Šta je novo?

Telenor, VIP, MTS, MVNO: predlozi, kritike i sugestije

pejova

Slavan
Učlanjen(a)
29.08.2013
Poruke
2,523
Poena
275
Predlozi, kritike i sugestije. Upoređivanje paketa, promocija, cena telefona.
 
Poslednja izmena:
SONY E5 9411-sony-xperia-e5-black.jpg

Telenor: PRENESI I SURFUJ +M, 1250 din/mesečno, 250 min ka svima, 5000 u mreži, 400 poruka, 400MB. Cena telefona uz ugovornu obavezu od 24 meseca: 16980 din.

VIP: NOVA 2, 1090 din/mesečno, 300 min ka svima, neorg. u mreži, 300 poruka, 600MB. Cena telefona uz ugovornu obavezu od 24 meseca: 16000 din.

MTS: Priča plus, 1049 din/mesečno, 250 min ka svima, 2500 u mreži, 250 poruka, 25 MB. Cena telefona uz ugovornu obavezu od 24 meseca: 11700 din.
 
Poslednja izmena:
Ovako kako je definisana tema tesko da ce da prezivi. Siroka je, veliki je stepen preklapanja sa postojecim temama koje postoje za sve operatere, tema "Koju mrezu i paket da izaberem", teme o pokrivenosti itd.

Ali, ipak, na radost svih forumaskih hejtera postavicemo i jednu pravu pravcatu hejtersku temu :).
Ostale teme ce (p)ostati pozitivistickog karaktera, teme ciji ce karakter biti konstruktivan i gde ce se clanovi medjusobno pomagati.


Hejt tema ce ofkors prerasti u temu-poligon za razna nadgornjavanja i izbacivanje frustracija ali samim tim tema sa posebnom moderatorskom paznjom i klizav teren za ucesnike.
 
Petar je dao dobar primer u kom pravcu tema treba da ide...
 
Ovako kako je definisana tema tesko da ce da prezivi. Siroka je, veliki je stepen preklapanja sa postojecim temama koje postoje za sve operatere, tema "Koju mrezu i paket da izaberem", teme o pokrivenosti itd.

Ali, ipak, na radost svih forumaskih hejtera postavicemo i jednu pravu pravcatu hejtersku temu :).
Ostale teme ce (p)ostati pozitivistickog karaktera, teme ciji ce karakter biti konstruktivan i gde ce se clanovi medjusobno pomagati.


Hejt tema ce ofkors prerasti u temu-poligon za razna nadgornjavanja i izbacivanje frustracija ali samim tim tema sa posebnom moderatorskom paznjom i klizav teren za ucesnike.

Naravno, zato je tvoja uloga ključna da ova tema zaživi. Svu negativnu energiju od korisnika sa foruma prebaci ovde.
 
Poslednja izmena:
Ovaj mts paket sa 25mb mi uvek izmami osmeh [emoji23]



Sent From Plastique
 
Cuti taman za par slika na FB sa tih 25mb :)

@petarbgd

Kolega za sony e5 se na toj tarifi placa 3g 118 mesecno,znaci jos 24x118din.Pa stavi, poveca to cenu telefona.Mada bi bilo dobro da konacno ukinu tu pretplatu 3g.Zadnji put kad im pisao mail za tu pretplatu rekose mi nema na vecim tarifama. :D

@Septimus

Mnoge kolege pomazu pametnim i korisnim informacijama.Ali eto neko ne voli da ima te informacije.
 
Poslednja izmena:
MTS: Priča plus, 1049 din/mesečno +118 din/3G, 250 min ka svima, 2500 u mreži, 250 poruka, 25 MB. Cena telefona uz ugovornu obavezu od 24 meseca: 11700 din.
 
Treba za svakog provajdera otvoriti temu za novosti koja bi bila lepljiva, takođe zaključana, urednik je otvori i naipše koje su novosti/ponuda/promocija (zamišljeno da ovde vidim sve novosti i informacije o aktuelnoj ponudi/promociji, ne moram ići na sajt operetaera ili lutati na sto strana neke spam teme). A ove stare teme koje su trebale tako da funkcionišu, neka ostanu za spam kao i do sada, samo im promeniti naziv u "iskustva, kritike... tog i tog operatera".
 
Može i tako. Mada, mislim da je važno da postoji i tema gde mogu da se uporede cene paketa, telefona i promocija između operatera, a da te neki mediokritet iz tih odvojenih tema ne napadne da si bot.
 
To može u ovoj temi :)
 
Ovih dana treba da mi se jave telenorci zbog zahteva za raskid ugovora, trazicu 25 ili 30% popust na pretplatu i telefon samsung j7 koji je 13000 sa paketom od 2150din a ja bi da dobijem to za 1510din mesecno :D.
Javljam sta ce ponuditi.
Vlasnik sam broja 8 god pa videcemo da li to nesto znaci.
 
Poslednja izmena:
Ako si podneo zahtev za raskid korisničkog ugovora (ne ugovorne obaveze), ostaćeš bez svog broja telefona ukoliko prihvate tvoj zahtev, odnosno ako te ne pozovu za neki dogovor (ili se ne dogovorite).
 
Poslednja izmena:
Ovih dana treba da mi se jave telenorci zbog zahteva za raskid ugovora, trazicu 25 ili 30% popust na pretplatu i telefon samsung j7 koji je 13000 sa paketom od 2150din a ja bi da dobijem to za 1510din mesecno :D.
Javljam sta ce ponuditi.
Vlasnik sam broja 8 god pa videcemo da li to nesto znaci.

Da li si podneo zahtev za prelazak u drugu mrežu, prelazak na pripejd ili si tražio raskid ugovora?
 
Naravno, zato je tvoja uloga ključna da ova tema zaživi. Svu negativnu energiju od korisnika sa foruma prebaci ovde.

čovek je samo realan. poređenje "cena" nije poređenje usluga, nego vađenje statistike prema kojoj će najjeftinija (i realno najlošija) mreža uvek izgledati kao najbolji izbor, a svi vrlo, vrlo, vrlo dobro znamo da to nije tako. kao što je neko pre neki dan krenuo da me oduvava sa tezom kako je telenor "klasična srpska firma u načinu poslovanja i odnosu prema korisnicima" a realno radi isti, ako ne i bolji posao, kao mts samo sa 10 (i slovima: deset) puta manje zaposlenih, tako sad dolazimo u poziciju da se nama manipuliše pomoću nekakvih uporednih statistika.
to su gluposti.
sa korisničke strane, ima tu MNOGO faktora koji nisu klasično merljivi, a itekako znače u konačnom stavu korisnika. kao što nekoj random baki koja nije trošila ni prethodni najjeftiniji paket pa ne razume zašto sada mora da pređe na novi, skuplji, tako recimo ja ne razumem šta će mi neograničeni pozivi u mreži u kojoj nemam bukvalno nikoga. da ne spominjem neke ljude koji žive u slabo pokrivenim zonama gde se pokrivenost operatera razlikuje bukvalno od kuće do kuće (iako te kuće fakat nisu ni mnogo blizu).

patkometrija svake vrste navlači hejt, a još kad se radi o ličnim odlukama (a izbor obućara, zubara, operatera, provajdera, dilera, devojke je itekako lična odluka i zavisi od previše nemerljivih faktora), eto idealne podloge za "ma ti si ****** kad ne vidiš kraj očiju kako sam ti lepo složio statistiku".

svakom normalnom ODRASLOM čoveku ovakve teme idu na nerve, a ljudi koji ih otvaraju su samo željni pažnje, pa makar i negativne.
 
Ovih dana treba da mi se jave telenorci zbog zahteva za raskid ugovora, trazicu 25 ili 30% popust na pretplatu i telefon samsung j7 koji je 13000 sa paketom od 2150din a ja bi da dobijem to za 1510din mesecno :D.
Javljam sta ce ponuditi.
Vlasnik sam broja 8 god pa videcemo da li to nesto znaci.

Javi ali bez zezanja sta ce ti dati.
Ja znam samo slucaj da je komsija tako uradio ali na novi ugovor bez telefona...
Najavio raskid ugovora sa Telenorom telefonski, otisao u MTS podneo zahtev za novi ugovor sa 50 % pretplate bez telefona
"sa zadrzavanjem broja 063..." Cekao 2-3 dana, i onda ga zvali iz Telenora i ponudili mu isto to sa 50% pretplate.
Radi se o paketu MTS MIKS L https://www.mts.rs/privatni/mobilna/postpejd/tarife
Znaci oni su svesti da cenama gube korisnike, u slucaju da bas prelazis kod drugoga sa istim brojem.
Naravno ako je tako sto mu ponudili komsija je naravno ostao kod Telenora.
 
čovek je samo realan. poređenje "cena" nije poređenje usluga, nego vađenje statistike prema kojoj će najjeftinija (i realno najlošija) mreža uvek izgledati kao najbolji izbor, a svi vrlo, vrlo, vrlo dobro znamo da to nije tako.

Pa nije tako, VIP je uglavnom najjeftiniji, a najbolja je mreza za ogroman broj nas. Prekinite sa vasom idejom da je jeftina = losa. Prekinite sa idejom da je ono sto je vama lose i ostalima lose.
Takve stvari treba da se kresu iz tema, jer ono sto ne mozete potkrepiti cinjenicama je samo mlacenje prazne slame :)
 
čovek je samo realan. poređenje "cena" nije poređenje usluga, nego vađenje statistike prema kojoj će najjeftinija (i realno najlošija) mreža uvek izgledati kao najbolji izbor, a svi vrlo, vrlo, vrlo dobro znamo da to nije tako. kao što je neko pre neki dan krenuo da me oduvava sa tezom kako je telenor "klasična srpska firma u načinu poslovanja i odnosu prema korisnicima" a realno radi isti, ako ne i bolji posao, kao mts samo sa 10 (i slovima: deset) puta manje zaposlenih, tako sad dolazimo u poziciju da se nama manipuliše pomoću nekakvih uporednih statistika.
to su gluposti.
sa korisničke strane, ima tu MNOGO faktora koji nisu klasično merljivi, a itekako znače u konačnom stavu korisnika. kao što nekoj random baki koja nije trošila ni prethodni najjeftiniji paket pa ne razume zašto sada mora da pređe na novi, skuplji, tako recimo ja ne razumem šta će mi neograničeni pozivi u mreži u kojoj nemam bukvalno nikoga. da ne spominjem neke ljude koji žive u slabo pokrivenim zonama gde se pokrivenost operatera razlikuje bukvalno od kuće do kuće (iako te kuće fakat nisu ni mnogo blizu).

patkometrija svake vrste navlači hejt, a još kad se radi o ličnim odlukama (a izbor obućara, zubara, operatera, provajdera, dilera, devojke je itekako lična odluka i zavisi od previše nemerljivih faktora), eto idealne podloge za "ma ti si ****** kad ne vidiš kraj očiju kako sam ti lepo složio statistiku".

svakom normalnom ODRASLOM čoveku ovakve teme idu na nerve, a ljudi koji ih otvaraju su samo željni pažnje, pa makar i negativne.

Nisi pratio, otvaranje teme je zatraženo na "Telenor paketi i promocija", jer su se neki žalili što se tamo porede cene telefona, guši se tema po njima, a njih interesuju samo novosti na paketima.
Nisam te najbolje razumeo, ti kažeš da kada postoji tema u kojoj mogu da se uporede cene telefona, promocija i tarifnih paketa između operatera, to ODRASNOL čoveku ide na nerve, a ljudi koji ih otvaraju su samo željni pažnje, pa makar i negativne!!?
 
Imajući u vidu sve veću mobilnost pretplatnika, ima logike da postoji jedna opšta tema kako se ne bi pisalo u temama operatera. U fazonu, ističe nekom ugovor, potraži savete ili pogleda tuđa poređenja i razmišljanja.
 
Mene uzasno nervira stav nasih operatera " korisnici su tu zbog nas" . secam se sestrinog iskustva iz usa kada operateru saopstava da hoce da ugasi uslugu jer joj drugi operater daje bolje uslove, gde joj operater istog trenutka nudi te iste uslove samo da ostane. A ja imam dva ugovora kod telenora , ostavljam lep novac, ne kasnim i pri tom moram da se bijem za bolje uslove. Nikada mi nece biti jasna filozofija da ovaj sto dodje sa ulice i potpise ugovor sa telenorom da dobija iste uslove kao i ja sa dva ugovora. Tek ako pretis da ces otici daju ti povoljnosti. Kapiram ja kako funkcionise svet , ali krastavac imam utisak da taj princip vernosti kod nasih firmi ne postoji.
 
Mene uzasno nervira stav nasih operatera " korisnici su tu zbog nas" . secam se sestrinog iskustva iz usa kada operateru saopstava da hoce da ugasi uslugu jer joj drugi operater daje bolje uslove, gde joj operater istog trenutka nudi te iste uslove samo da ostane. A ja imam dva ugovora kod telenora , ostavljam lep novac, ne kasnim i pri tom moram da se bijem za bolje uslove. Nikada mi nece biti jasna filozofija da ovaj sto dodje sa ulice i potpise ugovor sa telenorom da dobija iste uslove kao i ja sa dva ugovora. Tek ako pretis da ces otici daju ti povoljnosti. Kapiram ja kako funkcionise svet , ali krastavac imam utisak da taj princip vernosti kod nasih firmi ne postoji.

Slažem se, to je po meni najveći minus kod Telenora. Odnos prema starim korisnicima. Skoro 17 godina redovno plaćam račun i ništa, a ko preti prelazkom na drugu mrežu odmah 50% popust, ili 25% i telefon po spec. ceni.
 
Dokazali su da se moze u pripejdu sa ovom Jesenjom akcijom.
kod mene na pripejd kartici 250 din ovo kosta za 7 dana ili puta 4 je 1000din mesecno,
Sada sam bas gledao 210 dinara kosta... znaci jos manje 840 dinara mesecno 400 minuta ka svima. i 2GB neta mesecno
a ne bednih 200 ili 300 mb
Dobijas mnogo vise minuta tada ka svim mrezama,
Mada povise oni to naknadno ... t25.jpg

Nego nas samo teraju da prelazimo kod drugih...
 
Poslednja izmena:
Da ste u VIP-u na ugovoru već 10+ godina, koji je sada davao silne popuste novim korisnicima, pretpostavljam da bi smatrali da je normalno da vam daju 70% popusta ili 10Gb do kraja života? Jer ako "nekome sa ulice" daju 3Gb ili 30%, valjda bi trebalo da cene vernost pa starim korisnicima ponude više od toga? Jel to ta logika?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno