Šta je novo?

Skylake-E, Skylake-X i ostali budući Intel Enterprise procesori

@PCBeast, u tim mnogim drzavama sa boljim standartom od naseg i te kako gledaju na cenu i stede gde stignu... T.j. intel 18/36 nije "serverski" cpu, iako je nasledje xeon? Hedt je hedt. Serveri su posebna prica, tamo iako amd predlozi bolji cpu (a epyc sa 32/64 je i te kako solidno) tesko da ce zadati glavobolju intelu prvo vreme.
 
Poslednja izmena:
Nadam se da to sto govoris, govoris iz licnog iskustva jer sam se ja uverio po tom pitanju kada je rec o tehnologiji mnogo puta do sada.
I sam naviknes pa vise i ne razmisljas gde si i sta si vec kupujes.

Intel je veoma ozbiljna firma sa ozbiljnom klijentelom. Da je drugacije, veruj mi da bi sekli cene. Ovako guraju pod nebesa nerealno ali prodaju.

Pa trzisni udeo ti sve govori.

P.S. Stede mozda nasi ljudi koji tamo zive. Stranci ne stede. Ponovicu, opet govorim vezano za tehniku. Kompjuterske komponente, bela tehnika i sl.
 
Poslednja izmena:
@PCBeast, verujem da svaki Nemac poseduje iskljucivo 6900k i sli iz 1080ti, a perf/$ i perf/W u skoro svim testovima su iskljucivo radi nas bednih. Ali cekaj, Nemci ipak kupuju ryzen? A koji je % korisnika hedt platforme? Mislim da treba biti sigurno iznad 50% u razvijenim zemljama.
 
Poslednja izmena:
Heh. Nisam pominjao nigde Nemacku. A isto tako znas da svaka drzava bez obzira na standard ima slojeve drustva.
Nemac je i onaj Indijac koji tamo zivi i radi za neku sicu :)

Jednostavno mesas neke pojmove. Te skupocene procesore ne kupuje ta klasa ljudi kao i Titane i hardver tog tipa.
To ide sve posebnoj klijenteli. Da li me sada shvatas?

Mozda ce neka manja firma imati neku racunicu da recimo za svoje namene osposobi platformu sa Ryzen procesorima ili ti sa tim Threadripper-om a nece
uzeti Intel. To je svakako mogucnost, takve stvari se desavaju naravno.

P.S. Ja sam aludirao na siru sliku. Onaj ko kupuje CPU od 1000$, prosto ga zabole lakat za jos 200$ preko recimo.
Mislim da me nisi razumeo sta sam hteo da kazem.
 
Sad vec razumem, ali si mi poceo da pricas, kako je to iskljucivo moje iskustvo i nasih gastera, a da lokalci ne stede ni na cemu. ;) Sada je vec prica okej, da za neke ljude takva razlika u ceni nije bitna iz nekih razloga (fanbojizam, profesionalne potrebe kada soft radi brze ili stabilnije, cena softa vezana za broj jezgara izadje skuplja od ustedjevine na cpu/platformi)
Znam ljude sorte "sto skuplje to bolje" i to bez ikakve logike - idealni su za potrosacko drustvo.
Ali vezano za kapitalizam: firma koja se ne stremi da svede na minimum troskove gde je moguce - to je propala firma. I to nije vezano za kapitalizaciju nikako, to je pravilo. Ako izracunaju da im se vise isplati da programeri rade na celeronu - dobice celeron.
 
Poslednja izmena:
Mene vise interesuje kolko para ce ovo da kosta u Srbiji i da li ce neko uopste da uveze cpu od 1200-2000$

Ja vec planiram da predjem sa svog 5930k na i9 seriju, al me plasi cena kod nas :)

Sent from my E6853 using Tapatalk
 
Nadam se da to sto govoris, govoris iz licnog iskustva jer sam se ja uverio po tom pitanju kada je rec o tehnologiji mnogo puta do sada.
I sam naviknes pa vise i ne razmisljas gde si i sta si vec kupujes.

Intel je veoma ozbiljna firma sa ozbiljnom klijentelom. Da je drugacije, veruj mi da bi sekli cene. Ovako guraju pod nebesa nerealno ali prodaju.

Pa trzisni udeo ti sve govori.

P.S. Stede mozda nasi ljudi koji tamo zive. Stranci ne stede. Ponovicu, opet govorim vezano za tehniku. Kompjuterske komponente, bela tehnika i sl.

Ma da, u SAD se samo prodaju za obične korisnike 7700k, a ostali samo kseone od min16/32. E sad što statistički caruju pentiumi, za to ćemo optužiti Meksikance i ostale imigrante.

ps: Zgazi ih sve Trampe!(zle imigrante što mere svaki dolar) Ne dozvoli da PCBeast-ova dululu statistika bude pogrešna!
pps: razmišljam se da napravim fanart sa željkom, ramom, pcbistom, nešto u stili WH40k ili UT. Stoje na brdu leševa, i drže barjake Intela, Envidije, e sad šta bi bilo na trećem barjaku, možda Jabuka? Neke ideje za treći barjak:,,:
 

Kao što je Ryzen bio sasvim OK? Ništa protiv tebe, čisto zbog ovoga pitam:

Issues - Hardware P states

I won't lie, the past two weeks with the Core i7 7900X and the X299 boards I have tested have been an absolute challenge. Memory XMP profiles would not stick, power consumption with one BIOS was OK, the other through the roof. But most of all the processor performance was all over the place. We've seen perf differences of up-to 20% in-between merely different motherboards. MSI however with it's latest BIOS seems to have found equilibrium. Now the biggest fight the two weeks was ironically game performance, it was severely lacking. Example a platform like this should run Rise of the Tomb Raider at 140 FPS at 1080p on a GeForce GTX 1080. We'd end up at 90~100 FPS. And that problem occurred with pretty much all games. I have been discussing this with the motherboard partners (as yes it is widespread) and we all agreed, it has everything to do with 'hardware P states' that Intel recommends to leave enabled for the new platform. Intel recommends certain power states to keep the TDP in line, as otherwise they simply cannot achieve that 140W TDP. For most overall tests that worked out okay enough, but specifically the toll on game performance was abysmal. Days before this launch MSI however released and provided a new BIOS, this restored the performance to what it needs to be. But as you have been able to see, the power consumption is certainly on that high-side. In the end though, the performance is there, but we do expect several BIOS updates that will have an effect in performance overall, in gaming and on power-consumption.

Na stranu performanse i rezultati ali ovo je čist dokaz da se svakome desi da izbaci "nedovršen proizvod". Identična situacija kada je Ryzen izašao. Peglanje sledi.

Test sa Ananda:
http://www.anandtech.com/show/11550...ew-core-i9-7900x-i7-7820x-and-i7-7800x-tested
 
Ako ces iskreni gledao sam samo rezultate.
Tekst citao nisam uopste. Sad kad si vec citirao, teras me na muke da citam :d

Sa mog aspekta, performanse i oc potencijal, kod mene na vodu i Bog da me vidi ;)
 
Cekam navalu intel fanboys'a sa pljuvanjem 2066 platforme i pricama kako intel ne moze ni bios da sredi, kako izbacaju zabagovanu beta platformu i sve ono slicno kao sto su pljuvali amd za ryzen.
 
S tim da je Ryzen u potpunosti nova arhitektura, dok je skylake-X samo evolucija vec X godina stare core arhitekture.
 
Došlo vreme, da se kaže, da Intel-u treba Đerdap da bi radio. :D

aHR0cDovL21lZGlhLmJlc3RvZm1pY3JvLmNvbS9JL1EvNjg0OTYyL29yaWdpbmFsLzA0LVBvd2VyLUNvbnN1bXB0aW9uLVRvcnR1cmUucG5n


A tek smo na 10/20. :D

Temperature & Thermal Problems
 
Cekam navalu intel fanboys'a sa pljuvanjem 2066 platforme i pricama kako intel ne moze ni bios da sredi, kako izbacaju zabagovanu beta platformu i sve ono slicno kao sto su pljuvali amd za ryzen.

Za Ryzen je to važilo i do tri meseca po izlasku platforme, a ne sa fabričkim biosima. Ako bude i ovde takva situacija tri meseca po izlasku platforme, slobodno i intel nek se gasi. :)

Kako bilo, ipc za ove 8c/10c je gori od 7700k, što je za mene big no no, tako da ću se zadržati na 6700k.
 
Poslednja izmena:
Kako bilo, ipc za ove 8c/10c je gori od 7700k, što je za mene big no no, tako da ću se zadržati na 6700k.

Ja sam se nadao da ce biti unapredjenja na tom polju jer bi to bio pun pogodak.
Ovako je isto kao Skylake samo sto je Skylake X platforma. Nema razlike u IPC.

Za igre, bas kao sto kazes 6600k/6700k/7600k/7700k i dalje su i vise nego dovoljni.
 
Mislim da ce vecina ipak sacekat ispeglane biose i ploce, mada i ako krenu da leme IHS taman........
 
Naravno, samo fanbojevi će se zaletati da testiraju platformu u ovakvom stanju.
 
Za Ryzen je to važilo i do tri meseca po izlasku platforme, a ne sa fabričkim biosima. Ako bude i ovde takva situacija tri meseca po izlasku platforme, slobodno i intel nek se gasi. :)

Kako bilo, ipc za ove 8c/10c je gori od 7700k, što je za mene big no no, tako da ću se zadržati na 6700k.

Nez sta da kazem na sve ovo sto sam procitao :D Samo mogu da vam kazem da sam naso 5960x za 450e i meni je super.. samo da imam jos pare :d

Došlo vreme, da se kaže, da Intel-u treba Đerdap da bi radio. :D

aHR0cDovL21lZGlhLmJlc3RvZm1pY3JvLmNvbS9JL1EvNjg0OTYyL29yaWdpbmFsLzA0LVBvd2VyLUNvbnN1bXB0aW9uLVRvcnR1cmUucG5n


A tek smo na 10/20. :D

Temperature & Thermal Problems

Cek da vidimo ostale, pa da mogu da otkazem grejnu sezonu za ovu godinu xD
 
I onda te izda i ostavlja da se smrzavaš. :D

The motherboard shut down after we started Prime95 without limiting AVX. The last recorded value was 364W.
 
Poslednja izmena:
To je ono kad si megacar i pustis avx prime na avx512 procesoru. No sta nego ce da baci kasiku :D
 
Mene vise interesuje kolko para ce ovo da kosta u Srbiji i da li ce neko uopste da uveze cpu od 1200-2000$

Ja vec planiram da predjem sa svog 5930k na i9 seriju, al me plasi cena kod nas :)

Sent from my E6853 using Tapatalk

kapiram da ce distributeri uvesti neku kolicinu 7800X i 7820X obzirom da su jeftiniji od 6800K i 6850K koji su bili prisutni na nasem trzistu. za 7900X ce se vrv dobro pocesati po glavi. ostatak u Q4 sa 12+ jezgara mrka kapa.
 
Unbiased review od Linusa :D

 
Probah sve sto je do sad u prodaji, procitao sve najave i posto mi nista ne treba profesionalno, vracam se na 2600k!!
 
Evo prve zrtve...
@TwinHeadedEagle, da li mozes da objasnis sebi i nama prednost i7 7740x nad i7 7700k?г
 
Poslednja izmena:


[SARCASM]Upravo tako, ubodeš ga na neku jeftiniju pločicu od 350 evra, best buy opcija.[/SARCASM]

Da bi izbegli ovakva pitanja, evo objašnjenja koliko su Kaby Lake X besmisleni (da ne kažem *****ni) procesori.



Ako neko više voli da čita, evo i tekst na istu temu.

Here's what you need to know about Kaby Lake-X
 
Poslednja izmena:
Nemam pojma, zato i pitam. Zasto uopste sluzi taj novi procesor, za igre ili editing? Imam 4670k i postao je opasan bottleneck za 1070 pa moram da predjem na i7 vrlo uskoro. Da li je taj 7740x uopste bolji sta od 7700k, da li da kupujem 7700k ili da cekam novu godinu, valjda ce da izbace 10nm procesore ili odmah da uzimam 7700k bez razmisljanja?
 
Ne sluzi apsolutno ni za sta.

Idi na 7700K ili Ryzen 1600(X)/1700(X)/1800X.
 
Nazad
Vrh Dno