Šta je novo?

Forza Horizon 3

Ma u pravu si ti, ja bulaznim bezveze. Ko zna zna, ko ne zna on balavi na grafiku dok je aktuelna. Onima bez iskustva sa igranjem igrica sve je dobro i odusevljeni su sta god da probaju. Zakon svemira je takav za sve pa i za industriju igara :)
 
Poslednja izmena:
Iz istog razloga sto to rade svi ostali, velika korisnicka baza.

Koji svi ostali? Blizzard koga nikada nije ni bilo? EA koji je pobegao sa steam-a, a to su ti već dva najveća igrača pored steam-a na PC tržištu. Epic koji ima svoj klijent. CD Project, koji verovatno vaga oko kompletnog vezivanja za svoju gog platformu. Bethesda koja priprema svoj "launcher". Uplay koji je u nekoj šah-mat poziciji na steam-u jer njihovi naslovi na steam-u zahtevaju dupli drm, te je bezbolnije uzimati uplay naslove.

Microsoftu više znači proširenje i očuvanje vlastite korisničke baze od same zarade od ovih naslova na win store platformi, gde tek treba da privuku korisnike, upravo ovakvim naslovima. Njima bi se čak više isplatilo da ponude besplatno sve ove naslove, nego da se pojave na drugim platformama. Naravno imali su svakakve pucanj u noge poteze u istoriji, pojavljivanje na steam-u bi bio jedan od tih.

Što se tiče njihove mobilne divizije koju si pomenuo, ona jeste trenutno pred još jednim restartom, ali treba imati na umu i Surface diviziju koja im trenutno mlati pare, a upravo to im može biti osnova uz brzo osvajanje PC dekstop baze za neke naredne poteze.
 
Poslednja izmena:
Je l' ima ova mesavina NFS-a i Crew-a neki single player?
 
Pa pazi, ne treba igra da bude mnogo dobra da bi bila bolja od onoga sto je ShitSoft predstavio i EA, tako da.. :D

Ovo mi deluje lepo na oko, mada gledajuci Twitch, malo su mi automobili retardirani tokom trke, nekako nzm.. Inace graficki deluje igra veoma zadovoljavajuce.
 
Hahaha, za to se oko nfs-a apsolutno slazem, pomenuo si ih pa zato rekoh. sta znam ono malo sto sam igrao u pocetku upravljivost i ponasanje vozila je daleko ispred obe igre, nisam stigo da probam na volanu i sa simaltion upravljanjem, ovako na tast i normal je ok, za takav tip igre i vise nego sto sam ocekivao. Grafika je super, ali sa 8gb rama smara, stuca povremeno, pozabavicu se njom malo vise kad dodam ram. Inicijalne impresije najbolje sto je ikad bilo na pc-u u tom segmentu, nije da ima neku konkurenciju, al ko voli free ride svakako dobrodoslo. :D

Edit: Zaboravih da pomenem igra je prosecan port, nema remapa dugmica, mis moze da se koristi, ali je vecina stvari prilagodjena joypedu tako da nekad i nema smisla, bar sto se menija, hud-a i sl. tice.
 
Poslednja izmena:
Na službenom forumu se ljudi masovno žale na stuttering, rušenje igre i još dosta stvari.
Tako da treba sačekati još koji patch i onda razmatrati nabavku za pc.
 
Za one koji hoce jeftinije da prodju, mogu da uzmu igru na singapurskom store-u.
Izadje negde oko 45e (70$). Direktno placanje ne prolazi, tako da je potrebno kupiti 2 gift carda (50+20).
 
E super, tnx. To su neki singapurski dolari?

Znaci samo promenis region konzole/store-a, kupis za singapurske dolare, i vratis na svoj prethodni region, i radice igra? Odakle si kupio kodove?
 
Poslednja izmena:
Singapurski :).
Promenis region, onda kupis gift cards direktno na store-u i njima platis.
Upravo skidam igru.
 
E ok. Pretpostavljam da ce raditi ako se vrati onda na US? Kako kupis na storeu, preko paypala? Da li postoji neko ogranicenje u broju promena?
 
Poslednja izmena:
Ne. Ako kupujes gift cards, kreditna kartica prolazi ;).
Ako kupujes igru, nece.

A ovo za promenu regiona cu ti odgovoriti cim zavrsim DL. Ali mislim da posto instaliras igru, mozes da promenis region.
 
Ah ok! Hajd samo jos to proveri pa javi. Super je fora.
 
Igra se definitivno vezuje za nalog, a ne za store.
I dalje mi Ultimate nudi da kupim u dinarima, a prikazuje mi da posedujem Standard edition.
Znaci, pravi region free, za razliku od konkurencije ;).
 
Pa, da, po nekim stvarima je MS share model bolji. A sada cemo moci da nabavljamo i jeftine PC kodove za pojedine igre, i skidamo na XO.
 
Jeftinije je na CJS 28£, doduše Microsoft account nije game key.
Nisam kupio jer nemam iskustva sa cijelom tom XO pričom i kako funkcioniše to sa acc.
 
Sad jedno pitanje, bese rec o tome davno.. Ako mi je Win10 aktiviran sa KMS, oduvek je tako bio, imam pristup Store-u, igrao Killer Instinct i Forzu 3 betu kada su bili dostupni (ako i dalje nisu), nije bilo problema (tu su i achievementi sa starog GFWL od dark soulsa i par igara). Moje pitanje, ako kupim igru da li postoji verovatnoca za neki ban ? Znam da moze za male pare da se ubode Windows ali mi se ne daje ako vec moze i ovako (znam ono plati pa klati, pitam jer mozda postoji informacija a ja ne znam).. Ovo mi deluje skroz okej.

da li neko zna nesto o ovome, i ja se razmisljam...
 
Zlatane to je account a ne cd key i ne moze se porediti. Sa cd key-jem je mnogo jeftinije jer ako imas share buddy-ja podelis 45e na 2 dela i sigurna ti je kupovina jer samo vi posedujete podatke.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Igra se definitivno vezuje za nalog, a ne za store.
I dalje mi Ultimate nudi da kupim u dinarima, a prikazuje mi da posedujem Standard edition.
Znaci, pravi region free, za razliku od konkurencije ;).

U dinarima? Meni je cena na Store-u u dolarima, pa samim tim nisam morao da se zezam sa Singapurcanima. :)
 
@padawan
Ovdje dobijaš acc, mail od acc i sve (bar tako piše u opisu) koji valjda opet možeš sherovat sa prijateljem.
Barem mislim da može, kao što rekoh nisam upoznat sa xbox store.
Čak šta više, ne znam ni mail ni pass kad sam pravio nalog da skinem i probam forza apex.
 
Pitao sam generalno zasto bi kod mene prikazivalo dolare a u Srbiji sam, dok je tebi recimo prikazivalo dinare? Plus je Windows legit tako da mi nije bas najjasnije kako su odredili region.

A sto se tice cene, pa pisao sam vec u temi o akcijskim ponudama, bila je promocija da dobijes 10$ gift code ako uzmes Forzu i dobijes neke DLC preorder bonuse, tako da je generalno ispalo jeftinije od Kineza. :)
 
To zavisi od locationa u contol panelu. Stavi Srbiju i videćeš dinare.
 
To je onda odlicno, nema zezancije sa VPN-om i proksijima.
 
Ma da. Jedini je problem sto plaćanje karticom ne funkcioniše jer proveravaju lokaciju. Sto srećom ne važi za gift cardove.
 
Moja je lagano prosla za US store, mada je moguce da nece na drugim lokacijama. Doduse, vidim da ima i Paypal kao payment opcija, tako da bi mozda proslo sa njim?
 
Moja je lagano prosla za US store, mada je moguce da nece na drugim lokacijama. Doduse, vidim da ima i Paypal kao payment opcija, tako da bi mozda proslo sa njim?

Da, prolazi na US store ali nece za neke druge regione, ja sam GOW uzeo na taj nacin preko giftcard za RUS, kostalo 10$, dok za SRB i US bilo oko 30$.
 
Isto vazi i za Paypal placanje pretpostavljam?
 
Nazad
Vrh Dno