Šta je novo?

Telenor, VIP, MTS, MVNO: predlozi, kritike i sugestije

a šta je tebi da pričam kad ti sve znaš :) a ne znaš da telehousing imaju daleko duže nego lelekom.:))) baš si mi obavešten.

ti si taj koji je krenuo da trubi o tome koja se firma ponaša kao klasična srpska firma, a zapravo imamo situaciju da sa deset puta manje ljudi (je l znaš ti šta je deset puta manje?) realno rade manje više isti posao (samo bolje) nego lelekom. KO JE TU KLASIČNA SPRSKA FIRMA? kako te nije sramota da pričaš takve gluposti?
sigurno je da se ne ponašaju kao norvežani (jer ipak su srbi), ali su za lelekom ruski jurišnici.
 
Aha, to je nešto u okviru blackberry pretplate prešla.
Kod običnih paketa to nije moglo da se desi.
 
Apsolutno je besmisleno porediti operatere ovako "djuture" :)
Mozemo da poredimo cene i pakete. Domet mreze kod svih operatera zavisi od lokacije i stalno se menja na bolje ili gore. To zavisi od vise faktora, npr. porasta broja korisnika, dodavanja ili prosirenja kapaciteta baznih stanica, linkova i slicno. Licno ja sam zbog Mts-ovih problema sa dometom na nekim lokacijama posle vise od 10 godina presao na Telenor. Posle par meseci sam se vratio na Mts i sada sam manje kritican zato sto sam licno iskusio da i na Teleonoru postoje problemi sa dometom samo na drugim lokacijama a duplo je skuplji od Mts-a (uzimajuci 50% popusta). Vip koristim od januara 2015. net karticu sa 60% popusta (imam dual sim) i sigurno cu je ugasiti kad istekne ugovor za par meseci. Net je sve losi a ni domet mreze se ne poboljsava, verovanto ulaganja u mrezu nisu u skladu sa rastom broja korisnika.
Na kraju moj predlog ko koristi dosta telefon nije lose imati dual sim i odabrati dve mreze koje najvise odgovaraju korisniku.
 
Apsolutno je besmisleno porediti operatere ovako "djuture" :)
Mozemo da poredimo cene i pakete. Domet mreze kod svih operatera zavisi od lokacije i stalno se menja na bolje ili gore. To zavisi od vise faktora, npr. porasta broja korisnika, dodavanja ili prosirenja kapaciteta baznih stanica, linkova i slicno. Licno ja sam zbog Mts-ovih problema sa dometom na nekim lokacijama posle vise od 10 godina presao na Telenor. Posle par meseci sam se vratio na Mts i sada sam manje kritican zato sto sam licno iskusio da i na Teleonoru postoje problemi sa dometom samo na drugim lokacijama a duplo je skuplji od Mts-a (uzimajuci 50% popusta). Vip koristim od januara 2015. net karticu sa 60% popusta (imam dual sim) i sigurno cu je ugasiti kad istekne ugovor za par meseci. Net je sve losi a ni domet mreze se ne poboljsava, verovanto ulaganja u mrezu nisu u skladu sa rastom broja korisnika.
Na kraju moj predlog ko koristi dosta telefon nije lose imati dual sim i odabrati dve mreze koje najvise odgovaraju korisniku.

Slažem se.
 
Ne znam sve, ali se tako ponasam, dok ti isto ne znas sve a ponasas se kao da znas.

i sad ces ovde ponovo da trolujes i prosipas price, a ponovo na argumente ne odgovaras.

nadji mi firmu koja koristi telenor telehousing? nasao si vesti iz 2011 u kojoj se pominje telehousing, bravo :)

proveri malo ko koristi usluge telehousinga u mts, svi bitniji igraci i to te boli, plus mts ima najbolji data centar u ovom delu evrope, sto mozes i da proveris :)

za ostalo sto sam napisao naravno nemas odgovor, to samo dokazuje ko si i sta si, sto si samo potvrdio kada si napisao da u printing centru treba troje ljudi da radi, malo se raspitaj koliko printing centri imaju posla i koliko se racuna i svega ostalog odstampa mesecno.

a sad izbegni sve moje argumente i nastavi sa trolovanjem.

i za kraj evo ti rezultat mts 4g mreze koji mozes da sanjas u telenoru,

poyy

71e5b847ac740d6044abf0fd3db57400.jpg


ps napisao sam ove sve usluge jer je troll krenuo da poredi broj radnika, telenor vs mts,vise usluga vise radnika logicno...
 
Poslednja izmena:
ti ne raspolažeš argumentima nego podacima sa web prezentacije. nije li to smešno za nekog ko se busa da poznaje materiju?

:)))) ko sam ja da otkrivam njihove klijente? za razliku od tebe sam očigledno upućen, pogotovo u tematiku telehousinga. raspitaj se bolje. nema svega na web prezentacijama.

lelenor realno cilja ozbiljnu klijentelu a ne najjeftinije kategorije korisnika i meni je izuzetno drago zbog toga. to što ti imaš problem sa time, je samo tvoj problem, ne i moj.

ali ne možeš da pričaš takve sramotne gluposti o tome ko se ponaša ozbiljnije jer cifre govore protiv tvog lupetanja. lelenor je ozbiljna firma, lelekom je klasično srpsko arčenje državne (društvene, ničije?) imovine.
 
Poslednja izmena:
upucen sam veruj mi, za razliku od tebe, kad mislis da si toliko upoznat reci navedi jednu jedinu firmu?

znaci za dodatne ulsluge / dns hosting, virtuelne servere, filtriranje poste itd ponovo kuliras? za najbolji data centar kuliras? za 4g brzinu kuliras? :)

strana 37 - pokrivenost telenor pametne mreze 4g signalom :D http://www.ratel.rs/upload/documents/Pregled_trzista/RATEL - Pregled trzista u 2015.pdf

da najjfetinija kategorija korisnika su vecina banaka koja koristi data centar u katicevoj, svi dzavni organi i sva drzavna preduzeca? Elektromreza npr? Elektroprivreda? Nis(nije skroz drzavno al je jedno od najvecih)? :) :) :)

Vidi primer nisa da je mts los zar stvarno mislis da bi rusi ostali u mts? :)

druze, kad dodjes na forum sa argumentima javi se, pozz

ps sad tek vidim ovo sto je petarbgd okacio, usluga za najozbiljniju klijentelu :D :D :D
 
Poslednja izmena:
...najjfetinija kategorija korisnika su vecina banaka koja koristi data centar u katicevoj, svi dzavni organi i sva drzavna preduzeca? Elektromreza npr? Elektroprivreda? Nis(nije skroz drzavno al je jedno od najvecih)...

upravo ono o čemu sam govorio - država TERA svoja preduzeća da koriste telekom, i to je pod moranje. ne bi oni da ih nisu pritisli. u normalnim državama se zbog toga ide u zatvor.

pritom, to nisu ozbiljne firme. ozbiljne firme su pre svega drugi telekomunikacioni partneri, strana predstavništva, osiguravajuće kuće, njihova udruženja, banke koje nisu pod kontrolom države, ambasade...

upućen si kao marica u krivi q, kad ne znaš da je lelekomov data centar duplo mlađi od lelenorovog thq-a.

o uslugama se raspitaj kod telenora, nemoj kod mene. od svega što si nabrojao nemaju samo print centar i ne treba im. sve ostalo imaju duže i bolje od lelekoma, osim mreže za fiknsu telefoniju koja realno odumire, a koji je lelekom nasledio od starog ptt-a.
 
tu sam te cekao, namerno sam pomenuo NIS, koji je vecinski ruski, jer sam znao sta ces odgovoriti... zar stvarno mislis da bilo ko moze da uceni ruse (ili amere u nekoj americkoj firmi ovde, uzeo sam nis kao primer)?
ja sam ti rekao koji je bolji data centar ne koji je mladji, i telenor je mladji od telekoma 2006 vs 1998, kakve to veze ima? usluge telenora su raznorazne, kacile su kolege iznad, pogledaj ako vec nisi. usluge telekoma su jasnije, ima ih na sajtu mts.rs mozes se informisati... :)
 
Poslednja izmena:
NIS je 49% državni i logično je da lobira da se koristi mts. Nije to teranje Rusa jer oni svakako nisu prisutni na polju telekomunikacija. Njima je u domenu poslovanja potpuno svejedno kod kog su provajdera.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
bolji data centar je onaj koji ima ozbiljnije klijente, a ne one klijente koji MORAJU po direktivi odozgo da rade sa tobom.

što se tiče nis-a to je jedna firma, pod zajedničkom kontrolom rusa i sps-a koji je na vlasti, dakle POTPUNO ista priča kao i o ostalim srpskim gubitašima i nazovi državnim institucijama.

gde su svi ostali? sve te strane firme koje koriste jeftinu radnu snagu srbije? u lelekomu? :))))))

i i dalje stoji detalj da je to skoro pa ista mreža a deset puta više ljudi je odžava. a ako se sećaš, ovo svoje glupiranje si počeo tezom kako je lelenor klasična srpska firma a došli smo do toga da je ipak lelekom klasična srpska firma, kao što sam i rekao.

ne možeš da porediš domaći lopovluk i lelemuđenje sa stranom upravom. koliko god srbi radili u lelenoru (a nemamo druge osim srba na tržištu radne snage, pogotovo ne za te novce) ipak su im direktori i dalje, deset godina kasnije, stranci, koji im ne dozvoljavaju da budu novi lelekom.
 
NIS je 49% državni i logično je da lobira da se koristi mts. Nije to teranje Rusa jer oni svakako nisu prisutni na polju telekomunikacija. Njima je u domenu poslovanja potpuno svejedno kod kog su provajdera.


Sent from my iPhone using Tapatalk

netacno, srbija ima 29,78 % slika sa sajta nisa:
shares_diagram_cyr.png

da im ne valja onaj koji im pruza telekomunikacione usluge, promenili bi ga zar ne? da li bi dozvolili da im zbog toga trpi poslovanje? ne bi...

nije bolji telenorov data centar, druze ovo je vise smesno raspravljati se sa tobom.
kako komentarises ozbiljnu tarifu juniror sat?
*Mesecna pretplata Junior sat tarifnog paketa iznosti 395 RSD u okviru koje je ukljuceno 1000 minuta u Telenor mrezi, kao i 100 MB interneta u nacionalnom saobracaju koji omogucavaju nesmetano koriscenje svih funkcionalnosti Myki sata.
ako je telekom lopovska firma a telenor je cist i ozbiljan? kako onda nema svih usluga koje pruzaju crno na belo? :)
zasto za 50% popusta na tafiu moras da saljes dopis? :D
zasto nema telehousinga na sajtu?
jel to taj norveski kvalitet? :D
i na sve ovo ti ces ponovo botovski da odgovoris pa znas sve sto ima mts ima i telenor :)
a da i EPS i EMS nisu ozbiljne firme :)
hit :)
 
Poslednja izmena:
netacno, srbija ima 29,78 % slika sa sajta nisa:
shares_diagram_cyr.png

da im ne valja onaj koji im pruza telekomunikacione usluge, promenili bi ga zar ne? da li bi dozvolili da im zbog toga trpi poslovanje? ne bi...

