac, sad ti isteklo vreme da edituješ svoj post #4366
 
Ako hoces telefon koji nema WCDMA900, imas trenutno dva komada sa AT&T-a na KP. I ima cesto i boljih modela sa AT&T-a, a osim nekih flagshipova, oni nemaju WCDMA900.

EDIT: Nisam znao da S5 nije multi-modem, tako da imas i G900A i G900T kao izbor modela koji nemaju WCDMA900, ali imaju WCDMA2100. A nasi nabavljaju takve telefone extra jeftino u USA.
Pa sta je bolje, uzeti S5 iz Amerike za 100e (ili ga doneti dzaba, kako neki nasi rade) i ignorisati WCDMA900/Telenor, ili S5 EU za 150+EUR, zbog Tnora?
(da, dzaba, nasi dobiju te telefone na razne nacine tamo, skoro besplatno ili za cent, i salju ih svojima ovde)

Imas i Note 4 USA (N910W8), isto nema WCDMA900.

Znaci i flagship telefoni, realno se mogu naci kod nas, prilicno jeftini. Koliko jos treba?
 
Poslednja izmena:
Bravo!! Ima čak dva!! Na celom KP?? woooow
hint: pokušaj da pretražiš modele iz prethodne dekade ovog veka, biće onda još više. A možda se nađe i neki OnePlus3 model iz 2007., ko će ga znati.

Inače u pravu si, tih S5 i N4 iz Amerike ima na stotine hiljada ovde (a koliko tek iz Japana i Koreje), ali ne stignu ni da završe u oglase koliko se brzo prodaju... koriste ljudi posebne programske alatke da bi ih kupili iste sekunde čim se pojave.
 
Nazad
Vrh Dno