Šta je novo?

Skylake-E, Skylake-X i ostali budući Intel Enterprise procesori

Eto, ko se pitao čemu služe 7740X ili 7640X, pa služe da kupite ove ploče. :d


Da ne bude totalni crnjak od ideje, PRETPOSTAVLJAM da će moći da se ubode neki naredni Kaby-X inače su i ovi što prave ploče i ovi što ih navode na to potpuno skrenuli. :D
 
Kakav naredni Kaby-X? Nema vise Kabija, to je to i kraj. Intel genijalci.
 
I koja je razlika izmedju Z270 i 7700K i ove nesrece sa "posebnom" plocom? :D
 
U 100-200 MHz.
 
Kakav naredni Kaby-X? Nema vise Kabija, to je to i kraj. Intel genijalci.

Kaby-X su trenutno samo ovi 7600k i 7700k u 2066 pakovanju, dok je ostatak modela 78xx i 79xx Skylake X. Sledeća generacija bi trebalo da ove gornje,tj. 'prave' HEDT modele bazira na KL, 88xx i 89xx, na to sam mislio.

Iako verovatno nema ograničenja (ne verujem da će praviti poseban BIOS samo za njih) da se i u ove ploče ubode bilo koji 2066 CPU, kad se pogleda samo dual channel ram i još manji broj PCIex slotova, slabija naponska sekcija, teško da će imati ikakvog smisla ubaciti full HEDT CPU u ove ploče... u svakom slučaju, genijalno. :d
 
image_id_1884306.jpeg
 
Kaby-X su trenutno samo ovi 7600k i 7700k u 2066 pakovanju, dok je ostatak modela 78xx i 79xx Skylake X. Sledeća generacija bi trebalo da ove gornje,tj. 'prave' HEDT modele bazira na KL, 88xx i 89xx, na to sam mislio.

Iako verovatno nema ograničenja (ne verujem da će praviti poseban BIOS samo za njih) da se i u ove ploče ubode bilo koji 2066 CPU, kad se pogleda samo dual channel ram i još manji broj PCIex slotova, slabija naponska sekcija, teško da će imati ikakvog smisla ubaciti full HEDT CPU u ove ploče... u svakom slučaju, genijalno. :d

Sorry na kasnom odgovoru, zaboravio na temu :D Mislim da ce sledeca HEDT platforma biti Coffee Lake-X. Nesto mi ne pije vodu da ce praviti Kaby Lake X sa vise jezgara jer se arhitektura ne razlikuje maltene ni u cemu u odnosu na skylake, samo je napredniji proces proizvodnje.
 
Kako hladis nesto nuklearnim reaktorom? :D
 
I mene to zanima. :)

Sent from my S6 Edge
 
Hicookie opravio plocu :) Semplovi uvek dobri, ali niko nikada od ozbiljnih klokera ne koristi Gigabyte plocu.

Sent from my S6 Edge
 
Jel svi ovi Skylake-X i Kaby-X imaju pastu na IHS?
 
Svi koji su do sada fizički izašli, imaju žvaku.
 
Sta fali, das 1k evra i dobijes poluproizvod :D
 
Žvakica/majonez se zameni sa suzom iz oka T-1000 pa bude belaj posle kada se nasvira cpu. A i nisu sve kompanije moćne kao AMD da keširaju zlato i najkvalitetnije komponente za svoje procesore i za solder. Posle 2500k kada su videli da korisnici umesto da keširaju novi cpu samo dižu klok i uživaju godinama, nisu ludi da stavljaju više eliksir mladosti u cpu. Planirana zastarelost i profit na prvom mestu.
 
Poslednja izmena:
05111013928s.jpg

U svakom slučaju, otpada delid bez alatljika definitivno, previše komponenti blizu ivica, a i jezgro je ogromno. Plus što je heatspreader u dva nivoa nalepljen i samo jezgro deluje kao da je na dodatnoj pločici koja je zalepljena za ovu donju koja ide u 2066 socket. Frankenstein CPU indeed. :d
 
Ma kakav delid, ovi procesori se ne kupuju da bi se radio delid i OC.

Sa ovim smesnim radnim taktom, cenom i cinjenicom da je na IHS-u pasta, ovo niko ziv nece kupiti.
 
Meni je fascinantno koliko jezgara je u opticaju na jednom chipu. Zver od procesora. I dalje sam misljenja da je multi chip dizajn korak unazad a vidim sada navodno i Intel to najavljuje za buducnost ukoliko su vesti tacne.
Pitam se samo kakve li ce to dalje probleme povuci sa sobom. Vec smo o tome malo polemisali..
 
Pogledajte prilog 235911

U svakom slučaju, otpada delid bez alatljika definitivno, previše komponenti blizu ivica, a i jezgro je ogromno. Plus što je heatspreader u dva nivoa nalepljen i samo jezgro deluje kao da je na dodatnoj pločici koja je zalepljena za ovu donju koja ide u 2066 socket. Frankenstein CPU indeed. :d

Svaki HEDT je takav, kakvim si ga opisao. Od i5 do i9.
 
Moguće, sad mi je privuklo pažnju jer su mu skinuli oklop.

Sent from my E6683 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: NAS
i9-7980XE boostuje na 4.2GHz na svih 18 jezgara. Postiže u CB R15: 196cb i 4204cb. Tredriper 1950x:168cb i 3069cb.
Uz simboličnih $1999 za i9-7980XE, srećno protiv $999 za 1950X.
Izvor
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno