Šta je novo?

Telenor, VIP, MTS, MVNO: predlozi, kritike i sugestije

„ secam se sestrinog iskustva iz usa kada operateru saopstava da hoce da ugasi uslugu jer joj drugi operater daje bolje uslove, gde joj operater istog trenutka nudi te iste uslove samo da ostane."

Али ако не пристанеш на нову понуду старог оператера, е онда уопште неће бити фер, тј. користиће сваку „цаку", горе од наших оператера, да ти не омогуће брзи одлазак!
 
Poslednja izmena:
Da ste u VIP-u na ugovoru već 10+ godina, koji je sada davao silne popuste novim korisnicima, pretpostavljam da bi smatrali da je normalno da vam daju 70% popusta ili 10Gb do kraja života? Jer ako "nekome sa ulice" daju 3Gb ili 30%, valjda bi trebalo da cene vernost pa starim korisnicima ponude više od toga? Jel to ta logika?

Naravno da ne, samo iste uslove. Ali da ne moram da pretim prelaskom na drugu mrežu.
 
Rekoh ja da je naslov teme trebao biti,
"Odlazak iz telenora ili drugog provajdera radi boljih uslova koji trenutno nudi drugi"
 
^...a taj drugi je po mom misljenju VIP,koji je trenutno bolji od Telenora u kom sam ja....
 
Naravno da ne, samo iste uslove. Ali da ne moram da pretim prelaskom na drugu mrežu.
Čekaj, gore čovek napisa da mu nije jasno kako neko sa ulice dobija iste uslove kao on sa više godina vernosti i dva ugovora. Nisam video da ste to komentarisali kao pogrešan stav, štaviše složio si se sa time.
Ako VIP na promociji daje ovima sa ulice 3Gb do kraja života i neki popust na pretplatu, znači stari verni članovi treba da dobiju još više?
 
Poslednja izmena:
@paneda2009 Ne zaboravi da kod MTS imaš i dodatnu pretplatu od 118 din za 3g.

@cubis gillonio je naveo da ima dva postpaid broja, pa očekuje bolji tretman.

Kako je regulisano kada sa brojem pređeš u drugu mrežu. Da li pre uspostave razgovora sledi obaveštenje da si promenio mrežu ili....
 
Da , mislim da ja kao stari korisnik treba da imam vise popusta od onog koji zakljucuje prvi ugovor. Znaci ako oni mene vode kao platinum korisnika(cuo njihov razgovor ne znam sta konkretno znaci) ocekujem da kada obnavljam ugovor i potpisujem 12 ti ugovor ocelujem da mi kazu nasa standardna ponuda za sve korisnike je 30 % popusta. Vi potpisujete 12 ti ugovor, redovno placate obaveze, vec imatevazeci vama dajemo 31% posto popusta. Ne ocekujem popust 100%, ali ocekujem evo ovaj mesec vam dajemo dzabe pretplatu, evo vam case za vas telefon, a ne da mi ona na vratima kazemi dajemo to i to. Cekaj bre sestro nisam ja u tvojoj firmi od juce, placam nesto pokazi malo postovanja
 
Pokazacu vam slikom kako je Telenor dao 50 % popust , sa istim uslovima kao paket MTS-a.
Sto znaci da se moze, kao i ona akcija kod pripejd korisnika koja daje dosta pogodnosti.
 
Da , mislim da ja kao stari korisnik treba da imam vise popusta od onog koji zakljucuje prvi ugovor. Znaci ako oni mene vode kao platinum korisnika(cuo njihov razgovor ne znam sta konkretno znaci) ocekujem da kada obnavljam ugovor i potpisujem 12 ti ugovor ocelujem da mi kazu nasa standardna ponuda za sve korisnike je 30 % popusta. Vi potpisujete 12 ti ugovor, redovno placate obaveze, vec imatevazeci vama dajemo 31% posto popusta. Ne ocekujem popust 100%, ali ocekujem evo ovaj mesec vam dajemo dzabe pretplatu, evo vam case za vas telefon, a ne da mi ona na vratima kazemi dajemo to i to. Cekaj bre sestro nisam ja u tvojoj firmi od juce, placam nesto pokazi malo postovanja

Upravo o tome pričam, taj način razmišljanja je potpuno pogrešan. Takav sistem ne može da funkcioniše na duže staze, možeš da ga pumpaš neko vreme kao balon ali će pući pre ili kasnije.
Ako je u cenu koju plaćamo uračunata sama cena usluge (direktan trošak) plus zarada operatera, takav sistem bi tražio da se naduvaju početne cene kako bi imali lufta da daju popuste. Jer onda ne bi smeo da bude isti popust tebi sa 6, njemu sa 10 godina i onom tamo sa 15 godina vernosti. Takođe, nije isto 6 godina po 1500din mesečno i 3 godine po 5-6 hiljada itd...
Ne razumem takvo razmišljanje, ja na ovo gledam kao i na sve drugo - uzajamna saradnja. Ja njima dajem pare a oni meni uslugu koju smatram dobrom, niko tu nikome ništa ne čini niti treba da očekuje padanje na kolena od zahvalnosti.
U MTS-u sam na ugovoru od 2003. ili 2004. godine, pre 6 godina sam ih promenio jer nisam bio zadovoljan uslugom. I dalje plaćam taj broj, žena ga koristi. Za neki mesec ću verovatno da probam VIP, opet će kvalitet usluge biti primaran za odlučivanje da li prelazim za stalno. Koristio sam ih pre 3 godine na jednom službenom broju i tada nisam bio zadovoljan.
 
Poslednja izmena:
Mislim da dosta vas ovde razmislja beogradskim i Novosadskim mozgom,
Gde je standard visestruko veci i ima mnogo veci izbor svega od provajdera do svih uslova za zivot.
 
^...a taj drugi je po mom misljenju VIP,koji je trenutno bolji od Telenora u kom sam ja....

Не знам да ли је бољи, значајно сигурно није (а до ове године је био лошији)...
Ја немам потребе да тражим ништа боље (бар док не стигне VoLte), јер Телнор 3Г откад су увели на 900 MHz ради веома добро, где год се крећем. (Иако неко негде има проблема, ја немам.)
А телефони су друго питање, скупи су код свих...
 
Mislim da dosta vas ovde razmislja beogradskim i Novosadskim mozgom,
Gde je standard visestruko veci i ima mnogo veci izbor svega od provajdera do svih uslova za zivot.

Да, и могу да бирају и провајдере и сигнале и да се размећу „софистицираним" захтевима...
 
Mislim da dosta vas ovde razmislja beogradskim i Novosadskim mozgom,
Gde je standard visestruko veci i ima mnogo veci izbor svega od provajdera do svih uslova za zivot.
ja mislim da ne razmišlja uopšte, ali ae.

Da ste u VIP-u na ugovoru već 10+ godina, koji je sada davao silne popuste novim korisnicima, pretpostavljam da bi smatrali da je normalno da vam daju 70% popusta ili 10Gb do kraja života? Jer ako "nekome sa ulice" daju 3Gb ili 30%, valjda bi trebalo da cene vernost pa starim korisnicima ponude više od toga? Jel to ta logika?
molim te, oni su stare mušterije.
zašto meni onda debela pekarka i dalje traži 100 kinti za burek, a 20 kila sam kod njih nabacio???

Pa nije tako, VIP je uglavnom najjeftiniji, a najbolja je mreza za ogroman broj nas. Prekinite sa vasom idejom da je jeftina = losa. Prekinite sa idejom da je ono sto je vama lose i ostalima lose.
Takve stvari treba da se kresu iz tema, jer ono sto ne mozete potkrepiti cinjenicama je samo mlacenje prazne slame :)
svrati do njih i pitaj ih koliko imaju baznih stanica. onda svrati do konkurencije pa pitaj njih koliko imaju. onda se raspitaj šta je to nacionalni roming i kako funkcioniše.

Nisi pratio, otvaranje teme je zatraženo na "Telenor paketi i promocija", jer su se neki žalili što se tamo porede cene telefona, guši se tema po njima, a njih interesuju samo novosti na paketima.
Nisam te najbolje razumeo, ti kažeš da kada postoji tema u kojoj mogu da se uporede cene telefona, promocija i tarifnih paketa između operatera, to ODRASNOL čoveku ide na nerve, a ljudi koji ih otvaraju su samo željni pažnje, pa makar i negativne!!?
aplsolutno.
a ima i pomalo do toga da si možda član naprednog marketing tima neke od tupavih hr/pr/nlp agencija na koje vip baca pare umesto da ulaže u mrežu, ali nije moje da komentarišem način na koji zarađuješ za burek.
 
Pa nije tako, VIP je uglavnom najjeftiniji, a najbolja je mreza za ogroman broj nas. Prekinite sa vasom idejom da je jeftina = losa. Prekinite sa idejom da je ono sto je vama lose i ostalima lose.
Takve stvari treba da se kresu iz tema, jer ono sto ne mozete potkrepiti cinjenicama je samo mlacenje prazne slame :)

moram na ovo još nešto da dodam:

agresivni marketing tipa "meni je dobro, mojim drugarima iz razreda je dobro, a vi mlatite praznu slamu jer to što je vama loše ne znači da je i nama" u suštini te stavlja (ako gledamo po tom nlp-ju) u podređeni položaj u odnosu na sagovornika jer si priznao u startu da on zna da ti je mreža (burek, rakija, trava, šta god da prodaješ) lošija od one koju on koristi. trebalo bi nekako da nas ubediš da TI VERUJEŠ STVARNO da je to bolje ne samo za tebe nego za sve, ali onda moraš i pomalo da se razumeš u tematiku, a ne samo da budeš dosadan i da prosipaš floskule tipa "jeftinije ne znači i lošije", jer svi vrlo dobro znamo da znači, barem u 90% slučajeva, uključujući i ovaj.

pogledaj lepu jovanicu iz kragujevca kako ima drugačiji pristup: evo ti na mesec dana free, pa ti dođi i ostani (nudim ti noći ćarobne...)

nikad nećeš prodati ni jednu jedinu karticu dosadašnjim pristupom :p
 
Ako VIP na promociji daje ovima sa ulice 3Gb do kraja života i neki popust na pretplatu, znači stari verni članovi treba da dobiju još više?
Pa i dobijali su. Ali tek ove/krajem prosle godine je VIP to poceo. Iskreno ja ne mislim da to treba da bude tako - svima isti uslovi, javni, cena bez UO, cena sa UO bez telefona i cena sa UO i telefonom, popusti po platnim grupama i po stazu. Tacka. A ne da moram biti advokat/negotiator da me neko ne bi drao.

Kada sam video sta operateri rade u Kanadi, muka mi je bila!

@paneda2009 Ne zaboravi da kod MTS imaš i dodatnu pretplatu od 118 din za 3g.
Nema, ne uzima telefon... ajde prekinite da lazete ljude, kada ne znate o cemu pricate, stalno. Nesto ste culi ko zna kada/gde, i sada 20. koleno prebacili u nesto skroz drugo :)

Kako je regulisano kada sa brojem pređeš u drugu mrežu. Da li pre uspostave razgovora sledi obaveštenje da si promenio mrežu ili....
Vise nema, ali moze svako za sebe da ukljuci, kada ON zove, da se javi to obavestenje ako je presao u drugu mrezu. Naravno, to je bitno samo ako zoves broj koji je bio u istoj mrezi kao ti, ali je prenet. Ne radi kada se vrati broj izgleda, a drugi ostane u drugoj mrezi :)

Upravo o tome pričam, taj način razmišljanja je potpuno pogrešan. Takav sistem ne može da funkcioniše na duže staze, možeš da ga pumpaš neko vreme kao balon ali će pući pre ili kasnije.
Taj sistem radi u Americi 30 godina, koliko i mobilna otprilike. Koliko dugo po tebi onda treba da bi taj balon pukao?

Ako je u cenu koju plaćamo uračunata sama cena usluge (direktan trošak) plus zarada operatera, takav sistem bi tražio da se naduvaju početne cene kako bi imali lufta da daju popuste.
Sto se i radi uvek...

molim te, oni su stare mušterije.
zašto meni onda debela pekarka i dalje traži 100 kinti za burek, a 20 kila sam kod njih nabacio???
Zato sto pekara nema zaradu od >50% preko troskova paketa za njih (da, operateri imaju preko 50% zarade na same pakete, a posle tek to opadne, kada udju ostali troskovi, tipa plate/rente, ali od samih paketa/interkonekcije/opreme je zarada preko 50%)

svrati do njih i pitaj ih koliko imaju baznih stanica. onda svrati do konkurencije pa pitaj njih koliko imaju. onda se raspitaj šta je to nacionalni roming i kako funkcioniše.
Sto da ih pitam? Bolje da pitam druga dva kada ce ZAJEDNO stici VIP u LTE baznim stanicama. Da, ZAJEDNO. Krajem prosle godine je VIP imao isti broj LTE stanica kao druga dva zajedno (400), zvanicni podatak RATELa. I dalje je u prednosti u odnosu na druga dva zajedno.

@mmike, za onaj dole post (nisam ga citirao), vi ste smorili da je Telenor bolji. Nije. Meni je gori, gde se ja krecem najvise, Telenor ima losiji signal. Na dosta lokacija u stvari ne radi. Mnogima je gori.
Druga dva su negde fenomenalna (gde Tnor ne radi prosto kako treba), negde su samo OK, ali RADE.
Ta prica "razlika je u mrezi" je marketing. I nista vise.
Javi se kada Telenor dostigne LTE BS VIPa. Znaci, cujemo se 2020. mozda.
 
Poslednja izmena:
@alfaunits Ja nisam kod MTS, znači 118 din za 3G plaća se samo kad se uzme telefon. Kad se uzme paket sa popustom onda nema ove pretplate? Meni tek ovo nema smisla.
 
to je već bolje, skoro da kao da veruješ :) imaš i konkretne podatke. ja fakat nemam, ali imam iskustvo. :) i to loše :)))

sad treba da me ubediš (kao i par njih pre mene), da su se stvari promenile u odnosu na pre dve, tri godine. da je moje loše iskustvo samo kap u moru dobrih iskustava. da imaš jovanicin broj :))) a da ga ja nemam :))))))

šmele... pokušavam da kažem, ali me ne slušaš - to šta je kome dobro je svako od nas, pogotovo ekipa sa postpaida, već sa sobom raščistio. svi imamo MINIMUM dve razlličite mreže iskustva i možda ponekog i sa treće mreže pa smo nekako sami doneli zaključke ko tu kosi a ko vodu nosi. otvaranje ovakvih tema nam služi samo da se nadlajavamo, često ne zauzimajući nijednu od strana, a razlog za to je što su ovo klasične hejtersko - trolerske teme i to je jače od nas. kakvo bre poređenje bilo čega kad se sve svodi na "idi do ratela", da bih proverio bilo šta.

bole me qrčić da idem do ratela, imam sina na vip-u (kupio mu mamin tata, zato što hoće da se raširi, a stisao se), i vrlo dobro znam zašto NIKADA neću kupovati jeftinije. izađe preskupo na kraju.
 
@mmike Ja sam kod Telenora i nikada ne bih prešao kod VIP-a. A ti me nazva "član naprednog marketing tima neke od tupavih hr/pr/nlp agencija na koje vip baca pare".
 
ovo je najbolje do sad.

IMAMO NEZADOVOLjNOG KORISNIKA, a to si možda i ti, samo toga nisi svestan. sad se vrati na prvi post i počni da čitaš više te uporedne statistike.

pažljivo!
 
Ne razumeš, statistika je samo jedan segment u odlučivanju operatera. Niko ti ne kaže da moraš najjeftinijeg da izabereš. Stvarno ne razumem toliku negativnost kod tebe.
Uskoro će početi i MVNO kod nas, biće jeftiniji. Uradiće se i uporedna statistika sa njima.
 
Stvarno ne razumem toliku negativnost kod tebe.
naiđu tako mračni dani, tmurni i kišni... i vrag odnese šalu...

a grand prepaid? a maxi prepaid? imali smo to već... ili čekamo nekog posebnog? podeli sa nama, bar da znam šta da tražim u tabelama. ko je novi izabranik srca mog neutešnog?
 
Koja tema.... odo ja!
Trolus smorus maximus ;)
 
ne odustaj tako lako. pobeđuje onaj koji više veruje. ne dozvoli da to ne budeš ti!
 
Veoma je ružno to što radiš @mmike. Preskoči ovu temu ako ti nešto smeta.
 
čekaj. šta je tačno ružno šta ja radim?

ne smeta meni tema, samo mislim da ste previše providni i da vam je taktika kao u šibicara kod autobuske.
 
uuuu, i sila je u tvojim rukama?

ima kosmičke pravde u tome. i ja sam uvek tvrdio da su šibicari sa autobuske u talu sa žandarima.
 
Cubise debelo se ne slazemo. Hoces da mi kazes da telenor na , note 7 zaradi 50 evra prilikom placanja tog telefona 85000 dinara. Cisto sumnjam. Ja nisma rekao da mesecno treba da mi skidaju oretplatu, nisam ni rekao da treba da dobijem telefon od 100k za dzabe, ali smatram da treba da se nagradi vernost. Cisto sumnjam da oni ne znaju da su najskuplji u srbiji. Ali opet ja ih licno ne bih menjao. Skini mi 100 dinara mesecno, pokazi da ti je stalobda ostanem tu, a da ne moram da pisem korisnickom servisu kako planiram da odem a da se oni tad sete da mogu da mi daju neki popust.
 
Ne razmišljam uopšte o tome koliko zaradjuju, ne zabijam nos u tudji džep isto kao što ne dajem nikome da zabada u moj. Cenjkanje za neki u suštini mizeran popust mi je ispod svakog nivoa, ne kod operatera nego bilo gde. Možda ću zvučati grubo ali 100% stojim iza toga: ako je razlika SAMO u tih 100, 200 ili 500 din a toliko ti je bitno, onda u životu definitivno imaš prečih briga.
Ne mislim ovde na nekog konkretno, govorim o principu.
 
Nazad
Vrh Dno