nije bolji telenorov data centar, druze ovo je vise smesno raspravljati se sa tobom.
kako komentarises ozbiljnu tarifu juniror sat?
*Mesecna pretplata Junior sat tarifnog paketa iznosti 395 RSD u okviru koje je ukljuceno 1000 minuta u Telenor mrezi, kao i 100 MB interneta u nacionalnom saobracaju koji omogucavaju nesmetano koriscenje svih funkcionalnosti Myki sata.
ako je telekom lopovska firma a telenor je cist i ozbiljan? kako onda nema svih usluga koje pruzaju crno na belo? :)
zasto za 50% popusta na tafiu moras da saljes dopis? :D
zasto nema telehousinga na sajtu?
jel to taj norveski kvalitet? :D
i na sve ovo ti ces ponovo botovski da odgovoris pa znas sve sto ima mts ima i telenor :)
a da i EPS i EMS nisu ozbiljne firme :)
hit :)

Ti manjinski akcionari su fizička lica i razni fondovi u Srbiji. Nije šija nego vrat.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
sta se oni pitaju(ajde ne fondovi, nego fizicka lica) u poslovanju NIS-a?
 
Ne mogu da verujem koliko lose cujem sagovornike koje su na MTS mrezi (u vise od 80% slucajeva je tako).

Telenor - Telenor = odlican zvuk
Telenor - VIP = odlican zvuk
Telenor - MTS = OCAJAN zvuk

Uopste ne opravdavam Telenorovo DRANJE (PRESKUPI su), ali jednostavno ne moze nesto sto moze u startu duplo manje da kosta da radi isto kao nesto sto u startu duplo vise kosta. Govorni pozivi su NAJOSNOVNIJA usluga i na njih se prvenstveno odnosila prethodna recenica.

MTS-ova oprema je definitivno lose podesena.
 
moguce, raznih ima slucajeva... ja nemam problema ni sad u mts, niti sam imao u telenoru ranije (preneo sam br)
 
i na sve ovo ti ces ponovo botovski da odgovoris pa znas sve sto ima mts ima i telenor :)
a da i EPS i EMS nisu ozbiljne firme :)
hit :)
sinac, u srpskim telekomunikacijama sam duže nego norvežani i da, barem sa tehničke strane, ODLIČNO znam o čemu pričam. to što si ti smešan pa se informišeš sa .rs sajtova ti ne daje kredibilitet ništa više nego bilo kome drugome ko ima pristup netu. popričaj malo sa nekim ko je u poslu, ne sa tvojim drugarima iz razreda,
i da EPS svakako nije ozbiljna firma, to je klasičan spski gubitaš na teretu građana, sasvim nalik na ono u šta će lelekom da se pretvori ako ga uskoro ne prodaju.

što se nis-a tiče, dok je njima na čelu ona njuška iz sps-a, trošiće lelekom, i tako je još od kad je dinkić proterao bogoljuba i nacionalizovao mobtel. pritom, to je samo jedna jedina (polu)strana firma. razmisli malo gde su svi ostali.
 
moguce, raznih ima slucajeva... ja nemam problema ni sad u mts, niti sam imao u telenoru ranije (preneo sam br)

Stopke, ajde nešto da mi objasniš. Ja sam kod Telenora i ostali su mi samo minuti u mreži. Okrenem tebe koji imaš 063 broj (062,069), ali ne znam da si promenio mrežu i prešao kod MTS-a.
Kako je to regulisano? Dobijem neku informaciju pre nego što zazvoni ili....?
 
mislim da ne dobijaš informaciju ni kod jednih, ni kod drugih. pa moraju i oni od nečega da hrane familije :)

ako broj nije na tvojoj mreži, a nemaš kredita za poziv, poziv neće biti ostvaren. ako si postpaid, naplatiće ti ga.
 
petarbgd, rekao je sve mmike

zanimljiv link: http://www.economy.rs/vesti/23811/N...Tyers-najprofitabilnija-srpska-preduzeca.html
ne bih bas rekao da znas o cemu pricas, niti bih rekao da sam ti sinac, posto sam upucen u materiju i obrazovan - 300 ESPB, dace Bog i 480 za koju godinu :)
u raznim se krugovima krecem, .rs tabloidie skoro i ne citam :)
vidis kako nemas informacije njuska iz SPS vodi Srbijagas, NIS vodi rus Kiril Kravcenko :)
pomesao si ti to nesto :)
a u to dal je EPS gubitas, ne ulazim, posto nije tema, mala firma sigurno nije
 
Poslednja izmena:
mislim da ne dobijaš informaciju ni kod jednih, ni kod drugih. pa moraju i oni od nečega da hrane familije :)

ako broj nije na tvojoj mreži, a nemaš kredita za poziv, poziv neće biti ostvaren. ako si postpaid, naplatiće ti ga.

Na postpaidu sam, ako si u pravu to je veliki propust. Siguran si za ovo?
 
100 posto, bila je kod svih operatera fora da se ukljuci obavestenje da je broj prenet, ali ne znam da li su ukinuli...jeste propust
 
Poslednja izmena:
vidis kako nemas informacije njuska iz SPS vodi Srbijagas, NIS vodi rus Kiril Kravcenko :)
pomesao si ti to nesto :)
a u to dal je EPS gubitas, ne ulazim, posto nije tema, mala firma sigurno nije
kravčenko, bajatović - isti qrac. rade ono što su se dogovorili sa državom. da ne rade, ne bi ih bilo :)
što se eps-a tiče, bili oni gubitaš ili ne, to nije ozbiljna firma. to je samo jedna državna kompanija koja koristi usluge druge državne kompanije i time podstiče druge države da nas gledaju kao ugandu - gde kurta murti namešta poslove. ovo je nezamislivo u modernom zapadnom svetu. upravo je to ono o čemu ja govorim - lelekom nema velike korisnike koje im država nije namestila. ozbiljne korisnike nema uopšte.

nije bolji telenorov data centar, druze ovo je vise smesno raspravljati se sa tobom.
naravno da jeste. ima više značajnijih klijenata, brži respose time u slučaju bilo kakvih felera, bolji sla po korisnike.

za razliku od tebe, posedujem karticu kojom mogu da uđem u oba data centra (ne i da to stvarno radim) i odlično sam upućen u tematiku od toga ko ima kakve sisteme za hlađenje i kome koji podizvođać održava infrastrukturu, do toga gde možeš u kakav internet (kroz koji šaht) da se ubodeš i pod kojim uslovima.

tvoji bodovi su nešto stvarno lepo i drago mi je zbog tebe, ali ne može se to što se priča po fakultetu meriti sa stvarnom praksom u poslu.
 
Poslednja izmena:
hvala...
nije isti k, rusi su rusi, ameri su ameri - sila, gledaju svoje d..e i ne daju se ucenjivati

telekom ima 3 :) glavni ti je najsavremeniji - skoro tier4 sve usluge o kojima sam pricao su vezane za iste,
ne kazem da je telenorov los, ali ne moze da se meri sa telekomovim :)

upucen sam dobro :)
ps ako ti mozes sa svojom kariicom kao radnik ili korisnik da udjes u DC, onda to nije dobro :)
 
Poslednja izmena:
postoji osim kartice i spisak imena i u katićevoj i u omladinskih brigada. bar u katićevoj ti kartica ne vredi ništa dok se ne nađeš na odgovarajućem spratu, moraš prvo da prođeš pored čike na ulazu. kod lelenoraca imaš i šifru :) pa onda momke iz progarda. spiskovi, naravno, kartice nisu dovoljne.

kad kažem data centar ne mislim na regionalne tkc-ove nego na pravi data centar, sa svime što ta usluga podrazumeva.

upućen si, kao marica u krivi. jasno mi je da imaš dečka u lelekomu, ali biće da ti nije baš sve rekao :D
 
Poslednja izmena:
U telenorov dc nisam upucen, sam si rekao da mozes uci sa karticom pa mi to bilo cudno, nemoj da se vadis i prebacujes krivicu na mene :)
malo edukacije:



Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
hteo sam da kažem da znam iz ličnog iskustva, a ne preko "drugara" kao ti. time se nadam da je ovo tvoje glupiranje završeno.
 
Nazad
Vrh Dno