Šta je novo?

Razlika izmedju AMD fx serije i intelovih procesora

Situacija je priblizno ovakva: jedno jezgro fx na 4,7GHz je priblizno jednako jezgru i5 2*** na 3,1GHz.
Jos novih testova, Civ6 dx11 i dx12
s6_proz_11.png
s6_proz_12.png
I gle cuda fx8350 cak i stock je brzi od i5 2500k cak i u dx11.
 
Poslednja izmena:
Ne mislim na to nego znam da na njima nema oc-ja koliko sam shvatio.
I taj stariji i5 ima bolji performans i kada rade sva jezgra od fx-a overklokovanog?

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Pa nema, ionako nisu namenjene za OC. To samo Z68 i Z77 ploce.

Tehnicki, i on i FX su stari - sto bi se reklo isto godiste. :d
Da, FX je tek na ~4.5Ghz slican kao Sandy i5 na 3-3.5Ghz.



Ako je i bilo, više nema.
Koliko vidim.. trenutno po te pare nema ni običan 2500.

Ne blejim 24/7 na oglasima, ali bilo ih je. Bice i opet, kad-tad. ;)




Situacija je priblizno ovakva: jedno jezgro fx na 4,7GHz je priblizno jednako jezgru i5 2*** na 3,1GHz.

I ljudi nikako da ukapiraju da je AMD skuplji. :D
 
Poslednja izmena:
U cemi je amd skuplji? Fx8350 je bio jeftiniji od 2500k. Ploce su takodje bile jeftinije. Sada kad gledamo: uzeti polovan 2500k uz krs plocu bez oc h61/67 ili fx83** uz novu plocu i klokovati. Pa fx je bolji. Em novo, em brze na kraju. Nove igre cak i stock fx83** uzdizu do i7 2600k. A kad se fx klokuje sve cesce padaju svi stock i7. Fx uopste nije slab procesor, jeste da su mu jezgra slabija, ali ih ima vise. Probaj opteretiti fx63** sa multitaskingom da ga nateras da ti nesto koci - gotovo nemoguce, dok i3 je lako ugusiti.
 
Poslednja izmena:
Ma ne bre. Nego FX + sposobna ploca za 4.5-4.7Ghz + sposoban cooler izadje skuplje od najjeftinijeg i5 + najjeftinija ploca. (bolji od box coolera naravno ne treba)
Nebitno da li je u pitanju polovan ili nov i5 komplet, svakako izadje jeftinije od FX-a. Ili eventualno isto.


Nema FX sta da trazi tu. Nadam se da ce Zen biti cenovno dobar - u performanse ne sumnjam.
 
Poslednja izmena:
FX je šit.

Idem svakodnevno na r/AMD gde su sve sami AMD fanbojevi, najveća koncentracija na jednom mestu na netu,
AMD i te kako obraća pažnju šta tamo izlazi, Sapphire ima svog predstavnika...

Na tom podreditu niko normalan ne preporučuje AMD procesore već Intelove ili čekaj Zen.

S vremena na vreme se pojavi po neki lik koji sklopi komplet AMD konfiguracija i takve teme
budu izglasane na vrh, al' realno to nije racionalna odluka i niko je ne pravda.
 
Poslednja izmena:
Cooler za amd se kupuje jednom. Jos od am2 kod amd se nista nije menjalo, za razliku od intel. Moj kuler ce stati i na am4, a kupljen jos u vreme am2+. A i za intel se kupuje kuler ako ne zelis da slusas avion. Pa ako se uzima krs ploca za intel za 35e - da, razlika ce biti 10e (pricam za haswell, za skylake se mora i ddr4 kupovati). Ok za novu kupovinu. Ali neko ko vec ima fx4*** ili fx6*** nema nikakvog smisla da menja platformu na intel, jeftinije (ako mogu klokovati cak i bolje) samo ubaciti fx83**.
 
Nisi bas informisan: ne slusa se avion kod Intela i cooleri su "isti" jos od 2009. pa na ovamo (iste rupe za socket 1156/1155/1150/1151). ;)
 
Iz mog iskustva sa box kulerima, ni Intel-ov (i7-4790) ni AMD-ov (A10-7850K) nisu šampioni tišine, ali nisu ni najbučnija komponenta u kućištu. To mi je ili napajanje ili grafička, pa čak je i HDD nekad bučniji od njih.
FX je šit.

Idem svakodnevno na r/AMD gde su sve sami AMD fanbojevi, najveća koncentracija na jednom mestu na netu,
AMD i te kako obraća pažnju šta tamo izlazi, Sapphire ima svog predstavnika...

Na tom podreditu niko normalan ne preporučuje AMD procesore već Intelove ili čekaj Zen.
FX nije šit, što i pokazuju testovi novih igara, gde se prilično dobro drži. Ali je besmisleno kupovati (preporučiti) ga u 2016 (skoro 2017 :d ). Pa čak je i prošle godine bilo teško naći opravdanje, posebno od izlaska Skylake i laganog prelaska na platforme gde DDR4 memorija, m.2 slotovi, usb 3.1 portovi... postaju standard. Ove polovne varijante su nešto drugo, posebno ako neko već poseduje ploču. To što AMD ima u ponudi jedino matori FX (i FM2+ paltformu) to je već drugi problem.
 
+1 nije šit, ali je intel bolji izbor za gaming.
 
Baš tako. Ja imam i FX 8350 na 4.7GHz i i5 3570K na 4.5Ghz. Glas ide za intel....
 
Za fx je to 700mhz oc-ja a za i5 je 1100 pa i nije bas uporedivo, pogotovo kad gledas procentalno.
700mhz oc na fx 8350 je 18% otprilike
1100 mhz oc na i5 je otprilike 30%

I5 ima jace jezgro dosta pa je normalno i jaci clock per clock, ovde se poredilo 4.5ghz fx protiv 3.5ghz intel.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
ništa revolucionarno se nije desilo na cpu polju još od sendi bridža.

iskreno se nadam da će zen bar malo da pogura performanse po dolaru.
 
Meni fx i dan danas ima odlican perf/dolar.
Za 90e koliko kosta u svetu ja na fx 6300 skoro sve osim neoptimizovanih single core gluposti I GTA V ponekad pada ispod 50.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Svaka cast I kapa dole Intelu, ali stari dobri buldozer ce jos dosta dugo I lepo da gura......
 
Za 10tak sati cemo videtio sta to AMD drzi u rukavu, ako se sada obrukaju...nikada vise AMD mene nece videti.
 
Zavrsilo se i bilo sta da se vidi, sada jos samo da se doceka taj januar ili mart...
 
Sve je to stvar ukusa . Po meni cisto bacanje para . Ja sam probao sve zivo i potrosio gomilu para da bi ustanovio da je razlika vrlo mala..
 
Razlika izmedju...?
 
Video sam negde da ce amd proizvoditi iGpu za Intel procesore ili ce intel otkupiti prava da proizvodi iste.
Kao i da ce samsung proizvoditi memorijske cipove ili neki drugi deo za iphone.
Cudna godina

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Heh, da AMD nije prodao svoje mobilne čipove, ne bismo čitali kao Adreno, već ... Pa, mislim da je dovoljno očigledno.
 
AMD su unistili ekonomisti. Nisu oni nikada imali problema sa tehnickim delom price, ali ih sopstveno marketing odeljenje i strategije sahrane. Da ne pricam o svakakvim ******ima koje su postavljali na vrh da budu CEO. Ja sam se smorio kada su oterali Dirk Mejera. Smatram da bi tech kompanije trebale da uvedu praksu da ljudi koji nemaju diplomu inzenjera pa makar i bachelor nivo ne mogu da rade u tech kompanijama. Lisa Su je svakako korak u pravom smeru, iako je na zadnjem predstavljanju odglumila Jen-Hsuna onako, bas 1na1 :D

Znaci, vise Fedje manje Nedje i "IT" ce opet krenuti u pravom smeru :)
 
Video sam negde da ce amd proizvoditi iGpu za Intel procesore ili ce intel otkupiti prava da proizvodi iste.
Kao i da ce samsung proizvoditi memorijske cipove ili neki drugi deo za iphone.
Cudna godina

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Ne.
Intel će platiti licencu AMD-u za korišćenje grafičkih patenata zato što ugovor ističe sa zelenima 31.3.2017,
a oni hoće da obnove ugovor po novoj višoj ceni dok je AMD-u sasvim ok da ostane ista cena.
I to je glasina Kyle Bennetta, a ne gotova stvar i još je dodatno spinovao.
 
Hvala na razjasnjenju.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno