Šta je novo?

DTT "Antena Plus" M:TS Telekom Srbija

Postoji li preporuka za neku dobru sobnu dvbt2 antenu?
 
Ne znam za sta i gde vam treba tv. Ali za 499 dinara mesecno ima mts tv go. Skoro 100 kanala, od skoro ukljuceni HBO i Cinemax kanali u ponudi. Gledanje mts tv go preko mts-a internera se ne naplacuje. Gledanje na vise uredjaja, na dva uredjaja moze istovremeno da se gleda tv.
Za korisnike van mts-a se naplacuje 750 dinara mesecno. Nema ugovora, bez obaveza.

Послато са Lenovo P1a42 уз помоћ Тапатока
 
Ako je Samsung VCR onda se av mod bira preko input sel dugmeta.

Input na irplus aplikaciji samo salta izmedju Program i L1, nigde ne pise AV. Kasnije cu da isprobam sve da ne spamujem temu ovim mojim problemom, jedini relevantan post je bio onaj opis sta ide u kutiji, ovo ostalo je sve off topic.
 
Ne znam za sta i gde vam treba tv. Ali za 499 dinara mesecno ima mts tv go. Skoro 100 kanala, od skoro ukljuceni HBO i Cinemax kanali u ponudi. Gledanje mts tv go preko mts-a internera se ne naplacuje. Gledanje na vise uredjaja, na dva uredjaja moze istovremeno da se gleda tv.
Za korisnike van mts-a se naplacuje 750 dinara mesecno. Nema ugovora, bez obaveza.

Послато са Lenovo P1a42 уз помоћ Тапатока

Ja koristim vdsl net 50mb preko telekoma,a uzeo bi mts go.Recite mi da li moram da budem i pretplatnik IPtV-a da bi mogao da koristim mtsgo,ili je dovoljno sto koristim njihov net i za dodatnh 500 din mogu da koristim uslugu.Iskreno ja bih to koristio za PC računar koji je povezan HDMI kablom za tv.Da li je slika kvalitetna,ili muljava tj puna pixelizacije? Hvala:)
I da koliko vidim nema rasporedu ni HBO ni Cinemax kanala.Ima nekih 50tak kanala.Arena sport,nekoliko filmskih pinkovih i nac.kanali,sto je po meni malo.
 
Poslednja izmena:
Evo to je taj kvalitet koji Telekom naziva 720p. Maksimalan mogući protok je zapravo 1,3 Mbps, nedovoljan za pristojan SD.

WLC65yA.jpg


I da, naravno da nema nikakvog HBO-a i Cinemaxa za tu cenu. Nema ni ogromne većine stranih kanala. Domaći, Pinkovi i Arene dominiraju i tek poneki strani.

Ovde su dosutpni spiskovi kanala, ko ima makar fiksnu kod Telekoma smatra se njihovim korisnikom.
https://www.mts.rs/privatni/televizija/tvusluge/mtstvgo

Boban01 je verovatno pobrkao mts TV (IPTV) promociju u kojoj su i HBO i Cinemax (vidi link) sa mts TV go:
https://www.mts.rs/privatni/promocije/televizija/6-meseci-besplatno

Uglavnom, o mts TV go već je ispisano sedamdesetak stranica, ne vidim zašto bi se diskusija o toj usluzi nastavljala ovde:
https://forum.benchmark.rs/showthread.php?352386-mtsTV-GO
 
Poslednja izmena:
ja uzeo danas cam, pa ću da ga vratim kad dođe vreme, kartica lepo radi u dreamboxu preko oscama
 
nije uparena/"vencana"? bas bas su ocajni.
 
Da se nadovezem na svoj problem, nisam uspeo da namestim preko rekordera, probao sam sve i ne moze, pretraga na VCR ne nalazi signal. Ostaje RF modulator ili da popravljam ovaj drugi katodni TV koji je napredniji pa ima cak i AV cinceve :p
 
Evo da i ja postavim jedno pitanje u vezi ove teme. Naime, moja sobna antena ima jako los prijem preko ovog dvb-t2 risivera. Koci veoma cesto, a cak nekada nema uopste signala. Nazovem ove iz podrske za dvb-t2 i oni kazu da preko sobne ne moze da bude kako treba signal. E sad me interesuje kako ovo funkcionise sa antenom plus, posto i tu treba antena, pa se bojim da cu imati istu situaciju kao i pre sa dvb-t2 risiverom.
 
Antena Plus funkcionise isto kao i obican T2, jedino sto Telekom daje svoj set top box sa karticom koja otkljucava pay kanale. Ako je antena ranije imala los signal imace ga i dalje,osim ako nisi imao neki krs stb sa jako losim tjunerom.

Ako ti se ne trosi novac unapred, sacekaj da ti stigne oprema od Telekoma i probaj sa tom sobnom antenom. Ne bude li hvatala signal, uzmi spoljnu antenu. U slucaju da ti montaza predstavlja problem, uzmi mini logu, ona je malih dimenzija i videla sam da ih ljudi montiraju na gelender od terase, pa cak i na konzolu gde se dovodi prikljucak za struju.

Mozda bi mogao neko bolje upucen u materiju da napise nesto vise o kvalitetu tih mini antena, ili probaj da izguglas negde iskustva korisnika.
 
Toga sam se i plasio, znam da ce sa spoljnom antenom to funkcionisati, ali je tu problem sa kablovima, cerka student podstanar i postoji problem busenja zida i to otpada . Znate vec stanodavce.
U svako slucaju hvala na odgovoru, nesto cu vec smisliti.
 
Nema na cemu. Ako je u stambenoj zgradi mozda postoji zajednicka antena. To bi moglo da resi problem.
 
ta mini loga je odlicna, lepo radi i u unutra a nije prevelika.
 
E ovo je interesantno. Jednom sam to gledao na nekom sajtu, ali sam zaboravio da bi i to mozda igralo.
 
Epilog price: sredih drugi TV sa AV cincevima za 1200 dinara, povezah sve i radi fino, mogu da kazem da im onaj STB radi veoma dobro, ovaj Horizons koji sam imao pre njega sam smatrao za ok izbor ali ovo sto MTS daje je klasa iznad, deluje mi kao da nisu skrtarili s tim. Jos uz uredjaj ide AV kabl sa cincevima, HDMI kabl i adapter AV na SCART tako da je sve osim bas matorih televizora pokriveno.
 
Samo što nema snimanje kanala, ne znam što to. Ima USB. Skoro svaki STB uređaj snima.
 
Epilog price: sredih drugi TV sa AV cincevima za 1200 dinara, povezah sve i radi fino, mogu da kazem da im onaj STB radi veoma dobro, ovaj Horizons koji sam imao pre njega sam smatrao za ok izbor ali ovo sto MTS daje je klasa iznad, deluje mi kao da nisu skrtarili s tim. Jos uz uredjaj ide AV kabl sa cincevima, HDMI kabl i adapter AV na SCART tako da je sve osim bas matorih televizora pokriveno.

Slazem se. Analogni izlazi bas daju kvalitetnu sliku sto nije slucaj sa nekim drugim risiverima.
 
Prebacio sam par avi. filmova na flešku i ubacio u USB ulaz . U media playeru filmovi rade ali nemam audio a i titl je pozicioniran skroz dole tako da nije čitljiv . Da li postoji mogućnost nekog podešavanja audio i titla ?
 
probaj drugi codec za audio
 
pitanje hocu da ukinem kablovsku radijus vektor i placanje od 1375rsd.pitanje jel ima neki t2 risiver za zemaljsku tv antena plus da podrzava t2 risiver kupljuen u tehnomaniji i drugim radnja da moze da se ubaci antena plus legalna kartica hvala.
 
mozes da potrazis neki sa slotom za ca modul
 
Moze li pomoc, matorci uzeli ovaj antena plus za stan u Vrnj. Banji da imaju kad odu ali se nisu snasli da povezu sa TV-om. Tv je stari CRT koji ima ulaz za skart, oni su meni objasnjavali preko telefona ali nisam ih nista shvatio osim da ima HDMI-HDMI kabl a za ovaj drugi nemam pojma, da li ima kabl sa činčevima sa obe strane ili sta vec pa nisu nista uspeli sa povezivanjem. Ja idem za koji dan dole i dobio sam zadatak da to namestim, znam da ima adapter HDMI-skart da se kupi ali mi nije jasno taj drugi kabl kako izgleda i koji je. Posto idem u sredu uvece ne znam da li ce biti tamo radnji u kojima bih mogao da kupim odgovarajuci adapter pa bih da kupim sta mi treba pre nego sto krenem (zaboravio da im kazem da uredjaj ponesu kuci pa da sve namestim ili bar da slikaju). Ako moze slika tih kablova bilo bi idealno na PM, ovde ili mogu i mail da ostavim svejedno. Hvala unapred
 
Dobija se kabl sa cincevima na jednom kraju i iglicom na drugom koja se ubode u set-top-box i scart adapter.
Ako tv nema cinceve, onda se cinc kabl ubode u scart adapter i u tv.
 
Ako imas samo matori RF coax ulaz na tim TV da znas da nece da ti radi bez modulatora nekog. Ako imas bar scart ili av (cincevi) onda nemas problema.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
@ VladaR76:

Oni su uz risiver dobili valjda ovo (3,5 mm priključak liči na bananicu od sluški, ali ima 3 prstena tj. 4 kontakta umesto 2 prstena tj. 3 kontakta koliko ima ona - dodatni je za video signal):

omLm6bl.jpg


A tebi treba ovo (ako ima prekidač, on treba da ide u položaj IN s obzirom da signal preko Scarta ulazi u televizor):

mjEiBtT.jpg


Može dodatno imati i S-video priključak pored 3 činča, nije nikakav problem, on ostaje nepovezan.

qgFtCyP.jpg


Imaš po oglasima za 150 ili 200 dinara, u radnjama nešto skuplje.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno