Šta je novo?

Telenor, VIP, MTS, MVNO: predlozi, kritike i sugestije

verujem da su gaće napunili zbog tvoje pretnje, još više zbog straha što nisu optimizovali uslugu za kategoriju "traži popus' na najjeftiniji paket".
 
E, smaraš sa hvalospevama Telenora. Daj batali, ostavite jednu normalnu temu.
 
ja sam rekao da sam zadovoljan svojim operaterom koga nisam imenovao i da ga neću menjati. to nisu hvalospevi.

ali je zato neko ovde imao momenat masturbacije o broju lte sajtova, o tome ko je najjefitniji a najbolji, o tome šta ima od ponude od pre, a šta od nove godine, precizni izveštaji gde ima gde nema signala... bla bla bla bla...

i što je najgore, osim mene koga zabavljate ovom cirkuskom tačkom, ne vidim da ste ikoga "upecali" na ovu "normalnu temu". kao što već rekoh - ovako jeftinom taktikom nećete prodati niti jednu jedinu karticu.
 
@mmike Ajde opusti se, nema nikakve taktike, marketing timova i ničeg sličnog.
Ja sam korisnik Telenora, ne bih prešao ni kod VIP-a ni kod MTS-a. Moja zamerka Telenoru su cene mobilnih telefona i odnos prema višegodišnjim korisnicima (ja uskoro 17 godina na postpaid-u). I ništa više. Veoma sam zadovoljan mrežom.
Ali poštujem svačije mišljenje.
 
ma ne pričaj gluposti, kako nema?
evo ti tema http://forum.benchmark.rs/showthread.php?317973-VIP-Pomoc!-Ogroman-racun-zbog-greske-sluzbenika-VIPa
i evo ti jednog zanimljivog citata:
Mislim da VIP jeste generalno bezobrazan, ali vise zbog toga sto zna sta se sve kod nas radi, i radije bi da jedan dobar korisnik ode, nego da ih 100 bezobraznih j*** :) (a MTS odlicno zna kako je to, sa LK adresama koje ne postoje i telefonima za dinar :))
pa ti mene sad ubedi da je on samo lud i da im nije na platnom spisku.

ali ubedi me bolje nego što si me ubedio da promenim operatera!
 
Ali, ipak, na radost svih forumaskih hejtera postavicemo i jednu pravu pravcatu hejtersku temu :).
Hejt tema ce ofkors prerasti u temu-poligon za razna nadgornjavanja i izbacivanje frustracija.
Za sada se sve uklapa. Odlično objašnjenje za ovu temu. :)
 
Gledam sve poruke mikeove... nijedna korisna na celom forumu da mu se neko zahvalio, sve trolovke :)
 
Kakav si ti radar za trolove, skucao si 20 i kusur hiljada poruka da ih sve otkriješ :D :D Imaš više postova nego komplet administracija foruma, a funkcije bez ;)
 
Sa prilicno "hvala" iza sebe, i nekoliko hvala na PM :)

Sta ti imas, prozivanje i gubljenje vremena? Pa dobro... svako naplati na svoj nacin :)
 
Opet neke kolege ne iznose nijedan konkretan podatak,ideju,kritiku ili predlog.Kao u vecini slucajva one koje je navodno "SRAMOTA" da se bore za svoj dinar,i nece da traze popuste.Kad se ti popusti dese,nisu prvi u redu za popust od par dinar,vec su ga uzeli i opet stali u red. :D
Nego salu na stranu evo nekih podataka da vidimo koliko ljudi zeli jeftinije i koliko se ljudi bori za jeftinije.
Evo ga ratelov izvestaj za 2015 godinu,meni privukao paznju jedan grafikon

Screenshot_50.png

Znaci oko 4,5 miliona pretplatnika postpejd mobilne telefonije iz godinu u godinu zeli da placa jeftinije.I od prosecnog postpejd racuna iz 2012 od 1817 dinara,palo je 2015 na 1297 dinara meseco.Sasvim jasno 4,5 miliona je reklo hocemo jeftinije.To sto se ovde neko krije i busa da nece jeftinije,ono mu dodje prica za malu decu pred spavanje.
Interesantno meni,broj pripejd korisnika je toliko skocio da se skoro izjednacio sa potspejd korisnicima.I pripejd korisnici beleze rast mesecne potrosnje bas dosta.
Sve su ovo podaci za celu Srbiju,nisu podaci po operaterima.Ali obicni ljudi sasvim lepo vide ko godinama daje popuste a ko manje vise stalno podize cene.

http://ratel.rs/upload/documents/Pregled_trzista/RATEL - Pregled trzista u 2015.pdf

Evo celog izvestaja,brojke uvek govore vise od hiljadu reci koje nista ne kazu.
 
O čemu ti pričaš, ko se to ovde krije i busa da neće jeftinije!?

Našao si tabelu na osnovu istraživanja koje je zaključilo da bi korisnici hteli nešto da plaćaju jeftinije? Dal si ozbiljan, postoji li ikada igde istraživanje gde je neko rekao kako bi nešto želeo da plati skuplje?
 
Znaci oko 4,5 miliona pretplatnika postpejd mobilne telefonije iz godinu u godinu zeli da placa jeftinije.I od prosecnog postpejd racuna iz 2012 od 1817 dinara,palo je 2015 na 1297 dinara meseco.Sasvim jasno 4,5 miliona je reklo hocemo jeftinije.
+1

Zadnje dve godine ja sam kod Telenora na paketu 1250 din.
Pre četiri bio je paket oko 1600 din.
Pre šest pakat oko 1800 din i pre osam i više preko 2000 din.

Mada, treba reći da na pad pretplate utiče, sve više i više, i razvoj IM.
 
@petarbgd

I ja od 2010/11 bas smanjio racune dosta.Malo po malo skupi se.A sto kazes razvojem ovih IT minuti ce biti bagatela cena,ali ce zato net da drzi cenu dobru.Ono ovi mladji samo kazu,cimnucu te na viber.Iz paketa samo internet i trose.Jos da krenu ovo dvoje novih operatera bice dobro nama.

@Cubis

Jel te neko prozvao kolega.Pogresio si temu cini mi se.E imas u vipu promociju.Prebacis platu u Societe Generale banku i dobijes popust 5000 din na telefon.Ako si zainteresovan da ustedis malo. :)
 
2010 godine račun mi je bio oko 5000. Sada 1200. To treba zahvaliti isključivo razvoju raznoraznih mesendžera ali i fleksibilnošću operatora kod kojih se sada mogu dobiti popusti.
Pre 5-6 godina ja nisam znao nikoga ko je mogao na bilo koji način da umanji pretplatu...
 
2010 godine račun mi je bio oko 5000. Sada 1200. To treba zahvaliti isključivo razvoju raznoraznih mesendžera ali i fleksibilnošću operatora kod kojih se sada mogu dobiti popusti.
Pre 5-6 godina ja nisam znao nikoga ko je mogao na bilo koji način da umanji pretplatu...

Za 5 godina mobilni operateri imaće u ponudi samo internet.
 
ja sam rekao da sam zadovoljan svojim operaterom koga nisam imenovao i da ga neću menjati. to nisu hvalospevi.

ali je zato neko ovde imao momenat masturbacije o broju lte sajtova, o tome ko je najjefitniji a najbolji, o tome šta ima od ponude od pre, a šta od nove godine, precizni izveštaji gde ima gde nema signala... bla bla bla bla...

i što je najgore, osim mene koga zabavljate ovom cirkuskom tačkom, ne vidim da ste ikoga "upecali" na ovu "normalnu temu". kao što već rekoh - ovako jeftinom taktikom nećete prodati niti jednu jedinu karticu.

kakav je ukus senviča sa pršutom u tamno plavoj boji ?

ne znam zašto administracija održava trolove poput tebe na forumu, nije mi jasno, nijedan koristan post, užas..

pre neki dan si ostao bez argumenata u drugoj temi o operaterima gde si isto trolovao i onda si došao u ovu i nastavljaš u istom ritmu..
 
Poslednja izmena:
kad je ono što napišeš toliko glupo da nema potrebe da se na to odgovara to ne znači da sam ostao bez argumenata nego bez kvalitetnog sagovornika :)

meni cela ova priča i nije toliko bitna, bitno mi je da raskrinkam šibicare koji se predstavljaju kao "obični korisnici" a to ustvari nisu. to ćeš ti nazvati trolovanjem, a ja odgovornim ponašanjem u odnosu na zajednicu. ljudi treba da znaju sa kakvim likovima imaju posla i da ih varate i lažete. niste ništa bolji od džeparoša sa zelenjaka, i sa vama imam isti odnos kao što imam sa njima.

Gledam sve poruke mikeove... nijedna korisna na celom forumu da mu se neko zahvalio, sve trolovke :)
Kakav si ti radar za trolove, skucao si 20 i kusur hiljada poruka da ih sve otkriješ :D :D Imaš više postova nego komplet administracija foruma, a funkcije bez ;)
Sa prilicno "hvala" iza sebe, i nekoliko hvala na PM :)
hehehehe
umem drugačije da zaradim za burek nego da lažem i mažem ljude po forumima kao ti, pa mi u tom smislu "rejting" o kome ti pričaš nije bitan. fakat, na ovom forumu je ekipa takva kakva je, ne možeš ljudima mnogo pomoći, niti su oni iz varijante da ti pomognu. svi se uglavnom prave pametni i nešto pokušavaju da ti uvale - kao na najgoroj buvljoj pijaci i ja se ponašam u skladu sa tim.

meni nećeš ništa prodati jer si smešan prodavac i nemaš argumenata

i naravno, znam da me ne gotiviš, ali DRAGO MI JE ŠTO TI JE NEPRIJATNO :)
 
dakle tema je ova> http://forum.benchmark.rs/showthread.php?385504-Telenor-obeležio-10-godina-poslovanja-u-Srbiji

naravno, srbi to mnogo bolje rade nego norvežani :))))

Troluješ bez ikakvih argumenata, Telenor Srbija ima dodirnih tačaka sa Norveškom samo u imenu i vlasnišvu, način na koji se vodi firma, kvalitet usluga, cene su na mnogo nižem nivou, da ne kažem nešto drugo.
Svako ko je malo više upućen ili radi u toj firmi će ti reći ovo isto.
Nastavi da živiš u zabludi,
poyy

zeto je, srećom, telekom objasnio :))))


nikakve argumente nemas... telenor je najbolji operater jer su mu vlasnici norvezani ? lol
na direktne argumente ne umes da odgovoris, nego nastavljas da trolujes, to dovoljno govori o tvom kvalitetu

jos jednom, nadam se da je sendvic bio ukusan,
necu vreme da trosim na ljude poput tebe,
poyy
 
Poslednja izmena:
Ovo postaje telesmor forum. U šta se pretvorio benč, oteli su vam forum, po kredibilitetu su se da ne kažem šta. Odjavljujem se i sa ove teme.
 
Poslednja izmena:
lelenor je bolji operater zato što ima mrežu iste veličine kao lelekom, slične servise, sličan broj korisnika a ima 10 (i slovima - DESET) puta manje zaposlenih nego lelekom. porediti te dve firme je klasično domaće pro*eravanje.
 
Mts ima fixnu telefoniju, mobinu telefoniju,tv, adsl, web hosting, iznajmljivanje virtuelnih servera, mail hosting, dns hosting, filtriranje poste, managed lan, praćenje vozila,printing centar, video nadzor itd...dok je telenor samo mobilni operater(ima jos i mobilni net sto ima u mts). To je ogromna razlika.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
:))))))

hajde sad se ti malo raspitaj okolo. bukvalno sve to, uključujući i fiksnu ima i lelenor, a ima i banku, mnogo ozbiljniji telehousing sa mnogo ozbiljnijim klijentima, sve osim print centra, a print centar mogu da pokriju tri čoveka.

to je srpsko poslovanje - devetorica lade jaja dok jedan radi.
 
Telenor ima fiksnu telefoniju ali samo za poslovne korisnike. Tačno je da Telekom ima par hiljada više zaposlenih kao i to da mu je i dalje glavni prihod fiksna telefonija koja je u izumiranju.
Glupo je ovde raspravljati ko je bolji, u normalnim zemljama cena akcije na berzi to govori.
 
nije to par hiljada više, to je DESET puta više zaposlenih.

ako pričamo o firmi u kojoj su srpska posla, onda je to lelekom, a ne lelenor. zapošljavanje o državnom trošku, bolekurački stav prema klijentima, spore reakcije na felere svih vrsta (počev od struje (sklopki) na udaljenim lokacijama pa do ozbiljnih interkonekcijskih problema), šalterski odnos prema krajnjim korisnicima. da nije bilo one otimačine mobtela od strane države i praktično prisiljavanja domaćih velikih firmi da pređu na lelekom u vreme demokrata i g17- lelekom verovatno ne bi imao nijednog ozbiljnog klijenta.
 
Gde su te usluge? Ne vidim ih na sajtu telenora. Nesto ne vidim virtuelne servere, dns hosting, mail hosting (ako uopste znas sta je to)itd. Inace kakve veze ima broj zaposlenih i kako se neko tamo zaposlio sa pojedinačnim korisnikom?ne zanima me to vec usluge.

Gde je usluga telehousinga? ne vidim je. guglao si to i procitao na vestima i sad prosipas pamet, kakvi ozbiljni klijenti?

ima i mts sad banku, ali to je najmanje bitna stvar, banaka ima mnogo.

Primer: keva prekoracila 300mb pre koju god iz paketa i napravila 15000racun, podneli molbu naplatili joj preptlatu i dodatak sa mb mislim da je 900din bio..

Sestra u telenoru prekoracila mb par hiljada din preko,dok je imala prenesi paket bez interneta, imala je BlackBerry pretplatu i nju je prekoracila. Otišli do poslovnice salterusa me gleda kao re.ta.r.d.a. Takav je odnos telenora prema krajnjem korisniku., pilicarenje na svakom koraku.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Stopke, ja sam kod Telenora. Kako ti je uspela sestra da prekorači mb, kad je ranije bilo da kad se potroše mb smanjuje se brzina, a od skoro se isključuje net?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno