Šta je novo?

Telenor, VIP, MTS, MVNO: predlozi, kritike i sugestije

Hahahaha, hajde umesto mudrovanja na prazno i naprednih floskula probaj da u diskusiji učestvuješ odgovaranjem na postavljeno pitanje. Dakle, kako se svidjanje ili nesvidjanje menja saznanjem da je ideja ukradena?
Da od sutra ne volim ni Igi Popa u saundtreku iz Arizone drima, jer sam naknadno saznao da je to Brega ukrao?
 
Hahahaha, hajde umesto mudrovanja na prazno i naprednih floskula probaj da u diskusiji učestvuješ odgovaranjem na postavljeno pitanje. Dakle, kako se svidjanje ili nesvidjanje menja saznanjem da je ideja ukradena?
Da od sutra ne volim ni Igi Popa u saundtreku iz Arizone drima, jer sam naknadno saznao da je to Brega ukrao?
Saznanje o nemoralu (krađa u ovom slučaju) bi trebalo da izaziva neku vrstu odbojnosti, gađenja. A gađenje bi trebalo da blokira empatiju, sviđanje... Mislim, tako bi trebalo to u mozgu da funkcioniše, ne znači podrazumevano da je tako.
 
Slažem se, ali to može da se odnosi na emociju ka firmi koja je radila reklamu (ako znam koja je) ili možda ka firmi koja se reklamira. Samo delo (ovde reklama) sa tim nema veze.
 
Ipak nije nadmašio ove hitove [emoji23] [emoji85] [emoji520]
https://youtu.be/9o7gtNIC2Ns
https://youtu.be/RmQ_DNm2BXQ
14dh5si.jpg

emoji23.png
emoji23.png
emoji23.png
 
Nisam siguran da li mogu ovde postaviti pitanje. Koristio sam donedavno samsung galaxy grand neo uzeo postapaid mts, e sad zelim da ga dam ortaku medjutim ne prepoznaje drugu mts pripaid karticu, znaci li to da moze samo moj broj na taj telefon?
 
Nisam siguran da li mogu ovde postaviti pitanje. Koristio sam donedavno samsung galaxy grand neo uzeo postapaid mts, e sad zelim da ga dam ortaku medjutim ne prepoznaje drugu mts pripaid karticu, znaci li to da moze samo moj broj na taj telefon?

Naravno da ne. Problem je do kartice tvog prijatelja.
 
Cene su visoke. Ne razumem, kako misle da se sa ovakvim cenama probiju kao virtuelni provajder.
 
Poslednja izmena:
Za 1000din 100min i 150MB??

RN3Pro SE
 
Da, i važi 30 dana.
Inače, ovaj pripejd, pored toga što je skup ima i još nekoliko nepovoljnosti.
Ima automatsku obnovu, i "Ukoliko prekoračite limit “Domaćeg” Paketa, plaćaćete po našim standardnim PrePaid tarifama". Ovaj deo mi nije jasan. Pripejd - a plaćam ako prekoračim limit.

p.s. možda je ovo i dalje probni sajt. Neke stvari su i dalje nelogične.
 
Poslednja izmena:
Hahahahahahaha kakve dijabole jebt! 150 mb za 600 kinti!????
 
Ajd ako moze mala pomoc i savet. Telenor mreza i u zadnje vreme stizu mi poruke o propustenim pozivima. Otprilike deo oko poljoprivrednog fakulteta, retenzija-Zemun a zadnjih 7 dana i krug bolnice. Menjao 4g/3g nisam jedino staviljao only 2g. Da li je kod drugih mts, vip ista situacija?
 
U odnosu na broj korisnika najveći odlazni saobraćaj za razgovore. Data saobraćaj kao druga dva zajedno.
I nevezano za broj korisnika Telenor ima vise odlaznog saobracaja. Medjutim, to je najvise saobracaj unutar mreze (sto je i za ocekivati, oni su prvi uveli minute u mrezi posle minuta ka svima - mozda je i VIP, ali u vreme kada je to bilo beskorisno za VIP korisnike).

Data saobracaj mene uopste ne cudi sto ima kao druga dva. I odlican argument meni sto kritikujem kako im radi mreza na kartici kojom probam :)
 
I nevezano za broj korisnika Telenor ima vise odlaznog saobracaja. Medjutim, to je najvise saobracaj unutar mreze
Jeli postoji o tome neki dokument, ili onako ti misliš?
Po izveštaju to je tako od 2011., od kad je i navedeno u izveštaju.
 
Pa tesko imas argumenta da Telenor ima vecu pokrivenost od VIPa - ne racunajuci teroiju o prostiranju LTE800 :) Ajmo malo prakse.
To niko i nije tvrdio - Telenor trenutno nema vecu pokrivenost od VIPa, ono sto sam rekao je ono sa cime bih bio zadovoljan u sledecih godinu dana.

Sto se tice potrosnje ocigledno je da Telenor najvece potrosace drzi uz sebe. Minute u mrezi imaju sva tri operatera, VIP cak ima paralelne minute vec par godina i to sa bazom od preko 20% korisnika. Ovo je izvestaj za 2015.

Suma je: deo Telenorovih korisnika trosi znatno iznad proseka u Srbiji.
 
Poslednja izmena:
Jeli postoji o tome neki dokument, ili onako ti misliš?
Po izveštaju to je tako od 2011., od kad je i navedeno u izveštaju.
Za koji deo, prvi ili drugi? Prvi (da je tako i nevezano za broj korisnika) mislim da pise u RATELu.
A za drugi deo - Telenor finansijski izvestaj. Ne moze biti vise odlaznog iz Telenora kada su oni oduvek u plusu za interconnect fee. (mada, ako se secas racunice iz MTSa, mozda i nisam u pravo za ovo, jer ogroman deo tog kolaca je iz fiksne)
 
Pa ne mogu sva tri biti u plusu, mora od negde doci taj plus :)
 
Mislio sam da si procesljao sve izvestaje, ok ;)
 
Desp, ako mislis na ovo iz izvestaja za 2015. godinu:
"Slika 31. Učešće operatora u ukupnom odlaznom saobraćaju (%)"
Pise da je u ukupnom saobracaju, znaci ukljucjuci i saobracaj unutar mreze. Dolazni bi ukljucivao i dolazne pozive iz inostranstva.

@Septimus, pa i jesam :) MTS je najvise u minusu. Tj. ceo Telekom, ne mobilna zasebno. Mobilna je isto u plusu - ali je fiksna u ogromnom minusu za interconnect fees. Nazalost, nemam insider info da li to ukljucuje inter-company ili ne (u zvanicnom izvestaju to ne bi smelo, ali sta znam... Srbija je ovo). Ako u tim brojkama nije ukljuceno znaci unutar Telekoma placanje fees (mobilna->fiksna i obratno), Telekom je u najvecem minusu za interconnect fees, i to samo zbog zvanja mobilnih druge dve mreze sa FIXNOG.
 
Piše jednostavno ukupan odlazni saobraćaj. Koliko je (i da li) od toga unutar mreže, može samo da se pretpostavlja; svako onako kako želi da predstavi iz nekog svog razloga. U svakom slučaju napamet.
Screenshot_2016-12-13-15-11-41-836_com.google.android.apps.docs.png
 
Napamet? 36% od 15 milijardi je >5 milijardi. Telenor od interkonekcije ima minus od oko 2 milijarde (ne ukupan, nego je oko 2 milijarde minus, a oko 3 milijarde je plus, sto mozes videti u finansijskom izvestaju), sto je ispod milijardu i nesto minuta, sto je ispod 20% ukupnog saobracaja. Znaci oko 80% mora biti unuta mreze.

WTF, dude ;)
 
Alfa, da li su cene interkonekcije mobil2fix iste kao cene mobil2mobile i viceversa?
 
Nisu, ali bile su dovoljno visoke 2015. da je prosek bio iznad 2RSD.
Trenutno je 2.75RSD bese za mobilne, a 1.2 za fixne?

@desp, sta, nesto sam lose izracunao? Ili opet samo pricas, bez da imas poente?:)
 
Ma sve OK. Od svega, na kraju opet samo još jedna teorija zavere.
Srećom, bar se Ratel tim glupostima ne bavi, pa se mogu videti bar neki normalni izveštaji.
Naravno, uvek će biti ljudi kojima se to, iz nekih samo njima znanih razloga, ne sviđa.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno