Šta je novo?

Telenor, VIP, MTS, MVNO: predlozi, kritike i sugestije

Ali cubis, zar nisi ti rekao da si za par brojeva kod Mts ispregovarao specijalan popust, dobio ga i ostao tamo. To je po meni sasvim legitimno.
 
Nije stvar u visini, stvar je u tome kako te tretiraju. Ovde realno korisnika tretiraju kao stoku. Objasni ti meni kako je moguce da popust moze kad pretim, a ne moze kad dodjem da potpisem novi ugovor.
 
Nije stvar u visini, stvar je u tome kako te tretiraju. Ovde realno korisnika tretiraju kao stoku. Objasni ti meni kako je moguce da popust moze kad pretim, a ne moze kad dodjem da potpisem novi ugovor.

U pravu si, to i meni najviše smeta kod Telenora.
Ali juče sam bio u novom Merkatoru, svratio do Telenorove radnje. Sve puno. Svi uzimaju mobilne telefone, najviše na paketima oko 2500 din. Niko nije tražio dodatan popust od 25% na pakete.
 
Ali cubis, zar nisi ti rekao da si za par brojeva kod Mts ispregovarao specijalan popust, dobio ga i ostao tamo. To je po meni sasvim legitimno.
Ne burazeru, nego sve kontra od toga. Tražio sam da odem, ponudili su mi na slepo sve isto kao i Telenor, kad ni tada nisam odustao našli su da jedan (nama bitan) broj ima ugovornu obavezu još godinu dana i tako sam ostao. Za neki mesec i to ističe pa ćemo da vidimo gde ćemo.
Svakako se radi o poslovnoj mreži, net koriste samo dva broja a telefoni su fiksirani u odredjenim objektima, stoga svaka mreža zadovoljava i bitno je samo ko je najpovoljniji.




Nije stvar u visini, stvar je u tome kako te tretiraju. Ovde realno korisnika tretiraju kao stoku. Objasni ti meni kako je moguce da popust moze kad pretim, a ne moze kad dodjem da potpisem novi ugovor.
Stoci se ne dopuštaju pretnje, potpuno su ti pogrešni epiteti. Ne postoji stvar ili usluga zbog koje bih se ponižavao da ucenjujem ili pretim lažnim zahtevom za odlazak, zaista me ne interesuje ko i koliki popust na taj način ostvari. To nije dostojno jednog samosvesnog čoveka.
 
Poslednja izmena:
Navodno je u nekoj temi bilo vredjanja,pluvanja,rijaliti ili sta vec.Nista od toga nije bilo.Iznoseni su uglavnom neki podaci,koji su naravno tacni i ukazivali kako je nesto skuplje i to bas dobro skuplje.Ali izgleda da je to nekima bas zasmetalo.Zaboga zasto ti ovde iznosis cinjenice da je nesto skuplje,kao da si nekome sipa so na ranu.Kao da je taj provajder zasticeni beli medved a mi ga lovimo.
I zato je kolega otvorio ovu temu za predlogde,sugestije kritike.On covek izneo neki predlog.I onda paljba kako je ovo losa tema,kako je smor,trol,hejter ili vec sta.Niko ne iznosi ni predlog,ni sugestiju.Zar nije jednostavno ako misli da je nesto lose,jednostavno ga zaobijdje i dovidjenja ljudi.
Neko pomenu burek 100 dinara.E ja placam burek 70 dinara i vec sam dobio dobar popust.A sta vise uvek kad sam placao burek 90 din,bio je losiji od onog jeftinijeg.I jednom prilikom ja se povrtaim,i zatrazim casu jogurta da tu na brzinu pojedem.Pitam koliko,kaze on za stalnu musteriju nista.Znaci jos gratis casa jogurta.Uglavnom to ne rade ali on nije poenta to.
Poenta kad kupis nesto kod provajdera,sledeca kupovina moguca za 730 dana.Jako je to dug period,da se tako olako shvati kupovina i ne obrati maximalna paznja danas i otovoris 1000 oci,i prevagas sve moguce ponude i varijante.Burek mozes svakog dana kupiti na drugom mestu,jednostavno biras za tovje pare.Zamisli moras da biras pekaru na 730 dana,i svaki dan isto.I posle mesec dana shvatis da nije dobar,ali moras jos 23 meseca da trpis.Morao bi dobro da porazmislis.Ne go ajde da se vratimo temi i konkretnim predlozima i cinjenicama koje govore jasno i glasno,da ista stvar moze biti i tri puta skuplja kod drugog.

Masi je danas potreban najmanji paket,sa najvise minuta.Jos ako moze racun da bude uvek isiti milina.

MTS najmanji paket kontrola troskova 250 dinara mesecno sa 50% popusta.Dobijas 500 dinara osnovnog kredita za razgovore van mts mreze,dobijas bonus kredit 1000 din za razgovore u mts,dobijas 150mb interneta.Sav nepotroseni saobracaj prenosis u sledeci mesec.Cene razgovora za sve je 7,89 minuta,uspostava veze se naplacuje 6,99.Mogucnost potpisivanja UO na 12 ili 24 meseca.Ko zeli da proba bez UO cena je 500 din mesecno.
mogucnost kupovine tarifnih dodataka iz osnovnog kredita (500din) 240 poruka 100 dinara,trajanje 7 dana,100mb 80 dinara,vaznost 7 dana
Veoma vazna napomenau ovoj tarifi idu paralerni minuti,znaci kad zovete mts trosi iz bonusa za mts,kad zovete van mreze trosi se osnovni kredit

Vip najmanji paket siguruca sa 25% popusta 375 dinara.Dobijas 1000 dinara za razgovore van mreze,dobijas 1000 dinara za razgovore u vip mrezi,nema interneta.Nema prenosa saobracaja u sledeci mesec.Cena minuta prema svima 8,9 dinara,popruka 1 dinar, 0,02 din/kb za net.Tarifni dodaci koje je moguce kupiti 50 mb 90 din,100mb 180 din,200mn 360 din,trajanje svih dodatak mesece dana.Napomena ovde nema paralernih minuta trosite za vip i van mreze iz prvog bonusa 1000 din,a samo za vip trosite drugi bonus 1000,kad potrosite prvi bonus.Na UO 24 meseca cena je 375 din,a ko zeli da proba moze uz minimalnu ogovrnu obavezu od 3 meseca,onda je cena 500 din mesecno.

telenor najmanji paket prenesi i dopuni 695 dinara mesecno.Dobijate 100mb,na dva telenor broja koja izaberete dobojate razgovore po 0 dinara.Sav nepotreseni saobracaj prenosite tri sledeca meseca.Koliko kosta minut van mreze nema cena,koliko kosta cena prema telenor brojevima nema cena.Pise sledece na njihovom sajtu:" Kada potrošiš saobraćaj iz paketa uspostava veze naplaćuje se 9,9 dinara, cena minuta iznosi 9,9 dinara, a cena SMS poruke 4,9 dinara."
Ne pise koliko ima popusta ako se potpise UO na 24 meseca.Tako da verovatno kosta 695 potpisao,nepotpisao.

Znaci najmanji prenesi tarifni paketi,sa uvek istim racunom kod svih operatera

MTS 250 dinara
VIP 375 dinara
TELENOR 695 dinara

(VIP je skoro ukinio uspostavu veze,i paket sigurica je dobio 100% vise saobracaja odjednom,za svaku pohvalu)
 
Poslednja izmena:
Bobane, ajde nam objasni za onu pretplatu od 118 din za 3G kod MTS-a. Znači plaća se samo ako se uzme telefon, a ako se uzme samo paket sa popustom onda je nema?
 
Poslednja izmena:
Izvini druze, ali meni izboksovanih 30 % na moje dve pretplate ustedi 50000 dinara. Meni je to ozbiljna cifra, i naravno da cu za te pare da ispitam ko i sta nudi. Ako mogu da odem u mts i ustedim toliko, onda to isto mogu da objasnim i telenoru i ostanem tu gde jesam . ali redovi velicina su za svakog drugaciji pa tako tebi to nije vredno cimanja ili dostojno samosvesne jedinke.
 
Tacno tako, meni je isto prelazak kod drugog operatera ustedilo 10000din mescno. Uvek cu da pregovaram kad se potpisuje novi ugovor.
 
Još uvek nisam siguran da li namerno pogrešno razumete ono što se jasno napiše, ili je nešto drugo po sredi. Naravno da uvek ima lufta da se cena koriguje i da to treba probati, iliti iskoristiti. Suština je ne spuštati se nisko, ne ići džukački i po svaku cenu. To je valjda poenta i u životu, majku mu, pustite skotove sa televizije koji su sve postigli na dža-bu...
Isticao mi ugovor kod Telenora, a u to vreme sam mnogo više arčio taj svoj lični broj. Zovu me da ponude produžetak ugovora uz neke bonuse. Pitam šta nude, kaže to i to, evo ako ste za odmah šaljem kuririma i za dan-dva je kod vas na potpisu. Ne sestro, čekaj da razmislim pa se čujemo sutra.
Sutradan me zove, rekoh da mi to ne odgovara jer mi daju više minuta nego što mi treba, a manje neta. Kažem koliko bih neta a koliko minuta, koliko sam to spreman da platim, ona kaže da to ne može da mi odobri.
Polako sestro, nije šećer u vodu, konsultuj se tamo sa kim možeš pa se čujemo za dan - dva. Zovu opet, popravili ponudu ali nedovoljno. Sledeći dan me zove, smislili su da mi daju i neku promociju koja je nedavno počela, tako da sam dobio ono što sam tražio a platio sam 200 kinti više nego što sam planirao.
Sve rešeno za par dana, na obostrano zadovoljstvo, bez ikakvog cimanja i teških reči, pominjanja familije u Kanadi i njihovih cena telefonije itd...

Da nisam dobio to što treba, pogledao bih da li to može da mi da drugi operater. Ako može - onda bih prešao kod njih i problem rešen.
Da mi drugi provajder nudi sve što i matični, ali za 1000 din manje - prelazim na jedan, bez da se razmišljam.
Ali, da zovem operatera i kukam kako smatram da zaslužujem bolji odnos a oni mi to ne pružaju, da im nabijam na nos kako su eto drugi mnogo povoljniji ali ja hoću da im učinim i ostanem kod njih ali po toj manjoj ceni, da potpisujem zahtev za prelaz pa sedim kao usedelica pored telefona i čekam kad će me pozvati da mole da ostanem? Hvala, ali ne bih da mi je zadnje.
 
Poslednja izmena:
imaš posla, prijatelju, sa ekipom koja spada u kategoriju "korisnici koji najmanje troše", a kojima je i to navodno preskupo (namerno podvlačim navodno). takve korisnike realno, svaka kompanija koja drži do sebe gleda da uvali nekom drugom. onda su ljuti što operateri kao nemaju sluha za njihove potrebe.

i dok razumem bakicu iz mog prvog posta na ovoj temi koja nije trošila saobraćaj ni iz prethodnog najjeftinijeg paketa, a mora da pređe na skuplji, i za tu bakicu će svako ko ima duše da se polomi da joj izađe u susret, ovi domaći puni snage što kukaju da im je skupo, realno, nikoga ne zanimaju. idi radi nešto, nemoj samo da se žališ na prljavi podli kapitalizam u srbiji, jer, momčino, živiš u vreme prljavog podlog kapitalizma baš u toj srbiji, i NIŠTA pametno ne radiš da bi to promenio.

kukanje smara, kao i cigančići što prose, ulični prodavci karata za pozorište i humanitarnih čestitki, telemarketari i svi ostali koji nisu sposobni da nađu neki normalan neinvazivan način da dođu do novca.

boli me đorđe što je tebi skupo sinac. meni završava posao i ja sam srećan korisnik :) i nema tih statističkih masturbacija koje će me ubediti da grešim jer imam ISKUSTVO.
 
Da li neko nešto zna o ovome:
"Another operator, SBB, is registered as an MVNO; however, the provision of mobile services by SBB is currently on hold due to various objections raised by Telekom Srbija to SBB’s participation in the Serbian MNP process". – izvor:Telenor
 
Opet niz reci,izjava i prica bez ijednog jedinog podatka.Prica trla bab lan,da joj prodje dan ne pije vodu.Neke plitke fore ja necu da trosim najmanje,hocui najvise.Vreme je doslo da obratimo paznju na najvece paket kod svih operatera.A opet svako razmisli i premeri svako za svoje pare sta mu je najbolje.Ali cifre i brojke govore vise od hiljdu reci.

MTS najveci paket sa 50% popusta 3499 dinara.Dobijate 4000 min ka svima,4000 sms poruka,40000 minuta u mts mrezi 40gb interneta nakon toga dobija se spori internet.Minuti i sms se prenose u naredni mesec,internet ne.
U toku je akcija ko do 31.10 potpise UO dobija duplo vise interneta prvu polovinu UO,znaci jos 40gb.UO je moguce potpisati na 12 ili 24 meseca.Dodatna pogotnost korisnici ove tarife dobijaju mogucnost da gledaju tv na sa ponudom od 10 kanala,bez skidanja interneta iz tarife,znaci skroz besplatno_Ove dve akcije se stalno produzvaju,pa mu skoro dodju kao standardna ponuda.

VIP najveci paket sa 25% popusta 4267 dinara.Dobijate 3000 minuta ka svima,3000 sms,razgovori u vipu neograniceno,6GB interneta,nakon potrosenog interneta 1mb kosta 1 dinar.Ima opcija da se ukljuci bezbrzizan surf i onemoguci koriscenje interneta nakon 6gb.Internet posle toga omogucen samo uz kupovinu internet dodataka.Sobracaj se ne prenosi u sledeci mesec.UO se moze potpisati na 24 meseca.

TELENOR najveci paket 6995 dinara.Dobijate 5000 minuta ka svima,5000 sms,5000 minuta u telenor mrezi,15 gb interneta,kad se potrosi internet dobijate spori do kraja meseca,internet servise dezer,sport uzivo,novinarnica,capture,drustvene mreze,20 roming minuta.Sav nepotresen saobracaj se prenosi u sledeca tri meseca.Vazna napomena u objasnjenju paketa stoji da 5000 minuta ka svim mrezama mozete koristiti za pozivanje fiksnih i mobilnmih brojeva u 25 zemalja.UO mozete potpisati na 24 meseca,ili bez potpisivanja UO.Cena je izgleda ista.


Vazna napomena,sve cene su sa maximlanim popustom koji vazi za sve.Svi znamo da stari korisnici svih operatera dobijaju dodatne popuste koji znaju da dostignu i do 50%.Ali ovo su cene sa zvanicnih sajtova operatera i vaze za svakoga.

MTS najveci paket 3499
VIP najveci paket 4267
TELENOR najveci paket 6995

(kako je primetna velika razlika u najmanjim paketima,primetna je i u najvecim.koja iznosi za UO 24 meseca iznosi 84000 dinara)
 
Da li je i kod druga dva operatera isto ili samo kod Telenora?
citiram:
Nakon potrošenih minuta ka svim nacionalnim mrežama dobijaš 5.000 minuta za razgovore u Telenor mreži koji se ne prenose u naredni mesec. U slučaju potrošenih 5.000 i više minuta u Telenor mreži u jednom obračunskom ciklusu, Telenor zadržava pravo da promeni način na koji uslugu naplaćuje, kako bi usluga bila dostupna svim korisnicima pod najboljim uslovima i kako bi se istovremeno zaštitio kapacitet i obezbedio kvalitet osnovnih servisa koji su zagarantovani Opštim uslovima.
 
Uvek postoji granica. Prosto da se ne bi koristilo npr. za voip terminaciju i slično.
 
Izvini ako gresim, ali koliko je meni jasno voip za razgovor koristi net, kakve veze ima net sa minutima?
 
Za terminaciju voip poziva iz inostranstva. To nije dozvoljeno kod nas, ali se ipak radi.
Npr. voip poziv ide iz Nemačke do tvog servera, a onda terminaciju ka brojevima u Srbiji radiš preko domaćih sim kartica. Središ tako da poziv ka Telenoru ide preko Telenor sim, ka Mts sa Mts sim... Pozivi u mreži su free, a primaš uplatu za svaki minut terminacije, a tu može da bude mnogo hiljada minuta.
Naravno, ovo je samo jedan primer (i kojeg sam se prvog setio) kako se može napraviti mesečno par desetina hiljada minuta.
 
Poslednja izmena:
Izvini, ali opet mi nije jasno, ako voip (nisam upucen u te stvari) ide preko neta, kakve veze imaju sa tim ovih 5000min u mrezi, za te min, se ne koristi nikakva aplikacija?
 
Ako npr. iz Viber out ili Skype aplikacije pozoveš neki fiksni ili mobilni broj npr. u Sloveniji (broj koji nije registrovan na viber već poziv ide preko viber out), preko neta ide od tebe do servera u Sloveniji. Dalje ne ide preko neta. Sa tog servera mora da se uspostavi normalan domaći poziv za taj broj u Sloveniji. Idealno (za davaoca usluge) je ako se onda za taj domaći poziv koristi neka sim kartica lokalnog operatera sa neograničenim besplatnim minutima.
Bolje da objasnim ne umem :)

Da bi cene poziva ka inostranstvu bile recimo ovakve, to (voip) u principu tako funkcioniše... praktično se međunarodni poziv pretvara u lokalni.
 
Poslednja izmena:
vi ste smorili da je Telenor bolji. Nije. Meni je gori, gde se ja krecem najvise, Telenor ima losiji signal. Na dosta lokacija u stvari ne radi. Mnogima je gori.
Druga dva su negde fenomenalna (gde Tnor ne radi prosto kako treba), negde su samo OK, ali RADE.
.
A gde se pa ti to krećeš leba ti? Navedi jednu jedinu lokaciju gde su vip ili mts bolji od Telenora u Beogradu? Samo jednu jedinu. I ne laži više jer ti apsolutno niko živ ovde ne veruje. Ispadaš ultra smešan.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
desp@ hvala na objasnjenju, nije mi bas sve najjasnie jer nisam nikad koristio tako nesto, pa mi je malo cudno ali nekako kapiram da si hteo da mi ovo kazes da preko Vibera ili Skype ne moras da zoves samo brojeve koji su registrovani na njima vec bilo koji broj bilo gde u inostranstvu i da to ti cinis preko pomenutih aplikacija preko neta od tebe a da se u toj zemlji koristi lokalna telekomunikaciona infrastruktura a ne net, da li si to hteo da mi kazes?
 
Da, tako nekako funkcioniše. Samo na takav način možeš preko npr. Skype pozvati i nekog u nekoj provinciji u Indiji gde imaju samo fiksni, a za net nisu ni čuli.
Naravno, ne verujem da je ovo glavni razlog za ograničenje broja minuta, već može da bude jedan.
 
Poslednja izmena:
A gde se pa ti to krećeš leba ti? Navedi jednu jedinu lokaciju gde su vip ili mts bolji od Telenora u Beogradu? Samo jednu jedinu. I ne laži više jer ti apsolutno niko živ ovde ne veruje. Ispadaš ultra smešan.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Jel mogu ja?
Kod mene kući, Đeram pijaca. Vip ima bolji signal i brži 3g nego Telenor što je imao do pre mesec dana kad sam prešao u vip.
Drugi primer: šumice kod gimnazije. Kod pumpe mi se redovno prekida veza i na mts službenom broju i ranije na Telenor broju a sa vipom ne.
Eto dva primera gde je Telenor lošija mreža u Beogradu.
 
Poslednja izmena:
Knez Miletina. Stalni problemi sa pozivima ka Telenor korisnicima koji su u nekim zgradama.
Prekida se veza kada zovem Telenor korisnika unutar Costa Coffee zgrade recimo, koja je prilicno otvorena, a nedostupni su cesto ako su na prolazima, kao da postoji neki "faradejev kavez" ili nesto slicno na tim delovima.
 
Knez Miletina. Stalni problemi sa pozivima ka Telenor korisnicima koji su u nekim zgradama.
Prekida se veza kada zovem Telenor korisnika unutar Costa Coffee zgrade recimo, koja je prilicno otvorena, a nedostupni su cesto ako su na prolazima, kao da postoji neki "faradejev kavez" ili nesto slicno na tim delovima.

U jednom delu paviljona, postoji potpuno isti problem ali sa MTS-om. Prijatelj ih obavestio, rekli mu da znaju za to ali do daljneg ništa ne mogu da urade.
 
opet su vas na'vatali.
momci, time što uspevate da navedete po jednu, dve, tri lokacije gde je bolji signal drugih mreža, samo potvrđujete to što je momčinma rekla: lelenor ima generalno mnogo bolji prijem u beogradu, osim na par mesta, kojima bih svakako dodao metro stanicu i podzmeni prolaz kod vukovog spomenika.
 
I Novi Sad, kada vec ima cela tema o problemima sa Tnorom u NS :)

Ali meni dovoljno, ja ne menjam mrezu jer tebi radi bolje, vec ako meni radi bolje. Ocigledno da ne radi bolje :) A nigde nisam imao problema sa dometom kod VIPa, osim u TC Milenijum u samom prizemlju.
 
odlično :) ti onda promeni jer tebi vip radi bolje. mislim da je toliko jednostavno :D

i je l možemo mi ostali da ne moramo da menjamo jer ti menjaš?
 
Ko vas je terao? U stvari, ja cu vas terati... jer ce time Telenor morati da smanji cene najzad, a ne da menjam potpis svake godine :D
 
Nazad
Vrh Dno