Šta je novo?

Dell tastatura

Animal

Slavan
Učlanjen(a)
09.09.2013
Poruke
2,062
Poena
255
Imam problema sa tastaturom na Dell-ovom lap topu, uredjaj je star 5 godina i nije sada nesto ne znam koliko koriscen posto je i desktop tu naravno, zadnjih godinu dana daj boze da je upaljen vise od 50x...

Problem u tastaturi se sastoji u tome da na neke tipke moram da navalim ko magarac da bi znak bio otkucan, dok na neke radi normlano kao prvog dana, nekad mogu lagano pritisnuti 5x i nista i tek iz 6x proradi, nekad se desi da 2x otkuca jedan broj recimo... Tastatura nije kriva, nije lomljena, nije prosipano nista po njoj, nema nikakvih nedostataka i ostecenja tog tipa.

Moje pitanje glasi sta se zapravo desava da neki tasteri rade najnormalnije a neki jednostavno moras da pritisnes ko sivonja da bi radili ili prorade kasnije i mogu li sta da pokusam pre zamene kompletne tastature posto pretpostavljam da je problem u istoj mada ne mora da znaci ?

Tasteri koji rade normalno su sva slova, zeza sa desne strane skoro kompletan numericki deo ukljucujuci enter i +, sa leve strane zeza ctrl, sift, caps lock, u sredini iznad entera zeza kosa crta, strelice gore, dole, levo, desno zezaju, uglavnom nema nekog pravila da zeza samo na jednom delu nego svuda po nesto, a slova rade sva perfektno jedino.
 
Dešava se da tastatura na laptopu delimično ili cela prestane da radi bez obzira što po njoj nikada nije ništa prosuto i tu se u principu ne može ništa uraditi u smislu neke popravke, već je jedino rešenje promena kompletne tastature.
 
Ok, ok, nego reko da flet ne zeza ili nesto drugo, trece, kupim novu tastaturu a opet da imam problem :S:
 
Koji Dell je u pitanju jel si probao da kucas na google ime modela pa "keyboard not work"?
 
Ok, ok, nego reko da flet ne zeza ili nesto drugo, trece, kupim novu tastaturu a opet da imam problem :S:

Malo je verovatno da je problem flet kabl, a da tastatura nije nikada ranije skidana. Nove tastature nisu skupe, a svakako kod većine prodavaca možeš i probati na licu mesta pre kupovine.
 
Koji Dell je u pitanju jel si probao da kucas na google ime modela pa "keyboard not work"?

Iskreno jesam ali sam samo na jednom mestu nasao problem kao moj ali mi nista nije jasno tacnije ne mogu da rastumacim dobro sta ovaj lik sto se zali pise sta je to zeznuo cak mi ni translate ne pomaze :S:

http://superuser.com/questions/713935/dell-inspiron-15r-n5110-keyboard-not-working

Inace i kod mene je riknuo HDD i menjan je u oficijalnom servisu samo ne mogu se setiti da li se ovaj problem poklopio posle te zamene HDD-a tacno, pre znam da nije bio, samo nisam siguran da li je odmah posle zamene HDD-a ili je malo kasnije dosao.

Malo je verovatno da je problem flet kabl, a da tastatura nije nikada ranije skidana. Nove tastature nisu skupe, a svakako kod većine prodavaca možeš i probati na licu mesta pre kupovine.

Skidana je naravno... Ciscen je lap top a i radjena je zamena delova.
 
U tom slučaju moguće je da flet kabl od tastature prilikom vraćanja nazad nije lepo uboden u svoj konektor na matičnoj ploči, tako da bi valjalo to proveriti.
 
To nije slucaj posto sam to proverio pre mesecak dana.
 
Onda je 99.9% tastatura za zamenu i kao što rekoh, kod većine prodavac možeš probati pre kupovine.
 
Ako ti je Dell Inspiron N5110 uz klipove sa youtube za 10 minuta mozes zameniti tastatutu , vrlo je lako.
 
Konacno uzeo tastaturu, problem je bio u istoj.
No ipak moram da kazem nije to to, original je ipak original, prvo ne uklapa se bas 100 % kao originalna ima malo lufta a druga stvar na originalnoj je kvalitet tastera dve svetlosne godine ispred. Ali bar radi kako treba, za sada.
 
Nazad
Vrh Dno