Šta je novo?

Skylake-E, Skylake-X i ostali budući Intel Enterprise procesori

Samo da koriguju cene , sto se mene tice ovi procesori su fantasticni.
Nadam se da ce uci u rat cenama sa AMD pa da se mi krajnji korisnici malo ovajdimo!

1+ a moze i za ove starije modele kod x99 :d
 
@pixell, svasta... imali su problem sa ht i na core i7 9** 1366 platformi, ali to je bilo izgleda zbog sw (cak i support microsoft je savetovao da se gasi ht :D), ali dobro se secam da za bolji oc, manje temp i vecu stabilnost gasili su ht masovno. I to je trajalo do 1155 platforme sigurno (i tada su mnogi gasili ht na i7 2600k). Sada se kunu u ht, a gle opet problem... i to skylake, i kabylake. Interesantno da li se to od ranije vuce (mislim na haswell, ivy, ali cute jer su neaktuelne platforme) ili su nesto tek kod skylake zabrljali.

Ja ne gasim HT nigde :)
 
@pixell, svasta... imali su problem sa ht i na core i7 9** 1366 platformi, ali to je bilo izgleda zbog sw (cak i support microsoft je savetovao da se gasi ht :D), ali dobro se secam da za bolji oc, manje temp i vecu stabilnost gasili su ht masovno. I to je trajalo do 1155 platforme sigurno (i tada su mnogi gasili ht na i7 2600k). Sada se kunu u ht, a gle opet problem... i to skylake, i kabylake. Interesantno da li se to od ranije vuce (mislim na haswell, ivy, ali cute jer su neaktuelne platforme) ili su nesto tek kod skylake zabrljali.

Ovo je šala bila na konto "Intel radi savršeno" priče. Svako greši. Sećamo se prvih 1155 ploča (P67/H67) gde su ozbiljan previd napravili pa su morali svima da zamenjuju.
I ovo je neki errata bug kojih ima na desetine kod novih procesora. Ko je bio dokon i čitao white paper-s zna o čemu govorim. Verovatno daleko manji od recimo prvih Phenom bug-ova.

Imao sam i7-920 i i7-950 procesore na dve različite 1366 ploče. Bio sam zadovoljan kada sam ih skockao kako treba.
Jeste mi dugo vremena trebalo da ih naštelujem i overklokujem ali je bila nova arhitektura što je bilo i razumljivo. Uspeo sam da izvučem stabilnih 4 GHz sa HT odnosno napunih 4.2 GHz bez. Mislim da sam ga 95% vremena bržao bez HT.
 
Nije moglo na svakoj 1366 moglo da se klokuje, tu se znalo sta valja i sta je dobro. Posle toliko godina bi bilo normalno da nove ploce nemaju probleme, ali uvek ima nekih stvari koje zezaju.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
@Pixell

Ne znam da li si na mene aludirao ili generalno ali cini mi se da si me ipak malo potkacio jer si izvukao iz konteksta ono sto sam rekao da mi je svaka masina radila besprekorno sto je cinjenica.
Problem u ovoj temi je nastao izjavom da Intel ne radi na defaultnim vrednostima a to nema veze sa "Intel je savrsen".
Od mene to nikad nisi mogao da cujes, niti je i jedna tehnologija savrsena, moze samo tako da deluje u jednom trenutku ako je zaista dobro optimizovana.

Cinjenica je da je AMD taj koji je daleko vise podbacivao od Intel-a i nVidia-e pa su to ljudi mahom prihvatili i negde usadili u svest da je od njih to realno ocekivati.
Zato se gradi takav stav prema AMD dok se Intel posmatra sasvim drugacije.
Svakako ti to odlicno znas, ne moram ni da ti pricam ali ako se vec rasteze polemika da li je nesto dobro ili nije i gde je "krivac" onda bar da stavimo sve karte na stol.

Takodje me iskreno iritira percepcija mnogih ljudi koji su u tripu AMD je dobri samaricanin, Intel i nVidia su zlo i to se provlaci godinama.
Sreca pa ti ljudi pripadaju specificnoj grupi kao ovaj nas gore clan koji troluje o frekvencijama.

U svetu biznisa ne postoji takva perspektiva vec samo profit i nista vise.

nVidia da je bila "brizna" i "fina" ne bi napravili to sto su napravili i ne bi toliko napredovali a realno su sebe izdigli na nivo masinerije za proizvodnju novca.
AMD-u niko nije kriv sto im u timu rade nesposobni ljudi koji sve cesce vuku lose poteze.
Bar je do sada tako bilo. (Nadam se da me sada neces citirati i krenuti u zestoku odbranu casti AMD-a) :)
Svaki los potez se placa a to se odrazava tako sto gubis udeo na trzistu. Itd..

Intel, kao Intel, ja stojim iza toga, godinama vec daje na kasicicu, i ako moze da se podigne nivo performansi vise se isplati naplacivati mrvice po daleko visoj ceni a ostalo rasporediti pa opet u krug kada dodje sledeca serija.
Uticaj Ryzen-a je generalno prisutan. Siguran sam da je i sama raspodela Skylake X procesora i cena delom razlog jer sada vec postoji prisutna konkurencija dok godinama unazad nije postojala.
Itd. Da ne duzim. Budimo objektivni, nista vise. Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Nema veze sa tobom. Izvinjavam se ukoliko sam te uvredio ili si se našao prozvanim.
Šala jer si jedan od prestalih overklokera koji izvlači maksimum iz svega što kupi i testira pa da ne ispaštaš zbog Intelove greške :D (kao onda kada je nVidia izbacila drajvere koje su ubili pola nerefentnih 8800GT kartica).

A o izjavi da Intel ne radi dobro na default vrednostima ne želim da razgovaram jer takve i slične postove samo preskočim. Čist nonsens.

Da uzimam čast AMD-a u svoju tastaturu mi ne pada na pamet. Svi mi ovde jako dobro znamo kako stoji situacija, neki gledaju iz jednog ugla, neki iz drugog a neki iz trećeg.
Jako mali procenat ljudi na ovom forumu je objektivan i nepristrasan.

I još jedna stvar podbacivati nije isto što i ne isporučiti (fail ≠ not deliver). Istina je da je AMD više puta u istoriji propustio da isporuči kvalitetan(niji) proizvod ali ništa više nije podbacivao od konkurenata.
 
zna li neko pouzdano da li je montaza hladnjaka za 2066 ista kao i za 2011 ili moram da guglam? :)
 
@pixell

Ucinilo mi se da se delom odnosi na mene. Daleko da sam se naljutio ili povredio, samo sam hteo da se izjasnim ;)
Ziv bio.

@Chinaski

Rekose u vise navrata da jeste, da je isti promer rupa.
 
Hajde jedno pitanje za one koje više prate ovaj trend:

http://www.hardwarecanucks.com/foru.../75590-intel-kaby-lake-x-i7-7740x-review.html
http://ark.intel.com/products/121499/Intel-Core-i7-7740X-X-series-Processor-8M-Cache-up-to-4_50-GHz

Koja je svrha ovog i7-7740X procesora?

Cena je ista kao i i7-7700K. Procesor može malo više da se overklokuje ali i troši više i uz to nema integrisanu grafiku?
Cena X299 ploča je u najboljem slučaju duplo veća od cene Z270 ploča. Podržava samo dual channel na pločama koje imaju quad channel podršku.

Po meni procesor sa krizom identiteta.

Zanima me vaše mišljenje.
 
Placeholder procesori, da "posluze" dok ne uzmes neki ozbiljniji..

Ukratko, potpuni promasaj.
 
Ja ne vidim svrhu, osim za one kojima su zaista potrebne ST performanse i iznad 5Ghz (koliko vidim prosečan oc potencijal je za nekih 200-300Mhz bolji nego kod 7700k). Mada postojanje izbora u samu ruku ni ne mora da bude loše. Bolje da postoji izbor, nego da ga nema.
 
Poslednja izmena:
Sramota ovo nije samo vezano za ploce i danasnjicu, sve vise mid/high GPU ima problem sa loshe haldjenim VRM-om........ stvarno ispada da *****i/vendori su stvarno glupi i bezobrazni da znaju da nakaleme space coolere a da temo VRM ide preko 100C nesto sto je veoma lako resiti
 
Ne postoji sansa da pasivni hladnjak ohladi 300w koje prolaze kroz VRM. Pogotovo ne hladnjak te velicine. Ako mosfeti nisu svemirski efikasni, cao zdravo :D
 
Poslednja izmena:
Sramota ovo nije samo vezano za ploce i danasnjicu, sve vise mid/high GPU ima problem sa loshe haldjenim VRM-om........ stvarno ispada da *****i/vendori su stvarno glupi i bezobrazni da znaju da nakaleme space coolere a da temo VRM ide preko 100C nesto sto je veoma lako resiti

Ovde nisu vendori toliki problem. Odnosno jesu, ali je na prvom mestu Intel. Okačio sam ovaj post:
Došlo vreme, da se kaže, da Intel-u treba Đerdap da bi radio. :D

aHR0cDovL21lZGlhLmJlc3RvZm1pY3JvLmNvbS9JL1EvNjg0OTYyL29yaWdpbmFsLzA0LVBvd2VyLUNvbnN1bXB0aW9uLVRvcnR1cmUucG5n


A tek smo na 10/20. :D

Temperature & Thermal Problems
Tu se vidi (u odnosu na Broadwell-E) značajno veća potrošnja, što predstavlja novi udarac za VRM. Možda čak i do dvocifren broj W.

Verujem da znamo kako izgledaju hladnjaci na pasivnim grafikama. Baš te veličine moraju najmanje izgledati ili slično.

Drugo rešenje je dizajnirati hladnjak sa ventilatorima, baš kao nekad kad smo imali ventilatore na NB i SB.

Možda može i heat pipe sa dodatnim hladnjakom, ali mi ne pada na pamet gde bi ga smestili. Jedino ako nema RAM slotove sa jedne strane.

Komentar sa postavljenog videa: :D

Delid your Skylake X, and delid your VRMs!!
 
Poslednja izmena:
Ne znam koliko je taj toms hardware grafik tacan, jer se govorilo i o problemu sa biosem kojiznatno povecava potrosnju CPU-a, ipak treba sacekat .....

PS: par njih sto znam u prfi vodama su presli na ryzen bas su me ubunarili :d
 
Nije za one sa slabijim srcem.

The Skylake-X Mess Explored: Thermal Paste And Runaway Power


Par citata iz teksta:

Living On The Edge (At Stock Settings)

It didn't go down that way this time, though, and it sounds like Intel's rushed launch was to blame. None of the motherboards we tested ahead of the embargo behaved well. They all deviated from Intel's specifications in some way, from faulty P-states, incorrect Turbo Boost frequencies, and so much more.

The Motherboard Manufacturers’ Duty
Ultimately, we’re looking at power consumption numbers similar to some high-end graphics cards when we start messing with Skylake-X. AMD’s FX-9590X doesn’t even come close to these results, if that means anything to you. This means motherboard manufacturers need to start spending money on better components and cooling solutions to take care of those components. Otherwise, long-term reliability will be hard to guarantee.

As it stands, even a custom water-cooling loop has to throw in the towel at 250W, long before most motherboard voltage converters hit their limits. Under normal operating conditions, the CPU, and not the motherboard, always throttles first.
 
10 godina se nisu bavili damage management-om, stari timovi su otisli negde drugde, novi timovi nemaju pojma o tome, uljuljkani u sopstvenu trzisnu poziciju, i jos mnogo toga sto se desava svakoj velikoj korporaciji kada je dugo vremena ne izazvana od strane konkurencije - mozak krechana. Naravno da je ovo ruzno ali u USA je to dozvoljeno, sto ne znaci da je moralno i normalno. To samo pokazuje koliko je AMD ustvari napravio dobru stvar a koliko Intel postaje zrtva sopstvene poslovne filozofije i modela u proteklim godinama...
 
^ Tanko je to, niski clock-ovi. Iz ovog ugla, kako sada stoji situacija AMD izgleda ozbiljnije sa onim sto nudi, naravno za te profesionalnije namene.
Ja ne verujem da ce taj 12 core sa tako niskim frekvencijama da se nosi sa 16 core Ryzen koji je deklarisan na 4.0 Ghz boost i 999$.
 
Loše :)
 
Ne da nece moci da se nosi sa 16 core, vec ce ga pokidati i ovaj slabiji 1920x!
 
Hajde jedno pitanje za one koje više prate ovaj trend:

http://www.hardwarecanucks.com/foru.../75590-intel-kaby-lake-x-i7-7740x-review.html
http://ark.intel.com/products/121499/Intel-Core-i7-7740X-X-series-Processor-8M-Cache-up-to-4_50-GHz

Koja je svrha ovog i7-7740X procesora?

Cena je ista kao i i7-7700K. Procesor može malo više da se overklokuje ali i troši više i uz to nema integrisanu grafiku?
Cena X299 ploča je u najboljem slučaju duplo veća od cene Z270 ploča. Podržava samo dual channel na pločama koje imaju quad channel podršku.

Po meni procesor sa krizom identiteta.

Zanima me vaše mišljenje.

tragedija od procesora samo za hwbot i nista vise
 
Meni ovih par nelogicnij poteza lici kao su namerno uradili. Treba bas mnogo vremena da prodje da bi se oni poljuljali. Ide septembar i coffe lake. Spuste cene zaleme ljudski core za ihs malo spuste cene olabave i otkljucaju malo vise procesore i naprve dzigi bau AMD tako da . . . Ne navijam za Intel daleko od toga ali jednostavno je tako ja navijam da AMD i intel budu konkurentni to je najbolje za sve naravno
 
Coffe lake tesko da ce pre 2018, nema tu poteza kad je lova u pitanju niti dogovora, jednostavno AMD ubo arhitekturu i napravio dar - mar.
 
Iako je base clock nizak, ipak će boost klok biti na nivou.

As far as specifications are concerned, the Intel Core i9-7920X packs 12 cores and 24 threads. The chip features a base clock of 2.9 GHz and a boost frequency of 4.0 GHz. We can tell that not all the cores will be operational at the 4.0 GHz boost clocks. The chip will also feature Turbo Boost Max 3 technology which will boost even further.
 
Nazad
Vrh Dno