Šta je novo?

DTT "Antena Plus" M:TS Telekom Srbija

FYI u Crnoj Gori taksa za priključenje je 15 evra, a uređaj je 30 evra.
 
Heh, ja hteo uzeti deci zbog nickelodeona, ali vidim izbacili.
Sva sreca nisam uzeo pre mesec dana.
Strpljen spasen :D
 
Pa risiver si platio 1800 dinara tako da ne vraćaš ni njega ni tu opremu što si dobio u kutiji.

Neka neko napiše da li su Arene gledljive na 32'', znam da su SD ali da li se može pratiti iole, treba mi za vikendicu.
ja sam gledao na 55" naviknes se :D
 
Realno,ako su vec pod MTS vlasnistvom, a sve to koristeci javni spektar bez ikakvog konkursa,ona treba da stave samo Arena kanale u HD-u,mnogo veci profit bi ostvarili.
 
Vidiš da su zabranili da se Arena prodaje samostalna bez gomile privezanog smeća, kako preko Antene Plus, tako i preko Arena Clouda.
Takva odluka je morala da bude politička.
 
Pokusavaju da kopiraju SBB Eon Sport+Porodični paket,niko im ništa nije zabranio.

Da ima pravne države, sud je trebao MTS Anteni da zabrani rad,jer koriste javni spektar,javno dobro,bez konkursa,samovoljno.
 
MTS Anteni da zabrani rad,jer koriste javni spektar,javno dobro,bez konkursa,samovoljno.
Svima treba zabraniti rad, jer svi kanali koji se emituju preko antene a imaju nacionalnu frekvenciju moraju da budu frii i na kablu, bar je tako u inostranstvu.
 
Tako je bilo do negde početka 2019. sada više nije, traže kablovskim distributerima i 1€ mesečno po korisniku po kanalu mesečno. Konkretno za prvu televiziju 2€ (ako operater plaća pojedinačno).
 
Svima treba zabraniti rad, jer svi kanali koji se emituju preko antene a imaju nacionalnu frekvenciju moraju da budu frii i na kablu, bar je tako u inostranstvu.
Nije moguce, zbog kabla koji zahteva kakvo takvo ulaganje i odrzavanje,od strane vlasnika KDS-a.
Zbog toga i imamo javni spektar,dostupan besplatno svima, ali je ovde MTS zajahao deo tog spektra,bez pravne osnove.Ovde je ETV,kao ovlasceni upravljac javnog spektra, izvrsio zloupotrebu polozaja,i neovlasceno dozvolio rad Anteni.
Nije bilo javnog konkursa za dodelu spektra za komercijalnu upotrebu, a pre toga je trebalo da bude donesena odluka,da se deo spektra,moze iskoristiti za komercijalnu upotrebu,samo ako postoji visak spektra.
Ovde smo mi gradjani najvise osteceni.
 
Poslednja izmena:
uglavnom i jesu ti kanali sa 'nacionalnom frekvencijom' u osnovnom paketu kod svih pa su u tom smislu 'besplatni'.
kod ptt kds-a nisu bili skremblovani kao ni jos neki.
pod 'frii' mislis na FTA? to bi znacilo najvise 'divljim' korisnicima.
ocigledno postoji neka nelegalna sprega izmedju tv stanica i operatera osim one arenasport/sk.
 
Kanali sa nacionalnom frekvencijom nažalost u Srbiji nisu ni must carry (ni jedan operater nema obavezu da ih uvrsti u ponudu) niti su besplatni za operatere, čak su i vrlo skupi (od pola € mesečno po korisniku do čak 2€ mesečno po korisniku) zavisi od ugovora. Ali može biti skuplje imati u ponudi recimo Prvu tv od HBO kanala.
 
Besplatno, mislim preko DVB-T2 ,odasiljaca.Dostupnost kanala, od javnog interesa je tako regulisana zakonom.Ona podrazumeva nezavisnost i dostupnost svim gradjanima,bez obzira gde se nalaze.Nezavisna je od bilo kog provajdera,bilo kablovskog ,ip,ili kako vec.
To funkcionise,ali visak spektra je trenutno pod zloupotrebom.
Prvo,mi kao gradjani, ne znamo da li uopste treba da bude visak spektra,odnosno zasto nema jos kanala od javnog interesa koji bi bili takodje besplatni i svima dostupni.Neko ocigledno drzi monopol na broj nacionalih kanala.
Drugo,ako i postoji visak spektra, koji su to onda sadrzaji tih kanala, koji su nam potrebni,zabavni,informacioni,sportski,kolazni.
Trece,kada se sve ovo utvrdi,ide javni konkurs i nadmetanje sa jasnim ciljevima, sadrzaj kanala i cena za licencu.
 
Imamo ukupno 4 nacionalna komercijalna TV programa, vlasnik 2 od ta 4 je ista firma.

Komercijalni emiteri imaju veliki interes da nemaju dalju konkurenciju. Druga stvar je što oni ne ispunjavaju uglavnom ni svoju ulogu koju su iznosili u elaboratu prilikom dodele dozvole.

Gde je dečiji program na happy tv, gde je informativni program na b92?

Da ne govorimo o zadrugama i tome. Ali, 4 komercijalna kanala se lako kontrolišu time što im se "gleda kroz prste".
 
Imam sbb net i tv. Hocu da uzmem i antena plus paket zbog arena aport kanala.
Kako odraditi, basa preporuka? Da li uzeti set top box ili ci modul? U oba slucaja potrebna antena?
 
Naravno da je potrebna antena u oba slucaja.
Da se ja pitam uzeo bi ci pa direktno u tv ali to je moje misljenje a misljenje je kao i zadnjica, svako ga ima.
 
A kakva je situacija posto već imam d3 uredjaj priključen, da li bi to bio problem kad bi se odlucio za top box? Cenim da bi sa modulom bilo ok
 
Ne znam šta da ti kažem ali ako imaš nekim slučajem fiksni telekomov u kući onda uzmi iris tv, isto ti se sa cenom uhvati kao i antena plus a gomila hd kanala uključujući arene ili satelitska njihova čiji je tanjir gotovo za trećinu manji u odnosu na totalov a hd su arene i mnoštvo kanala u odnosu na običnu antenu. Sve ovo zbog toga što za tih kol'ko beše 1100 dinara koliko mesečno treba izdvojiti za Antena plus je čisto bacanja para a kako i zašto davno je objašnjeno. Jedino ako ti je ta usluga jedina moguća u odnosu na realizaciju drugih, onda stvarno ok. Arene su im u sd formatu, i to ne kvalitetni sd kao kod SBB ili MTS a one tebe konkretno zanimaju a nije ni zanemarljiv broj drugih kanala u odnosu Antena plus-Iris tv/MTS SAT. Plus mangupi naplaćuju risiver ili modul za valjda nekih 1800 dinara.
 
Kod preseljenja u novu kucu otkazao fiksni telefon, tako da ga nemam. Hvala u svakom slučaju
 
Imam sbb net i tv. Hocu da uzmem i antena plus paket zbog arena aport kanala.
Pošto imaš kvalitetan SBB net kako kažeš najprostije, ali zaista najprostije je aktivirati Arena Cloud aplikaciju ili Iris TV aplikaciju pošto i jedna i druga emituju Arena paket u Full HD rezoluciji, a nikakvi resiveri, kablovi i antene ti ne trebaju, ako je televizor sa smart mogućnostima i ako podržava Android OS, Web OS ili Tizen OS.
 
Uzmi na mesec dana pa isprobaj.
Meni sestrići ne kukaju za seckanje i kočenje za IRIS go, na sbb. Ali ne znam koliko oni to baš gledaju pa uzmi sa rezervom.
 
Eto ga, jos bolja opcija. Da li mozda strim koči?
Ako je loš internet, mala brzina i generalno loša konekcija, sa varijabilnim ping-om onda da koči, ali ti kažeš da poseduješ SBB internet priključak što je u velikoj većini slučajeva garancija kvaliteta. Nažalost ima i onih drugih, ali oni su u ogromnoj manjini.
 
Bolje uzmi Arena Cloud, zna svako malo da zakoči Iris go/smart i to se dešava kada su neki najpopularniji prenosi u pitanju, slabi serveri, šta li, pisalo se dosta o tome na odgovarajućim temama. Uglavnom, neku net varijantu uzmi, neka Antena plus bude baš zadnja opcija.
 
Arena cloud lepo radi, e sad, videcu da li koci kad je neki udaran prenos. Nego, desi se da u toku gledanja odjednom ekran pocrni i na sred ekrana pise malim plavim slovima 'pauza' IMG_20220605_145516.jpg
 
Nazad
Vrh Dno