Šta je novo?

mod biosa za R9 380

čim je opteretim sa furmarkom posle 2 min ode na 90*C iako ventilatori rade 100%, ako je ostavim na auto, on lagano ubrzava i onda naravno u roku od 30-tak sec ode n a 90*C

sad sam ubacio originalni bios (hvala miljanu) i situacija je malo bolja, koliko, evo pogledajte...i dalje ide do 90*C :S samo joj sada treba malo više vremena i to sa -20mv core :S

Ono šta pomaže je kada u AB spustim power limit na -5%, tu sam zadržao temp na 71*C, ali je klok otišao na 890mhz :S
 

Prilozi

  • 123.jpg
    123.jpg
    270.1 KB · Pregleda: 103
Poslednja izmena:
originalni i modovani bios ne bi trebalo da utiču značajno na potrošnju a samim tim i na grejanje pri istim klokovima. Možda nije odgovarajući bios ili su ovi što su skidali bios loše montirali hlađenje ako su ga skidali.
 
originalni i modovani bios ne bi trebalo da utiču značajno na potrošnju a samim tim i na grejanje pri istim klokovima. Možda nije odgovarajući bios ili su ovi što su skidali bios loše montirali hlađenje ako su ga skidali.

Pa rekao bih da nisu skidali, stiker na šarafu je tu, a što se bios-a tiče, sa ovim tvojim bios-em one "rade", dok sa onim bios-ima sa TechPowerUp-a neće da daju sliku, rade preko integrisane grafike, tj vidi je, instalira drajver i sve, ali kad prebacim sliku na njih onda ne daju sliku
 
Poslednja izmena:
Sad tek vidim da je tebi -100mv namešteno i gpu na 870mhz, ja sam ovo "terao" na deff kloku od 980mhz sa deff podešavanjima napona, sada kada sam smanjio klokove, a napone ostavio na 0% furmark prolazi bez problema, pošto nemam nikakve minere na računaru ne mogu da isprobam kako radi, pa ako neko hoće koji mhash besplatno neka me kontaktira, da mi pošaljete miner pa da probam :)
 
Jel moze da mi okaci neko rom izmenjen rom za sapphire nitro+ rx 480 8GB(Samsung mem) I koji gpu/mem clock koristite samo na eth-u.
 
Poslacu ti ja link nije problem jer znas da uradis flash te graficke?
 
Uradio vec , hocu neciji rom da uporedim ako ima bas ovu kartu.I koliko dobija sa kojim gpu /mem...I da dobijate poruku "got incorrect share..."
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Nisam koristio switch , kad iscitam bios ponovo , tu je onaj koji sam menjao.
 
Ok to se da popraviti ali prvo mi kazi koji bios si koristio?I koliko ti baca mh/s?Koji miner koristis?I da li i dalje imas incorrect shares?
 
Ok to se da popraviti ali prvo mi kazi koji bios si koristio?I koliko ti baca mh/s?Koji miner koristis?I da li i dalje imas incorrect shares?
Sad cu da probam sa ovim , original bios prebacio memoriju sa 1500 na sve gore , baca preko 29 na 1125/2050 , probao 7.1 I 7.2 , reci cu ti kad probam I ovo sto je menjano u ovom biosu sto si mi dao link...
 
Imam dva riga sa po 4 Gigabyte R9 380X 4GB memorija je hynix, da li neko hoce da moduje ove kartice platio bi u btc-u
Ne znam sam to da odradim pa sam voljan da platim nekome da to odradi za mene, nemam predstavu koliko bi ta usluga mogla da kosta tako da ponudite mi vasu cenu u btc-u
Kontakt preko p.p.
 
380x gigabyte nema dual bios switch pa ti je to malo rizik uraditi, mora se raditi u Hex editoru, ja imam cak i bios od te karte, mada je bolje skinuti orginalni i to odraditi.
 
Druze ja ama bas nista ne znam oko tih stvari, ne znam ni sta je Hex editor, zato sam speman da platim onome ko to zna i hoce da uradi
 
Ako ti je kartica GV-R938XG1 GAMING-4GD ,imas na 5 strani u mom postu izmenjen I originalni bios , a flash biosa preko tw ili slicnog po meni bas I nije preporucljiv...
 
I meni je goldi namestio, da ga pohvalim i tu. Ali naravno sto se mene tice, nista za dzabe. Ovakve stvari se trebaju placati i to obavezno, uvek sam za to.
 
I ja sam za placanje, samo mi uvek nekako lakse da platim u btc-u, lovu tesko vadim iz dzepa :D
 
Ma kako god, na to sam i mislio, kripto, paypal, ili novac u ruke ili neka vrsta robne razmene kako god, kompenzacija, ali da nije cisto dzaba i samo "Hvala"... Ili sto je jos gore ni "Hvala", cest slucaj na zalost
 
Ko bi hteo da mi odradi bios na R9 380 kartama sa Elpida memoriskim cipovima.Pokusavao sam da promenim strapove ali se nisam najbolje snasao.Platio bih btc-om ili eth-om.Ukoliko nesto krene po zlu onaj ko odradi morace da mi kupi nove kartice :D :D :D
Salim se,ja snosim odgovorsnos ako nesto krene po zlu,javite se na PM.
 
pa imas tu na nekim stranama rom za elpide, mislim da sam i ja postavio.
koja karta ti je u pitanju ?
 
pa imas tu na nekim stranama rom za elpide, mislim da sam i ja postavio.
koja karta ti je u pitanju ?
Video sam da si postavio ROM ali ne bih sme da ih flesnem sa drugim rom-om.Ipak mi je sigurnije da promenim strapove na mom rom-u.Karte su,PowerColor R9 380 4GB.
 
Javi se meni na PM moze se to lagano srediti bar se nadam :)
 
Meni je strapove na PCS 380 sredio goldi,da ga pohvalim i jos jednom da mu se zahvalim. :)
 
Jedno noob pitanje. Ovo se radi radi rudarenja ili bih i ja sa Asus strix R9 380 2gb imao koristi od ovoga u igricama veće od standardnog OC-a?
 
Modovan bios na Asus Strix 4gb elpida.
Kartica daje 23,5mh/s. Ali, 990/1625 ne radi stabilno pa sav posao kod mene i nije imao neki pozitivan rezultat.
Povratak na fabrički Bios.
 
Nazad
Vrh Dno