Šta je novo?

Da li ce moci grafa GeForce 1070 da isprati monitor rezolucije 2560 x 1440 ?

Pojma nemam zasto su tako stavljali nazive.

16:9

2K = 2048x1152 (1920x1080)
2.5K = 2560x1440
3K = 3072x1728 (2880x1620)
4K = 4096x2304 (3840x2160)



Zato kazem, lakse je i razumnije da ovde koristimo 1080p/1440p/2160p a ne K oznake.
Верујем да је K ознака боља за рекламирање јер звучи као нешто ново и егзотично :D
 
Ispadne da je GTX 1080 idealna za 1080p po kolegi @reviewsrb? Ako se tako gleda za 1440p treba minimum 2x1070 u sli.
 
Наравно, он ако сваки детаљ не стави на максимум, боли га глава док игра игре. :p
 
Nema tu pomoci, ja sam se pomirio sa cinjenicom da cu u bas svakoj temi, na svakoj strani, gledati zatrpavanje tonama purepc.pl i pclab.pl poljskih linkova, 60fps lock, DSR, CPU botleneck "strucne" analize i to sve sa pozicije apsolutnog autoriteta.
Sto pre to i ostali prihvate bice im lakse :)
 
Ispadne da je GTX 1080 idealna za 1080p po kolegi @reviewsrb? Ako se tako gleda za 1440p treba minimum 2x1070 u sli.

Znas kako, :trust:
mislim da sam bio vrlo jasan u pisanju, pricas skroz drugacije od onoga kako je objasnjeno. Da se ne ponavljam, tu su i sajtovi sa njihovim testovima i vrlo je lako doci do zakljucka. Nije to neka visa matematika.
 
Haha, lepo ste me nasmejali sa zadnjih par odgovora :p
 
Nikako to nije smesno, drugacije to izgleda, kad bih rekao sta mislim o ovim likovima, dobio bi trajni ban.....
 
Nije to bila uvreda ako tako mislis, jednostavno je tesko se rapsravljati sa tobom posto ti guras dok ne bude kako si ti rekao.
 
Mislim prvenstveno na zahtevne igre, dali cu moci sa tom grafom i rezolucijom 2560 x 1440 da furam sve na max/ultra ili da ustedim jos pa kupim 1080 grafu ???

Ako je GTX 980 Ti bila i dalje je odlicna karta za tu rezoluciju nema razloga da GTX 1070 koja je jaca karta ne bude jos bolja. GTX 1080 je definitivno karta sa kojom imas luft, pa jos ako u to ukljucis overclock svakako dobijas klasu iznad i malo vecu fleksibilnost. Po meni, odlicna karta za rezoluciju koja tebi treba. Kada je rec o uslovima tj. gaming-u kakav ti preferiras tu je pitanje licnih afiniteta. Koliki je frame rate za tebe podnosljiv, koji ti je najnizi prag, kakva setovanja koristis u igrama itd. U svakom slucaju koju god kartu da izaberes, sa GTX 1070 ces svakako da ustedis, obavezno overclockuj karticu i stabilizuj na njene maksimalne taktove.
 
jednostavno ako igras na monitoru od 60hz 1070 je dovoljna
ako igras 144hz+ 1080 sa dobrim OC i mozda bude 120hz+ u nekim igrama
 
Planiram da uzmem Asus ROG 1070 i monitor Asus ROG PG248Q, pa imam pitanje:
- Da li treba da jurim GTX 1080 za dotični monitor (planiram da igram u Full HD na 180 Hz samo CS:GO i Dota 2)
 
Za csgo sigurno ne treba 1080 za 180fps, ni za dotu ne bi trebalo.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Planiram da uzmem Asus ROG 1070 i monitor Asus ROG PG248Q, pa imam pitanje:
- Da li treba da jurim GTX 1080 za dotični monitor (planiram da igram u Full HD na 180 Hz samo CS:GO i Dota 2)
CS GO ti je CPU bound game, jako slabo trosi grafickog resursa. Uglavnom bitnije je jako procesor za tu igru. Za Dotu slicna prica.
 
Za csgo i 1060 dovoljna za 180 fps, mislim da ce i za dotu biti.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
CS GO ti je CPU bound game, jako slabo trosi grafickog resursa. Uglavnom bitnije je jako procesor za tu igru. Za Dotu slicna prica.

Da da znam, uzimam i7 7700K tako da što se toga tiče nema problema.
Dakle za odličan 1080p gejming (igram uvek bez AA, ne jurim uvek ultra podešavanja nego mogu i Medium - High) ne treba GTX 1080 ?
 
Ne treba ni 1070, pogotovo za igre koje si naveo.
Edit:
A ne treba ni 7700k..
Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
To je druga prica.

Svakako za 2-3 god za csgo i dotu nece biti potreban i7, pogotovo ne najjaci kaby lake i7, za 180fps.

Zato kazem, ako samo za te igre uzimas, skroz je nepotrebno.

