Šta je novo?

Forza Horizon 3

Drustvo jel vredi uzimati ovo cudo!Dali ima jos aktivnih igraca?
 
Vredi, posebno ako nadjes po povoljnoj ceni.
 
Odlicno!Trenutno je popust na Store-u 30USD sto je oko 2800RSD!Cak je jeftinije i od Instant Gaming-a!
 
Sad valjda može da se igra i preko game passa koji je 10USD mesečno.
 
^ Nisam siguran, ali sudeci po ovome, izgleda da ce Play Anywhere igre (izmedju ostalih i Forza) moci da se igraju i na PC-u sa pass-om.
 
To je informacija koju ja imam, ima čak i neki free trial 14 dana pa možda može da se testira da li radi na PC-u bez problema.
 
Koliko su pouzdani kljucevi koji mogu da se kupe za 20ak evra?
 
Da li se za godinu i po nešto promenilo u vezi sa tim gde se kupuju ključevi za FH3?
Najjeftinije+najpouzdanije=?
 
Hajde da odgovorim sebi. Uzeo sam FH3 ključ na cdkeys (nešto preko 17 evra) i aktivacija je prošla bez problema.

Ali za ukupno oko 3 sata igranja imao sam dva izletanja na desktop (prvi put je bilo u uvodnoj vožnji, sa bagijem; drugi put nakon duže vožnje).
Igra se ukoči, ostane tako nekoliko sekundi, a onda bude siv ekran i nakon toga desktop.
(Pisao sam u drugoj temi kako mi se kompjuter ponekad sasvim zaledi, najčešće dok obavlja lagane poslove, ali tada se sasvim ukoči i mora restart, rekao bih da nije to u pitanju sa ovom igrom.)

Vidim po forumima da je to česta pojava sa ovom igrom, ali to su postovi iz 2016-17! Zar je moguće da za tri godine nisu zakrpili igru kako treba? Očigledno su je krpili do izlaska FH4 a onda ostavili u zatečenom stanju.
Probao sam one česte predloge (tipa onemogućite mikrofon) ali nije pomoglo.

Igra li neko još uvek? Ili ako ne igrate, sećate li se podešavanja koja ste koristili da igra ne krašuje?
 
Nije igra imala poznatih problema posle Maja meseca 2018, tada je dobila značajni update i boost performansi. Ne sećam se da mi je izletala na desktop u zadnje vreme. Ako si oc grafičku, probaj bez njega, znam da fh3 nije volela OC.
 
Takodje sam bez problema presao FH3 i 4 bez bilo kakvih problema i izletanja na desktop.
Mozda neki antivirus ili drugi softver pravi problem.
 
Hvala obojici na odgovorima.

Nemam neki posebni antivirus, samo Windows Defender. Ubacio sam folder sa FH3 u listu izuzetaka od skeniranja, videćemo da li ima nekog značaja.

Grafička nije overklokovana. Performanse i temperature odlične (fps konstantno na 60 sa ultra podešavanjima, temperatura GPU na oko 60). Nema malih štucanja, padova frejmova itd. Radi izuzetno glatko i odjednom zakove, kao iz vedra neba.

A Forza Horizon 4 demo sam igrao nekoliko sati, vozikao se unaokolo, vozio dostupne trke - i nije bilo nikakvih problema, nema izletanja i rušenja igre.
 
Možda nekome bude od pomoći da podelim način kako sam rešio problem.
Elem, tražio sam po internetu svuda redom šta bi moglo da izaziva rušenje igre i negde sam pročitao da se FH3 i Riva Tuner ne slažu. Tačno je da su mi RivaTuner i MSI Afterburner bili aktivni (zbog monitoringa performansi) onda kad sam imao izletanja iz igre.
Otkako igram FH3 bez uključene Rive, nema nijednog izletanja.
 
sta fali radeon overlay-ju za monitoring performansi?koliko se secam FH3 ima i gpu usage i fps count sama po sebi...
 
Trazio sam igru,svi linkovi mrtvi,torenti polumrtvi a neki su predvidjali da je skladistenje na hardove proslost...haha.
 
Naravno da je proslost. Ocigledno ne gledas na pravim mestima.

Evo upravo sam proverio. ;)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno