Šta je novo?

mod biosa za R9 380

goldi je već objasnio i ovakak je postupak malo detaljnije kako ja to vidim:

-sačuvati trenutni rom iz kartice preko gpuz ili preko atiflash utilitija.
-skinuti neki od hex editora, ja sam koristio FlexHEX jer ima mogućnost compare ali može bilo koji editor.
-Kartica može imati više strapova i nema tačno pravila koji sve strapovi postoje i to zavisi od kartice do kartice. Manje više svaka 380ka ima strap 1500. Njegova setovanja se koriste za neke od viših strapova u nadi da će memorija izdržati sa setovanjima strapa 1500 na nekom od viših npr 1625 ili 1750. Našao sam jedan slikoviti primer na netu:

2016-09-14_1732.png

-Kako se počinje? Otvori se rom u hex editoru i traže se stringovi 77 71 ili 99 91. Slika ispod.

2016-09-14_1738.png

U ovom slučaju svih 40 bajtova su prekopirani iz strapa 1500 na strap 1750 pošto su samo ta dva strapa od interesa postojala na ovoj kartici. Kojih 40 bajtova? Pa tačno 40 ovih kao kod ovih MSI karti:

2016-09-14_1743.png

Drugi primer je na Gigabyte kartama. Osim što je bilo potrebno kopirati 40 bajtova potrebno je i promeniti vrednosti 999 u 777 pored kopiranja 40 bajtova:
2016-09-14_1748.png2016-09-14_1751.png

-nakon toga se sačuvani rom fajl otvori u tonga editoru i potom opet sačuva kako bi TongaBiosEditor kreirao novi checksum na početku samog roma. Za ovaj korak nisam siguran da li je neophodan ali što je sigurno sigurno je.
-fleshovati rom atiflashom ili atiwinflashom u karticu i igranje sa memorijom može da počne.
 
Super objasnjeno sa slikama svaka cast na trudu. Kome sada nije jasno nek se okani corava posla nemam sta drugo da kazem.
 
Dobra strana ovoga načina je što je mogućnost ubijanja kartice korišćenjem trenutnog roma jako mala i što praktično probleme možete imati samo kada pređete 1500MHz pod uslovom da ih prethodno niste imali.
 
ma da 99% uvjek prodje sve bez problema jer se nista ne dira nego ta latencija, a iako pukne iznad 1500+mhz onda znas da ti je memara krs :d neki prosjek je 23-24mhs. Ipak 23mhs u velikom broju slucajeva trebalo bi biti stabilno.
Posto smo apsolvirali elpidu treba preci na hynix :d
 
Mislim da mi je sve jasno, stvarno mnogo mnogo hvala na trudu.
Jedva cekam da probam ovo :D
Ali samo da vidim da li sam dobro ukapirao, sa ovime cu promeniti samo memory latency, sve ono sto sada radim u AB (undervolting i core, mem podesavanja) to cu i dalje morati da radim u AB ?
Da, moze i tut. za Hynix, ako je drugaciji od ovog :D

Edit:
Goldi ti si u tvom primeru kopirao sa 1500 (F0 49 02 01) do 1625 (C4 7A 02 01), tj. ako stavim core na 870 i mem izmedju 1501 - 1625, koristice se ova izmenjena latencija jel tako ?
A na tvom primeru Miljane range ide od 1501-1750, e sad ne razumem hoce li mi hashrate biti isti na 1550 i na 1650 recimo ?
 
Poslednja izmena:
Sve je isto... Drugi primer na Gigabyte kartama je Hynix.

Kod samsunga je 555 i zato su te memorije bolje.
 
Da li je redosled kartica u GPU-Z (prvi na spisku) isti kao kada flashujem sa atiflash ?
Tj. atiflash –f –newbios –p 0 <- prvi adapter, tj. jel isti taj sto je prvi u GPU-Z ?
 
Nije isti I zato kad flashujes karte ostavis samo jednu kartu I nema greske
 
Zato teras iste karte i nema greske, mada sa onim GUI winati flashom se vide sve karte ali je GUI zeznut i mozes selktovat samo tri, ali ja sam tako flashovao tri odjednom
 
Hah, ja bogami necu odjednom to je sigurno. Ne daj boze ako nesto krene naopako :smash:

Phoenix, tako ce i biti, hvala na savetu.
 
Spremni su biosi, sutra probam i javljam. :smoke:

Edit:

Sta bi ovo moglo da znaci ?

Untitled.jpg

U pitanju su 4 Asus Strix 4Gb OC kartice, da li flash oznacava tip memorije ?
 
Poslednja izmena:
To bi trebalo da je vrsta flash memorije u kojoj se nalazi bios. Tebi ne pravi razliku.
 
Da li je potrebno da pravim bootable dos usb i tako radim sa atiflash-om ili je ok i iz windowsa iz command prompta ?
 
Ne.

Flešuj iz DOS-a, da se izbegnu nedoumice koje mogu da se dese, jer je to najčistije moguće okruženje.

Osetio sam sve i svašta na svojoj koži, kad se flešuje iz windows-a.
 
Poslednja izmena:
Da, ali pod DOS-om radi verzija 4.17 koja je iz 2013 godine.
Nisam siguran da bi prepoznao tonga kartice ?
 
Imam ASUS Strix 380 OC 4Gb i sa hynix i sa elpida mem.
Odgovarao bi mi bios ili bih ga sam napravio, ali me zanima jel se radi i na volt modu ili ne?
Mnogo se rastereti karta na nizim voltazama.
 
Jucer sam ja radio bios za ASUS 380 4Gb elpida. 23.4Mhs baca. Nista se ne dira oko taktova ni oko napona, i dalje karta trosi oko 110w na taktu 870/1600, uz smanjenje napona koliko karta dozvoljava zavisi od kvaliteta naravno. E sad pojavile se se neke asus 380 karte koje imaju problem sa smanjenjem napona licno se nisam susretao sa njima, ali to sam cuo.

Najbolje je da svako za sebe edituje ono sto misli da treba sukladno svojim potrebama.
 
Imam ASUS Strix 380 OC 4Gb i sa hynix i sa elpida mem.
Odgovarao bi mi bios ili bih ga sam napravio, ali me zanima jel se radi i na volt modu ili ne?
Mnogo se rastereti karta na nizim voltazama.
Ako već imaš volt mod ja bih da pogledam taj bios pošto hoću ove od 2gb da undervoltujem. Zauzvrat, mogu da ti sredim strapove na tvom biosu.
 
Ako već imaš volt mod ja bih da pogledam taj bios pošto hoću ove od 2gb da undervoltujem. Zauzvrat, mogu da ti sredim strapove na tvom biosu.

Rado bih ti pomogao ali nemam, ja sam sve na stock biosima i srecom po mene, meni dobro radi onaj gputweak tako da sam setovao preko njega do sad sve karte.
Trenutno sam na 21.3mhs bez obzira koji je mem proizvodjac. A imam i elpide i hynix. Podesavanja su 850/1500 na 1.1volt.

Inace Asus ima serijski br kartice u biosu cisto ko nije primetio.
 
Samo da javim da sam uspesno apdejtovao biose 12 kartica i hvala na pomoci Goldi i Miljane :type:
 
Možda neke asuske i imaju serijski broj u biosu, ove moje ne. Uporedio u hex editoru 6 biosa pre flashovanja, u bit su isti.

Elem to može biti razlog zašto nema njihovih biosa na techpowerup.
 
Poslednja izmena:
da javim da sam uspjesno editovao bios na 380 Nitro 4Gb Elpida i sad se ponasaju kao samsung, kako im se dize takt memorije tako raste hash.
Editovao sam latencije od 1501-1750mhz rade trenutno na 24mhs sa 870/1650 -75mV potrosnja 110w extra napredak :)
 
A kakva je situacija za MSI 380 Gaming 4G ali sa Hynix memorijom?
 
E sto se tice hynix-a razocaranje. Naime 380 Nitro sa hynix memorijom ni da makne preko 21MHs najbolje radi sa default biosom i taktovima 870/1500. Sve isto odradim kao za elpidu i nece. Sve preko 1500mhz pada hash umjesto da raste. padne ispod 19mhs strasno razocaravajuce :(

Ako neko hoce da proba 380 Gaming sa hynix memorijom nek ostavi bios pa cu editovat cisto da vidimo kako se ponasa na MSi 380 Gaming.
 
Jel si čistio registry posle flasha? Nema logike da pada hash ako su tajminzi isti a dižeš takt. To može samo da znači da nisu primenjene nove latencije.

Možda da udariš jedan ddu i skidanje ab pa aj jovo nanovo.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno