Šta je novo?

Skylake-E, Skylake-X i ostali budući Intel Enterprise procesori

kosta10

Slavan
Učlanjen(a)
19.08.2007
Poruke
4,492
Poena
440
Intel Skylake Xeon V5 Engineering Samples Spotted – Up To 28 Cores Clocked at 1.8 GHz, 165W TDP and 38.5 MB L3 Cache - http://wccftech.com/intel-skylake-xeon-v5-processor-lineup/


Počinju polako da se pojavljuju informacije o nasledniku Broadwell-E i Broadwell-EP/EX Xeon procesora.

Socket je LGA 3647, dakle NEVEROVATAN broj pinova, što sigurno ukazuje na 6-kanalni memorijski kontroler i još štošta drugog novog, što se još ne zna.


Šta mislite ???


Za one koji nisu upućeni, ovo je glasina od pre godinu dana: http://wccftech.com/massive-intel-xeon-e5-xeon-e7-skylake-purley-biggest-advancement-nehalem/
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Intel’s Flagship Xeon E5-2699 V5 Skylake-EP CPU Leaked – Features 32 Cores, 64 Threads

http://wccftech.com/intel-xeon-e5-2699-v5-skylake-ep/


Pitanje je, naravno, da li je ovo tačno, ali ako jeste, znači da je Intel ozbiljno shvatio da se nije igrati sa budućim AMD Naples procesorom sa 32 jezgra !
 
AMD na zalost svih nas nece napraviti BUm kao sa A64 procesorima I nema sta Intel da se trza
 
Da malo oživimo temu, jer, interesantno, iako mnogi od vas čitaju glasine i vesti, niko nije našao za shodno da makar prokomentarišemo najnovije vesti vezane za Skylake-X i Skylake-EP procesore.

Intel’s Skylake-EP Xeon E5 2699 v5 Monster Flagship With 32 Cores / 64 Threads Gets Performance Leaked - http://wccftech.com/intel-skylake-e5-2699-v5-32-core-geekbench-score-leaked/


A pre nedelju ili malo više dana, rečeno je da je neki italijanski sajt došao, navodno, do vesti da Intel razmišlja da objavi 12-core Skylake-X procesor.
 
Dakle, šta mislite o današnjoj vesti da će Intel uskoro pustiti u prodaju novu generaciju Xeon procesora na LGA2066 Socketu ? Ne izgleda vest baš potpuno ubedljivo, jer je apsolutno NEMOGUĆE da takav procesor ima 6-kanalni memorijski kontroler, a da se broj pinova sa 2011 poveća na za samo 50...dakle laž je u pitanju !

XEON Purley procesori će imati šestokanalni memorijski kontroler i biće, kako sada stvari stoje, objavljeni negde na jesen.
 
Da, lepe vesti, e sad, koliko će tačno biti poboljšanje u odnosu na sadašnji Broadwell-E, videćemo. Očekujem dosta solidno poboljšanje, verovatno oko 10-12 % IPC poboljšanja na istom kloku.

I, izgleda, da će se puno bolje klokovati nego sadašnji E procesori.
 
Intel veoma zestoko ide, samo jos da vidimo cene :d
 
1. i7 7640k je premarkirani i5 7600k bez igpu - 4/4 - i to su nazvali i7 - sramota je uvaljivati i5 kao i7 na hedt platformi - toliko o intelovom odnosu prema kupcima
2. uskratili su pci-e linije cak i kod 8/16 modela (za sta su mnogi kritikovali ryzen)
Ne vidim cemu tolika radost.
 
krastavac, fanbojčići i logika/zdrav razum, su sukobljene psihološke kategorije! :d
Šišanje ovaca by Intel po 200x u proteklih xyz godina...
 
Pa zavisi koje cene budu, ako budu skupi kao do sad nimalo interesantni nece biti......
 
Intel neće spustiti cene postojećim modelima u značajnoj meri, jer bi to u očima korisnika i javnosti značilo da ih je mnogo manji tržični protivnik naterao da igraju po njegovim pravilima i na taj način direktno priznali da protivnik ima konkurentan proizvod. U sličnim situacijama sledi oprobana taktika - izbacujemo nove modele, pod novim imenima, sa novim "poboljšanim" karakteristikama, sa novim soketom, sa novim cenama i slične gluposti.
Što si veća korporacija i imaš veći/dominantni uticaj na tržištu, to si skloniji inerciji i ******tinama ovog tipa.
 
Moguce... ali moguce da dobijemo naslednika Q6600 (male sanse al postoji nada)... mada pitanje da li ce biti ovih ploca za ~120e+, meni bi platforma bila interesantna ako bude i ako procesori 6/8 core bude konkurentniji cenovno

AMD mi bas i nije interesantan zbog niskog IPC/clock-a
 
Moguce... ali moguce da dobijemo naslednika Q6600 (male sanse al postoji nada)
Intel je to uradio, a posebno Sandy Bridge kada je bio u neuporedivo gorem trzisnom polozaju nego danas. Sada sa 80% trzista nece sebi pucati u nogu, zakoni korporatizma.
 
Pa zavisi koje cene budu, ako budu skupi kao do sad nimalo interesantni nece biti......

Ja sam u vreme Athlona 64 imao Pentium 4 i mogu ti reći da Intel bilo baš briga što su sporiji i cenovno loše pozicionirani, jer su se procesori svejedno prodavali.

Edit: Svesno sam svojom ušteđevinom iskeširao Intel platformu, nije mi niko uvalio. Zašto? Jer je Intel Intel :D Bez zezanja, nisam imao nikakvo poverenje u AMD tih godina, bio sam nub. Ima na milione ljudi koji još uvek gledaju na AMD procesor kao mačku u džaku, posle svih ovih godina. To je AMDov osnovni problem, percepcija brenda.
 
Poslednja izmena:
Realno, taj najjeftiniji 4/4 ne bi smeo da kosta vise od 250e, nov u radnji, u Srbiji.

Mene zivo interesuje onaj 8/16 sto se diže do 4,5. Verujem da ce moci i do "petaka" na par jezgara i 4,5 za all core.
 
4/4 bi morao ispod 200e.... ako ne zele da 299 platformu kupi 5000 zaludjenika :smash:
 
U čemu je poenta ova dva procesora? S obzirom na to da nisu bolji od 7600K/7700K, nemaju podršku za 4-channel memoriju, da su Z170/270 ploče jeftinije od X299, da će 6-core CL doći na LGA 11151, ne vidim razlog za njihovu kupovinu
 
Validacija na tecnom helijumu :)

28e7ed5fbacc5ba9b17312e170bec6db.jpg


Sent from my S6 Edge
 
@Space Beer, ne samo da nisu bolji, vec gori (ostali su bez igpu). Ti modeli su za one koji kupuju celeron/pentium (to je bas uloga tih novih i7 4/4, 4/8 za 2066) i high/top Z plocu pa cekaju neko bolje vreme da padne upgrade (ironija je u tome da ne docekaju svi, pitajte Kostu).
 
Poslednja izmena:
Pa i7-6850K je bio oko $620, sad se za $390 prodaje bolji model

@Caridze
S tim što ćeš za nekoliko meseci taj celeron ili pentium moći nekom da prodaš, a ovi procesori (X299 platofrma) baš i nisu za tržište polovne robe. Pri tom 6-core 7800X je samo $50 skuplji od 7740X. Meni se čini da je ovo platforma za ljude kojima treba 8 i više jezgara, a da im je ovo ispod škart roba, pa da se ne baci.

I glavna prednost u odnosu na Threadripper, pored većeg IPC-a (ali to se ovde nadoknadi brojem jezgara), je mnogo veća ponuda pošto će AMD imati samo 8, 12 i 16-core modele na X399, pri čemu ovaj prvi i nema mnogo smisla
 
Poslednja izmena:
6800k je pandan 7800-ki. Gledamo najjeftiniji 6-core. On sad kosta 389e tacno :D
 
Nazad
Vrh Dno