Ako je merak u pitanju ili imas neke zahtevnije stvari u planu, onda je druga prica :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ti ni sa GTX1080 i i7 7700k ne možeš jedan GTA V koji je izašao pre više od 3 godine da igraš na max podešavanjima a da dobiješ više od 40 fps u proseku. Ako nasviraš MSAA 8x i frame scaling 2.5 uz sve ostalo na max, igraćeš sa seckanjem. Poenta je da ne vredi gledati da li karta tera sve na max nego kako igre izgledaju pri željenom FPS i rezoluciji.
 
Ti ni sa GTX1080 i i7 7700k ne možeš jedan GTA V koji je izašao pre više od 3 godine da igraš na max podešavanjima a da dobiješ više od 40 fps u proseku. Ako nasviraš MSAA 8x i frame scaling 2.5 uz sve ostalo na max, igraćeš sa seckanjem. Poenta je da ne vredi gledati da li karta tera sve na max nego kako igre izgledaju pri željenom FPS i rezoluciji.

To bas i nije tacno a jos da dodam da kroz benchmark imas manji fps nego u samoj igri gde taj minimum koji je ocitan i dobijen u benchmarku neces nikad videti.

https://forum.benchmark.rs/showthre...-Test-Review&p=4871452&viewfull=1#post4871452

@ toma3721


Moze i GTX 1070 uz malo finije podesavanje jer nije ni svrha staviti sve na maksimum ako nema poentu tj. ako to nije znacajno primetno ili primetno uopste.
U svakom slucaju GTX 1080 je odlicna karta za rezoluciju koju imas. Moci ces 90% + igara da igras na max na 60 fps. Ovih 10% ostavljam za buduce naslove.
Recimo Rise of The Tomb Raider koja je mozda sada i najzahtevnija igra, evo pogledaj koji je rezultat :

https://forum.benchmark.rs/showthre...-Test-Review&p=4871452&viewfull=1#post4871452
 
Poslednja izmena:
To bas i nije tacno a jos da dodam da kroz benchmark imas manji fps nego u samoj igri gde taj minimum koji je ocitan i dobijen u benchmarku neces nikad videti.

https://forum.benchmark.rs/showthre...-Test-Review&p=4871452&viewfull=1#post4871452

Nisam ni spominjao benčmark nego vidim šta se dešava jer upravo čačkam igru i probavam i gledam kako baca na kolena GPU. Da li si ti upalio to specifično podešavanje u okviru Advanced Graphics, poslednje, Frame Scaling Mode i stavio ga na 5/2 (x2.5000). Uz sve ostalo na max ne verujem da bi se naigrao ni ti sa jednom kartom. Možda tek sa te dve skupa :). Igra izgleda lepše, i to spada u podešavanje u okviru igre, pa sam naveo iz tog razloga nešto slično što si ti napisao- da nije bitno iživljavati se pomerajući klizače i ostalo na desno već koliko to sve doprinosi izgledu i po koju cenu u padu FPS i rastu troška kupovine GPU.
 
Sve igre sam setovao na makismum. Naravno da sam isao na sve moguce opcije ali kada budem imao vremena seticu se pa cu probati ponovo jos jednom.

Sto se tice toga na koji nacin treba pristupiti gaming-u covek ipak mora da ima iskustva za te stvari.
Pre svega svakom mora da bude jasno osnovna stvar da ne znaci ako ce sve biti na maksimumu da ce kvalitet vizuelnog prikaza biti proporcionalan padu fame-ova odnosno da ce rezultat biti primetan.
Zapravo nekad taj Very Hi ili Ultra Hi gotovo da nista ne doprinosi, tesko je primetiti razliku ali zato skida fps - nekad pomislim da je tako namerno kodirano samo da bi opterecivalo hardware.

Druga stvar, ne mora sve da se setuje u igri, nekad ce igra imati siromasne mogucnosti sto se tice filtracije. Koliko sam samo puta dobio bolje rezultate kombinacijom filtera i setovanja iz drivera.
A ono mozda najbitnije, ako nemas istrenirano oko, ako nemas adekvatan monitor koji je zaista kvalitetan, sve i da znas ovo sto sam nabrojao nece biti toliko od koristi. Jednostavno ti kao individua moras da pravis vizuelne razlike
jer ako to ne vidis jasno je zasto ides po automaciji - rokaj sve na maksimum, sto je pogresno svakako.

Da ne navodim razne igre i razna podesavanja, svakako da svako treba sam da istrazi i da sebi podesi kako mu odgovara a poenta je da UZIVA a ne da se opterecuje da sve bude na full-u ako za tim nema potrebe a nekad i nema.
 
Poslednja izmena:
Slažem se sa svim tačkama. Ti si to objasnio detaljnije i konkretnije. Što se tiče ovog podešavanja Frame Scaling Mode, ono je uvedeno naknadno kroz neki od zvaničnih pečeva igre. Gledajući starije snimke na yt vidim da kod nekoga fali opcija pa je zato moguće da je nisi imao pa time ni imao upaljenu kada si radio test. Što se tiče testiranja i iskustva, ne sumnjam tu ni najmanje.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno